Kv Kainuun Talvikisat 2019

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 8.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 12
Ilmoittautumisen eräpäivä 4.12.19 23:59:59
Kilpailun nimi Kv Kainuun Talvikisat 2019
Kilpailun numero 156
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Opiston stadion, Opistontie 4, Vuokatti
Kilpailun luokitus Kv-kilpailu,
Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 08.12.2019
yhteislähtö sarjoittain
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 9 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 4 km
N14 V 4 km
M16 V 6 km
N16 V 4 km
M18 V 9 km
N18 V 6 km
M20 V 15 km
N20 V 9 km
M35 V 15 km
M45 V 6 km
N45 V 4 km
M55 V 6 km
M65 V 4 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kainuun Hiihtoseura
Seuranumero 10349777
Yhteyshenkilö Olli Ohtonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 407 7501
GSM
Fax
WWW-osoite khs.kajaani.net
Sähköposti olli.ohtonen@gmail.com
Ilmoittautumiset 4.12.2019 klo 24 mennessä
Osanottomaksut alle 16 v 20 €, muut 25 €, sisältää kilpailupäivän latumaksun 10,-/kilpailija
Pankki ja tilinro Kainuun OP FI45 5760 0320 0197 88 Kainuun Hiihtoseura
TD/TDA Antti Jokela
Tiedustelut ja lisäinfo www.khs.kajaani.net, Olli Ohtonen 050 407 7501
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Kilpailu on kansainvälinen kilpailu
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 8.12. Elwin Fröding 2010 IF Fyren
M10 2 km V 8.12. Veikko Korhonen 2011 Kainuun Hiihtoseura
M10 2 km V 8.12. Oskari Paananen 2010 Pihtiputaan Tuisku
M12 2 km V 8.12. Robin Liljeqvist 2008 IF Minken
M12 2 km V 8.12. Karri Korhonen 2008 Kainuun Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Niilo Jäppinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M12 2 km V 8.12. Elmeri Lång 2009 Puijon Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Aarne Luoto 2009 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 8.12. Jaakko Piirainen 2008 Sotkamon Jymy
M12 2 km V 8.12. Konsta Heikkinen 2009 Sotkamon Jymy
M12 2 km V 8.12. Viljami Hakkarainen 2008 Sotkamon Jymy
M12 2 km V 8.12. Väinö Kurttila 2009 Utajärven Urheilijat
M12 2 km V 8.12. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M14 4 km V 8.12. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M14 4 km V 8.12. Casper Holm 2007 IF Fyren
M14 4 km V 8.12. Filip Fröding 2007 IF Fyren
M14 4 km V 8.12. Matias Uusitalo 2006 Iin Urheilijat
M14 4 km V 8.12. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M14 4 km V 8.12. Pekka Tanskanen 2006 Iisalmen Visa
M14 4 km V 8.12. Aapo Ohtonen 2007 Kainuun Hiihtoseura
M14 4 km V 8.12. Jaakko Kyllönen 2006 Kainuun Hiihtoseura
M14 4 km V 8.12. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 4 km V 8.12. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M14 4 km V 8.12. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 4 km V 8.12. Teemu Weck 2006 Pakilan Veto
M14 4 km V 8.12. Vilho Törnblom 2006 Pakilan Veto
M14 4 km V 8.12. Väinö Haara 2007 Pakilan Veto
M14 4 km V 8.12. Väinö Länsiluoto 2007 Pakilan Veto
M14 4 km V 8.12. Atte Pelkonen 2006 Sotkamon Jymy
M14 4 km V 8.12. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M14 4 km V 8.12. Oskari Hakkarainen 2007 Sotkamon Jymy
M14 4 km V 8.12. Samu Kemppainen 2007 Sotkamon Jymy
M14 4 km V 8.12. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M14 4 km V 8.12. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M16 6 km V 8.12. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M16 6 km V 8.12. Roope Sassi 2004 Iin Urheilijat
M16 6 km V 8.12. Juuso Kinnunen 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 6 km V 8.12. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M16 6 km V 8.12. Eino Haara 2005 Pakilan Veto
M16 6 km V 8.12. Juho Länsiluoto 2005 Pakilan Veto
M16 6 km V 8.12. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M16 6 km V 8.12. Gulongzeren Gulongzeren 2004 Vuokattisport Club
M18 9 km V 8.12. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M18 9 km V 8.12. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M18 9 km V 8.12. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 9 km V 8.12. Arttu Heilala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 9 km V 8.12. Yaning Yang 2002 Vuokattisport Club
M18 9 km V 8.12. Yuanji Hao 2002 Vuokattisport Club
M18 9 km V 8.12. Zhihao Li 2003 Vuokattisport Club
M20 15 km V 8.12. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M20 15 km V 8.12. Caiyou Jiao 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km V 8.12. Jiahao Fang 2001 Vuokattisport Club
M20 15 km V 8.12. Penghui Li 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km V 8.12. Wenjun Li 2001 Vuokattisport Club
M20 15 km V 8.12. Xiaolong Ji 2001 Vuokattisport Club
M20 15 km V 8.12. Ye Wang 2000 Vuokattisport Club
M35 15 km V 8.12. Samuli Nevanperä 1984 Saloisten Salama
M45 6 km V 8.12. Jari Mäntylä 1971 Haapaveden Urheilijat
M45 6 km V 8.12. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M45 6 km V 8.12. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 6 km V 8.12. Petri Pieviläinen 1974 Ristijärven Pyry
M45 6 km V 8.12. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M55 6 km V 8.12. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M55 6 km V 8.12. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
M65 4 km V 8.12. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M65 4 km V 8.12. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 4 km V 8.12. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 4 km V 8.12. Eero Mykkänen 1953 Lapinlahden Veto
M65 4 km V 8.12. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
MYL 15 km V 8.12. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 8.12. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 15 km V 8.12. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 15 km V 8.12. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 15 km V 8.12. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
MYL 15 km V 8.12. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 15 km V 8.12. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
MYL 15 km V 8.12. Juuso Mäkelä 1994 POHTI SKITEAM
MYL 15 km V 8.12. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
MYL 15 km V 8.12. Tuomas Ranto 1999 TEAM SKIERS
MYL 15 km V 8.12. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 8.12. Buerlike Tuersongjiang 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 8.12. Kangrong Duan 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 8.12. Tuohetaohan Akezhuoli 1999 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 8.12. Yang Li 1996 Vuokattisport Club
N10 2 km V 8.12. Anna Virkkala 2011 Kainuun Hiihtoseura
N10 2 km V 8.12. Elisa Virkkala 2011 Kainuun Hiihtoseura
N10 2 km V 8.12. Anu Weck 2010 Pakilan Veto
N10 2 km V 8.12. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
N12 2 km V 8.12. Anni Ohtonen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Venla Virkkala 2008 Kainuun Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N12 2 km V 8.12. Venla Länsiluoto 2009 Pakilan Veto
N12 2 km V 8.12. Adeliina Laitinen 2009 Pihtiputaan Tuisku
N12 2 km V 8.12. Emma Hiironen 2008 Pihtiputaan Tuisku
N12 2 km V 8.12. Scarlett Kopa 2009 Pyhäjärven Pohti
N12 2 km V 8.12. Ruusa Väisänen 2009 Ristijärven Pyry
N12 2 km V 8.12. Senni Rautiainen 2008 Sotkamon Jymy
N12 2 km V 8.12. Hilda Moilanen 2009 Suomussalmen Rasti
N14 4 km V 8.12. Saaga Sassi 2007 Iin Urheilijat
N14 4 km V 8.12. Helinä Niskanen 2007 Kuhmo-Ski
N14 4 km V 8.12. Selma Mäkäräinen 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 4 km V 8.12. Anni Laakso 2007 Pakilan Veto
N14 4 km V 8.12. Ella Paananen 2006 Pihtiputaan Tuisku
N14 4 km V 8.12. Emma Lång 2007 Puijon Hiihtoseura
N14 4 km V 8.12. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 4 km V 8.12. Julia Tolonen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N16 4 km V 8.12. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N16 4 km V 8.12. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
N16 4 km V 8.12. Hilla Niskanen 2004 Kuhmo-Ski
N16 4 km V 8.12. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N18 6 km V 8.12. Viivi Jylänki 2003 Haapaveden Urheilijat
N18 6 km V 8.12. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N18 6 km V 8.12. Olivia Halme 2003 Lahden Hiihtoseura
N18 6 km V 8.12. Kati Vertanen 2003 Saarijärven Pullistus
N20 9 km V 8.12. Seela Peuralahti 2001 Oulun Hiihtoseura
N20 9 km V 8.12. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N20 9 km V 8.12. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N20 9 km V 8.12. Ruiqi Zhang 2000 Vuokattisport Club
N20 9 km V 8.12. Ting Hai 2000 Vuokattisport Club
N20 9 km V 8.12. Zhiyue Deng 2001 Vuokattisport Club
N45 4 km V 8.12. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N45 4 km V 8.12. Sirpa Pääkkönen 1957 Sotkamon Jymy
NYL 9 km V 8.12. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 9 km V 8.12. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 9 km V 8.12. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
NYL 9 km V 8.12. Johanna Niskakoski 1995 TEAM SKIERS
NYL 9 km V 8.12. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 9 km V 8.12. Ju Li 1999 Vuokattisport Club
NYL 9 km V 8.12. Kun Zhang 1999 Vuokattisport Club