PERUTTU - Hopeasomman loppukilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 13.3.2020-15.3.2020
Kilpailun alkamisajankohta 09.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 3.3.20 23:59:59
Kilpailun nimi PERUTTU - Hopeasomman loppukilpailu
Kilpailun numero 126
Kilpailupaikka Taivalkoski
Kilpailupaikan osoite Hiihtokeskuksentie 4, 93400 Taivalkoski
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
HS-loppukilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 13.03.2020
Sarja Matka
M14 V XCX-suksicrossi
N14 V XCX-suksicrossi
M16 V sprintti
N16 V sprintti
Kilpailupäivä 2: La 14.03.2020
Sarja Matka
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
Kilpailupäivä 3: Su 15.03.2020
Sarja Matka
M14 V 3x3 km
N14 V 3x3 km
M16 V 3x5 km
N16 V 3x3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Taivalkosken Metsä-Veikot 85
Seuranumero 10344125
Yhteyshenkilö Matti Tyni
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.metsaveikot85.fi
Sähköposti matti.tyni@gmail.com
Ilmoittautumiset 3.3.2020 klo 23.59 mennessä osoitteessa www.kilmo.fi. Jälki-ilmoittautumisia ei hyväksytä.
Osanottomaksut Henkilökohtaiset matkat 20 €/henkilö/laji ja viestijoukkueet 45€.
Pankki ja tilinro Osuuspankin tilille OP Taivalkoski FI55 5455 0720 0574 12 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
TD/TDA TD Antti Leppävuori, TDA Juha Virkkunen
Tiedustelut ja lisäinfo Taivalkosken Metsä-Veikot 85 ry.n sähköposti metsaveikot85@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Valtatieltä 20 Taivalkosken kohdalla.
Majoitus Tiedot majoituksesta Taivalkosken Metsä-Veikot 85 -nettisivulla osoitteessa www.metsaveikot85.fi
Palkinnot ja palkintojen jako Alustavassa kilpailuaikataulussa ja päivitetään joukkueenjohtajien kokouksissa.
Muuta tietoa HUOM: Hopeasoma-piiripäälliköt ilmoittavat piirin osallistujien paremmuusjärjestykset sekä piirin parhaan viestijoukkueen sarjoittain sähköpostilla 3.3.2020 klo 23.59 mennessä suoraan tulospalveluvastaavalle pekka.nikula@ylivieska.fi
Lähtölistat julkaistaan 9.3.2020.
Tarkempia tietoja kilpailusta kilpailuohjeessa, jota päivitetään.
Näytä ilmoittautuneet Piilota ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Joukkue/osallistuja Seura
M14 3x3 V 15.3. Borgå Akilles Borgå Akilles
M14 3x3 V 15.3. EHS M14 - 1 Espoon Hiihtoseura
M14 3x3 V 15.3. Hollolan Urheilijat -46 Hollolan Urheilijat -46
M14 3x3 V 15.3. HlHs Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 3x3 V 15.3. IF Femman IF Femman
M14 3x3 V 15.3. IF Minken IF Minken
M14 3x3 V 15.3. Iisalmen Visa Iisalmen Visa
M14 3x3 V 15.3. IK Falken IK Falken
M14 3x3 V 15.3. IK Falken IK Falken
M14 3x3 V 15.3. Joensuun Kataja Joensuun Kataja
M14 3x3 V 15.3. Joensuun Kataja 2 Joensuun Kataja
M14 3x3 V 15.3. Kankaanpään Urheilijat Kankaanpään Urheilijat
M14 3x3 V 15.3. Kauhajoen Karhu Kauhajoen Karhu
M14 3x3 V 15.3. Kiuruveden Urheilijat Kiuruveden Urheilijat
M14 3x3 V 15.3. Lahden Hiihtoseura Lahden Hiihtoseura
M14 3x3 V 15.3. Lempäälän Kisa Lempäälän Kisa
M14 3x3 V 15.3. Oulun Hiihtoseura 1 Oulun Hiihtoseura
M14 3x3 V 15.3. Oulun Hiihtoseura 2 Oulun Hiihtoseura
M14 3x3 V 15.3. Ounasvaaran Hiihtoseura Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 3x3 V 15.3. Pakilan Veto Pakilan Veto
M14 3x3 V 15.3. Pargas IF Pargas IF
M14 3x3 V 15.3. Pöytyän Urheilijat Pöytyän Urheilijat
M14 3x3 V 15.3. Rajamäen Kehitys Rajamäen Kehitys
M14 3x3 V 15.3. Rasti-Lukko Rasti-Lukko
M14 3x3 V 15.3. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
M14 3x3 V 15.3. Sotkamon Jymy 1 Sotkamon Jymy
M14 3x3 V 15.3. Sotkamon Jymy 2 Sotkamon Jymy
M14 3x3 V 15.3. Teiskon Urheilijat Teiskon Urheilijat
M14 3x3 V 15.3. Vantaan Hiihtoseura 1 Vantaan Hiihtoseura
M14 3x3 V 15.3. Vantaan Hiihtoseura 2 Vantaan Hiihtoseura
M14 3x3 V 15.3. Visa Ski Team Kemi Visa Ski Team Kemi
M14 3x3 V 15.3. Vörå IF Vörå IF
M14 3x3 V 15.3. Ylöjärven Ryhti Ylöjärven Ryhti
M14 3x3 V 15.3. Äänekosken Huima Äänekosken Huima
M16 3x5 V 15.3. Anjalan liitto Anjalan Liitto
M16 3x5 V 15.3. EHS M16 - 1 Espoon Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. EHS M16 - 2 Espoon Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. Hollolan Urheilijat -46 Hollolan Urheilijat -46
M16 3x5 V 15.3. HlHs Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. IF Brahe IF Brahe
M16 3x5 V 15.3. If Sibbo Vargarna IF Sibbo-Vargarna
M16 3x5 V 15.3. Iisalmen Visa Iisalmen Visa
M16 3x5 V 15.3. IK Falken IK Falken
M16 3x5 V 15.3. Kalajoen Junkkarit Kalajoen Junkkarit
M16 3x5 V 15.3. Keravan Urheilijat Keravan Urheilijat
M16 3x5 V 15.3. Lahden Hiihtoseura 1 Lahden Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. Lahden Hiihtoseura 2 Lahden Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. Liperin Hiihtoseura Liperin Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. Oulun Hiihtoseura 1 Oulun Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. Oulun Hiihtoseura 2 Oulun Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. Pakilan Veto Pakilan Veto
M16 3x5 V 15.3. Pargas IF Pargas IF
M16 3x5 V 15.3. Puijon Hiihtoseura 1 Puijon Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. Puijon Hiihtoseura 2 Puijon Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. Seinäjoen Hiihtoseura Seinäjoen Hiihtoseura
M16 3x5 V 15.3. Skiteam 105 Skiteam 105
M16 3x5 V 15.3. Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy
M16 3x5 V 15.3. Valkeakosken Haka Valkeakosken Haka
M16 3x5 V 15.3. Visa Ski Team Kemi Visa Ski Team Kemi
N14 3x3 V 15.3. Anjalan liitto Anjalan Liitto
N14 3x3 V 15.3. Borgå Akilles Borgå Akilles
N14 3x3 V 15.3. EHS N14 - 1 Espoon Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. EHS N14 - 1 Espoon Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. EHS N14 - 3 Espoon Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. Hyvinkään Hiihtoseura Hyvinkään Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. IF Åsarna 1 IF Åsarna
N14 3x3 V 15.3. IF Åsarna 2 IF Åsarna
N14 3x3 V 15.3. Joensuun Kataja 1 Joensuun Kataja
N14 3x3 V 15.3. Joensuun Kataja 2 Joensuun Kataja
N14 3x3 V 15.3. Juvan Urheilijat Juvan Urheilijat
N14 3x3 V 15.3. Kalajoen Junkkarit Kalajoen Junkkarit
N14 3x3 V 15.3. Kangasalan Kisa Kangasalan Kisa
N14 3x3 V 15.3. Kiuruveden Urheilijat Kiuruveden Urheilijat
N14 3x3 V 15.3. kokkolan veikot 1 Kokkolan Veikot
N14 3x3 V 15.3. Lahden Hiihtoseura Lahden Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. Nakkilan Vire Nakkilan Vire
N14 3x3 V 15.3. Norrvalla Ski Team Norrvalla Ski Team
N14 3x3 V 15.3. Närpes Kraft Skidförening Närpes Kraft Skidförening
N14 3x3 V 15.3. Oulun Hiihtoseura Oulun Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. Ounasvaaran Hiihtoseura 1 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. Ounasvaaran Hiihtoseura 2 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. Pargas IF Pargas IF
N14 3x3 V 15.3. Pargas IF 2 Pargas IF
N14 3x3 V 15.3. Puijon Hiihtoseura Puijon Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. Pöytyän Urheilijat Pöytyän Urheilijat
N14 3x3 V 15.3. Savonlinnan Hiihtoseura Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. Siilinjärven Hiihtoseura Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3x3 V 15.3. Tampereen Pyrintö Tampereen Pyrintö
N14 3x3 V 15.3. Visa Ski Team Kemi Visa Ski Team Kemi
N14 3x3 V 15.3. Vörå IF Vörå IF
N14 3x3 V 15.3. Ylöjärven Ryhti Ylöjärven Ryhti
N14 3x3 V 15.3. Österby Sportklubb Österby Sportklubb
N16 3x3 V 15.3. Borgå Akilles Borgå Akilles
N16 3x3 V 15.3. EHS N16 - 1 Espoon Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. EHS N16 - 2 Espoon Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. EHS N16 - 3 Espoon Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. Haapaveden urheilijat Haapaveden Urheilijat
N16 3x3 V 15.3. HlHs Hämeenlinnan Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. IF Brahe IF Brahe
N16 3x3 V 15.3. IF Femman IF Femman
N16 3x3 V 15.3. IF Sibbo-Vargarna IF Sibbo-Vargarna
N16 3x3 V 15.3. Kainuun Hiihtoseura Kainuun Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. Kaipolan Vire Kaipolan Vire
N16 3x3 V 15.3. Kalannin Vankka Kalannin Vankka
N16 3x3 V 15.3. Kangasalan Kisa Kangasalan Kisa
N16 3x3 V 15.3. Kontiolahden Urheilijat Kontiolahden Urheilijat
N16 3x3 V 15.3. Lahden Hiihtoseura 1 Lahden Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. Lahden Hiihtoseura 2 Lahden Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. Lappeen Riento Lappeen Riento
N16 3x3 V 15.3. Lempäälän Kisa Lempäälän Kisa
N16 3x3 V 15.3. Limingan Niittomiehet Limingan Niittomiehet
N16 3x3 V 15.3. Nakkilan Vire Nakkilan Vire
N16 3x3 V 15.3. Ounasvaaran Hiihtoseura Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. Pargas IF Pargas IF
N16 3x3 V 15.3. Reisjärven pilke Reisjärven Pilke
N16 3x3 V 15.3. Savonlinnan Hiihtoseura Savonlinnan Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. Seinäjoen Hiihtoseura Seinäjoen Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. Siilinjärven Hiihtoseura Siilinjärven Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. Simon Kiri Simon Kiri
N16 3x3 V 15.3. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
N16 3x3 V 15.3. Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy
N16 3x3 V 15.3. Vammalan Seudun Voima Vammalan Seudun Voima
N16 3x3 V 15.3. Vantaan Hiihtoseura Vantaan Hiihtoseura
N16 3x3 V 15.3. Visa Ski Team Kemi Visa Ski Team Kemi
N16 3x3 V 15.3. Ylöjärven Ryhti Ylöjärven Ryhti