KIILTO tykkilumihiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 8.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 5.12.19 17:59:59
Kilpailun nimi KIILTO tykkilumihiihdot
Kilpailun numero 023
Kilpailupaikka Lempäälä
Kilpailupaikan osoite Urheilukatu 5, LEMPÄÄLÄ
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 08.12.2019
Hiihtomatkan kilometrimäärä on sama, kuin kierrosten lukumäärä
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 3 km
M18 V 5 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 3 km
M50 V 5 km
N50 V 3 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 3 km
M70 V 3 km
M75 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lempäälän Kisa
Seuranumero 10347627
Yhteyshenkilö Esa Virtanen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin +358405144553
GSM
Fax
WWW-osoite www.lekihiihto.fi
Sähköposti esavirtanen52@gmail.com
Ilmoittautumiset 5.12 klo 18.00
Osanottomaksut Aikuiset 20€, Sarjat 16v ja nuoremmat 14€
Pankki ja tilinro Lempäälän Kisan hiihtojaosto, OmaSp FI15 4252 1520 0343 69
TD/TDA Paavo Vesterinen
Tiedustelut ja lisäinfo Esa Virtanen, s-posti; esavirtanen52@gmail.com tai puh. 040-5144553
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kilpailupaikka on Lempäälän jäähallin vieressä
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Aikuisten sarjoissa palkintoina Kiillon tuotepaketteja ja muita tavarapalkintoja. 16v- ja nuoremmissa sarjoissa palkinnot ovat mitaleita tai pyttyjä. Palkinnot jaetaan 2-3 sarjaryhmässä heti sen jälkeen, kun sarjaryhmät ovat tulleet maaliin ja tulokset vahvistettu.
Muuta tietoa Ensimmäisen lähtöryhmän (pääasiassa nuorten sarjat) jälkeen ladulla pidetään puolen tunnin - kolmen vartin verryttelyhiihtotauko. Toinen lähtöryhmä hiihtää verryttelytauon jälkeen.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 8.12. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 8.12. Matias Joutvuo 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 8.12. Sisu Lehtonen 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 8.12. Axel Koiranen 2011 Lahden Hiihtoseura
M10 2 km V 8.12. Aleksi Kivistö 2011 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 8.12. Luka Laurila 2011 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 8.12. Roope Itävuo 2011 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 8.12. Saku Repo 2010 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 8.12. Martti Kulmala 2010 Tampereen Pyrintö
M10 2 km V 8.12. Rasmus Samposalo 2010 Tampereen Pyrintö
M10 2 km V 8.12. Väinö Koivu 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km V 8.12. Sulo Lahtinen 2010 Vihdin Viesti
M12 3 km V 8.12. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 8.12. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 8.12. Tuomas Suopajärvi 2009 Kalannin Vankka
M12 3 km V 8.12. Joona Kivistö 2009 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 8.12. Matias Ruissalo 2008 Oriveden Ponnistus
M12 3 km V 8.12. Oula Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
M12 3 km V 8.12. Onni Vuorinen 2008 Perniön Urheilijat
M12 3 km V 8.12. Eero Siivonen 2009 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km V 8.12. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km V 8.12. Toivo Koivu 2009 Vammalan Seudun Voima
M14 3 km V 8.12. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M14 3 km V 8.12. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 3 km V 8.12. Kalle Kulju 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 3 km V 8.12. Tom Lainet 2006 IF Sibbo-Vargarna
M14 3 km V 8.12. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M14 3 km V 8.12. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 3 km V 8.12. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 3 km V 8.12. Arttu Remes 2007 Keuruun Kisailijat
M14 3 km V 8.12. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M14 3 km V 8.12. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M14 3 km V 8.12. Oliver Kaikkonen 2007 Lempäälän Kisa
M14 3 km V 8.12. Otso Luodeslampi 2006 Lempäälän Kisa
M14 3 km V 8.12. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 8.12. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M14 3 km V 8.12. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M14 3 km V 8.12. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 8.12. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 8.12. Roope Niskanen 2004 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 8.12. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M16 5 km V 8.12. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 8.12. Markus Valkealahti 2004 Vantaan Hiihtoseura
M18 5 km V 8.12. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M18 5 km V 8.12. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M18 5 km V 8.12. Samuli Jalonen 2003 Lempäälän Kisa
M18 5 km V 8.12. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M18 5 km V 8.12. Roni Hänninen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M18 5 km V 8.12. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M20 10 km V 8.12. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M40 10 km V 8.12. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
M40 10 km V 8.12. Kai Samposalo 1978 Kangasalan Kisa
M40 10 km V 8.12. Markus Välimäki 1977 Lempäälän Kisa
M45 5 km V 8.12. Pasi Saastamoinen 1972 Perniön Urheilijat
M45 5 km V 8.12. Markus Mutikainen 1972 Tammelan Ryske
M45 5 km V 8.12. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 5 km V 8.12. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M55 5 km V 8.12. Pauli Ojalainen 1962 Hollolan Nasta
M55 5 km V 8.12. Seppo Vinkanharju 1964 Hyvinkään Hiihtäjät
M55 5 km V 8.12. Reijo Viholainen 1962 Keimolan Kaiku
M55 5 km V 8.12. Ari Niittymäki 1965 Skiteam 105
M60 5 km V 8.12. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M65 3 km V 8.12. Timo Pullinen 1954 Tampereen Maratonklubi
M65 3 km V 8.12. Antti Ojala 1955 Tampereen Pyrintö
M65 3 km V 8.12. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M70 3 km V 8.12. Heikki Peltola 1946 Hollolan Nasta
M70 3 km V 8.12. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M70 3 km V 8.12. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M70 3 km V 8.12. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M75 3 km V 8.12. Kurt Dannholm 1945 Espoon Hiihtoseura
M75 3 km V 8.12. Eero Heman 1945 Hollolan Nasta
M75 3 km V 8.12. Pekka Forss 1943 Kankaantaan Kisa
M75 3 km V 8.12. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M75 3 km V 8.12. Matti Juhani Huuhka 1944 Nastolan Naseva
M8 1 km V 8.12. Arttu Ylilehto 2013 Lempäälän Kisa
M8 1 km V 8.12. Emil Ruissalo 2013 Oriveden Ponnistus
M8 1 km V 8.12. Reima Lahtinen 2012 Vihdin Viesti
MYL 10 km V 8.12. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 8.12. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 8.12. Juho Mäki 1999 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 8.12. Juho Sihvola 1986 Tampereen Pyrintö
MYL 10 km V 8.12. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 8.12. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 8.12. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 8.12. Hilda Rintamäki 2011 Kankaanpään Urheilijat
N10 2 km V 8.12. Julia Sköld 2011 Nakkilan Vire
N10 2 km V 8.12. Amanda Onnela 2010 Oriveden Ponnistus
N10 2 km V 8.12. Emmi Hämäläinen 2011 Oriveden Ponnistus
N10 2 km V 8.12. Wilma Aarnio 2011 Perniön Urheilijat
N10 2 km V 8.12. Anni Siivonen 2011 Pirkkalan Hiihtäjät
N10 2 km V 8.12. Hilla Ruokostenpohja 2011 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 8.12. Maija Häkli 2010 Teiskon Urheilijat
N10 2 km V 8.12. Iiris Helenius 2010 Viialan Viri
N12 3 km V 8.12. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 8.12. Salla Lehtonen 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 8.12. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 8.12. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 8.12. Jenny Sköld 2009 Nakkilan Vire
N12 3 km V 8.12. Inka Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
N12 3 km V 8.12. Greta Aarnio 2009 Perniön Urheilijat
N12 3 km V 8.12. Hertta Pitkänen 2009 Teiskon Urheilijat
N14 3 km V 8.12. Siiri Laino 2007 Kankaanpään Urheilijat
N14 3 km V 8.12. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 8.12. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 8.12. Ilona Katariina Mäkelä 2007 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 8.12. Kerttu Kulmala 2007 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 8.12. Linnea Salo 2006 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 8.12. Annika Rantanen 2006 Ylöjärven Ryhti
N16 3 km V 8.12. Noora Nummila 2004 Espoon Hiihtoseura
N16 3 km V 8.12. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N16 3 km V 8.12. Oona Kaikkonen 2005 Lempäälän Kisa
N16 3 km V 8.12. Viveka Kuivalahti 2004 Lempäälän Kisa
N16 3 km V 8.12. Henna-Mari Pitkänen 2004 Tampereen Pyrintö
N16 3 km V 8.12. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 5 km V 8.12. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N18 5 km V 8.12. Inka Remes 2003 Keuruun Kisailijat
N18 5 km V 8.12. Ronja Haavisto 2003 Tampereen Pyrintö
N18 5 km V 8.12. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N18 5 km V 8.12. Siiri Toivanen 2002 Vantaan Hiihtoseura
N20 5 km V 8.12. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N35 5 km V 8.12. Hanna-Mari Siivonen 1980 Pirkkalan Hiihtäjät
N35 5 km V 8.12. Anna-Liisa Häkkinen 1976 Punkalaitumen Kunto
N50 3 km V 8.12. Jaana Kuittinen 1962 Tampereen Yritys
N8 1 km V 8.12. Aino Siivonen 2013 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1 km V 8.12. Mette Häkkinen 2012 Punkalaitumen Kunto
NYL 5 km V 8.12. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 8.12. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 5 km V 8.12. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 8.12. Elsa Heinikainen 1998 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 8.12. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 8.12. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 8.12. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri