62. Jussi Kurikkalan muistohiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.1.2020
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 9.1.20 23:59:59
Kilpailun nimi 62. Jussi Kurikkalan muistohiihdot
Kilpailun numero 060
Kilpailupaikka Kalajoki
Kilpailupaikan osoite Hiihtomajantie 90
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 12.01.2020
HUOM! HIIHTOTAPA MUUTTUNUT!!! KLL Hiihdot 2020 järjestetään Kalajoella 22.-23.2.2020. Tervetuloa tutustumaan olosuhteisiin!
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M45 V 10 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
N60 V 3 km
M65 V 5 km
M70 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kalajoen Junkkarit
Seuranumero 10349243
Yhteyshenkilö Esko Valikainen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 90 7335
GSM
Fax
WWW-osoite https://www.kalajoenjunkkarit.fi
Sähköposti esko.valikainen@kotinet.com
Ilmoittautumiset to 9.1.2020 klo 24.00 mennessä Kilmon kautta
Osanottomaksut alle 16 v. 15€, muut sarjat 20€. Sisältää säilö- ja tykkilumimaksun
Pankki ja tilinro FI54 5099 0740 0292 29
TD/TDA TD: Tero Hautamäki 0505576542
TDA: Antti Himanka 0440762097
Tiedustelut ja lisäinfo Esko Valikainen 0400-907335
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Opastus 8-tieltä
Majoitus Hiekkasärkkien majoituspalvelut lähellä
Palkinnot ja palkintojen jako Ilmoitetaan ilmoitustaululla
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 12.1. Aapo Mattila 2011 Himangan Urheilijat
M10 2 km V 12.1. Eemeli Aarnio 2011 Himangan Urheilijat
M10 2 km V 12.1. Eino Kyösti 2011 Himangan Urheilijat
M10 2 km V 12.1. Lauri Vuotila 2010 Himangan Urheilijat
M10 2 km V 12.1. Matheo Holm 2010 IF Brahe
M10 2 km V 12.1. Roni Sjölund 2011 IF Brahe
M10 2 km V 12.1. Vidar Halmesmäki 2010 IF Brahe
M10 2 km V 12.1. Wiliam Kronholm 2010 IF Brahe
M10 2 km V 12.1. Elias Sundberg 2010 IF Minken
M10 2 km V 12.1. Nico Ekholm 2011 IF Minken
M10 2 km V 12.1. Sigge Ahlfors 2011 IF Minken
M10 2 km V 12.1. Tobias Cederholm 2010 IF Minken
M10 2 km V 12.1. Cevin Spets 2010 IF Åsarna
M10 2 km V 12.1. Colin Ahlvik 2010 IK Falken
M10 2 km V 12.1. Jakob Klemets 2010 IK Falken
M10 2 km V 12.1. Atte Rautakoski 2010 Kalajoen Junkkarit
M10 2 km V 12.1. Joonatan Jaatinen 2010 Kalajoen Junkkarit
M10 2 km V 12.1. Oliver Rahja 2011 Kalajoen Junkkarit
M10 2 km V 12.1. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 2 km V 12.1. Peetu Puputti 2011 Kinnulan Kinuski Team
M10 2 km V 12.1. Iiro Niemikorpi 2010 Limingan Niittomiehet
M10 2 km V 12.1. Niko Niemi 2011 Ylivieskan Kuula
M12 3 km V 12.1. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M12 3 km V 12.1. Vilho Käräjäoja 2009 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 12.1. Jaakko Vuotila 2009 Himangan Urheilijat
M12 3 km V 12.1. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M12 3 km V 12.1. Erik Gäddnäs 2009 IF Brahe
M12 3 km V 12.1. Elias Eriksson 2008 IF Femman
M12 3 km V 12.1. Zacharias Storm 2008 IF Femman
M12 3 km V 12.1. Hannes Sundberg 2008 IF Minken
M12 3 km V 12.1. Robin Liljeqvist 2008 IF Minken
M12 3 km V 12.1. Emil Hahtokari 2008 IF Åsarna
M12 3 km V 12.1. William Strandvall 2008 IF Åsarna
M12 3 km V 12.1. Arvid Kock 2008 IK Falken
M12 3 km V 12.1. Sebastian Grankull 2008 IK Falken
M12 3 km V 12.1. Tony Ahlvik 2008 IK Falken
M12 3 km V 12.1. Oliver Lastikka 2009 Kannuksen Ura
M12 3 km V 12.1. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 12.1. Veeti Rahkolin 2009 Limingan Niittomiehet
M12 3 km V 12.1. Matias Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Lauri Korpela 2008 Saloisten Reipas
M12 3 km V 12.1. Miro Knuutila 2008 Ylivieskan Kuula
M12 3 km V 12.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M14 5 km V 12.1. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M14 5 km V 12.1. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M14 5 km V 12.1. Joonas Pernu 2006 Himangan Urheilijat
M14 5 km V 12.1. Eeli Gäddnäs 2007 IF Brahe
M14 5 km V 12.1. Elmer Halmesmäki 2007 IF Brahe
M14 5 km V 12.1. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M14 5 km V 12.1. Simon Söderlund 2007 IF Brahe
M14 5 km V 12.1. Adam Holm 2007 IF Minken
M14 5 km V 12.1. Eddie Wikblom 2007 IF Minken
M14 5 km V 12.1. Topias Vuorela 2007 IF Minken
M14 5 km V 12.1. Filip Dahlnäs 2007 IF Åsarna
M14 5 km V 12.1. Emil Klemets 2007 IK Falken
M14 5 km V 12.1. Tuukka Törnvall 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km V 12.1. Matias Mutka 2006 Kannuksen Ura
M14 5 km V 12.1. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M14 5 km V 12.1. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M14 5 km V 12.1. Joonas Jarkko 2006 Saloisten Reipas
M14 5 km V 12.1. Atte Niemi 2007 Ylivieskan Kuula
M16 5 km V 12.1. Mico Sjölund 2005 IF Brahe
M16 5 km V 12.1. Oscar Grannas 2005 IF Brahe
M16 5 km V 12.1. Kalle Pajala 2005 IF Åsarna
M16 5 km V 12.1. Joni Grankull 2005 IK Falken
M16 5 km V 12.1. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M16 5 km V 12.1. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M16 5 km V 12.1. Viljo Mäkikangas 2005 Oulaisten Huima
M16 5 km V 12.1. Jere Perttu 2005 Oulaisten Taru
M16 5 km V 12.1. Eemeli Kuiri 2005 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 12.1. Rasmus Huhtamäki 2005 Pietarsaaren Hiihtäjät
M16 5 km V 12.1. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 12.1. Antti Harjuhaahto 2004 Team Skiers
M16 5 km V 12.1. Rasmus Remesaho 2004 Toholammin Urheilijat
M18 10 km V 12.1. Heikki Lehtelä 2003 Alajärven Ankkurit
M18 10 km V 12.1. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M18 10 km V 12.1. Robin Mäenpää 2002 IF Brahe
M18 10 km V 12.1. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km V 12.1. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 12.1. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 12.1. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M18 10 km V 12.1. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M18 10 km V 12.1. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M18 10 km V 12.1. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M20 10 km V 12.1. Erkka Kangas 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km V 12.1. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M40 10 km V 12.1. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
M40 10 km V 12.1. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M40 10 km V 12.1. Jan Grankull 1980 IK Falken
M40 10 km V 12.1. Markus Ronkainen 1976 Lapin Veikot
M40 10 km V 12.1. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M40 10 km V 12.1. Juha Latomaa 1979 Oulun Hiihtoseura
M40 10 km V 12.1. Jani Tuovila 1976 Sievin Sisu
M40 10 km V 12.1. Jussi Mökkönen 1978 Ylivieskan Kuula
M45 10 km V 12.1. Jari Mäntylä 1971 Haapaveden Urheilijat
M45 10 km V 12.1. Jarkko Mäkelä 1974 Himangan Urheilijat
M45 10 km V 12.1. Erik Holm 1971 IK Falken
M45 10 km V 12.1. Jouni Mäkäräinen 1975 Oulun Hiihtoseura
M45 10 km V 12.1. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M45 10 km V 12.1. Stefan Grannas 1969 Vörå IF
M50 5 km V 12.1. Sören Svenlin 1970 IF Åsarna
M50 5 km V 12.1. Tommy From 1970 IF Åsarna
M50 5 km V 12.1. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M50 5 km V 12.1. Tom West 1968 IK Falken
M50 5 km V 12.1. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M50 5 km V 12.1. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M55 5 km V 12.1. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 5 km V 12.1. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 5 km V 12.1. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M55 5 km V 12.1. Kauko Himanka 1962 Kalajoen Junkkarit
M55 5 km V 12.1. Jari Mäkelä 1963 Keuruun Kisailijat
M60 5 km V 12.1. Juhani Kumpusalo 1958 Nivalan Urheilijat
M65 5 km V 12.1. Sune Lind 1954 IK Falken
M65 5 km V 12.1. Keijo Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 5 km V 12.1. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km V 12.1. Juhani Jämsä 1951 Toholammin Urheilijat
M65 5 km V 12.1. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M70 3 km V 12.1. Antero Autio 1947 Kiuruveden Urheilijat
M70 3 km V 12.1. Kalervo Pieksämäki 1948 Pihtiputaan Tuisku
M70 3 km V 12.1. Vesa Ranta-Eskola 1946 Saloisten Reipas
M8 1 km V 12.1. Luukas Tiitto 2012 Haapajärven Kiilat
M8 1 km V 12.1. Alvin Halmesmäki 2013 IF Brahe
M8 1 km V 12.1. Noel Holm 2012 IF Brahe
M8 1 km V 12.1. Atte Kähtävä 2012 Kalajoen Junkkarit
M8 1 km V 12.1. Emil Kähtävä 2014 Kalajoen Junkkarit
MYL 15 km V 12.1. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
MYL 15 km V 12.1. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 15 km V 12.1. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
MYL 15 km V 12.1. Tero Kähtävä 1982 Kalajoen Junkkarit
MYL 15 km V 12.1. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
MYL 15 km V 12.1. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 15 km V 12.1. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 12.1. Lauri Peltoniemi 1995 Saloisten Reipas
MYL 15 km V 12.1. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
MYL 15 km V 12.1. Jaakko Kotajärvi 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 12.1. Petteri Laurén 1998 Team Skiers
MYL 15 km V 12.1. Esa-Pekka Mustola 1999 Ylivieskan Kuula
N10 2 km V 12.1. Sandra Tiitto 2010 Haapajärven Kiilat
N10 2 km V 12.1. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 12.1. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 12.1. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 2 km V 12.1. Ronja Aarnio 2010 Himangan Urheilijat
N10 2 km V 12.1. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N10 2 km V 12.1. Oona Pesämaa 2011 Iin Hiihtoseura
N10 2 km V 12.1. Daniela Grankull 2010 IK Falken
N10 2 km V 12.1. Aada Junnikkala 2010 Kalajoen Junkkarit
N10 2 km V 12.1. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N10 2 km V 12.1. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N10 2 km V 12.1. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 12.1. Saana Puputti 2010 Kinnulan Kinuski Team
N10 2 km V 12.1. Alina Lidsle 2010 Kokkolan Veikot
N10 2 km V 12.1. Mona Vertanen 2010 Kokkolan Veikot
N10 2 km V 12.1. Nova Enlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
N10 2 km V 12.1. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 12.1. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 12.1. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 12.1. Annie Mäenpää 2008 IF Brahe
N12 3 km V 12.1. Viivi Fagerudd 2009 IF Brahe
N12 3 km V 12.1. Wilma Grannas 2008 IF Brahe
N12 3 km V 12.1. Sara Cederholm 2008 IF Minken
N12 3 km V 12.1. Carina Spets 2009 IF Åsarna
N12 3 km V 12.1. Ellen Biskop 2008 IF Åsarna
N12 3 km V 12.1. Ellen Nyberg 2008 IF Åsarna
N12 3 km V 12.1. Saaga Pesämaa 2009 Iin Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Ellen Kock 2008 IK Falken
N12 3 km V 12.1. Aida Rajala 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 3 km V 12.1. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 3 km V 12.1. Jemina Eskola 2009 Kannuksen Ura
N12 3 km V 12.1. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N12 3 km V 12.1. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N12 3 km V 12.1. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N12 3 km V 12.1. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N12 3 km V 12.1. Iina Kiiskilä 2008 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 12.1. Lyyli Niinikoski 2009 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 12.1. Meeri Rautaoja 2008 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 12.1. Mette Kleemola 2008 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 12.1. Sanni Suomu 2009 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 12.1. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N12 3 km V 12.1. Selma Mäkikangas 2009 Oulaisten Huima
N12 3 km V 12.1. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 12.1. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 12.1. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 12.1. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 12.1. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 3 km V 12.1. Sanni Koivula 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 12.1. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N14 3 km V 12.1. Sofia Ruusunen 2006 Himangan Urheilijat
N14 3 km V 12.1. Emmi Mäenpää 2007 IF Brahe
N14 3 km V 12.1. Kajsa Ekholm 2007 IF Minken
N14 3 km V 12.1. Malin Cederholm 2006 IF Minken
N14 3 km V 12.1. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N14 3 km V 12.1. Vilma Hahtokari 2007 IF Åsarna
N14 3 km V 12.1. Wilma Nyberg 2006 IF Åsarna
N14 3 km V 12.1. Alma Junnikkala 2007 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 12.1. Lotta Oja 2007 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 12.1. Jatta Hiltunen 2007 Kiuruveden Urheilijat
N14 3 km V 12.1. Laura Rönkä 2007 Kiuruveden Urheilijat
N14 3 km V 12.1. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N14 3 km V 12.1. Aliisa Kärkkäinen 2007 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 12.1. Olivia Kumara 2006 Norrvalla Ski Team
N14 3 km V 12.1. Wilma Hjerpe 2006 Norrvalla Ski Team
N14 3 km V 12.1. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 12.1. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N14 3 km V 12.1. Anni Naumanen 2007 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 12.1. Selma Mäkäräinen 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 12.1. Jasmiina Huuskonen 2006 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 12.1. Kiia Kuusikko 2007 Saloisten Reipas
N14 3 km V 12.1. Iina Rantakangas 2007 Toholammin Urheilijat
N14 3 km V 12.1. Viivi-Leena Kari 2007 Vetelin Urheilijat
N16 5 km V 12.1. Lilja Lehtelä 2004 Alajärven Ankkurit
N16 5 km V 12.1. Anni Niku 2004 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 12.1. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 12.1. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N16 5 km V 12.1. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N16 5 km V 12.1. Cajsa Mäenpää 2004 IF Brahe
N16 5 km V 12.1. Emma Korhonen 2005 IF Femman
N16 5 km V 12.1. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 12.1. Ida Roponen 2004 Karihaaran Visa
N16 5 km V 12.1. Aida Koivisto 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N16 5 km V 12.1. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 12.1. Neea Taskila 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 12.1. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 12.1. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N16 5 km V 12.1. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N16 5 km V 12.1. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N16 5 km V 12.1. Felicia Granholm 2005 Vörå IF
N16 5 km V 12.1. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N18 5 km V 12.1. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N18 5 km V 12.1. Viivi Jylänki 2003 Haapaveden Urheilijat
N18 5 km V 12.1. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km V 12.1. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km V 12.1. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N18 5 km V 12.1. Aada Peltola 2002 Oulun Hiihtoseura
N18 5 km V 12.1. Iina Koskela 2003 Team Skiers
N18 5 km V 12.1. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N20 5 km V 12.1. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N20 5 km V 12.1. Seela Peuralahti 2001 Oulun Hiihtoseura
N40 5 km V 12.1. Malin Stenman 1979 IF Brahe
N40 5 km V 12.1. Ulrika Myrevik-Svenlin 1973 IF Åsarna
N40 5 km V 12.1. Marika Suni-Kähtävä 1975 Kalajoen Junkkarit
N40 5 km V 12.1. Anu Skog 1978 Kempeleen Pyrintö
N40 5 km V 12.1. Virve Jouhten 1973 Kempeleen Pyrintö
N40 5 km V 12.1. Merja Santaniemi 1978 Oulun Hiihtoseura
N50 5 km V 12.1. Marjo Ena 1968 IK Falken
N60 3 km V 12.1. Marjut Vuorenmaa 1952 Oulun Kilpa-Veljet
N8 1 km V 12.1. Iida Harmaala 2012 Haapajärven Kiilat
N8 1 km V 12.1. Amanda Grannas 2012 IF Brahe
N8 1 km V 12.1. Clara Söderlund 2012 IF Brahe
N8 1 km V 12.1. Ylva Wikblom 2013 IF Minken
N8 1 km V 12.1. Frida Nyberg 2012 IF Åsarna
N8 1 km V 12.1. Aada Pesola 2012 Kaustisen Pohjan-Veikot
N8 1 km V 12.1. Eeda Pietilä 2012 Kokkolan Veikot
NYL 5 km V 12.1. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 12.1. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 12.1. Sonja Katajamäki 1999 IF Minken
NYL 5 km V 12.1. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Sandra Jordman 1999 Norrvalla Ski Team
NYL 5 km V 12.1. Mari Patanen 1988 Saloisten Salama
NYL 5 km V 12.1. Minna Patanen 1983 Saloisten Salama
NYL 5 km V 12.1. Maria Mikkonen 1988 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 12.1. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL 5 km V 12.1. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 5 km V 12.1. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km V 12.1. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km V 12.1. Marie Sippus 1986 Vörå IF