Satakunnan ja Varsinais-Suomen pm-kilpailut / Rise Race Tour 3/6

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 9.2.2020
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 4.2.20 23:59:59
Kilpailun nimi Satakunnan ja Varsinais-Suomen pm-kilpailut / Rise Race Tour 3/6
Kilpailun numero 155
Kilpailupaikka Vakka-Suomen Kuntoputki
Kilpailupaikan osoite Liljalaaksonkatu 27, 23500 Uusikaupunki
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 09.02.2020
M/N6 ja M/N7 sarjat hiidetään, ilmoittautumiset sähköpostitse osoitteeseen: hiihto@rastilukko.fi
Sarja Matka
MYL P 5 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 5 km
N18 P 5 km
M20 P 5 km
N20 P 5 km
M40 P 5 km
N40 P 5 km
M50 P 5 km
N50 P 5 km
M60 P 5 km
N60 P 3 km
M9 P 2 km
N9 P 2 km
M11 P 3 km
N11 P 3 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Rasti-Lukko
Seuranumero 10344808
Yhteyshenkilö Pekka Tiira
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0500 991 867
GSM
Fax
WWW-osoite www.rastilukko.fi
Sähköposti hiihto@rastilukko.fi
Ilmoittautumiset ti 4.2. klo 23:59 mennessä Kilmoon ja 6-7v sarjat s-postiin hiihto@rastilukko.fi
Osanottomaksut 6-16-sarjat 20€, 18- ja yli 25€, hinnat sisältävät hiihtoputkimaksun 10,-
Pankki ja tilinro Rasti-Lukko Iban FI82 5630 0020 0559 99
TD/TDA TD: Ari Lagerström, 050 0531 055, lagerstrom.ari@gmail.com
TDA: Asta Leppä,
Tiedustelut ja lisäinfo Pekka Tiira 0500-991867, hiihto@rastilukko.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa 6-7v sarjojen kilpailumatka 1km ja ilmoittautumiset hiihto@rastilukko.fi
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 9.2. Toivo Raitinpää 2011 Jämin Jänne
M10 2 km P 9.2. Vesperi Laino 2010 Kankaanpään Urheilijat
M10 2 km P 9.2. Olli Tenho 2010 Noormarkun Nopsa
M10 2 km P 9.2. Tuure Kulju 2010 Pöytyän Urheilijat
M10 2 km P 9.2. Niki Sirén 2010 Raision Kuula
M10 2 km P 9.2. Nuutti Ruusunen 2010 Rasti-Lukko
M10 2 km P 9.2. Antti Tuomisto 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km P 9.2. Visa Lampila 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km P 9.2. Väinö Koivu 2010 Vammalan Seudun Voima
M11 3 km P 9.2. Tuomas Suopajärvi 2009 Kalannin Vankka
M11 3 km P 9.2. Leevi Pein 2009 Kankaanpään Urheilijat
M11 3 km P 9.2. Luka Hohtari 2009 Nakkilan Vire
M11 3 km P 9.2. Elmeri Haapamäki 2009 Parkanon Urheilijat
M11 3 km P 9.2. Niklas Lehtinen 2009 Rasti-Lukko
M11 3 km P 9.2. Toivo Koivu 2009 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km P 9.2. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 3 km P 9.2. Jere Peltomäki 2008 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 9.2. Aapo Manner 2008 Noormarkun Nopsa
M12 3 km P 9.2. Juho Viitanen 2008 Noormarkun Nopsa
M12 3 km P 9.2. Sakarja Koivisto 2008 Noormarkun Nopsa
M12 3 km P 9.2. Anton Lindfors 2008 Pargas IF
M12 3 km P 9.2. Oula Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
M12 3 km P 9.2. Tomi Koskiniemi 2008 Parkanon Urheilijat
M12 3 km P 9.2. Eemeli Varemäki 2008 Perniön Urheilijat
M12 3 km P 9.2. Onni Vuorinen 2008 Perniön Urheilijat
M12 3 km P 9.2. Mikael Kynkäänniemi 2008 Pöytyän Urheilijat
M12 3 km P 9.2. Veikka Kulju 2008 Pöytyän Urheilijat
M12 3 km P 9.2. Viljami Launonen 2008 Skiteam 105
M12 3 km P 9.2. Olavi Tuomisto 2008 Vammalan Seudun Voima
M13 3 km P 9.2. Miika Raitinpää 2007 Jämin Jänne
M13 3 km P 9.2. Kustaa Salmela 2007 Kalannin Vankka
M13 3 km P 9.2. Tuomas Ankelo 2007 Kalannin Vankka
M13 3 km P 9.2. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M13 3 km P 9.2. Noah Heikius 2007 Pargas IF
M13 3 km P 9.2. Dmytro Solovei 2007 Pöytyän Urheilijat
M13 3 km P 9.2. Eevert Salonen 2007 Pöytyän Urheilijat
M13 3 km P 9.2. Aleksi Ahlfors 2007 Rasti-Lukko
M13 3 km P 9.2. Luukas Lehtinen 2007 Rasti-Lukko
M13 3 km P 9.2. Veli Lampila 2007 Vammalan Seudun Voima
M14 5 km P 9.2. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 5 km P 9.2. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 5 km P 9.2. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M14 5 km P 9.2. Olli Lindroos 2006 Noormarkun Nopsa
M14 5 km P 9.2. Joona Peltola 2006 Pyhärannan Myrsky
M14 5 km P 9.2. Otto Multamäki 2006 Pöytyän Urheilijat
M14 5 km P 9.2. Aaro Lähteenoja 2006 Raision Kuula
M14 5 km P 9.2. Mikael Rosenberg 2006 Raision Kuula
M15 5 km P 9.2. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M15 5 km P 9.2. Juhana Siivonen 2005 Rasti-Lukko
M15 5 km P 9.2. Daniel Onnela 2005 Skiteam 105
M15 5 km P 9.2. Jussi Ankelo 2005 Skiteam 105
M16 5 km P 9.2. Jere Raitinpää 2004 Jämin Jänne
M16 5 km P 9.2. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M16 5 km P 9.2. Kasperi Raitala 2004 Noormarkun Nopsa
M16 5 km P 9.2. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M16 5 km P 9.2. Artur Pahlman 2004 Pargas IF
M16 5 km P 9.2. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M16 5 km P 9.2. Elias Lehtonen 2004 Ulvilan Ura
M18 5 km P 9.2. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M40 5 km P 9.2. Mika Jaakkola 1976 Liedon Luja
M40 5 km P 9.2. Ami Laamo 1972 Raision Kuula
M40 5 km P 9.2. Jarkko Hiltunen 1972 Raision Kuula
M40 5 km P 9.2. Tomi Lähteenoja 1974 Raision Kuula
M40 5 km P 9.2. Jussi Kylliäinen 1979 Rasti-Lukko
M40 5 km P 9.2. Marko Alin 1980 Säkylän Urheilijat
M50 5 km P 9.2. Bo Johansson 1965 Pargas IF
M50 5 km P 9.2. Jari Paavola 1964 Pargas IF
M60 5 km P 9.2. Tarmo Ihala 1947 Kalannin Vankka
M60 5 km P 9.2. Rauno Tuomi 1957 Nakkilan Vire
M60 5 km P 9.2. Kent Westerholm 1958 Pargas IF
M60 5 km P 9.2. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M8 1 km P 9.2. Lauri Rainerma 2012 Kankaanpään Urheilijat
M8 1 km P 9.2. Veikka Akkola 2012 Liedon Luja
M8 1 km P 9.2. Juho Vainikkala 2013 Pöytyän Urheilijat
M8 1 km P 9.2. Niilo Utriainen 2012 Raision Kuula
M8 1 km P 9.2. Kaarlo Kauko 2012 Rasti-Lukko
M8 1 km P 9.2. Vilho Kylliäinen 2012 Rasti-Lukko
M8 1 km P 9.2. Elias Lähde 2012 Vammalan Seudun Voima
M9 2 km P 9.2. Eelis Votshenko 2011 Kankaanpään Urheilijat
M9 2 km P 9.2. Eemeli Hietaoja 2011 Kankaanpään Urheilijat
M9 2 km P 9.2. Juho Kuuskoski 2011 Kankaanpään Urheilijat
M9 2 km P 9.2. Viljo Vehkamäki 2011 Kankaanpään Urheilijat
M9 2 km P 9.2. Konsta Kivelä 2011 Nakkilan Vire
M9 2 km P 9.2. Jonni Pirttinen 2011 Noormarkun Nopsa
M9 2 km P 9.2. Erik Andersson 2011 Pargas IF
M9 2 km P 9.2. Noah Granvik 2011 Pargas IF
M9 2 km P 9.2. Sisu Seppä 2011 Pargas IF
M9 2 km P 9.2. Eino Myllymäki 2011 Parkanon Urheilijat
M9 2 km P 9.2. Konsta Vahantapohja 2011 Parkanon Urheilijat
M9 2 km P 9.2. Unto Rauhansuu 2011 Pöytyän Urheilijat
M9 2 km P 9.2. Topi Alin 2011 Säkylän Urheilijat
MYL 5 km P 9.2. Otso Akkola 1986 Liedon Luja
MYL 5 km P 9.2. Kalle Linnasaari 1997 Raision Kuula
N10 2 km P 9.2. Noora Raitinpää 2010 Jämin Jänne
N10 2 km P 9.2. Ilona Äärelä 2010 Nakkilan Vire
N10 2 km P 9.2. Jenny Viitanen 2010 Noormarkun Nopsa
N10 2 km P 9.2. Tilde Sjöström 2010 Pargas IF
N10 2 km P 9.2. Ylva Heikius 2010 Pargas IF
N10 2 km P 9.2. Elmi Haapamäki 2010 Parkanon Urheilijat
N10 2 km P 9.2. Elsa Myllymäki 2010 Parkanon Urheilijat
N10 2 km P 9.2. Emma Ketonen 2010 Pöytyän Urheilijat
N10 2 km P 9.2. Ilona Utriainen 2010 Raision Kuula
N10 2 km P 9.2. Eerika Pelto-Huikko 2010 Rasti-Lukko
N10 2 km P 9.2. Olga Kauko 2010 Rasti-Lukko
N10 2 km P 9.2. Alisa Launonen 2010 Skiteam 105
N10 2 km P 9.2. Aurora Lehtonen 2010 Ulvilan Ura
N11 3 km P 9.2. Aada Votshenko 2009 Kankaanpään Urheilijat
N11 3 km P 9.2. Elsa Hietaoja 2009 Kankaanpään Urheilijat
N11 3 km P 9.2. Helmi Äärelä 2009 Nakkilan Vire
N11 3 km P 9.2. Jenny Sköld 2009 Nakkilan Vire
N11 3 km P 9.2. Emilia Andersson 2009 Pargas IF
N11 3 km P 9.2. Mette Söderlund 2009 Pargas IF
N11 3 km P 9.2. Greta Aarnio 2009 Perniön Urheilijat
N11 3 km P 9.2. Jatta Haltsonen 2009 Pöytyän Urheilijat
N11 3 km P 9.2. Linda Hemling 2009 Pöytyän Urheilijat
N11 3 km P 9.2. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N11 3 km P 9.2. Sara Karimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
N12 3 km P 9.2. Milla Ylilammi 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
N12 3 km P 9.2. Liina Laine 2008 Lauttakylän Luja
N12 3 km P 9.2. Kerttu Anttila 2008 Nakkilan Vire
N12 3 km P 9.2. Neea Lindroos 2008 Noormarkun Nopsa
N12 3 km P 9.2. Inka Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
N12 3 km P 9.2. Milja Kaapu 2008 Punkalaitumen Kunto
N12 3 km P 9.2. Milla Peltola 2008 Pyhärannan Myrsky
N12 3 km P 9.2. Elma Uusipaikka 2008 Pöytyän Urheilijat
N12 3 km P 9.2. Linnea Lähde 2008 Vammalan Seudun Voima
N13 3 km P 9.2. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N13 3 km P 9.2. Siiri Laino 2007 Kankaanpään Urheilijat
N13 3 km P 9.2. Maija Vuori 2007 Nakkilan Vire
N13 3 km P 9.2. Hilla Tenho 2007 Noormarkun Nopsa
N13 3 km P 9.2. Minea Kynkäänniemi 2007 Pöytyän Urheilijat
N13 3 km P 9.2. Ida Mäenpää 2007 Rasti-Lukko
N13 3 km P 9.2. Nelli Mäenpää 2007 Rasti-Lukko
N14 3 km P 9.2. Sofia Talvensaari 2006 Kalannin Vankka
N14 3 km P 9.2. Aino Anttila 2006 Nakkilan Vire
N14 3 km P 9.2. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N14 3 km P 9.2. Fanni Heikkilä 2006 Nakkilan Vire
N14 3 km P 9.2. Suvi-Ester Koivisto 2006 Noormarkun Nopsa
N14 3 km P 9.2. Alisa Lindfors 2006 Pargas IF
N14 3 km P 9.2. Karoliina Olli 2006 Pöytyän Urheilijat
N14 3 km P 9.2. Venla Lehtonen 2006 Ulvilan Ura
N15 5 km P 9.2. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N15 5 km P 9.2. Ada Jokinen 2005 Liedon Luja
N15 5 km P 9.2. Heini Vuori 2005 Nakkilan Vire
N15 5 km P 9.2. Lotta Sjöblom 2005 Nakkilan Vire
N15 5 km P 9.2. Sini Hyörtti 2005 Rasti-Lukko
N16 5 km P 9.2. Siiri Heikkilä 2004 Nakkilan Vire
N16 5 km P 9.2. Aino Uusipaikka 2004 Pöytyän Urheilijat
N16 5 km P 9.2. Pauliina Koivuniemi 2004 Tampereen Pyrintö
N16 5 km P 9.2. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km P 9.2. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 5 km P 9.2. Ada Mäkinen 2003 Noormarkun Nopsa
N18 5 km P 9.2. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N18 5 km P 9.2. Maria Hyörtti 2002 Rasti-Lukko
N18 5 km P 9.2. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N40 5 km P 9.2. Åsa Lindberg 1979 Pargas IF
N40 5 km P 9.2. Anna-Liisa Häkkinen 1976 Punkalaitumen Kunto
N60 3 km P 9.2. Margit Suomela 1953 Rasti-Lukko
N60 3 km P 9.2. Merja Teräväinen 1955 Someron Esa
N8 1 km P 9.2. Mette Häkkinen 2012 Punkalaitumen Kunto
N8 1 km P 9.2. Elviira Salonen 2012 Pöytyän Urheilijat
N8 1 km P 9.2. Lotta Hemling 2012 Pöytyän Urheilijat
N8 1 km P 9.2. Isla Seppänen 2012 Rasti-Lukko
N9 2 km P 9.2. Alisa Vainio 2011 Kalannin Vankka
N9 2 km P 9.2. Hilda Rintamäki 2011 Kankaanpään Urheilijat
N9 2 km P 9.2. Iina Mäkitalo 2011 Kankaanpään Urheilijat
N9 2 km P 9.2. Julia Sköld 2011 Nakkilan Vire
N9 2 km P 9.2. Milja Anttila 2011 Nakkilan Vire
N9 2 km P 9.2. Neea Haapio 2011 Nakkilan Vire
N9 2 km P 9.2. Saratuulia Miikkulainen 2011 Nakkilan Vire
N9 2 km P 9.2. Wilhelmiina Ruohomäki 2011 Nakkilan Vire
N9 2 km P 9.2. Susanne Koivisto 2011 Noormarkun Nopsa
N9 2 km P 9.2. Linn Mattsson 2011 Pargas IF
N9 2 km P 9.2. Maj Söderlund 2011 Pargas IF
N9 2 km P 9.2. Victoria Yli-Kärkelä 2011 Parkanon Urheilijat
N9 2 km P 9.2. Elina Varemäki 2011 Perniön Urheilijat
N9 2 km P 9.2. Wilma Aarnio 2011 Perniön Urheilijat
N9 2 km P 9.2. Martta Uusipaikka 2011 Pöytyän Urheilijat
N9 2 km P 9.2. Seela Vilkkinen 2011 Pöytyän Urheilijat