PERUTTU - SM-kilpailu veteraanit

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 27.3.2020-29.3.2020
Kilpailun alkamisajankohta Perjantai Klo 15.00 Lauantai Klo 11.00 Sunnuntai Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 23.3.20 23:59:59
Kilpailun nimi PERUTTU - SM-kilpailu veteraanit
Kilpailun numero 085
Kilpailupaikka Valkeala
Kilpailupaikan osoite Toikkalantie 6 45370 Valkeala
Kilpailun luokitus SM-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 27.03.2020
Sarja Matka
Joukkue M120 P/V 1P+2V 3x5 km
Joukkue N120 P/V 1P+2V 3x3 km
Joukkue M150 P/V 1P+2V 3x5 km
Joukkue N150 P/V 1P+2V 3x3 km
Joukkue M180 P/V 1P+2V 3x3 km
Kilpailupäivä 2: La 28.03.2020
Sarja Matka
M35 V 15 km
N35 V 10 km
M40 V 15 km
N40 V 10 km
M45 V 15 km
N45 V 10 km
M50 V 15 km
N50 V 10 km
M55 V 10 km
N55 V 5 km
M60 V 10 km
N60 V 5 km
M65 V 10 km
N65 V 5 km
M70 V 10 km
N70 V 5 km
M75 V 5 km
N75 V 5 km
Kilpailupäivä 3: Su 29.03.2020
Sarja Matka
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
N40 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M50 P 10 km
N50 P 5 km
M55 P 10 km
N55 P 5 km
M60 P 10 km
N60 P 5 km
M65 P 10 km
N65 P 5 km
M70 P 10 km
N70 P 5 km
M75 P 5 km
N75 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Valkealan Kajo
Seuranumero 10343485
Yhteyshenkilö Veli Koski
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 767 8885
GSM
Fax
WWW-osoite https://www.valkealankajo.fi/
Sähköposti velikoski@hotmail.com
Osanottomaksut Henkilö kohtanen 20€ Viestit 45€
Pankki ja tilinro FI46 5750 4640 0049 85 Valkealan Kajo
TD/TDA TD Toivo Vahvelainen TDA Arto Tilli
Tiedustelut ja lisäinfo 0407768149 johnny.hamstrom@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kouvolan suunnasta Valkealan ABC kohdalta. Mikkelin suunnasta Toikkalantien risteyksestä.
Majoitus Kouvolan Majoitus liikkeet
Palkinnot ja palkintojen jako 30 min Viimeisen maalintulon Jälkeen Joka Päivä
Muuta tietoa Ilmottautumiset kilmon kautta
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M40 15 km V 29.2. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
M40 15 km V 29.2. Tero Tahvanainen 1977 Hollolan Urheilijat -46
M45 15 km V 29.2. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 15 km V 29.2. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M50 15 km V 29.2. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M50 15 km V 29.2. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M50 15 km V 29.2. Janne Vilve 1970 Rantasalmen Urheilijat
M50 15 km V 29.2. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M50 15 km V 29.2. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M55 10 km V 29.2. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M60 10 km V 29.2. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M60 10 km V 29.2. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
M60 10 km V 29.2. Juhani Kumpusalo 1958 Nivalan Urheilijat
M60 10 km V 29.2. Hannu Laine 1960 Vammalan Seudun Voima
M65 10 km V 29.2. Arto Purho 1955 Anjalan Liitto
M65 10 km V 29.2. Arttu Tahvanainen 1952 Pyhäselän Urheilijat
M65 10 km V 29.2. Jarmo Kopra 1954 Valkeakosken Haka
M70 10 km V 29.2. Markku Myllylä 1949 Anjalan Liitto
M70 10 km V 29.2. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M70 10 km V 29.2. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M70 10 km V 29.2. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M75 5 km V 29.2. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
N35 10 km V 29.2. Iuliia Nifakina 1985 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N40 10 km V 29.2. Anna-Liisa Häkkinen 1976 Punkalaitumen Kunto
N45 10 km V 29.2. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N45 10 km V 29.2. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 10 km V 29.2. Ann-Sofi Pitkänen 1970 Borgå Akilles
N50 10 km V 29.2. Marjo Ena 1968 IK Falken
N50 10 km V 29.2. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N55 5 km V 29.2. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N55 5 km V 29.2. Lilja Buller 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N60 5 km V 29.2. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
M40 10 km P 1.3. Ari Mikkelä 1979 Anjalan Liitto
M40 10 km P 1.3. Tomi Lauren 1976 Borgå Akilles
M40 10 km P 1.3. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M40 10 km P 1.3. Henri Saapunki 1976 Vantaan Hiihtoseura
M40 10 km P 1.3. Santeri Ryhänen 1977 Vantaan Hiihtoseura
M45 10 km P 1.3. Marko Pekurinen 1975 Rantasalmen Urheilijat
M45 10 km P 1.3. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 10 km P 1.3. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M50 10 km P 1.3. Kimmo Gynther 1967 Lahden Hiihtoseura
M50 10 km P 1.3. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M50 10 km P 1.3. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M55 10 km P 1.3. Seppo Vinkanharju 1964 Hyvinkään Hiihtäjät
M55 10 km P 1.3. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 10 km P 1.3. Pekka Manninen 1963 Rantasalmen Urheilijat
M55 10 km P 1.3. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M65 10 km P 1.3. Arto Purho 1955 Anjalan Liitto
M65 10 km P 1.3. Jarmo Kopra 1954 Valkeakosken Haka
M70 10 km P 1.3. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M75 5 km P 1.3. Kurt Dannholm 1945 Espoon Hiihtoseura
M75 5 km P 1.3. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
M75 5 km P 1.3. Aulis Pihlajasaari 1942 Ski Jyväskylä
N35 5 km P 1.3. Iuliia Nifakina 1985 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N40 5 km P 1.3. Anna-Liisa Häkkinen 1976 Punkalaitumen Kunto
N40 5 km P 1.3. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N45 5 km P 1.3. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N45 5 km P 1.3. Marika Suni-Kähtävä 1975 Kalajoen Junkkarit
N45 5 km P 1.3. Anne Virtanen 1974 Ski Jyväskylä
N45 5 km P 1.3. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 5 km P 1.3. Ann-Sofi Pitkänen 1970 Borgå Akilles
N50 5 km P 1.3. Marjo Ena 1968 IK Falken
N50 5 km P 1.3. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N55 5 km P 1.3. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N55 5 km P 1.3. Lilja Buller 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N60 5 km P 1.3. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
M40 15 km V 28.3. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M75 5 km V 28.3. Pekka Forss 1943 Kankaantaan Kisa
N40 10 km V 28.3. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N55 5 km V 28.3. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
M50 10 km P 29.3. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä