27. Hollolan Rullahiihto

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 23.8.2020
Kilpailun alkamisajankohta Klo: 12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 19.8.20 23:59:59
Kilpailun nimi 27. Hollolan Rullahiihto
Kilpailun numero 004
Kilpailupaikka Hollola
Kilpailupaikan osoite Ampumaradantie 127 Hollola
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
Rullahiihtokilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 23.08.2020
Kilpailussa on väliaikalähtö, 0.30 sekuntia. Hiihdetään järjestäjien suksilla ( Marwe )
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 7.5 km
N18 V 5 km
M35 V 7.5 km
M50 V 5 km
M60 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Hollolan Nasta
Seuranumero 10350261
Yhteyshenkilö Heikki Peltola
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0405024918
GSM
Fax
WWW-osoite www.hollolannasta.com
Sähköposti heikki.peltola45@gmail.com
Ilmoittautumiset 19.08.2020 Klo: 23.59.59 Kilmon kautta Hiihtokalenteri.
Osanottomaksut Maksut ilmoittautumisen yhteydessä. 17,00 euroa, Alle 16- sarjat 12,00 euroa
Pankki ja tilinro POP Hollola FI16 5611 1620 0182 16
TD/TDA Jukka Lehtinen Puh: 0405282275
Tiedustelut ja lisäinfo Heikki Peltola Puh: 0405024918 tai heikki.peltola45@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Navigaattori osite. Tiilikankaantie 33, 15880 Hollola josta opastus Rullahiihto/ Ampumarata.
Majoitus Lahden majoitus liikkeet
Palkinnot ja palkintojen jako Ensimmäinen palkintojen jako 13.30, loput sarjat 20 minuuttia viimeisen maaliintulosta. Palkitaan 3 parasta / sarja
Muuta tietoa Ilmoita sidetyyppi (Rottefella tai Salomon)
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M16 5 km V 23.8. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M16 5 km V 23.8. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M16 5 km V 23.8. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 23.8. Rasmus Saarinen 2005 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 23.8. Topi Palviainen 2005 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 23.8. Jami Rinta-Jaskari 2005 Lappeen Riento
M16 5 km V 23.8. Kasperi Rinta-Jaskari 2008 Lappeen Riento
M16 5 km V 23.8. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M16 5 km V 23.8. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M16 5 km V 23.8. Patrik Rautiainen 2006 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 23.8. Toivo Koivu 2009 Vammalan Seudun Voima
M16 5 km V 23.8. Väinö Koivu 2010 Vammalan Seudun Voima
M16 5 km V 23.8. Tom Lainet 2006 Vantaan Hiihtoseura
M18 7.5 km V 23.8. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M18 7.5 km V 23.8. Jussi Raasakka 2003 Espoon Hiihtoseura
M18 7.5 km V 23.8. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M18 7.5 km V 23.8. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M18 7.5 km V 23.8. Topias Tenhunen 2004 Lahden Hiihtoseura
M18 7.5 km V 23.8. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M18 7.5 km V 23.8. Eemeli Eronen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M18 7.5 km V 23.8. Roni Hänninen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M18 7.5 km V 23.8. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M18 7.5 km V 23.8. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M35 7.5 km V 23.8. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
M35 7.5 km V 23.8. Tero Tahvanainen 1977 Hollolan Urheilijat -46
M35 7.5 km V 23.8. Sam Fransman 1976 IF Sibbo-Vargarna
M35 7.5 km V 23.8. Paavo Ranta 1976 Keravan Urheilijat
M35 7.5 km V 23.8. Timo Tapio 1981 Vantaan Hiihtoseura
M35 7.5 km V 23.8. Tapio Rautell 1971 Vihdin Viesti
M50 5 km V 23.8. Seppo Vinkanharju 1964 Hyvinkään Hiihtäjät
M50 5 km V 23.8. Jarkko Mannerkivi 1969 Lahden Hiihtoseura
M50 5 km V 23.8. Jari Immonen 1964 Nastolan Naseva
M50 5 km V 23.8. Jari Nieminen 1964 Padasjoen Yritys
M50 5 km V 23.8. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M50 5 km V 23.8. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M60 5 km V 23.8. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M60 5 km V 23.8. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
MYL 10 km V 23.8. Toomas Ristola 1996 Anjalan Liitto
MYL 10 km V 23.8. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.8. Onni-Kalle Lahdelma 2000 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km V 23.8. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 10 km V 23.8. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 23.8. Tero Turunen 1988 Keravan Urheilijat
MYL 10 km V 23.8. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.8. Santeri Leikas 2001 Norrvalla Ski Team
MYL 10 km V 23.8. Waltteri Karhumaa 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.8. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 23.8. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.8. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
N16 5 km V 23.8. Ellen Jordas 2006 Borgå Akilles
N16 5 km V 23.8. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N16 5 km V 23.8. Ebba Miettinen 2008 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Mette Miettinen 2010 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Aino Risku 2005 Keravan Urheilijat
N16 5 km V 23.8. Nella Daavitsainen 2006 Keravan Urheilijat
N16 5 km V 23.8. Iida Palviainen 2007 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Iiris Pousi 2006 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Pilvi Pirttimäki 2006 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Veera Väisänen 2005 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Venla Metsänvuori 2005 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Viia Vuorikoski 2006 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Weera Karhumaa 2006 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 23.8. Petra Rautiainen 2010 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 23.8. Aino Eronen 2006 Vantaan Hiihtoseura
N18 5 km V 23.8. Siiri Kejonen 2003 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km V 23.8. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N18 5 km V 23.8. Henna Viitala 2003 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 23.8. Wiivi Karhumaa 2004 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 23.8. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 5 km V 23.8. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N18 5 km V 23.8. Hilda Salonen 2003 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.8. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.8. Camilla Tuominen 1997 Hollolan Urheilijat -46
NYL 5 km V 23.8. Essi Leikas 2001 Hollolan Urheilijat -46
NYL 5 km V 23.8. Jatta Tuominen 2001 Hollolan Urheilijat -46
NYL 5 km V 23.8. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km V 23.8. Siiri Saalo 2000 Keravan Urheilijat
NYL 5 km V 23.8. Anni Gustafsson 2002 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.8. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.8. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.8. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
NYL 5 km V 23.8. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot