FIS Rukan Talvikisat/ MC-tarkkailu/YOG-katsastus/ Nuorten MM-tarkkailu/ St1 -cup/ U18 Fennovoima-cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 7.12.2019-8.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta La 7.12. klo 9.00 sprintti, muut sarjat klo 13.00, Su 8.12. klo 10.00 alkaen
Ilmoittautumisen eräpäivä 1.12.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Rukan Talvikisat/ MC-tarkkailu/YOG-katsastus/ Nuorten MM-tarkkailu/ St1 -cup/ U18 Fennovoima-cup
Kilpailun numero 020
Kilpailupaikka Kuusamo
Kilpailupaikan osoite Rukan Hiihtostadion; Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Kilpailun luokitus Kv-kilpailu,
Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu,
U18-cup,
St1-cup
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 07.12.2019
MC-tarkkailu yl ja 20v/ YOG-katsastus 18 v. 20-vuotiaat hiihtävät yleisessä sarjassa. FIS-KOODI PAKOLLINEN YLEISESÄ JA 20-SARJASSA!
Sarja Matka
MYL V sprintti 1.4 km
NYL V sprintti 1.4 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V sprintti 1.4 km
N18 V sprintti 1.4 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 3 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M65 V 3 km
M70 V 2 km
Kilpailupäivä 2: Su 08.12.2019
YOG-katsastus 18 v/ Nuorten MM-tarkkailu 20v. FIS-KOODI PAKOLLINEN YLEISESÄ JA 20-SARJASSA!
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M12 P 2 km
N12 P 2 km
M14 P 3 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 3 km
M55 P 5 km
N55 P 3 km
M65 P 3 km
M70 P 2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kuusamon Erä-Veikot
Seuranumero 10348147
Yhteyshenkilö Jukka Tahkola
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 841 9915
GSM
Fax
WWW-osoite www.kev.fi
Sähköposti kev@kev.fi
Ilmoittautumiset 1.12.2019 klo 24 mennessä
Osanottomaksut Fis-sarjat 25 €/päivä/kilpailija, alle 16 v. 10 €/pv/kilpailija, muut sarjat 20 €/pv/kilpailija
Pankki ja tilinro Kuusamon OP FI65 519407 2004 5868 Kuusamon Erä-Veikot
TD/TDA TD Eero Sandgren, TD ass. Erkki Jääskeläinen
Tiedustelut ja lisäinfo KEV 040-1485533, Seppo Linjakumpu 0400-706433, Jukka Tahkola 040-8419915
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Rukan Hiihtostadion, Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Majoitus Majoitusinfo löytyy www.kev.fi/hiihto/fis-hiihdot-7-8-12-2019/
Palkinnot ja palkintojen jako Sarjojen parhaille sääntöjen mukaan
Muuta tietoa HUOM!!! Kilpailujen alkamisajankohdat muuttuneet!!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M12 2 km V 7.12. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 2 km V 7.12. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M12 2 km V 7.12. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M12 2 km V 7.12. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 2 km V 7.12. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M12 2 km V 7.12. Henrik Ahoniemi 2009 Rajamäen Kehitys
M14 3 km V 7.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M14 3 km V 7.12. Jouka Aaltonen 2006 Espoon Hiihtoseura
M14 3 km V 7.12. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M14 3 km V 7.12. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M14 3 km V 7.12. Iivar Häggman 2007 Vörå IF
M14 3 km V 7.12. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M16 5 km V 7.12. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km V 7.12. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M16 5 km V 7.12. Janne Kalle Nyberg 2005 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 7.12. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 7.12. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 7.12. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 7.12. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 5 km V 7.12. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 7.12. Daniel Onnela 2005 Skiteam 105
M16 5 km V 7.12. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 7.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Robin Mäenpää 2002 IF Brahe
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Ike Melnits 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Niklas Raappana 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Lauri Maaninka 2002 Kuusamon Erä-Veikot
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Oskari Toivanen 2003 Lahden Hiihtoseura
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Roni Kinnunen 2003 Pyhäjärven Pohti
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Miska Minkkinen 2002 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Miika Ylikulju 2003 TEAM SKIERS
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Rasmus Ahoniemi 2003 Vantaan Hiihtoseura
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Cang Gu 2002 Vuokattisport Club
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Chenghao Zhang 2002 Vuokattisport Club
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Guanyu Wang 2003 Vuokattisport Club
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Han Zhang 2003 Vuokattisport Club
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Jingchao Liu 2004 Vuokattisport Club
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Lei Wang 2002 Vuokattisport Club
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Yinghao Zhang 2003 Vuokattisport Club
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M18 sprintti 1.4 V 7.12. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M35 10 km V 7.12. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
M35 10 km V 7.12. Heikki Turunen 1976 Leppävirran Viri
M45 10 km V 7.12. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M55 5 km V 7.12. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M55 5 km V 7.12. Petri Kinnunen 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M70 2 km V 7.12. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Aku Hietaharju 1997 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Christian Tarvonen 2001 NORRVALLA SKI TEAM
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Kalle Ijäs 2001 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Juuso Haarala 1996 POHTI SKITEAM
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL sprintti 1.4 V 7.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N12 2 km V 7.12. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 7.12. Aino Tonteri 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 2 km V 7.12. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N12 2 km V 7.12. Alisa Luukkonen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 7.12. Maisa Runnakko 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 7.12. Miia Laakkonen 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 7.12. Oona Jaakkola 2009 Vehkalahden Veikot
N12 2 km V 7.12. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 7.12. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N14 3 km V 7.12. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km V 7.12. Wilma Hjerpe 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 3 km V 7.12. Ellinor Halonen 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 7.12. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 7.12. Anni Naumanen 2007 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 7.12. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 7.12. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N16 5 km V 7.12. Nea Knuuti 2005 Karihaaran Visa
N16 5 km V 7.12. Siiri Enojärvi 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N16 5 km V 7.12. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 7.12. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N16 5 km V 7.12. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 7.12. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 7.12. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Maija Tiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Iiris Helander 2003 Ski Jyväskylä
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Fan Yang 2004 Vuokattisport Club
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Lianhong Yang 2002 Vuokattisport Club
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Yue Liu 2003 Vuokattisport Club
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Zhaohui Dong 2003 Vuokattisport Club
N18 sprintti 1.4 V 7.12. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N35 5 km V 7.12. Salla Riikonen 1981 Leppävirran Viri
N35 5 km V 7.12. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N45 3 km V 7.12. Nina Andersén 1974 Kuhmo-Ski
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Ida Tonteri 2001 Hyvinkään Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Ida Mäenpää 2001 IF Brahe
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Linnea Halonen 2000 IF Femman
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Jennie Lindvall 1995 IF Åsarna
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Hanna Ray 2000 IK Falken
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Roosa Riikola 2001 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Katriina Autti 1999 TEAM SKIERS
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Roosa Juuska 1996 TEAM SKIERS
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Saana Ukkonen 1996 TEAM SKIERS
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti 1.4 V 7.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima
M12 2 km P 8.12. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 2 km P 8.12. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M12 2 km P 8.12. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M12 2 km P 8.12. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 2 km P 8.12. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M12 2 km P 8.12. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km P 8.12. Henrik Ahoniemi 2009 Rajamäen Kehitys
M14 3 km P 8.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M14 3 km P 8.12. Jouka Aaltonen 2006 Espoon Hiihtoseura
M14 3 km P 8.12. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M14 3 km P 8.12. Iivar Häggman 2007 Vörå IF
M14 3 km P 8.12. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M16 5 km P 8.12. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km P 8.12. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M16 5 km P 8.12. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 5 km P 8.12. Janne Kalle Nyberg 2005 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 8.12. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 8.12. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 8.12. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 5 km P 8.12. Daniel Onnela 2005 Skiteam 105
M16 5 km P 8.12. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km P 8.12. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M16 5 km P 8.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 10 km P 8.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M18 10 km P 8.12. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 8.12. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 8.12. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M18 10 km P 8.12. Robin Mäenpää 2002 IF Brahe
M18 10 km P 8.12. Ike Melnits 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km P 8.12. Niklas Raappana 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km P 8.12. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M18 10 km P 8.12. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M18 10 km P 8.12. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 8.12. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 8.12. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M18 10 km P 8.12. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M18 10 km P 8.12. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M18 10 km P 8.12. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 10 km P 8.12. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M18 10 km P 8.12. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M18 10 km P 8.12. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M18 10 km P 8.12. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M18 10 km P 8.12. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km P 8.12. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km P 8.12. Oskari Toivanen 2003 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km P 8.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 8.12. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km P 8.12. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km P 8.12. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km P 8.12. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 10 km P 8.12. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 8.12. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 8.12. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 8.12. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M18 10 km P 8.12. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km P 8.12. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km P 8.12. Miska Minkkinen 2002 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km P 8.12. Miika Ylikulju 2003 TEAM SKIERS
M18 10 km P 8.12. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M18 10 km P 8.12. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km P 8.12. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km P 8.12. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km P 8.12. Rasmus Ahoniemi 2003 Vantaan Hiihtoseura
M18 10 km P 8.12. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M18 10 km P 8.12. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 10 km P 8.12. Cang Gu 2002 Vuokattisport Club
M18 10 km P 8.12. Chenghao Zhang 2002 Vuokattisport Club
M18 10 km P 8.12. Guanyu Wang 2003 Vuokattisport Club
M18 10 km P 8.12. Han Zhang 2003 Vuokattisport Club
M18 10 km P 8.12. Jingchao Liu 2004 Vuokattisport Club
M18 10 km P 8.12. Lei Wang 2002 Vuokattisport Club
M18 10 km P 8.12. Yinghao Zhang 2003 Vuokattisport Club
M18 10 km P 8.12. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M18 10 km P 8.12. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 8.12. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M20 10 km P 8.12. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 10 km P 8.12. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M20 10 km P 8.12. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 10 km P 8.12. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M20 10 km P 8.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 10 km P 8.12. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km P 8.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km P 8.12. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M20 10 km P 8.12. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M20 10 km P 8.12. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M20 10 km P 8.12. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 10 km P 8.12. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km P 8.12. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M20 10 km P 8.12. Christian Tarvonen 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M20 10 km P 8.12. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Kalle Ijäs 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M20 10 km P 8.12. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M20 10 km P 8.12. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10 km P 8.12. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M20 10 km P 8.12. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M20 10 km P 8.12. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M20 10 km P 8.12. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M20 10 km P 8.12. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M20 10 km P 8.12. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M20 10 km P 8.12. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
M20 10 km P 8.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 8.12. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 8.12. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 8.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M45 10 km P 8.12. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
M55 5 km P 8.12. Petri Kinnunen 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M70 2 km P 8.12. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 8.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km P 8.12. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km P 8.12. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL 10 km P 8.12. Aku Hietaharju 1997 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 8.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 8.12. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 8.12. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km P 8.12. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 10 km P 8.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 10 km P 8.12. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
MYL 10 km P 8.12. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 10 km P 8.12. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 8.12. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 8.12. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 8.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 8.12. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 8.12. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL 10 km P 8.12. Juuso Haarala 1996 POHTI SKITEAM
MYL 10 km P 8.12. Roope Haapakangas 1997 POHTI SKITEAM
MYL 10 km P 8.12. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 8.12. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 8.12. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 8.12. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 10 km P 8.12. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10 km P 8.12. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km P 8.12. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 8.12. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 8.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 8.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N12 2 km P 8.12. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km P 8.12. Aino Tonteri 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 2 km P 8.12. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N12 2 km P 8.12. Maisa Runnakko 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km P 8.12. Miia Laakkonen 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km P 8.12. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 8.12. Anna Kerko 2007 IF Sibbo-Vargarna
N14 3 km P 8.12. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N14 3 km P 8.12. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km P 8.12. Wilma Hjerpe 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 3 km P 8.12. Ellinor Halonen 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km P 8.12. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km P 8.12. Anni Naumanen 2007 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km P 8.12. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 8.12. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N16 5 km P 8.12. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 8.12. Siiri Enojärvi 2005 Kuusamon Erä-Veikot
N16 5 km P 8.12. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km P 8.12. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 8.12. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 8.12. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km P 8.12. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N18 5 km P 8.12. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km P 8.12. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km P 8.12. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km P 8.12. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km P 8.12. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km P 8.12. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km P 8.12. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km P 8.12. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N18 5 km P 8.12. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km P 8.12. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N18 5 km P 8.12. Maija Tiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
N18 5 km P 8.12. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Sonja Posio 2003 Kuusamon Erä-Veikot
N18 5 km P 8.12. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 8.12. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km P 8.12. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 8.12. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N18 5 km P 8.12. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 8.12. Iiris Helander 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 8.12. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 8.12. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 8.12. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N18 5 km P 8.12. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 5 km P 8.12. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N18 5 km P 8.12. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 8.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 8.12. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 8.12. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 8.12. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 8.12. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N18 5 km P 8.12. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N18 5 km P 8.12. Fan Yang 2004 Vuokattisport Club
N18 5 km P 8.12. Lianhong Yang 2002 Vuokattisport Club
N18 5 km P 8.12. Yue Liu 2003 Vuokattisport Club
N18 5 km P 8.12. Zhaohui Dong 2003 Vuokattisport Club
N18 5 km P 8.12. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N20 5 km P 8.12. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N20 5 km P 8.12. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N20 5 km P 8.12. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N20 5 km P 8.12. Ida Tonteri 2001 Hyvinkään Hiihtoseura
N20 5 km P 8.12. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
N20 5 km P 8.12. Ida Mäenpää 2001 IF Brahe
N20 5 km P 8.12. Linnea Halonen 2000 IF Femman
N20 5 km P 8.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N20 5 km P 8.12. Hanna Ray 2000 IK Falken
N20 5 km P 8.12. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N20 5 km P 8.12. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N20 5 km P 8.12. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N20 5 km P 8.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5 km P 8.12. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 5 km P 8.12. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N20 5 km P 8.12. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N20 5 km P 8.12. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N20 5 km P 8.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km P 8.12. Roosa Riikola 2001 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km P 8.12. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N20 5 km P 8.12. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N20 5 km P 8.12. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
N20 5 km P 8.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km P 8.12. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N20 5 km P 8.12. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N20 5 km P 8.12. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N20 5 km P 8.12. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N35 5 km P 8.12. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N45 3 km P 8.12. Nina Andersén 1974 Kuhmo-Ski
N55 3 km P 8.12. Marianne Niemi 1956 Kuusamon Erä-Veikot
N55 3 km P 8.12. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 8.12. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km P 8.12. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 5 km P 8.12. Jennie Lindvall 1995 IF Åsarna
NYL 5 km P 8.12. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km P 8.12. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km P 8.12. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 5 km P 8.12. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
NYL 5 km P 8.12. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 5 km P 8.12. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km P 8.12. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km P 8.12. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 8.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km P 8.12. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 5 km P 8.12. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 8.12. Anna-Riikka Tyni 1991 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km P 8.12. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km P 8.12. Katriina Autti 1999 TEAM SKIERS
NYL 5 km P 8.12. Roosa Juuska 1996 TEAM SKIERS
NYL 5 km P 8.12. Saana Ukkonen 1996 TEAM SKIERS
NYL 5 km P 8.12. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 8.12. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km P 8.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima