21. Siilin Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 11.1.2020
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 8.1.20 23:59:59
Kilpailun nimi 21. Siilin Hiihdot
Kilpailun numero 049
Kilpailupaikka Siilinjärvi
Kilpailupaikan osoite Patakukkula, Siilinjärvi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 11.01.2020
Yhteislähtö sarjoittain
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 9 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 6 km
N14 V 3 km
M16 V 6 km
N16 V 6 km
M18 V 9 km
N18 V 6 km
M20 V 12 km
N20 V 6 km
M35 V 12 km
N35 V 6 km
M45 V 9 km
N45 V 6 km
M55 V 6 km
M65 V 6 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Siilinjärven Hiihtoseura
Seuranumero 10344976
Yhteyshenkilö Jani Tikkanen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 554 3882
GSM
Fax
WWW-osoite www.siilinjarvenhiihtoseura.fi
Sähköposti jptikkan@gmail.com
Ilmoittautumiset 8.1.2020 mennessä Kilmoon
Osanottomaksut 10 euroa alle 16v sarjat ja 15 euroa yli 16v sarjat
Pankki ja tilinro Pop Siilinjärvi FI96 4786 1020 0194 69
TD/TDA TD Jari Ikonen
TDA Joni Jääskeläinen
Tiedustelut ja lisäinfo Jani Tikkanen, puh: 050-5543882
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus 5-tieltä opastus kilpailupaikalle
Majoitus Lähiseudun majoituspalvelut
Palkinnot ja palkintojen jako Kahdessa osassa kilpailuohjeen mukaan
Muuta tietoa Hyvät palkinnot ja alle 12-vuotiaat palkitaan kaikki.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 11.1. Jarno Mannala 2010 Iisalmen Visa
M10 2 km V 11.1. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M10 2 km V 11.1. Akseli Kiljunen 2010 Juvan Urheilijat
M10 2 km V 11.1. Iivari Kiljunen 2010 Juvan Urheilijat
M10 2 km V 11.1. Oliver Viitanen 2011 Kerimäen Urheilijat
M10 2 km V 11.1. Kusti-Emil Juntunen 2011 Puijon Hiihtoseura
M10 2 km V 11.1. Julius Manninen 2010 Suonenjoen Vasama
M10 2 km V 11.1. Onni Ilmari Aalto 2011 Suonenjoen Vasama
M12 3 km V 11.1. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 3 km V 11.1. Sisu Suvinen 2009 Leppävirran Viri
M12 3 km V 11.1. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M12 3 km V 11.1. Johannes Kääriö 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 11.1. Tomi Iivanainen 2009 Suonenjoen Vasama
M14 6 km V 11.1. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M14 6 km V 11.1. Paavo Ukkonen 2007 Kangasniemen Kalske
M14 6 km V 11.1. Aapo Turtiainen 2006 Kerimäen Urheilijat
M14 6 km V 11.1. Arttu Ritvanen 2007 Kiuruveden Urheilijat
M14 6 km V 11.1. Otto Konttinen 2007 Leppävirran Viri
M14 6 km V 11.1. Tuukka Viinisalo 2006 Liperin Hiihtoseura
M14 6 km V 11.1. Severi Lyytinen 2006 Puijon Hiihtoseura
M14 6 km V 11.1. Ossi Mutikainen 2006 Savonlinnan Hiihtoseura
M14 6 km V 11.1. Eelis Jaroma 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
M14 6 km V 11.1. Kalle Aalto 2006 Suonenjoen Vasama
M14 6 km V 11.1. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M16 6 km V 11.1. Jimi Klemettinen 2005 Keravan Urheilijat
M16 6 km V 11.1. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 6 km V 11.1. Teemu Ovaskainen 2005 Sonkajärven Pahka
M18 9 km V 11.1. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M18 9 km V 11.1. Lauri Maaninka 2002 Kuusamon Erä-Veikot
M18 9 km V 11.1. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M18 9 km V 11.1. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 9 km V 11.1. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 9 km V 11.1. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 9 km V 11.1. Arttu Heilala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 9 km V 11.1. Miska Minkkinen 2002 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 12 km V 11.1. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
M20 12 km V 11.1. Juuso Kuosma 2001 Maaningan Mahti
M20 12 km V 11.1. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 12 km V 11.1. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 12 km V 11.1. Santtu Panttila 2000 Teuvan Rivakka
M35 12 km V 11.1. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M35 12 km V 11.1. Jaakko Urpalainen 1979 Lapinlahden Veto
M35 12 km V 11.1. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
M35 12 km V 11.1. Matti Korkalainen 1982 Rautavaaran Raiku
M45 9 km V 11.1. Jari Mannala 1970 Iisalmen Visa
M45 9 km V 11.1. Mika Leinonen 1975 Kuopion Hiihtäjät
M45 9 km V 11.1. Markku Iivonen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 9 km V 11.1. Janne Vilve 1970 Rantasalmen Urheilijat
M45 9 km V 11.1. Marko Pekurinen 1975 Rantasalmen Urheilijat
M45 9 km V 11.1. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M45 9 km V 11.1. Tommi Nissinen 1974 Suonenjoen Vasama
M45 9 km V 11.1. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M45 9 km V 11.1. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M45 9 km V 11.1. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M55 6 km V 11.1. Esa Savolainen 1964 Karttulan Urheilijat
M55 6 km V 11.1. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M55 6 km V 11.1. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M55 6 km V 11.1. Arto Heiskanen 1965 Sonkajärven Pahka
M65 6 km V 11.1. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 6 km V 11.1. Eero Mykkänen 1953 Lapinlahden Veto
M65 6 km V 11.1. Arttu Tahvanainen 1952 Pyhäselän Urheilijat
M65 6 km V 11.1. Tapio Tikkanen 1955 Valkealan Kajo
M65 6 km V 11.1. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 11.1. Aleksi Ehrnrooth 2013 Juvan Urheilijat
M8 1 km V 11.1. Nuutti Suvinen 2013 Leppävirran Viri
M8 1 km V 11.1. Paulus Kinnunen 2012 Pieksämäen Veikot
MYL 15 km V 11.1. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 11.1. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
MYL 15 km V 11.1. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 15 km V 11.1. Raul Korolainen 1988 Iisalmen Visa
MYL 15 km V 11.1. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 11.1. Pyry Stevander 1999 Keravan Urheilijat
MYL 15 km V 11.1. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 11.1. Valtteri Niskanen 1997 Lempäälän Kisa
MYL 15 km V 11.1. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 11.1. Joel Sariola 1993 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 11.1. Hannu Henrik Lappi 1983 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km V 11.1. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km V 11.1. Mikko Virtanen 1998 Sysmän Sisu
MYL 15 km V 11.1. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 11.1. Juho Kämäräinen 1982 Vaalan Karhu
MYL 15 km V 11.1. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 11.1. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 11.1. Enni Pennanen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 11.1. Martina Auvinen 2010 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 11.1. Silja Auvinen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 11.1. Eevi Saksman 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 11.1. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km V 11.1. Taru Ovaskainen 2010 Sonkajärven Pahka
N12 3 km V 11.1. Lotta Peltola 2009 Joensuun Kataja
N12 3 km V 11.1. Sara Ehrnrooth 2008 Juvan Urheilijat
N12 3 km V 11.1. Anna Ritvanen 2008 Kiuruveden Urheilijat
N12 3 km V 11.1. Iida Pennanen 2009 Kiuruveden Urheilijat
N12 3 km V 11.1. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N12 3 km V 11.1. Emma Rytkönen 2008 Maaningan Mahti
N12 3 km V 11.1. Noora Savolainen 2008 Maaningan Mahti
N12 3 km V 11.1. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km V 11.1. Venja Pennanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km V 11.1. Isla Mähönen 2009 Rantasalmen Urheilijat
N12 3 km V 11.1. Anni Saksman 2009 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 11.1. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 11.1. Sanni Katainen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 11.1. Riitta-Liisa Dahl 2008 Sonkajärven Pahka
N12 3 km V 11.1. Ilona Aalto 2009 Suonenjoen Vasama
N14 3 km V 11.1. Matilda Salonen 2006 Juvan Urheilijat
N14 3 km V 11.1. Isla Kinnunen 2006 Pieksämäen Veikot
N14 3 km V 11.1. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N14 3 km V 11.1. Ranja Pennanen 2006 Puijon Hiihtoseura
N14 3 km V 11.1. Minttu Lehtonen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 6 km V 11.1. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N16 6 km V 11.1. Saana Kinnunen 2004 Pieksämäen Veikot
N16 6 km V 11.1. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 6 km V 11.1. Pinja Laasanen 2005 Siilinjärven Hiihtoseura
N18 6 km V 11.1. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N18 6 km V 11.1. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N18 6 km V 11.1. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N18 6 km V 11.1. Aada Peltola 2002 Oulun Hiihtoseura
N18 6 km V 11.1. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 6 km V 11.1. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 6 km V 11.1. Sofia Niskanen 2002 Sonkajärven Pahka
N20 6 km V 11.1. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N20 6 km V 11.1. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 6 km V 11.1. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N20 6 km V 11.1. Aino Loikkanen 2001 Puijon Hiihtoseura
N35 6 km V 11.1. Anni Angeria 1981 Iisalmen Visa
N35 6 km V 11.1. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N35 6 km V 11.1. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N45 6 km V 11.1. Niina Mäntyniemi 1974 Kempeleen Pyrintö
N45 6 km V 11.1. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 11.1. Aino Myllylä 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 11.1. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 11.1. Anniina Salo 2013 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km V 11.1. Kristiina Salo 2012 Puijon Hiihtoseura
NYL 9 km V 11.1. Camilla Tuominen 1997 Hollolan Urheilijat -46
NYL 9 km V 11.1. Jonna Juntunen 1995 Kainuun Hiihtoseura
NYL 9 km V 11.1. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 9 km V 11.1. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
NYL 9 km V 11.1. Marjut Turunen 1992 Lieksan Hiihtoseura
NYL 9 km V 11.1. Päivi Piminäinen 1990 Liperin Hiihtoseura
NYL 9 km V 11.1. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 9 km V 11.1. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 9 km V 11.1. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 9 km V 11.1. Terttu Lappi 1986 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 9 km V 11.1. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85