FIS Santasport race Rovaniemi

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.11.2019-17.11.2019
Kilpailun alkamisajankohta la 16.11.2019 klo 11 ja su 17.11.2019 klo 10
Ilmoittautumisen eräpäivä 11.11.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Santasport race Rovaniemi
Kilpailun numero 015
Kilpailupaikka Rovaniemi
Kilpailupaikan osoite Taljatie 2
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.11.2019
Fis-koodi pakollinen yleisessä ja 20-sarjassa
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M18 V 15 km
N18 V 10 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
Kilpailupäivä 2: Su 17.11.2019
Fis-koodi pakollinen yleisessä ja 20-sarjassa
Sarja Matka
MYL P 1.4 sprintti km
NYL P 1.4 sprintti km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ounasvaaran Hiihtoseura
Seuranumero 10345085
Yhteyshenkilö Janne Hyyppä / Ilkka Ruotsala
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin Janne Hyyppä +358 40 710 6357 en- fin / Ilkka Ruotsala + 358 40 154 4140 fin
GSM
Fax
WWW-osoite oh.fi
Sähköposti info@oh.fi
Ilmoittautumiset 11.11.2019 klo 23:59 mennessä Kilmoon
Osanottomaksut 20€ / päivä
Pankki ja tilinro Pohjolan osuuspankki,Ounasvaaran Hiihtoseura tilinro: FI4456420320033833, viitenumero: 1232
TD/TDA TD: Juha Niemelä
TDA: Pinja Ojanen
Tiedustelut ja lisäinfo Janne Hyyppä +358 (0)407106357, janne.hyyppa@santasport.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus sales@santasport.fi, +358 (0)207984222
Palkinnot ja palkintojen jako hiihtosadionilla heti kilpailujen jälkeen, palkinnot 3 parasta / sarja
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M18 15 km V 16.11. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M18 15 km V 16.11. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 15 km V 16.11. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M18 15 km V 16.11. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M18 15 km V 16.11. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M18 15 km V 16.11. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 16.11. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 16.11. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 16.11. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 15 km V 16.11. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 15 km V 16.11. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 15 km V 16.11. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 16.11. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 16.11. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 16.11. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 16.11. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 16.11. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
MYL 15 km V 16.11. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 16.11. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 16.11. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 16.11. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 15 km V 16.11. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N18 10 km V 16.11. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 10 km V 16.11. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N18 10 km V 16.11. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 10 km V 16.11. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N18 10 km V 16.11. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 10 km V 16.11. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 10 km V 16.11. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N20 10 km V 16.11. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 10 km V 16.11. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 16.11. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL 10 km V 16.11. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 16.11. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 16.11. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 16.11. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Antti Häkämies 1986 Posion Pyrintö
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 1.4 sprintti P 17.11. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Tuuli Suutari 1997 Anjalan Liitto
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 1.4 sprintti P 17.11. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä