Valkealammen Tykkilumihiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 8.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo.12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 4.12.19 23:59:59
Kilpailun nimi Valkealammen Tykkilumihiihdot
Kilpailun numero 024
Kilpailupaikka Lehtimäki / Alajärvi
Kilpailupaikan osoite Valkealammentie 200 postiosoite 63510 Lehtimäki kk
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 08.12.2019
www.lehtimaenjyske@sporttisaitti.com /hiihto Löytyy web-cam kuvaa päivittyy 1 min välein ym. tietoja, lähtölistat, jne
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 4 km
N14 V 4 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M50 V 10 km
N50 V 5 km
M55 V 10 km
N55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lehtimäen Jyske
Seuranumero 10347591
Yhteyshenkilö Pentti Ahopelto
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 771 187
GSM
Fax
WWW-osoite www.lehtimaenjyske.sporttisaitti.com
Sähköposti pentti.ahopelto1@luukku.com
Ilmoittautumiset Ilmoittatumiset 4.12. klo 24 mennessä . Ei jälki-ilmoittautumisia.
Osanottomaksut 16 ja nuoremmat 15€/ Kilpailija, Muut sarjat 20€ / Kilpailija maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä!
Pankki ja tilinro Lehtimäen Osuupankki / LEHTIMÄEN JYSKE Hiihtojaosto FI81 5224 0120 0141 38
Tiedustelut ja lisäinfo www.lehtimäenjyske.sporttisaitti.com, FB sivuja Lehtimäen jyske yleisurheilu,
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus 697 tieltä Lehtimäki - Kuortane Valkealammentielle joka vie suoraan perille!
Majoitus Vaihtoehtoja. Hotelli 66 Alavus, Veljekset Keskinen Hotelli Tuuri, Kuortaneen urheiluopisto, Lomarenkaalta
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintoja jaetaan kahdessa erässä 8-16v ensin, sitten jaetaan muut
Muuta tietoa Kilpailussa hiihdetään varastolumi ja tykkilumiladulla. - Ladun minimi mitta on 1.5 - 2km.
- Parkkialueet aivan kilpailupaikan vieressä. - Sähköä saatavilla rajoitetusti. - Numerolaput, WC, palkintojenjaot, puketumistiloja saunat päärakennuksessa tien päässä Ruskea isompi rakennus kisapaikalta 100m
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 8.12. Valtteri Salo 2010 Alajärven Ankkurit
M10 1 km V 8.12. Elliot Karl Oskar Krook 2010 Närpes Kraft Skidförening
M10 1 km V 8.12. Oliver Krook 2011 Närpes Kraft Skidförening
M10 1 km V 8.12. Walter Sandberg 2011 Närpes Kraft Skidförening
M10 1 km V 8.12. Alex Erik Antero Hermans 2011 Oravais IF
M10 1 km V 8.12. Alexander Österberg 2010 Oravais IF
M10 1 km V 8.12. Joona Meriläinen 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 8.12. Rasmus Näsi 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 8.12. Veikko Kahelin 2010 Viitasaaren Viesti
M12 2 km V 8.12. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M12 2 km V 8.12. Elias Eriksson 2008 IF Femman
M12 2 km V 8.12. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M12 2 km V 8.12. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M12 2 km V 8.12. Kalle Huhdankoski 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
M12 2 km V 8.12. Hannes Bengs 2008 Närpes Kraft Skidförening
M12 2 km V 8.12. Jonatan Jokinen 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 8.12. Niilo Keskinen 2008 Vähänkyrön Viesti
M12 2 km V 8.12. Rasmus Hemminki 2008 Vähänkyrön Viesti
M12 2 km V 8.12. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 2 km V 8.12. Matias Haavisto 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 2 km V 8.12. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M14 4 km V 8.12. Samuel Kiviharju 2006 Ilmajoen Kisailijat
M14 4 km V 8.12. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M14 4 km V 8.12. Aleksi Hauhia 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 4 km V 8.12. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 4 km V 8.12. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M14 4 km V 8.12. Roope Hemminki 2006 Vähänkyrön Viesti
M14 4 km V 8.12. Eeli Ylä-Rautio 2007 Ähtärin Urheilijat
M14 4 km V 8.12. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 4 km V 8.12. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M16 5 km V 8.12. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M16 5 km V 8.12. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M16 5 km V 8.12. Nuutti Yli-Rahnasto 2005 Kauhajoen Karhu
M16 5 km V 8.12. Saku Jaakkola 2004 Kauhajoen Karhu
M16 5 km V 8.12. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M16 5 km V 8.12. Jeremias Bengs 2004 Närpes Kraft Skidförening
M16 5 km V 8.12. Lukas Kuuttinen 2005 Närpes Kraft Skidförening
M16 5 km V 8.12. Viktor Krook 2005 Närpes Kraft Skidförening
M16 5 km V 8.12. Arno Hautaniemi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 5 km V 8.12. Teemu Pajuranta 2004 Seinäjoen Hiihtoseura
M18 10 km V 8.12. Heikki Lehtelä 2003 Alajärven Ankkurit
M18 10 km V 8.12. Jacob Smeds 2003 Oravais IF
M18 10 km V 8.12. Joonas Nelimarkka 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M18 10 km V 8.12. Matias Nevala 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M18 10 km V 8.12. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M18 10 km V 8.12. Eetu Keskinen 2003 Vähänkyrön Viesti
M20 10 km V 8.12. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M20 10 km V 8.12. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km V 8.12. Saku Kalliomäki 2000 Kauhajoen Karhu
M20 10 km V 8.12. Jonni Mukkala 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M20 10 km V 8.12. Sameli Joronen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M40 10 km V 8.12. Miikka Raivio 1976 Virtain Urheilijat
M40 10 km V 8.12. Per-Anders Forsman 1975 Vörå IF
M40 10 km V 8.12. Jarmo Kuorinki 1978 Äänekosken Huima
M50 10 km V 8.12. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M50 10 km V 8.12. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M50 10 km V 8.12. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 10 km V 8.12. Esa Ankkuri 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 10 km V 8.12. Petri Kurunmäki 1970 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 10 km V 8.12. Jouko Vaali 1964 Virtain Urheilijat
M50 10 km V 8.12. Markku Mäkelä 1966 Virtain Urheilijat
M50 10 km V 8.12. Stefan Grannas 1969 Vörå IF
M55 10 km V 8.12. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 10 km V 8.12. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M60 5 km V 8.12. Thommy Klemets 1956 IF Fyren
M60 5 km V 8.12. Jarmo Lautanen 1960 Kyyjärven Kyky/hiihto
M65 5 km V 8.12. Markku Kankaanpää 1948 Härmänseudun Hiihtäjät
M65 5 km V 8.12. Juhani Välimäki 1951 Karstulan Kiva
M65 5 km V 8.12. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M8 1 km V 8.12. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
MYL 10 km V 8.12. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km V 8.12. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 10 km V 8.12. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 10 km V 8.12. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 8.12. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 8.12. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
MYL 10 km V 8.12. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 8.12. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
N10 1 km V 8.12. Vera Korkiakangas 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
N10 1 km V 8.12. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 1 km V 8.12. Elli Äyrä 2011 Kortesjärven Järvi-Veikot
N10 1 km V 8.12. Nova Enlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
N10 1 km V 8.12. Petra Rautiainen 2010 Valkeakosken Haka
N10 1 km V 8.12. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 1 km V 8.12. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 1 km V 8.12. Reetta Hautala 2010 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km V 8.12. Emilia Salo 2008 Alajärven Ankkurit
N12 2 km V 8.12. Jessica Westerlund 2009 IK Falken
N12 2 km V 8.12. Fanni Äyrä 2008 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 2 km V 8.12. Neea Lindroos 2008 Noormarkun Nopsa
N12 2 km V 8.12. Lea Snickars 2009 Närpes Kraft Skidförening
N12 2 km V 8.12. Matilda Helmi Linnéa Hermans 2009 Oravais IF
N12 2 km V 8.12. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N12 2 km V 8.12. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Minttu Meriläinen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km V 8.12. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km V 8.12. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N14 4 km V 8.12. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N14 4 km V 8.12. Fanni Heikkilä 2006 Nakkilan Vire
N14 4 km V 8.12. Inez Sandberg 2007 Närpes Kraft Skidförening
N14 4 km V 8.12. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N14 4 km V 8.12. Emilia Österberg 2006 Oravais IF
N14 4 km V 8.12. Nea Luhtasaari 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 4 km V 8.12. Oona Saarimäki 2006 Ähtärin Urheilijat
N16 5 km V 8.12. Lilja Lehtelä 2004 Alajärven Ankkurit
N16 5 km V 8.12. Emma Korhonen 2005 IF Femman
N16 5 km V 8.12. Siiri Heikkilä 2004 Nakkilan Vire
N16 5 km V 8.12. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 8.12. Venla Väisänen 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N16 5 km V 8.12. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N16 5 km V 8.12. Felicia Granholm 2005 Vörå IF
N16 5 km V 8.12. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 5 km V 8.12. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N18 5 km V 8.12. Felicia Krook 2003 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km V 8.12. Evelina Österberg 2003 Oravais IF
N18 5 km V 8.12. Linnea Källbacka 2003 Vörå IF
N20 5 km V 8.12. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 5 km V 8.12. Nella Keskinen 2000 Vähänkyrön Viesti
N40 5 km V 8.12. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N50 5 km V 8.12. Marjo Ena 1968 IK Falken
N8 1 km V 8.12. Aada Pesola 2012 Kaustisen Pohjan-Veikot
N8 1 km V 8.12. Alisa Äyrämö 2012 Kuoreveden Kärki
N8 1 km V 8.12. Maja Snickars 2012 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km V 8.12. Aada-Emilia Ankkuri 2012 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 8.12. Kiia Koro 2013 Ähtärin Urheilijat
N8 1 km V 8.12. Silka Viinikka 2012 Ähtärin Urheilijat
NYL 5 km V 8.12. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 5 km V 8.12. Sonja Katajamäki 1999 IF Minken
NYL 5 km V 8.12. Annika Sjöström 1988 IF Åsarna
NYL 5 km V 8.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km V 8.12. Petra Viirumäki 1996 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 8.12. Sanna-Mari Purola 1997 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 8.12. Sofia Joronen 1998 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 8.12. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 8.12. Marie Sippus 1986 Vörå IF