Santasport Ensilumen hiihdot/ Para Hiihtocup 1 osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 7.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 3.12.19 23:59:59
Kilpailun nimi Santasport Ensilumen hiihdot/ Para Hiihtocup 1 osakilpailu
Kilpailun numero 021
Kilpailupaikka Rovaniemi
Kilpailupaikan osoite Ounasvaaran hiihtostadion, Taljatie 2
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 07.12.2019
Para Hiihtocup 1. osakilpailu Lisätietoja Para hiihto cupista voi kysyä Nina Peltonen 050 400 1532 nina.peltonen@vammaisurheilu.fi K= kehitysvammaiset B=näkövammaiset LV= liikuntavammaiset pysty tai kelkkahiihtäjät (Ilmoita hyvissä ajoin ennen kilpailua, jos oma vammaluokka/sarja puuttuu)
Sarja Matka
MYL V 10 km
MYL V B 10 km
MYL V K 5 km
NYL V 5 km
NYL V K 5 km
NYL V LV KELKKA 5 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 1.5 km
N12 V 1.5 km
M14 V 5 km
N14 V 2.5 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
M20 V K 2.5 km
M20 V LV 2.5 km
M20 V LV KELKKA 2.5 km
N20 V 5 km
N20 V B 2.5 km
N20 V K 2.5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V K 2.5 km
M50 V LV 2.5 km
M50 V LV KELKKA 2.5 km
N50 V K 2.5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M65 V 5 km
N65 V 2.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ounasvaaran Hiihtoseura
Seuranumero 10345085
Yhteyshenkilö Mervi Maijala
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 736 5172
GSM
Fax
WWW-osoite www.oh.fi
Sähköposti mhmaijala@gmail.com
Ilmoittautumiset www.kilmo.fi kautta ti 3.12.2019 klo 23:59 mennessä
Osanottomaksut sarjat 10-16 vuotiaat 15 €/ kilpailija, muut sarjat 20 €/ kilpailija. Jälki-ilmoittautuneet tuplamaksu/osallistuja.
Pankki ja tilinro Ounasvaaran Hiihtoseura Pohjolan osuuspankki FI4456420320033833 viitenumero: 1245
TD/TDA TD on Jouko Kestilä
Tiedustelut ja lisäinfo Mervi Maijala, 0407365172, mhmaijala@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintojen jako välittömästi kisojen jälkeen. Sarjat M/N 10 ja M/N 12 kaikki kilpailijat palkitaan .
Muuta tietoa Kilpailutoimisto avoinna lauantaina 7.12. klo 09:00 alkaen. Kilpailutoimisto sijaitsee Stadionrakennuksen yläkerrassa.
Joukkuejohtajien kokous lauantaina 7.12. klo 10:00 Stadionrakennuksen yläkerrassa.
Kilpailunumerot jaetaan kilpailutoimistosta laauantaina 7.12. klo 9:00 alkaen, kadonneesta liivistä perimme 100 €.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 7.12. Eero Holmberg 2010 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km V 7.12. Lenni Ahola 2011 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km V 7.12. Patrik Johansson 2010 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km V 7.12. Samuel Iloheimo 2010 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km V 7.12. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 1 km V 7.12. Eino Kinnunen 2011 Kittilän Urheilijat
M10 1 km V 7.12. Santeri Harjula 2010 Lapin Veikot
M10 1 km V 7.12. Lauri Tapio 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 7.12. Oiva Tervaskanto 2011 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 7.12. Olli Mäyrä 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 7.12. Osku Kesti 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Aaro Helenius 2009 Espoon Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Hugo Hindsberg 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Vincent Winberg 2009 Espoon Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Iisak Liikavainio 2008 Muonion Kiri
M12 1.5 km V 7.12. Aksu Kesti 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Eelis Keränen 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Ivan Kharlanov 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Marius Pitkänen 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 1.5 km V 7.12. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 7.12. Anton Kemppi 2007 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 7.12. Elmeri Helander 2007 Karihaaran Visa
M14 5 km V 7.12. Aleksi Pirkonen 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 7.12. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 7.12. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M16 5 km V 7.12. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M16 5 km V 7.12. Eetu Pulju 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 7.12. Matias Riipi 2003 Inarin Yritys
M20 10 km V 7.12. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km V 7.12. Veikka Ylilauri 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M35 10 km V 7.12. Jordan Thomas 1976 Espoon Hiihtoseura
M35 10 km V 7.12. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 7.12. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M35 10 km V 7.12. Hannu Henrik Lappi 1983 Siilinjärven Hiihtoseura
M45 10 km V 7.12. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M45 10 km V 7.12. Erik Karvonen 1969 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M50 K 2.5 V 7.12. Jaakko Salomäki 1968 Kittilän Voima
M55 5 km V 7.12. Kari Ollila 1963 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M65 5 km V 7.12. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M65 5 km V 7.12. Sakari Sääskilahti 1955 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 7.12. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 7.12. Lassi Juhanoja 1996 Paimion Urheilijat
MYL 10 km V 7.12. Aarni Laakkonen 1998 Pakilan Veto
MYL 10 km V 7.12. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
N10 1 km V 7.12. Anna Shestakova 2010 Espoon Hiihtoseura
N10 1 km V 7.12. Mette Miettinen 2010 Espoon Hiihtoseura
N10 1 km V 7.12. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N10 1 km V 7.12. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N10 1 km V 7.12. Aava Kuoksa 2011 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1 km V 7.12. Eden Sieppi 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1 km V 7.12. Justiina Aho 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1 km V 7.12. Karin Hovila 2011 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 1 km V 7.12. Lilli Haataja 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Aava Thomas 2009 Espoon Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Ebba Miettinen 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Emilia Tulokas 2009 Espoon Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Kaija Ilomäki 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Moona Mäkelä 2009 Espoon Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Saara Holmberg 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Siru Soininen 2009 Espoon Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Viola Ahola 2009 Espoon Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N12 1.5 km V 7.12. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N12 1.5 km V 7.12. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 1.5 km V 7.12. Saaga Nurmela 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Jonna Leikos 2007 Espoon Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Karita Zahkna 2006 Espoon Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Sara Heininen 2007 Espoon Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Annika Maijala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Asta Jarva 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Leanna Kesti 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Mona Pitkänen 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 7.12. Seela Salokangas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 7.12. Elma Hannikainen 2005 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 7.12. Silva Kemppi 2005 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 7.12. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 5 km V 7.12. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N16 5 km V 7.12. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N16 5 km V 7.12. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 7.12. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 7.12. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 7.12. Veera Jarva 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 7.12. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N16 5 km V 7.12. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N16 5 km V 7.12. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N16 5 km V 7.12. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N16 5 km V 7.12. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km V 7.12. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL LV KELKKA 5 V 7.12. Sini Pyy 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura