FIS Kontiolahden Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 30.11.2019-1.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 26.11.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Kontiolahden Hiihdot
Kilpailun numero 019
Kilpailupaikka Kontiolahti
Kilpailupaikan osoite Napakympintie 24, 81100 KONTIOLAHTI
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 30.11.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 01.12.2019
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kontiolahden Urheilijat
Seuranumero 10348192
Yhteyshenkilö Jarno Lautamatti
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 043 218 0573
GSM
Fax
WWW-osoite www.biathlon-kontiolahti.fi
Sähköposti varaukset@biathlon-kontiolahti.fi
Ilmoittautumiset www.kilmo.fi kautta ti 26.11.2019 kello 24.00 mennessä. KILPAILUUN EI OTETA JÄLKI-ILMOITTAUTUMISIA!
Osanottomaksut 12-16-vuotiaat 15 euroa/kilpailija/kilpailu, muut 25 euroa/kilpailija/kilpailu. Osanottomaksu sisältää latumaksun.
Pankki ja tilinro Osanottomaksu on maksettava ilmoittautumisen yhteydessä Kontiolahden Urheilijat ry:n tilille, FI66 5165 0740 0045 36.
TD/TDA TD Paavo Vilminko
TDA Jari Ikonen
Tiedustelut ja lisäinfo Jarno Lautamatti 043 2180573, varaukset@biathlon-kontiolahti.fi.
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus Jarno Lautamatti 043 2180573, varaukset@biathlon-kontiolahti.fi
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Kisojen informaatio päivitetään sivulle:
http://www.biathlon-kontiolahti.fi/fi/kilpailut/ampumahiihto-ja-hiihtokilpailut/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M12 3 km V 30.11. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M12 3 km V 30.11. Aleksi Kojo 2008 Joensuun Kataja
M12 3 km V 30.11. Toivo Parkkinen 2009 Joensuun Kataja
M12 3 km V 30.11. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M12 3 km V 30.11. Niilo Jäppinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
M12 3 km V 30.11. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M12 3 km V 30.11. Onni Hurskainen 2009 Kontiolahden Urheilijat
M12 3 km V 30.11. Sisu Suvinen 2009 Leppävirran Viri
M12 3 km V 30.11. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M12 3 km V 30.11. Oiva Leppävuori 2009 Mäntsälän Urheilijat
M14 5 km V 30.11. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 5 km V 30.11. Eeli Häikiö 2007 Joensuun Kataja
M14 5 km V 30.11. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M14 5 km V 30.11. Aapo Turtiainen 2006 Kerimäen Urheilijat
M14 5 km V 30.11. Kalle Borén 2006 Kontiolahden Urheilijat
M14 5 km V 30.11. Tuukka Viinisalo 2006 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 30.11. Aimo Parviainen 2006 Ristiinan Urheilijat
M14 5 km V 30.11. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 30.11. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km V 30.11. Jimi Klemettinen 2005 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 30.11. Markus Myyry 2004 Kontiolahden Urheilijat
M16 5 km V 30.11. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 30.11. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 30.11. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 30.11. Eemi Naumanen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 30.11. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 30.11. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 30.11. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M18 10 km V 30.11. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 30.11. Pyry Rannikko 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 30.11. Niklas Raappana 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km V 30.11. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M18 10 km V 30.11. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M18 10 km V 30.11. Ike Melnits 2003 Kankaantaan Kisa
M18 10 km V 30.11. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 10 km V 30.11. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M18 10 km V 30.11. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M18 10 km V 30.11. Arttu Turtiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
M18 10 km V 30.11. Roope Myller 2002 Kontiolahden Urheilijat
M18 10 km V 30.11. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M18 10 km V 30.11. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 30.11. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 30.11. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 30.11. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 30.11. Aaro Parviainen 2003 Ristiinan Urheilijat
M18 10 km V 30.11. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 10 km V 30.11. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 30.11. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 30.11. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 30.11. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 30.11. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 30.11. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M20 15 km V 30.11. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M20 15 km V 30.11. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 15 km V 30.11. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 15 km V 30.11. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 15 km V 30.11. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M20 15 km V 30.11. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M20 15 km V 30.11. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 15 km V 30.11. Sameli Joronen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M20 15 km V 30.11. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M20 15 km V 30.11. Santtu Panttila 2000 Teuvan Rivakka
M20 15 km V 30.11. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M35 15 km V 30.11. Juha Jormanainen 1983 Ilomantsin Urheilijat
M40 10 km V 30.11. Pasi Saastamoinen 1972 Perniön Urheilijat
M45 5 km V 30.11. Petri Pulkkinen 1973 Leppävirran Urheilijat
M50 5 km V 30.11. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M50 5 km V 30.11. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M55 5 km V 30.11. Jorma Kuronen 1957 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km V 30.11. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km V 30.11. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M55 5 km V 30.11. Jarmo Kinnunen 1962 KUNNASNIEMEN KUNTO
M55 5 km V 30.11. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M65 5 km V 30.11. Tapani Repo 1954 Joensuun Kataja
M65 5 km V 30.11. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M65 5 km V 30.11. Veikko Kosunen 1951 Kontiolahden Urheilijat
M65 5 km V 30.11. Kauno Mourujärvi 1952 Kuopion Hiihtäjät
M65 5 km V 30.11. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M65 5 km V 30.11. Arttu Tahvanainen 1952 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km V 30.11. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
MYL 15 km V 30.11. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 30.11. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 30.11. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 15 km V 30.11. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 15 km V 30.11. Ville Ronkainen 1995 Ilomantsin Urheilijat
MYL 15 km V 30.11. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 30.11. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 30.11. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 15 km V 30.11. Ilari Nissinen 1996 Joensuun Kataja
MYL 15 km V 30.11. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 30.11. Aapo Erkkilä 1997 Karihaaran Visa
MYL 15 km V 30.11. Antti Repo 1994 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 30.11. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 30.11. Otto-Eemil Karvinen 1999 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 30.11. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 30.11. Valtteri Niskanen 1997 Lempäälän Kisa
MYL 15 km V 30.11. Mika Piminäinen 1986 Lieksan Hiihtoseura
MYL 15 km V 30.11. Karri Roivas 1997 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 30.11. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 30.11. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 30.11. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 30.11. Misa Tuomala 1994 Muuramen Urheilijat
MYL 15 km V 30.11. Lauri Vaahto 1997 Pakilan Veto
MYL 15 km V 30.11. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti Skiteam
MYL 15 km V 30.11. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 30.11. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
MYL 15 km V 30.11. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km V 30.11. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km V 30.11. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 30.11. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 30.11. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 30.11. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 30.11. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
N12 3 km V 30.11. Ebba Miettinen 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 30.11. Mette Miettinen 2010 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 30.11. Lotta Peltola 2009 Joensuun Kataja
N12 3 km V 30.11. Venla Vuorikari 2009 Kiteen Urheilijat
N12 3 km V 30.11. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N12 3 km V 30.11. Anni Saarelainen 2009 Liperin Hiihtoseura
N12 3 km V 30.11. Veera Kinnunen 2008 Liperin Hiihtoseura
N12 3 km V 30.11. Venla Pyykkö 2009 Liperin Hiihtoseura
N12 3 km V 30.11. Scarlett Kopa 2009 Pyhäjärven Pohti
N12 3 km V 30.11. Jenny Miettinen 2008 Pyhäselän Urheilijat
N12 3 km V 30.11. Isla Mähönen 2009 Rantasalmen Urheilijat
N12 3 km V 30.11. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 30.11. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N14 3 km V 30.11. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N14 3 km V 30.11. Annika Tattari 2006 Joensuun Kataja
N14 3 km V 30.11. Bertta Silvennoinen 2006 Joensuun Kataja
N14 3 km V 30.11. Iiris Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N14 3 km V 30.11. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N14 3 km V 30.11. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N14 3 km V 30.11. Kiira Kiiskinen 2006 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 30.11. Menni Turunen 2006 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 30.11. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 30.11. Iida Piiroinen 2005 IF Sibbo-Vargarna
N16 5 km V 30.11. Ida-Josefina Ilvonen 2004 Juuan Jänne
N16 5 km V 30.11. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 30.11. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 30.11. Pihla Pyykönen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 30.11. Saga Hurskainen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 30.11. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N16 5 km V 30.11. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km V 30.11. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N16 5 km V 30.11. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 30.11. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N16 5 km V 30.11. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km V 30.11. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 30.11. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 30.11. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 30.11. Elena Jyrkinen 2002 Imatran Urheilijat
N18 5 km V 30.11. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km V 30.11. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N18 5 km V 30.11. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N18 5 km V 30.11. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 30.11. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 30.11. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 30.11. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 30.11. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 30.11. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 30.11. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 30.11. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 30.11. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 30.11. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 30.11. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N18 5 km V 30.11. Nina Kärnä 2002 Sonkajärven Pahka
N18 5 km V 30.11. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N18 5 km V 30.11. Vilma Sytelä 2002 Vantaan Hiihtoseura
N18 5 km V 30.11. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N20 10 km V 30.11. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N20 10 km V 30.11. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N20 10 km V 30.11. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N20 10 km V 30.11. Aino Veijalainen 2001 Kontiolahden Urheilijat
N20 10 km V 30.11. Nenna Lukkarinen 2000 Kontiolahden Urheilijat
N20 10 km V 30.11. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N20 10 km V 30.11. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km V 30.11. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km V 30.11. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N20 10 km V 30.11. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 10 km V 30.11. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N20 10 km V 30.11. Roosa Riikola 2001 Oulun Hiihtoseura
N20 10 km V 30.11. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 10 km V 30.11. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N20 10 km V 30.11. Aino Loikkanen 2001 Puijon Hiihtoseura
N35 5 km V 30.11. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N35 5 km V 30.11. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km V 30.11. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N45 5 km V 30.11. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km V 30.11. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N45 5 km V 30.11. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N45 5 km V 30.11. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 30.11. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.11. Camilla Tuominen 1997 Hollolan Urheilijat -46
NYL 10 km V 30.11. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.11. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 10 km V 30.11. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 30.11. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 10 km V 30.11. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.11. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 10 km V 30.11. Petra Viirumäki 1996 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 30.11. Salla Koskela 1992 Keravan Urheilijat
NYL 10 km V 30.11. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 30.11. Santra Säde 1997 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 30.11. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 30.11. Marjut Turunen 1992 Lieksan Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.11. Kati Roivas 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.11. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.11. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.11. Sofia Joronen 1998 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.11. Emma Hirvonen 1998 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.11. Riina Sorsa 1997 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.11. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.11. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km V 30.11. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 1.12. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M12 3 km P 1.12. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M12 3 km P 1.12. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M12 3 km P 1.12. Niilo Jäppinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
M14 5 km P 1.12. Henri-Mikael Kaari 2007 Joensuun Kataja
M14 5 km P 1.12. Kalle Borén 2006 Kontiolahden Urheilijat
M14 5 km P 1.12. Tuukka Viinisalo 2006 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 1.12. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M16 5 km P 1.12. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km P 1.12. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 1.12. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 1.12. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 1.12. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 1.12. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km P 1.12. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km P 1.12. Lassi Valta 2004 Pyhäselän Urheilijat
M18 10 km P 1.12. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 1.12. Pyry Rannikko 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 1.12. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 1.12. Niklas Raappana 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km P 1.12. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M18 10 km P 1.12. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M18 10 km P 1.12. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M18 10 km P 1.12. Saku Miettinen 2002 Joutsenon Kullervo
M18 10 km P 1.12. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 1.12. Ike Melnits 2003 Kankaantaan Kisa
M18 10 km P 1.12. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 10 km P 1.12. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M18 10 km P 1.12. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M18 10 km P 1.12. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km P 1.12. Oskari Toivanen 2003 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km P 1.12. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 1.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 1.12. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M18 10 km P 1.12. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km P 1.12. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km P 1.12. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 10 km P 1.12. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 1.12. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 1.12. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 1.12. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 1.12. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M20 10 km P 1.12. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M20 10 km P 1.12. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 10 km P 1.12. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km P 1.12. Juuso Kuosma 2001 Maaningan Mahti
M20 10 km P 1.12. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M20 10 km P 1.12. Mitri Lerssi 2001 Pyhäjärven Pohti
M20 10 km P 1.12. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M20 10 km P 1.12. Sameli Joronen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M20 10 km P 1.12. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M20 10 km P 1.12. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M20 10 km P 1.12. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M20 10 km P 1.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M40 10 km P 1.12. Tönu Illaru 1971 Vihdin Viesti
M45 5 km P 1.12. Pasi Saastamoinen 1972 Perniön Urheilijat
M50 5 km P 1.12. Vesa Kemppainen 1970 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km P 1.12. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M50 5 km P 1.12. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M55 5 km P 1.12. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M55 5 km P 1.12. Jorma Kuronen 1957 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km P 1.12. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km P 1.12. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M65 5 km P 1.12. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M65 5 km P 1.12. Veikko Kosunen 1951 Kontiolahden Urheilijat
M65 5 km P 1.12. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km P 1.12. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M65 5 km P 1.12. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
MYL 10 km P 1.12. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 10 km P 1.12. Juho Kareinen 1996 Ilomantsin Urheilijat
MYL 10 km P 1.12. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 1.12. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 1.12. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
MYL 10 km P 1.12. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 1.12. Jaakko Suutari 1993 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 1.12. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 1.12. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km P 1.12. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 1.12. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
MYL 10 km P 1.12. Mika Piminäinen 1986 Lieksan Hiihtoseura
MYL 10 km P 1.12. Karri Roivas 1997 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 1.12. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 1.12. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 1.12. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 1.12. Lauri Vaahto 1997 Pakilan Veto
MYL 10 km P 1.12. Roope Haapakangas 1997 Pohti Skiteam
MYL 10 km P 1.12. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km P 1.12. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
MYL 10 km P 1.12. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 10 km P 1.12. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km P 1.12. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 1.12. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 1.12. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 1.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
N12 3 km P 1.12. Lotta Peltola 2009 Joensuun Kataja
N12 3 km P 1.12. Siiri Martiskainen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km P 1.12. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km P 1.12. Venla Vuorikari 2009 Kiteen Urheilijat
N12 3 km P 1.12. Anni Saarelainen 2009 Liperin Hiihtoseura
N12 3 km P 1.12. Veera Kinnunen 2008 Liperin Hiihtoseura
N12 3 km P 1.12. Venla Pyykkö 2009 Liperin Hiihtoseura
N12 3 km P 1.12. Scarlett Kopa 2009 Pyhäjärven Pohti
N12 3 km P 1.12. Jenny Miettinen 2008 Pyhäselän Urheilijat
N12 3 km P 1.12. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 1.12. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N14 3 km P 1.12. Anna Kerko 2007 Helsingin Mäkihyppääjät
N14 3 km P 1.12. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N14 3 km P 1.12. Bertta Silvennoinen 2006 Joensuun Kataja
N14 3 km P 1.12. Mandi Mäkinen 2007 Joensuun Kataja
N14 3 km P 1.12. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N14 3 km P 1.12. Venla Simonen 2006 Joensuun Kataja
N16 5 km P 1.12. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N16 5 km P 1.12. Iida Piiroinen 2005 IF Sibbo-Vargarna
N16 5 km P 1.12. Ida-Josefina Ilvonen 2004 Juuan Jänne
N16 5 km P 1.12. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km P 1.12. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N16 5 km P 1.12. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km P 1.12. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km P 1.12. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 1.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N18 5 km P 1.12. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km P 1.12. Elena Jyrkinen 2002 Imatran Urheilijat
N18 5 km P 1.12. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km P 1.12. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N18 5 km P 1.12. Maija Tiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
N18 5 km P 1.12. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N18 5 km P 1.12. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 1.12. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 1.12. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N18 5 km P 1.12. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N18 5 km P 1.12. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 1.12. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km P 1.12. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km P 1.12. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km P 1.12. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 1.12. Iiris Helander 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 1.12. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 1.12. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 1.12. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N18 5 km P 1.12. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N18 5 km P 1.12. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 1.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 1.12. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N18 5 km P 1.12. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N20 5 km P 1.12. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N20 5 km P 1.12. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N20 5 km P 1.12. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 5 km P 1.12. Aino Veijalainen 2001 Kontiolahden Urheilijat
N20 5 km P 1.12. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km P 1.12. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km P 1.12. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N20 5 km P 1.12. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 5 km P 1.12. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N20 5 km P 1.12. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N20 5 km P 1.12. Aino Loikkanen 2001 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km P 1.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km P 1.12. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N20 5 km P 1.12. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N20 5 km P 1.12. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N35 5 km P 1.12. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N45 5 km P 1.12. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N45 5 km P 1.12. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 1.12. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 1.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km P 1.12. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL 5 km P 1.12. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 5 km P 1.12. Merja Eronen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL 5 km P 1.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 1.12. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 5 km P 1.12. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km P 1.12. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 1.12. Kati Roivas 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 1.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km P 1.12. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 5 km P 1.12. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 5 km P 1.12. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 1.12. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura