FIS Nuorten SM esikisat/ Para Hiihtocup 3. osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 11.1.2020
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.1.20 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Nuorten SM esikisat/ Para Hiihtocup 3. osakilpailu
Kilpailun numero 055
Kilpailupaikka Jyväskylä
Kilpailupaikan osoite Laajavuoren hiihtostadion, Laajavuorentie 15, 40740 Jyväskylä
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 11.01.2020
Parahiihtocup; K= kehitysvammaiset, B=näkövammaiset, LV/ LV KELKKA= liikuntavammaiset pysty tai kelkkahiihtäjät. Lisätietoja Para hiihto cupista voi kysyä Nina Peltonen 050 400 1532 nina.peltonen@vammaisurheilu.fi AKTIIVINEN FIS-KOODI PAKOLLINEN YLEISESSÄ JA 20-SARJASSA FIS-KILPAILUSSA! MYÖS 18-SARJASSA, JOS HALUAA FIS-PISTEITÄ.
Sarja Matka
MYL P 15 km
MYL P B 1.2 km
MYL P K 1.2 km
NYL P 10 km
NYL P K 1.2 km
NYL P LV KELKKA 1.2 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 15 km
N18 P 10 km
M20 P 15 km
M20 P K 1.2 km
M20 P LV 1.2 km
M20 P LV KELKKA 1.2 km
N20 P 10 km
N20 P B 1.2 km
N20 P K 1.2 km
N40 P 5 km
M45 P 10 km
M50 P K 1.2 km
M50 P LV 1.2 km
M50 P LV KELKKA 1.2 km
N50 P 5 km
N50 P K 1.2 km
M55 P 5 km
M60 P 5 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ski Jyväskylä
Seuranumero 10350452
Yhteyshenkilö Sami Hilden
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 045 137 2014
GSM
Fax
WWW-osoite www.skijyvaskyla.fi
Sähköposti skijyvaskyla@gmail.com
Ilmoittautumiset Ilmoittautumiset Kilmon kautta, Viimeinen ilmoittautumispäivä tiistai 07.01.2020.
Osanottomaksut Yli 16v sarjat 20 €, muut 10€. Maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä Ski Jyväskylän tilille FI92 5290 9520 0105 61
Pankki ja tilinro FI92 5290 9520 0105 61
TD/TDA TD Jussi Prykäri, TDA Jonna Haapamäki-Syrjälä
Tiedustelut ja lisäinfo www.skijyvaskyla.fi/
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa AKTIIVINEN FIS-KOODI PAKOLLINEN YLEISESSÄ JA 20-SARJASSA FIS-KILPAILUSSA! MYÖS 18-SARJASSA, JOS HALUAA FIS-PISTEITÄ.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 11.1. Matias Tikka 2010 Konneveden Urheilijat
M10 2 km P 11.1. Miska Savolainen 2010 Konneveden Urheilijat
M10 2 km P 11.1. Oskari Paananen 2010 Pihtiputaan Tuisku
M10 2 km P 11.1. Eemeli Suutari 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km P 11.1. Herkko Heikkinen 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km P 11.1. Nuutti Hietala 2011 Ski Jyväskylä
M10 2 km P 11.1. Veikko Kahelin 2010 Viitasaaren Viesti
M12 3 km P 11.1. Aleksi Saarela 2009 Joutsan Pommi
M12 3 km P 11.1. Lauri Peura 2008 Kauhajoen Karhu
M12 3 km P 11.1. Niki Kuhno 2008 Koiviston Kipinä
M12 3 km P 11.1. Onni Fränti 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 11.1. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M12 3 km P 11.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M13 3 km P 11.1. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M13 3 km P 11.1. Eetu Vesanen 2007 Kangasniemen Kalske
M13 3 km P 11.1. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M13 3 km P 11.1. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M13 3 km P 11.1. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M13 3 km P 11.1. Veeti Kasperi Savolainen 2007 Ski Jyväskylä
M13 3 km P 11.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 5 km P 11.1. Lauri Mattila 2006 Kouvolan Hiihtoseura
M15 5 km P 11.1. Väinö Koistinen 2005 Joutsan Pommi
M15 5 km P 11.1. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M15 5 km P 11.1. Sakari Sulkula 2005 Muuramen Urheilijat
M15 5 km P 11.1. Johannes Anttila 2005 Ski Jyväskylä
M15 5 km P 11.1. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M16 8 km P 11.1. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M16 8 km P 11.1. Rasmus Saarinen 2005 Lahden Hiihtoseura
M16 8 km P 11.1. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M16 8 km P 11.1. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M18 15 km P 11.1. Niklas Raappana 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 15 km P 11.1. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M18 15 km P 11.1. Saku Miettinen 2002 Joutsenon Kullervo
M18 15 km P 11.1. Aarni Ronkainen 2003 Jämsänkosken Ilves
M18 15 km P 11.1. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 15 km P 11.1. Oskari Toivanen 2003 Lahden Hiihtoseura
M18 15 km P 11.1. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M18 15 km P 11.1. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M18 15 km P 11.1. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 15 km P 11.1. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M18 15 km P 11.1. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 15 km P 11.1. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M18 15 km P 11.1. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M18 15 km P 11.1. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M18 15 km P 11.1. Sebastian Savolainen 2003 Tampereen Pyrintö
M18 15 km P 11.1. Roni Hänninen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km P 11.1. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 11.1. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 15 km P 11.1. Mitri Lerssi 2001 Pyhäjärven Pohti
M20 15 km P 11.1. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M20 15 km P 11.1. Matias Vaahtio 2001 Ulvilan Ura
M20 K 1.2 P 11.1. Aleksi Sipponen 2004 Jämsänkosken Ilves
M20 LV 1.2 P 11.1. Otto Urvanta 2005 Lempäälän Kisa
M45 10 km P 11.1. Jari Turunen 1966 Juvan Urheilijat
M45 10 km P 11.1. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M45 10 km P 11.1. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M45 10 km P 11.1. Pertti Huotari 1969 Ski Jyväskylä
M45 10 km P 11.1. Samuli Pigg 1966 Ski Jyväskylä
M45 10 km P 11.1. Timo Salminen 1969 Ski Jyväskylä
M45 10 km P 11.1. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M50 K 1.2 P 11.1. Matti Haatainen 1952 Ski Jyväskylä
M50 LV 1.2 P 11.1. Kalervo Pieksämäki 1948 Pihtiputaan Tuisku
M50 LV KELKKA 1.2 P 11.1. Erkki Ojala 1947 Joensuun Hiihtoveikot
M55 5 km P 11.1. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km P 11.1. Pekka Manninen 1963 Rantasalmen Urheilijat
M55 5 km P 11.1. Heikki Alakärppä 1965 Ski Jyväskylä
M60 5 km P 11.1. Heikki Peltonen 1957 Joutsan Pommi
M60 5 km P 11.1. Jarmo Sarhola 1957 KISKON KISKOJAT
M60 5 km P 11.1. Jarmo Lautanen 1960 Kyyjärven Kyky/hiihto
M60 5 km P 11.1. Seppo Hurri 1957 Mikkelin Hiihtäjät
M60 5 km P 11.1. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M60 5 km P 11.1. Seppo Laaksonen 1949 Virtain Urheilijat
M60 5 km P 11.1. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M8 1 km P 11.1. Vilho Puurula 2012 Ski Jyväskylä
M8 1 km P 11.1. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
MYL 15 km P 11.1. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.1. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 11.1. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 11.1. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 15 km P 11.1. Jeremias Lipsanen 1995 Juvan Urheilijat
MYL 15 km P 11.1. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 15 km P 11.1. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 11.1. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 11.1. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 11.1. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km P 11.1. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km P 11.1. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 15 km P 11.1. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.1. Valtteri Härkönen 1985 Ruokolahden Raju
MYL 15 km P 11.1. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km P 11.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km P 11.1. Jonne Seppänen 1991 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 11.1. Mikko Marjamaa 1993 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 11.1. Olli Tyrväinen 1993 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 11.1. Toni Huuskonen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 11.1. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 15 km P 11.1. Juho Sihvola 1986 Tampereen Pyrintö
MYL 15 km P 11.1. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.1. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.1. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 15 km P 11.1. Aki Heinonen 1986 Viialan Viri
MYL K 1.2 P 11.1. Teemu Toiviainen 1980 Imatran Urheilijat
MYL K 1.2 P 11.1. Mika Nyberg 1998 Ski Jyväskylä
N10 2 km P 11.1. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N10 2 km P 11.1. Venla Vienola 2010 Jyväskylän Hiihtoseura
N10 2 km P 11.1. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
N12 3 km P 11.1. Emma Hiironen 2008 Pihtiputaan Tuisku
N12 3 km P 11.1. Nella Luntinen 2009 Ristiinan Urheilijat
N12 3 km P 11.1. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N12 3 km P 11.1. Minka Rutanen 2008 Ski Jyväskylä
N12 3 km P 11.1. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N12 3 km P 11.1. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N12 3 km P 11.1. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N13 3 km P 11.1. Ella Pulkkinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N13 3 km P 11.1. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N13 3 km P 11.1. Aini Soanvaara 2007 Ski Jyväskylä
N13 3 km P 11.1. Noora Torkkola 2007 Ski Jyväskylä
N13 3 km P 11.1. Sanni Marianne Muhonen 2007 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 11.1. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N14 3 km P 11.1. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N14 3 km P 11.1. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N14 3 km P 11.1. Ella Paananen 2006 Pihtiputaan Tuisku
N14 3 km P 11.1. Mea Rutanen 2006 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 11.1. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N15 5 km P 11.1. Aura Hakala 2005 Espoon Hiihtoseura
N15 5 km P 11.1. Lotta Veikkolainen 2005 Lahden Hiihtoseura
N15 5 km P 11.1. Venla Metsänvuori 2005 Lahden Hiihtoseura
N15 5 km P 11.1. Pinja Yläharju 2005 Puumalan Hiihtäjät
N16 5 km P 11.1. Siiri Peura 2004 Kauhajoen Karhu
N16 5 km P 11.1. Kristina Nikkinen 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km P 11.1. Minea Mannerkivi 2004 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km P 11.1. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km P 11.1. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N16 5 km P 11.1. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 10 km P 11.1. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 10 km P 11.1. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 10 km P 11.1. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N18 10 km P 11.1. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N18 10 km P 11.1. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N18 10 km P 11.1. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N18 10 km P 11.1. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N18 10 km P 11.1. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N18 10 km P 11.1. Sara Leppäsalmi 2002 Kuoreveden Kärki
N18 10 km P 11.1. Aino-Kaisa Taipale 2002 Mäntyharjun Virkistys
N18 10 km P 11.1. Kati Vertanen 2003 Saarijärven Pullistus
N18 10 km P 11.1. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 10 km P 11.1. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N18 10 km P 11.1. Iiris Helander 2003 Ski Jyväskylä
N18 10 km P 11.1. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N18 10 km P 11.1. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 10 km P 11.1. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 10 km P 11.1. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N20 10 km P 11.1. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N20 10 km P 11.1. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km P 11.1. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km P 11.1. Nina Vänskä 2001 Rantasalmen Urheilijat
N20 10 km P 11.1. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N20 10 km P 11.1. Tessa Jormakka 2001 Ski Jyväskylä
N40 5 km P 11.1. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 5 km P 11.1. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N50 5 km P 11.1. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N50 5 km P 11.1. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N50 K 1.2 P 11.1. Sari Haatainen 1969 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 11.1. Pinja Vienola 2012 Jyväskylän Hiihtoseura
N8 1 km P 11.1. Mette Tikka 2012 Konneveden Urheilijat
N8 1 km P 11.1. Aada Suutari 2012 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 11.1. Valpuri Heikkinen 2013 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 11.1. Eerika Hokajärvi 2013 Viitasaaren Viesti
NYL 10 km P 11.1. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
NYL 10 km P 11.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 11.1. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 11.1. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL 10 km P 11.1. Petra Viirumäki 1996 Karihaaran Visa
NYL 10 km P 11.1. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km P 11.1. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 10 km P 11.1. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 10 km P 11.1. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 10 km P 11.1. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 11.1. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 10 km P 11.1. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 11.1. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 11.1. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 11.1. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 11.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 11.1. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 11.1. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 11.1. Anni Ala-Mettälä 1986 Tampereen Pyrintö
NYL 10 km P 11.1. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 10 km P 11.1. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 10 km P 11.1. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km P 11.1. Heini Nikander 1988 Vihdin Viesti
NYL K 1.2 P 11.1. Anni Aalto 1989 Ikurin Vire