Piirinmestaruus sprintit ja KP-cup osakilpailu KPM

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 18.1.2020
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 15.1.20 23:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruus sprintit ja KP-cup osakilpailu KPM
Kilpailun numero 616
Kilpailupaikka Reisjärvi
Kilpailupaikan osoite Rintalantie 88, 85900 Reisjärvi
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 18.01.2020
Kyseessä on 15-16 vuotiaiden tarkkailukilpailu Hopeasomman loppukilpailuja varten
Sarja Matka
MYL V 1.2 km
NYL V 1.2 km
M10 V 0.6 km
N10 V 0.6 km
M12 V 0.6 km
N12 V 0.6 km
M13 V 0.8 km
N13 V 0.8 km
M14 V 0.8 km
N14 V 0.8 km
M15 V 0.8 km
N15 V 0.8 km
M16 V 0.8 km
N16 V 0.8 km
M18 V 1.2 km
N18 V 1.2 km
M20 V 1.2 km
N20 V 1.2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Reisjärven Pilke
Seuranumero 10344882
Yhteyshenkilö Jonna Haikara
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 772 1147
GSM
Fax
WWW-osoite http://reisjarvenpilkehiihto.sporttisaitti.com/
Sähköposti jonna.haikara@gmail.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta ke 15.1.2020 klo 23:59 mennessä.
Osanottomaksut 10-16v 15€ ja muut sarjat 20€ (sisältää 5€ säilölumimaksua)
Pankki ja tilinro Reisjärven op FI 54 4753 1020 0105 90
Tiedustelut ja lisäinfo Jonna Haikara p. 040 7721147 jonna.haikara@gmail.com Kimmo Parkkila p. 044 5757 368
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Myös piirin ulkopuolelta tulevat hiihtäjät ovat tervetulleita kilpailuun.
Hiihdämme formulalähtökilpailut sarjoittain, kahden aika-ajon perusteella hiihtäjät sijoittuvat paremmuusjärjestykseen finaalilähtöä varten.

TD Erkki Ryynänen
TDA Esko Nyman


Alle 12-vuotiaat palkitaan kaikki.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 0.6 km V 18.1. Aapo Ahola 2010 Haapajärven Kiilat
M10 0.6 km V 18.1. Eero Taskila 2011 Haapaveden Urheilijat
M10 0.6 km V 18.1. Aapo Mattila 2011 Himangan Urheilijat
M10 0.6 km V 18.1. Eino Kyösti 2011 Himangan Urheilijat
M10 0.6 km V 18.1. Lauri Vuotila 2010 Himangan Urheilijat
M10 0.6 km V 18.1. Atte Rautakoski 2010 Kalajoen Junkkarit
M10 0.6 km V 18.1. Joonatan Jaatinen 2010 Kalajoen Junkkarit
M10 0.6 km V 18.1. Oliver Rahja 2011 Kalajoen Junkkarit
M10 0.6 km V 18.1. Armas Höglund 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
M10 0.6 km V 18.1. Miska Mäkinen 2010 Kinnulan Kinuski Team
M10 0.6 km V 18.1. Peetu Puputti 2011 Kinnulan Kinuski Team
M10 0.6 km V 18.1. Tino Markus Eemeli Kinnunen 2012 Kinnulan Kinuski Team
M10 0.6 km V 18.1. Topias Keltamäki 2011 Kokkolan Veikot
M10 0.6 km V 18.1. Ohto Järviluoma 2010 Nivalan Urheilijat
M10 0.6 km V 18.1. Aarne Perkkiö 2011 Reisjärven Pilke
M10 0.6 km V 18.1. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
M12 0.6 km V 18.1. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M12 0.6 km V 18.1. Jaakko Vuotila 2009 Himangan Urheilijat
M12 0.6 km V 18.1. Oliver Lastikka 2009 Kannuksen Ura
M12 0.6 km V 18.1. Niki Kuhno 2008 Koiviston Kipinä
M12 0.6 km V 18.1. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M12 0.6 km V 18.1. Onni Heiskanen 2008 Nivalan Urheilijat
M12 0.6 km V 18.1. Ukko Järviluoma 2009 Nivalan Urheilijat
M12 0.6 km V 18.1. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 0.6 km V 18.1. Miro Knuutila 2008 Ylivieskan Kuula
M13 0.8 km V 18.1. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M13 0.8 km V 18.1. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M13 0.8 km V 18.1. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M13 0.8 km V 18.1. Teemu Simoinen 2007 Halsuan Toivo
M13 0.8 km V 18.1. Elmeri Hietala 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M13 0.8 km V 18.1. Henri Junkkila 2007 Kokkolan Veikot
M13 0.8 km V 18.1. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M13 0.8 km V 18.1. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M13 0.8 km V 18.1. Lauri Niininen 2007 Vetelin Urheilijat
M13 0.8 km V 18.1. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M13 0.8 km V 18.1. Atte Niemi 2007 Ylivieskan Kuula
M14 0.8 km V 18.1. Joonas Pernu 2006 Himangan Urheilijat
M14 0.8 km V 18.1. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 0.8 km V 18.1. Tuukka Törnvall 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 0.8 km V 18.1. Matias Mutka 2006 Kannuksen Ura
M14 0.8 km V 18.1. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M14 0.8 km V 18.1. Juho Porvari 2006 Kokkolan Veikot
M14 0.8 km V 18.1. Joonas Jarkko 2006 Saloisten Reipas
M14 0.8 km V 18.1. Veikka Virkkala 2006 Sievin Sisu
M14 0.8 km V 18.1. Oliver Törmäkangas 2006 Sotkamon Jymy
M15 0.8 km V 18.1. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M15 0.8 km V 18.1. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M15 0.8 km V 18.1. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M15 0.8 km V 18.1. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M15 0.8 km V 18.1. Aapo Heiskanen 2005 Nivalan Urheilijat
M16 0.8 km V 18.1. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M16 0.8 km V 18.1. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M16 0.8 km V 18.1. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M16 0.8 km V 18.1. Eemi Naumanen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 0.8 km V 18.1. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M16 0.8 km V 18.1. Topias Törmäkangas 2004 Sotkamon Jymy
M16 0.8 km V 18.1. Rasmus Remesaho 2004 Toholammin Urheilijat
M18 1.2 km V 18.1. Pyry Rannikko 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 1.2 km V 18.1. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M18 1.2 km V 18.1. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M18 1.2 km V 18.1. Aron Pyssysalo 2002 Keravan Urheilijat
M18 1.2 km V 18.1. Lauri Maaninka 2002 Kuusamon Erä-Veikot
M18 1.2 km V 18.1. Roni Kinnunen 2003 Pyhäjärven Pohti
M18 1.2 km V 18.1. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 1.2 km V 18.1. Miika Ylikulju 2003 Team Skiers
M18 1.2 km V 18.1. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M18 1.2 km V 18.1. Jimi Leppälä 2003 Ylivieskan Kuula
M18 1.2 km V 18.1. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M20 1.2 km V 18.1. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M20 1.2 km V 18.1. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M20 1.2 km V 18.1. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M20 1.2 km V 18.1. Mitri Lerssi 2001 Pyhäjärven Pohti
M20 1.2 km V 18.1. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M20 1.2 km V 18.1. Antti-Olavi Rytky 2001 Team Skiers
MYL 1.2 km V 18.1. Jouni Komu 1990 Haapajärven Kiilat
MYL 1.2 km V 18.1. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 1.2 km V 18.1. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
MYL 1.2 km V 18.1. Eemil Parkkila 1997 Reisjärven Pilke
MYL 1.2 km V 18.1. Pekka Perkkiö 1979 Reisjärven Pilke
MYL 1.2 km V 18.1. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
MYL 1.2 km V 18.1. Tuomas Ranto 1999 Team Skiers
MYL 1.2 km V 18.1. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
MYL 1.2 km V 18.1. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
MYL 1.2 km V 18.1. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
MYL 1.2 km V 18.1. Esa-Pekka Mustola 1999 Ylivieskan Kuula
N10 0.6 km V 18.1. Ninni Nybacka 2010 Haapajärven Kiilat
N10 0.6 km V 18.1. Sandra Tiitto 2010 Haapajärven Kiilat
N10 0.6 km V 18.1. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 0.6 km V 18.1. Ansa Kanala 2011 Halsuan Toivo
N10 0.6 km V 18.1. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 0.6 km V 18.1. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 0.6 km V 18.1. Josefina Isla Aleksandra Kuivaniemi 2010 Kinnulan Kinuski Team
N10 0.6 km V 18.1. Netta Särkinen 2011 Kinnulan Kinuski Team
N10 0.6 km V 18.1. Saana Puputti 2010 Kinnulan Kinuski Team
N10 0.6 km V 18.1. Mona Vertanen 2010 Kokkolan Veikot
N10 0.6 km V 18.1. Lilja Nisula 2011 Reisjärven Pilke
N10 0.6 km V 18.1. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
N10 0.6 km V 18.1. Aada Kukkola 2010 Sievin Sisu
N10 0.6 km V 18.1. Selena Törmäkangas 2011 Sotkamon Jymy
N12 0.6 km V 18.1. Iisa Savelainen 2009 Haapajärven Kiilat
N12 0.6 km V 18.1. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N12 0.6 km V 18.1. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N12 0.6 km V 18.1. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N12 0.6 km V 18.1. Mette Kanala 2009 Halsuan Toivo
N12 0.6 km V 18.1. Ellen Nyberg 2008 IF Åsarna
N12 0.6 km V 18.1. Aida Rajala 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 0.6 km V 18.1. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 0.6 km V 18.1. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N12 0.6 km V 18.1. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N12 0.6 km V 18.1. Iina Kiiskilä 2008 Kokkolan Veikot
N12 0.6 km V 18.1. Lyyli Niinikoski 2009 Kokkolan Veikot
N12 0.6 km V 18.1. Meeri Rautaoja 2008 Kokkolan Veikot
N12 0.6 km V 18.1. Mette Kleemola 2008 Kokkolan Veikot
N12 0.6 km V 18.1. Sanni Suomu 2009 Kokkolan Veikot
N12 0.6 km V 18.1. Tessa Herronen 2008 Kokkolan Veikot
N12 0.6 km V 18.1. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N12 0.6 km V 18.1. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 0.6 km V 18.1. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N12 0.6 km V 18.1. Siiri Paloranta 2009 Reisjärven Pilke
N12 0.6 km V 18.1. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N12 0.6 km V 18.1. Juulia Jarkko 2009 Saloisten Reipas
N12 0.6 km V 18.1. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 0.6 km V 18.1. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N13 0.8 km V 18.1. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N13 0.8 km V 18.1. Lotta Oja 2007 Kalajoen Junkkarit
N13 0.8 km V 18.1. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N13 0.8 km V 18.1. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N13 0.8 km V 18.1. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N13 0.8 km V 18.1. Helmi Jauhiainen 2007 Reisjärven Pilke
N13 0.8 km V 18.1. Viivi-Leena Kari 2007 Vetelin Urheilijat
N14 0.8 km V 18.1. Aino Jylänki 2006 Haapaveden Urheilijat
N14 0.8 km V 18.1. Wilma Nyberg 2006 IF Åsarna
N14 0.8 km V 18.1. Eveliina Keltamäki 2006 Kokkolan Veikot
N14 0.8 km V 18.1. Jasmiina Huuskonen 2006 Reisjärven Pilke
N14 0.8 km V 18.1. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N15 0.8 km V 18.1. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N15 0.8 km V 18.1. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N15 0.8 km V 18.1. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N15 0.8 km V 18.1. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N15 0.8 km V 18.1. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N15 0.8 km V 18.1. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N15 0.8 km V 18.1. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N16 0.8 km V 18.1. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N16 0.8 km V 18.1. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N16 0.8 km V 18.1. Iida Rautio 2004 Nivalan Urheilijat
N16 0.8 km V 18.1. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N18 1.2 km V 18.1. Viivi Jylänki 2003 Haapaveden Urheilijat
N18 1.2 km V 18.1. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N18 1.2 km V 18.1. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N18 1.2 km V 18.1. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N18 1.2 km V 18.1. Tuuli Järviluoma 2002 Nivalan Urheilijat
N18 1.2 km V 18.1. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N18 1.2 km V 18.1. Kati Vertanen 2003 Saarijärven Pullistus
N18 1.2 km V 18.1. Jenni Kukkola 2003 Sievin Sisu
N18 1.2 km V 18.1. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
NYL 1.2 km V 18.1. Emilia Pulkkinen 1997 Haapajärven Kiilat
NYL 1.2 km V 18.1. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 1.2 km V 18.1. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 1.2 km V 18.1. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
NYL 1.2 km V 18.1. Aino-Maria Linna 2000 Team Skiers
NYL 1.2 km V 18.1. Iina Koskela 2003 Team Skiers
NYL 1.2 km V 18.1. Johanna Niskakoski 1995 Team Skiers
NYL 1.2 km V 18.1. Katriina Autti 1999 Team Skiers
NYL 1.2 km V 18.1. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers
NYL 1.2 km V 18.1. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL 1.2 km V 18.1. Tellervo Ranto 1996 Team Skiers
NYL 1.2 km V 18.1. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku