Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 2.11.2019-3.11.2019
Kilpailun alkamisajankohta Ilmoitetaan myöhemmin kilpailuohjeissa
Ilmoittautumisen eräpäivä 25.10.19 23:59:59
Kilpailun nimi Suomen Cup
Kilpailun numero 153
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Opistontie 4, 88610 Vuokatti (Vuokatin Urheiluopisto)
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
Suomen Cup
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 02.11.2019
Sarja Matka
MYL V sprintti
NYL V sprintti
Kilpailupäivä 2: Su 03.11.2019
Sarja Matka
MYL V viesti 3x6 km
NYL V viesti 3x4 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Sotkamon Jymy
Seuranumero 10343867
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.sotkamonjymy.fi
Sähköposti
Ilmoittautumiset Kilmo-ilmoittautumisjärjestelmän kautta
Osanottomaksut 2.11. Henkilökohtainen kilpailu 30€ / kilpailija 3.11. Viesti 60€ / joukkue
Pankki ja tilinro Sotkamon Osuuspankki: FI57 5436 0920 0200 24 (Sotkamon Jymy)
TD/TDA TD Mattias Skog
TDA Vesa Mäkipää
Tiedustelut ja lisäinfo Marita Kaipainen, marita.kaipainen@windowslive.com, 050-5707778
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Sokos Hotel Vuokatilta, Kidekuja 2, 88610 Vuokatti
Majoitus Vuokatin Urheiluopisto, Sokos Hotel Vuokatti
Palkinnot ja palkintojen jako Stadionilla, ilmoitetaan myöhemmin kilpailuohjeissa
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL sprintti V 2.11. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Lari Lehtonen 1987 Hollolan Urheilijat -46
MYL sprintti V 2.11. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL sprintti V 2.11. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
MYL sprintti V 2.11. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL sprintti V 2.11. Roni Lukkarinen 1999 IF Minken
MYL sprintti V 2.11. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL sprintti V 2.11. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL sprintti V 2.11. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL sprintti V 2.11. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL sprintti V 2.11. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
MYL sprintti V 2.11. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
MYL sprintti V 2.11. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 2.11. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 2.11. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 2.11. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 2.11. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL sprintti V 2.11. Ilari Nissinen 1996 Joensuun Kataja
MYL sprintti V 2.11. Erno Kantanen 1998 Juvan Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Jeremias Lipsanen 1995 Juvan Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Matias Lantta 1998 Juvan Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL sprintti V 2.11. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
MYL sprintti V 2.11. Ristomatti Hakola 1991 Jämin Jänne
MYL sprintti V 2.11. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL sprintti V 2.11. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 2.11. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 2.11. Juho Mäki 1999 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 2.11. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 2.11. Kalle Ijäs 2001 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 2.11. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 2.11. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 2.11. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL sprintti V 2.11. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
MYL sprintti V 2.11. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
MYL sprintti V 2.11. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
MYL sprintti V 2.11. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
MYL sprintti V 2.11. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL sprintti V 2.11. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL sprintti V 2.11. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
MYL sprintti V 2.11. Antti Repo 1994 Kontiolahden Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
MYL sprintti V 2.11. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti V 2.11. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti V 2.11. Ville Vakkila 1999 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti V 2.11. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Rasmus Ähtävä 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Jussi Karkkulainen 1996 Mikkelin Hiihtäjät
MYL sprintti V 2.11. Petteri Mattila 2001 Norrvalla Ski Team
MYL sprintti V 2.11. Santeri Leikas 2001 Norrvalla Ski Team
MYL sprintti V 2.11. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Eemil Juntunen 2003 Pohti SkiTeam
MYL sprintti V 2.11. Heikki Korpela 1990 Pohti SkiTeam
MYL sprintti V 2.11. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti SkiTeam
MYL sprintti V 2.11. Joel Ikonen 1994 Pohti SkiTeam
MYL sprintti V 2.11. Juuso Haarala 1996 Pohti SkiTeam
MYL sprintti V 2.11. Juuso Mäkelä 1994 Pohti SkiTeam
MYL sprintti V 2.11. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pohti SkiTeam
MYL sprintti V 2.11. Samppo Kumpumäki 2002 Pohti SkiTeam
MYL sprintti V 2.11. Tuure Pesola 1999 Pohti SkiTeam
MYL sprintti V 2.11. Antti Häkämies 1986 Posion Pyrintö
MYL sprintti V 2.11. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL sprintti V 2.11. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL sprintti V 2.11. Iivo Niskanen 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Joonas Sarkkinen 1994 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti V 2.11. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
MYL sprintti V 2.11. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
MYL sprintti V 2.11. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL sprintti V 2.11. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL sprintti V 2.11. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
MYL sprintti V 2.11. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL sprintti V 2.11. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL sprintti V 2.11. Ari Luusua 1988 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 2.11. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 2.11. Eero Mannila 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 2.11. Lauri Mannila 1998 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 2.11. Saku Siren 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 2.11. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL sprintti V 2.11. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL sprintti V 2.11. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL sprintti V 2.11. Otto Ruusunen 1994 Tampereen Yritys
MYL sprintti V 2.11. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL sprintti V 2.11. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
MYL sprintti V 2.11. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Kaarel Kasper Kõrge 1996 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 2.11. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
MYL sprintti V 2.11. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
MYL sprintti V 2.11. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL sprintti V 2.11. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
MYL sprintti V 2.11. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 2.11. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 2.11. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 2.11. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 2.11. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL sprintti V 2.11. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL sprintti V 2.11. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
NYL sprintti V 2.11. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL sprintti V 2.11. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Laura Mononen 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL sprintti V 2.11. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
NYL sprintti V 2.11. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Merja Eronen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL sprintti V 2.11. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
NYL sprintti V 2.11. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL sprintti V 2.11. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Suvi Kemppainen 2003 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Suvi Leinonen 2001 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
NYL sprintti V 2.11. Maria Virpi 1987 Kalajoen Junkkarit
NYL sprintti V 2.11. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
NYL sprintti V 2.11. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
NYL sprintti V 2.11. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
NYL sprintti V 2.11. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 2.11. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 2.11. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 2.11. Salla Koskela 1992 Keravan Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
NYL sprintti V 2.11. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL sprintti V 2.11. Emma Hämäläinen 1992 Lahden Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL sprintti V 2.11. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL sprintti V 2.11. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Kati Roivas 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti V 2.11. Laura Karkkulainen 1992 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti V 2.11. Saana Lahdelma 1998 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti V 2.11. Krista Manninen 2004 Nakkilan Vire
NYL sprintti V 2.11. Tuuli Järviluoma 2002 Nivalan Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Noora Kupari 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL sprintti V 2.11. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 2.11. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 2.11. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 2.11. Terhi Puttonen 1988 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 2.11. Nea Kytäjä 2002 Skiteam 105
NYL sprintti V 2.11. Anna-Riikka Tyni 1991 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL sprintti V 2.11. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL sprintti V 2.11. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL sprintti V 2.11. Fanny Kukonlehto 2003 Tampereen Pyrintö
NYL sprintti V 2.11. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
NYL sprintti V 2.11. Heli Heiskanen 1981 Team Skiers
NYL sprintti V 2.11. Iina Koskela 2003 Team Skiers
NYL sprintti V 2.11. Johanna Niskakoski 1995 Team Skiers
NYL sprintti V 2.11. Katriina Autti 1999 Team Skiers
NYL sprintti V 2.11. Maria Hiivala 1997 Team Skiers
NYL sprintti V 2.11. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers
NYL sprintti V 2.11. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL sprintti V 2.11. Tellervo Ranto 1996 Team Skiers
NYL sprintti V 2.11. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
NYL sprintti V 2.11. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Marjaana Pitkänen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 2.11. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti V 2.11. Venla Järvelä 2003 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti V 2.11. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti V 2.11. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti