Katajan Leipähiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 18.1.2020
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11
Ilmoittautumisen eräpäivä 16.1.20 23:59:59
Kilpailun nimi Katajan Leipähiihdot
Kilpailun numero 612
Kilpailupaikka Kontiolahden Ampumahiihtostadion
Kilpailupaikan osoite Kontiolahden Ampumahiihtostadion
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 18.01.2020
HUOM! KILPAILUPAIKKA MUUTTUNUT JA OSALLISTUMISMAKSUT MUUTTUNEET! Kilpailu käydään yhteislähtönä. Kaikki palkitaan, tervetuloa kisaamaan!
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M6 P 1 km
N6 P 1 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M40 P 5 km
N40 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
N50 P 5 km
M55 P 5 km
M60 P 5 km
N60 P 5 km
M70 P 5 km
M75 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Joensuun Kataja
Seuranumero 10350203
Yhteyshenkilö Ilari Nissinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0440 102 396
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.hiihtokataja.fi/
Sähköposti ilari.nissinen@hotmail.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 16.1.2020 klo 24 mennessä tai sähköpostitse ilari.nissinen@hotmail.com
Osanottomaksut Osanottomaksut, alle 16-vuotiaat: 15€ ja muut: 20€ sisältää latumaksun
Pankki ja tilinro FI06 5770 0540 0160 00 Joensuun Kataja
Tiedustelut ja lisäinfo Ilari Nissinen, ilari.nissinen@hotmail.com tai 0440102396
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa HUOM! KILPAILUPAIKKA MUUTTUNUT! Kilpailussa palkitaan kaikki osallistujat leipäpalkinnoilla! Tämän lisäksi arpapalkintoja kilpailijoiden kesken!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 18.1. Anton Kojo 2011 Joensuun Kataja
M10 2 km P 18.1. Daniel Figueiredo 2011 Joensuun Kataja
M10 2 km P 18.1. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M10 2 km P 18.1. Voitto Voutilainen 2010 Joensuun Kataja
M10 2 km P 18.1. Matias Tikka 2010 Konneveden Urheilijat
M10 2 km P 18.1. Niilo Urpalainen 2010 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 18.1. Aleksi Kojo 2008 Joensuun Kataja
M12 3 km P 18.1. Joona Loikkanen 2009 Joensuun Kataja
M12 3 km P 18.1. Toivo Parkkinen 2009 Joensuun Kataja
M12 3 km P 18.1. Saku Reijonen 2008 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 18.1. Eeli Häikiö 2007 Joensuun Kataja
M14 5 km P 18.1. Henri-Mikael Kaari 2007 Joensuun Kataja
M14 5 km P 18.1. Urho Huttunen 2007 Joensuun Kataja
M14 5 km P 18.1. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M14 5 km P 18.1. Kalle Borén 2006 Kontiolahden Urheilijat
M14 5 km P 18.1. Otto Konttinen 2007 Leppävirran Viri
M14 5 km P 18.1. Tuukka Viinisalo 2006 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 18.1. Juuso Jormanainen 2005 Ilomantsin Urheilijat
M16 5 km P 18.1. Lassi Valta 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 18.1. Eerik Junkkarinen 2005 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km P 18.1. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km P 18.1. Arsi Tietäväinen 2004 Tohmajärven Urheilijat
M18 10 km P 18.1. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 18.1. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km P 18.1. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km P 18.1. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km P 18.1. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M40 5 km P 18.1. Markus Häikiö 1976 Joensuun Kataja
M40 5 km P 18.1. Simo Hämäläinen 1979 Joensuun Kataja
M40 5 km P 18.1. Ari Niskanen 1979 Kiihtelysvaaran Urheilij
M45 5 km P 18.1. Pertti Pulkkinen 1972 Joensuun Kataja
M50 5 km P 18.1. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M50 5 km P 18.1. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M55 5 km P 18.1. Timo Kareinen 1963 Ilomantsin Urheilijat
M55 5 km P 18.1. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M55 5 km P 18.1. Heikki Halonen 1965 Juuan Jänne
M55 5 km P 18.1. Ilkka Pekkarinen 1965 Juuan Jänne
M55 5 km P 18.1. Jarmo Kinnunen 1962 KUNNASNIEMEN KUNTO
M55 5 km P 18.1. Rauno Saastamoinen 1965 Lieksan Hiihtoseura
M60 5 km P 18.1. Tapani Repo 1954 Joensuun Kataja
M60 5 km P 18.1. Paavo Purmonen 1956 Liperin Hiihtoseura
M60 5 km P 18.1. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M60 5 km P 18.1. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M60 5 km P 18.1. Heikki Vuoksiala 1959 Vehkalahden Veikot
M70 5 km P 18.1. Antti Juhani Silvan 1946 Ilomantsin Urheilijat
M70 5 km P 18.1. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M70 5 km P 18.1. Lauri Mikkonen 1946 Kontiolahden Urheilijat
M75 5 km P 18.1. Paavo Lappalainen 1943 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Ville Soininen 1993 Iisalmen Visa
MYL 15 km P 18.1. Juha Jormanainen 1983 Ilomantsin Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Juho Kareinen 1996 Ilomantsin Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Ville Laatikainen 1986 Ilomantsin Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Timo Eronen 1992 Joroisten Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 18.1. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
MYL 15 km P 18.1. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Anssi Hakulinen 1996 Kiteen Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Jaakko Suutari 1993 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km P 18.1. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km P 18.1. Aapo Saastamoinen 2000 Lieksan Hiihtoseura
MYL 15 km P 18.1. Mika Piminäinen 1986 Lieksan Hiihtoseura
MYL 15 km P 18.1. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km P 18.1. Karri Roivas 1997 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km P 18.1. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km P 18.1. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km P 18.1. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km P 18.1. Lauri Vaahto 1997 Pakilan Veto
MYL 15 km P 18.1. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km P 18.1. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km P 18.1. Elias Liukka 1999 Tohmajärven Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Olli Kosonen 1999 Tohmajärven Urheilijat
MYL 15 km P 18.1. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 18.1. Aino Kolmonen 2010 Joensuun Kataja
N10 2 km P 18.1. Heta Huttunen 2010 Joensuun Kataja
N10 2 km P 18.1. Hilma Parkkinen 2011 Joensuun Kataja
N10 2 km P 18.1. Lila Riissanen 2011 Joensuun Kataja
N10 2 km P 18.1. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km P 18.1. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
N12 3 km P 18.1. Lotta Peltola 2009 Joensuun Kataja
N12 3 km P 18.1. Saana Martiskainen 2009 Joensuun Kataja
N12 3 km P 18.1. Siiri Martiskainen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km P 18.1. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km P 18.1. Suvi Niskanen 2009 Kiihtelysvaaran Urheilij
N12 3 km P 18.1. Venla Vuorikari 2009 Kiteen Urheilijat
N12 3 km P 18.1. Anni Saarelainen 2009 Liperin Hiihtoseura
N12 3 km P 18.1. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km P 18.1. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km P 18.1. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 18.1. Bertta Silvennoinen 2006 Joensuun Kataja
N14 3 km P 18.1. Mandi Mäkinen 2007 Joensuun Kataja
N14 3 km P 18.1. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N14 3 km P 18.1. Pihla Mattila 2006 Joensuun Kataja
N14 3 km P 18.1. Sonja Loikkanen 2006 Joensuun Kataja
N14 3 km P 18.1. Veera Moilanen 2006 Joensuun Kataja
N14 3 km P 18.1. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N14 3 km P 18.1. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km P 18.1. Liinu Urpalainen 2006 Vehkalahden Veikot
N16 5 km P 18.1. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N16 5 km P 18.1. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km P 18.1. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km P 18.1. Jasmin Turunen 2005 Lappeen Riento
N16 5 km P 18.1. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km P 18.1. Veera Kuronen 2004 Tohmajärven Urheilijat
N18 5 km P 18.1. Maija Tiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
N18 5 km P 18.1. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N45 5 km P 18.1. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N45 5 km P 18.1. Nina Andersén 1974 Kuhmo-Ski
N50 5 km P 18.1. Jaana Juntunen 1963 Joensuun Kataja
N50 5 km P 18.1. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N8 1 km P 18.1. Viivi Vuorikari 2013 Kiteen Urheilijat
NYL 10 km P 18.1. Merja Eronen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL 10 km P 18.1. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 10 km P 18.1. Petra Viirumäki 1996 Karihaaran Visa
NYL 10 km P 18.1. Aino Veijalainen 2001 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km P 18.1. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km P 18.1. Ilona Saastamoinen 1997 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km P 18.1. Päivi Piminäinen 1990 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km P 18.1. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km P 18.1. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 18.1. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
NYL 10 km P 18.1. Tiia Huuskonen 1985 Viitasaaren Viesti