Nivalan Urheilijoiden Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 15.2.2020
Kilpailun alkamisajankohta klo. 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 11.2.20 23:59:59
Kilpailun nimi Nivalan Urheilijoiden Hiihdot
Kilpailun numero 095
Kilpailupaikka Nivala
Kilpailupaikan osoite Pyssymäentie 195, 85500 Nivala
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 15.02.2020
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Nivalan Urheilijat
Seuranumero 10346466
Yhteyshenkilö Juhani Kumpusalo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 345 233
GSM
Fax
WWW-osoite https://nivalanurheilijat.sporttisaitti.com/hiihto/
Sähköposti juhani.kumpusalo@kotinet.com
Ilmoittautumiset 11.2.2020 klo. 24:00 mennessä
Osanottomaksut 15 euroa, 16 v. ja nuoremmat 10 euroa. Maksettava ilmoittautumisen yhteydessä. Jälki-ilmoittautumiset kaksinkertaisin maksuin.
Pankki ja tilinro Nivalan Osuuspankki FI60 5291 0820 0171 65 Nivalan Urheilijat ry/Hiihtojaosto
Tiedustelut ja lisäinfo Juhani Kumpusalo, 0400 345 233, juhani.kumpusalo@kotinet.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kokkola-Kajaanitietä (vt28) 5km Nivalan keskustasta Sievin suuntaan, josta opasteet ohjaavat osoitteeseen Pyssymäentie 195
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Sarjojen N/M10-N/M14 palkintojen jako on noin klo 12.15 (mahdolliset muutokset kerrotaan kuulutuksessa) Loput sarjat palkitaan noin 15 minuutin kuluttua viimeisen kilpailijan maaliintulosta.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 15.2. Aatu Nybacka 2010 Haapajärven Kiilat
M10 2 km V 15.2. Eino Kyösti 2011 Himangan Urheilijat
M10 2 km V 15.2. Atte Rautakoski 2010 Kalajoen Junkkarit
M10 2 km V 15.2. Oliver Rahja 2011 Kalajoen Junkkarit
M10 2 km V 15.2. Veikko Kahelin 2010 Viitasaaren Viesti
M10 2 km V 15.2. Aleksi Laakkonen 2011 Ylivieskan Kuula
M10 2 km V 15.2. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
M12 3 km V 15.2. Aappo Anttila 2008 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 15.2. Vilho Käräjäoja 2009 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 15.2. Sebastian Grankull 2008 IK Falken
M12 3 km V 15.2. Oliver Lastikka 2009 Kannuksen Ura
M12 3 km V 15.2. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 15.2. Eero Kivirinta 2009 Nivalan Urheilijat
M12 3 km V 15.2. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M12 3 km V 15.2. Onni Heiskanen 2008 Nivalan Urheilijat
M12 3 km V 15.2. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M12 3 km V 15.2. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 3 km V 15.2. Miro Knuutila 2008 Ylivieskan Kuula
M14 5 km V 15.2. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M14 5 km V 15.2. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M14 5 km V 15.2. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km V 15.2. Tuukka Törnvall 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km V 15.2. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M14 5 km V 15.2. Henri Junkkila 2007 Kokkolan Veikot
M14 5 km V 15.2. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M14 5 km V 15.2. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M14 5 km V 15.2. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M14 5 km V 15.2. Patrik Rautiainen 2006 Valkeakosken Haka
M14 5 km V 15.2. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M16 8 km V 15.2. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M16 8 km V 15.2. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M16 8 km V 15.2. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M16 8 km V 15.2. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M16 8 km V 15.2. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M16 8 km V 15.2. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M16 8 km V 15.2. Aapo Heiskanen 2005 Nivalan Urheilijat
M16 8 km V 15.2. Jere Perttu 2005 Oulaisten Taru
M16 8 km V 15.2. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M18 10 km V 15.2. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M20 15 km V 15.2. Roni Etelämäki 2000 Toholammin Urheilijat
M20 15 km V 15.2. Ravinder Kohtaniemi 2000 Ykspihlajan Reima
M35 10 km V 15.2. Markku Siponen 1979 Kiuruveden Urheilijat
M35 10 km V 15.2. Timo Pikkarainen 1985 Kokkolan Veikot
M35 10 km V 15.2. Arto Pauna 1985 Oulaisten Huima
M35 10 km V 15.2. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 15.2. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
M35 10 km V 15.2. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M35 10 km V 15.2. Jani Tuovila 1976 Sievin Sisu
M35 10 km V 15.2. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M35 10 km V 15.2. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M35 10 km V 15.2. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M35 10 km V 15.2. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M35 10 km V 15.2. Jarmo Kuorinki 1978 Äänekosken Huima
M45 5 km V 15.2. Jari Mäntylä 1971 Haapaveden Urheilijat
M45 5 km V 15.2. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M45 5 km V 15.2. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M45 5 km V 15.2. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M55 5 km V 15.2. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 5 km V 15.2. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km V 15.2. Timo Hämäläinen 1959 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km V 15.2. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M55 5 km V 15.2. Jari Svanberg 1959 Lapinlahden Veto
M65 5 km V 15.2. Sune Lind 1954 IK Falken
M65 5 km V 15.2. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km V 15.2. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km V 15.2. Kauno Mourujärvi 1952 Kuopion Hiihtäjät
M65 5 km V 15.2. Juhani Jämsä 1951 Toholammin Urheilijat
MYL 15 km V 15.2. Jouni Komu 1990 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 15.2. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 15 km V 15.2. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 15 km V 15.2. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 15.2. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
MYL 15 km V 15.2. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti Skiteam
MYL 15 km V 15.2. Miikka Kinnunen 1991 Pohti Skiteam
MYL 15 km V 15.2. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 15.2. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 15.2. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 15.2. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 15.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 15.2. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 15.2. Ninni Nybacka 2010 Haapajärven Kiilat
N10 2 km V 15.2. Sandra Tiitto 2010 Haapajärven Kiilat
N10 2 km V 15.2. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 15.2. Kielo Käräjäoja 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 15.2. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 15.2. Pihla Anttila 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 15.2. Daniela Grankull 2010 IK Falken
N10 2 km V 15.2. Aino Myllylä 2012 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 15.2. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 15.2. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 15.2. Lilja Nisula 2011 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 15.2. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 15.2. Aada Kukkola 2010 Sievin Sisu
N10 2 km V 15.2. Petra Rautiainen 2010 Valkeakosken Haka
N12 3 km V 15.2. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 15.2. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 15.2. Aida Rajala 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 3 km V 15.2. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N12 3 km V 15.2. Mette Kleemola 2008 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 15.2. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N12 3 km V 15.2. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 15.2. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 15.2. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 15.2. Aino Jylänki 2006 Haapaveden Urheilijat
N14 3 km V 15.2. Lotta Oja 2007 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 15.2. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N14 3 km V 15.2. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N14 3 km V 15.2. Maija Vuori 2007 Nakkilan Vire
N14 3 km V 15.2. Signe Jakobsson 2006 Norrvalla Ski Team
N14 3 km V 15.2. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 15.2. Iina Rantakangas 2007 Toholammin Urheilijat
N14 3 km V 15.2. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N16 5 km V 15.2. Anni Niku 2004 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 15.2. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N16 5 km V 15.2. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N16 5 km V 15.2. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N16 5 km V 15.2. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 15.2. Heini Vuori 2005 Nakkilan Vire
N16 5 km V 15.2. Iida Rautio 2004 Nivalan Urheilijat
N16 5 km V 15.2. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 15.2. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N16 5 km V 15.2. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N16 5 km V 15.2. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N16 5 km V 15.2. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N16 5 km V 15.2. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N18 5 km V 15.2. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N18 5 km V 15.2. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N18 5 km V 15.2. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N18 5 km V 15.2. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N18 5 km V 15.2. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N20 5 km V 15.2. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N35 10 km V 15.2. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km V 15.2. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
NYL 10 km V 15.2. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 10 km V 15.2. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 10 km V 15.2. Jennie Lindvall 1995 IF Åsarna
NYL 10 km V 15.2. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 15.2. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.2. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.2. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 15.2. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.2. Johanna Niskakoski 1995 Team Skiers
NYL 10 km V 15.2. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers
NYL 10 km V 15.2. Saana Ukkonen 1996 Team Skiers
NYL 10 km V 15.2. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 15.2. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima