Jyväskylän Hiihdot, Nuorten SM-esikisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 31.1.2021
Kilpailun alkamisajankohta 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 27.1.21 23:59:59
Kilpailun nimi Jyväskylän Hiihdot, Nuorten SM-esikisat
Kilpailun numero 018
Kilpailupaikka Jyväskylä, Laajavuori
Kilpailupaikan osoite Laajavuorentie 30, 40740 Jyväskylä
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 31.01.2021
Järjestäjä voi rajata osallistujamäärää
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2.5 km
N10 P 2.5 km
M12 P 2.5 km
N12 P 2.5 km
M14 P 5 km
N14 P 2.5 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 5 km
M65 P 5 km
N65 P 2.5 km
M75 P 2.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ski Jyväskylä
Seuranumero 10350452
Yhteyshenkilö Juha Tuikkanen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 3840403
GSM
Fax
WWW-osoite www.skijyvaskyla.fi
Sähköposti skijyvaskyla@gmail.com
Ilmoittautumiset 27.1. klo 24 mennessä Kilmon kautta
Osanottomaksut Alle 16v 15,- ja muut sarjat 20,-
Pankki ja tilinro Ski Jyväskylän tilille ilmoittatumisen nro: FI92 5290 9520 0105 61
TD/TDA TD Eero Hakonen

Tiedustelut ja lisäinfo www.skijyvaskyla.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2,5 P 31.1. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M10 2,5 P 31.1. Aatu Kauhanen 2011 Mikkelin Hiihtäjät
M10 2,5 P 31.1. Eljas Gagnon 2012 Ski Jyväskylä
M10 2,5 P 31.1. Nuutti Hietala 2011 Ski Jyväskylä
M10 2,5 P 31.1. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M10 2,5 P 31.1. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
M12 2,5 P 31.1. Eelis Koskinen 2010 Hollolan Urheilijat -46
M12 2,5 P 31.1. Elmeri Lång 2009 Puijon Hiihtoseura
M12 2,5 P 31.1. Aarne Luoto 2009 Ski Jyväskylä
M12 2,5 P 31.1. Aleksi Lehtonen 2010 Ski Jyväskylä
M12 2,5 P 31.1. Eemeli Suutari 2010 Ski Jyväskylä
M12 2,5 P 31.1. Herkko Heikkinen 2010 Ski Jyväskylä
M12 2,5 P 31.1. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M12 2,5 P 31.1. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M12 2,5 P 31.1. Väinö Kurttila 2009 Utajärven Urheilijat
M12 2,5 P 31.1. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M14 5 km P 31.1. Juho Koskinen 2007 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km P 31.1. Eetu Vesanen 2007 Kangasniemen Kalske
M14 5 km P 31.1. Paavo Ukkonen 2007 Kangasniemen Kalske
M14 5 km P 31.1. Niki Kuhno 2008 Koiviston Kipinä
M14 5 km P 31.1. Otto Konttinen 2007 Leppävirran Viri
M14 5 km P 31.1. Jaakko Ikonen 2008 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km P 31.1. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M14 5 km P 31.1. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M14 5 km P 31.1. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M14 5 km P 31.1. Vilho Hietala 2008 Ski Jyväskylä
M14 5 km P 31.1. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M14 5 km P 31.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M14 5 km P 31.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 5 km P 31.1. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M16 5 km P 31.1. Lauri Mattila 2006 Anjalan Liitto
M16 5 km P 31.1. Leevi Passila 2006 Hollolan Urheilijat -46
M16 5 km P 31.1. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M16 5 km P 31.1. Roni-Eemil Norrbacka 2005 Hollolan Urheilijat -46
M16 5 km P 31.1. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M16 5 km P 31.1. Topi Palviainen 2005 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km P 31.1. Aapo Kurttila 2005 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 31.1. Johannes Anttila 2005 Ski Jyväskylä
M16 5 km P 31.1. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M16 5 km P 31.1. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M16 5 km P 31.1. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M16 5 km P 31.1. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M18 10 km P 31.1. Veeti Passila 2004 Hollolan Urheilijat -46
M18 10 km P 31.1. Juho Keskinen 2004 Lempäälän Kisa
M18 10 km P 31.1. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km P 31.1. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km P 31.1. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km P 31.1. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km P 31.1. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 31.1. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 31.1. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M35 10 km P 31.1. Heikki Karjaluoto 1977 Oulun Kilpa-Veljet
M35 10 km P 31.1. Jari Joutsen 1978 Ski Jyväskylä
M35 10 km P 31.1. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M35 10 km P 31.1. Jarmo Kuorinki 1978 Äänekosken Huima
M45 10 km P 31.1. Jarkko Mannerkivi 1969 Lahden Hiihtoseura
M45 10 km P 31.1. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M45 10 km P 31.1. Samuli Pigg 1966 Ski Jyväskylä
M45 10 km P 31.1. Timo Salminen 1969 Ski Jyväskylä
M55 5 km P 31.1. Jarmo Lautanen 1960 Alajärven Ankkurit
M55 5 km P 31.1. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km P 31.1. Seppo Hurri 1957 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km P 31.1. Jari Nieminen 1964 Padasjoen Yritys
M65 5 km P 31.1. Ari Kuitunen 1954 Kangasniemen Kalske
M65 5 km P 31.1. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M65 5 km P 31.1. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 5 km P 31.1. Seppo Laaksonen 1949 Virtain Urheilijat
M65 5 km P 31.1. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M75 2,5 P 31.1. Alpo Virtanen 1941 Hyvinkään Hiihtoseura
M75 2,5 P 31.1. Pekka Hietanen 1946 Joutsan Pommi
M75 2,5 P 31.1. Reijo Kauppila 1942 Tampereen Pyrintö
M8 1 km P 31.1. Topias Rönkkö 2013 Ski Jyväskylä
MYL 10 km P 31.1. Matti Korhonen 1995 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km P 31.1. Ville Soininen 1993 Iisalmen Visa
MYL 10 km P 31.1. Aku Nikander 1990 Jämin Jänne
MYL 10 km P 31.1. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 31.1. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 31.1. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km P 31.1. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 10 km P 31.1. Jarmo Rissanen 1979 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 10 km P 31.1. Mikko Marjamaa 1993 Ski Jyväskylä
MYL 10 km P 31.1. Olli Tyrväinen 1993 Ski Jyväskylä
MYL 10 km P 31.1. Inkki Inola 1999 Skiteam Kuusa
N10 2,5 P 31.1. Iira-Nella Norrbacka 2011 Asikkalan Raikas
N10 2,5 P 31.1. Isla-Riina Norrbacka 2012 Asikkalan Raikas
N10 2,5 P 31.1. Pinja Vienola 2012 Jyväskylän Hiihtoseura
N10 2,5 P 31.1. Julia Sköld 2011 Nakkilan Vire
N10 2,5 P 31.1. Aada Suutari 2012 Ski Jyväskylä
N10 2,5 P 31.1. Hilla Ruokostenpohja 2011 Ski Jyväskylä
N10 2,5 P 31.1. Saara Järvinen 2011 Ski Jyväskylä
N10 2,5 P 31.1. Viivi Jarva 2012 Ski Jyväskylä
N12 2,5 P 31.1. Venla Vienola 2010 Jyväskylän Hiihtoseura
N12 2,5 P 31.1. Fanni Jokela 2009 Kaipolan Vire
N12 2,5 P 31.1. Jenny Sköld 2009 Nakkilan Vire
N12 2,5 P 31.1. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 2,5 P 31.1. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N12 2,5 P 31.1. Julia Puranen 2010 Ski Jyväskylä
N12 2,5 P 31.1. Lumi Juuti 2010 Ski Jyväskylä
N12 2,5 P 31.1. Jonna Kolari 2010 Valkealan Kajo
N14 2,5 P 31.1. Emma Riihilahti 2007 Hollolan Urheilijat -46
N14 2,5 P 31.1. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N14 2,5 P 31.1. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N14 2,5 P 31.1. Iida Palviainen 2007 Lahden Hiihtoseura
N14 2,5 P 31.1. Saimi Paaso-Rantala 2007 Lahden Hiihtoseura
N14 2,5 P 31.1. Maija Vuori 2007 Nakkilan Vire
N14 2,5 P 31.1. Emma Lång 2007 Puijon Hiihtoseura
N14 2,5 P 31.1. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 2,5 P 31.1. Aini Soanvaara 2007 Ski Jyväskylä
N14 2,5 P 31.1. Noora Torkkola 2007 Ski Jyväskylä
N14 2,5 P 31.1. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N14 2,5 P 31.1. Jenna Kolari 2008 Valkealan Kajo
N16 5 km P 31.1. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N16 5 km P 31.1. Pilvi Pirttimäki 2006 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km P 31.1. Venla Metsänvuori 2005 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km P 31.1. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N16 5 km P 31.1. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N16 5 km P 31.1. Heini Vuori 2005 Nakkilan Vire
N16 5 km P 31.1. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N16 5 km P 31.1. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N16 5 km P 31.1. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N16 5 km P 31.1. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N16 5 km P 31.1. Mea Rutanen 2006 Ski Jyväskylä
N16 5 km P 31.1. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N16 5 km P 31.1. Hanna Niskanen 2005 Visa Ski Team Kemi
N16 5 km P 31.1. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 31.1. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 Äänekosken Urheilijat
N18 5 km P 31.1. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N18 5 km P 31.1. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
N18 5 km P 31.1. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N18 5 km P 31.1. Venla Miettinen 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 31.1. Krista Manninen 2004 Nakkilan Vire
N18 5 km P 31.1. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N18 5 km P 31.1. Veera Kiljunen 2003 Puumalan Hiihtäjät
N18 5 km P 31.1. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N18 5 km P 31.1. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 31.1. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 31.1. Venla Pesonen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km P 31.1. Pauliina Koivuniemi 2004 Tampereen Pyrintö
N18 5 km P 31.1. Ronja Haavisto 2003 Tampereen Pyrintö
N18 5 km P 31.1. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N18 5 km P 31.1. Sara Niskanen 2004 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km P 31.1. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N20 5 km P 31.1. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N20 5 km P 31.1. Aino-Kaisa Taipale 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N20 5 km P 31.1. Emmi Kiljunen 2002 Lahden Hiihtoseura
N20 5 km P 31.1. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 31.1. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N35 5 km P 31.1. Suvi Karjaluoto 1978 Oulun Kilpa-Veljet
N35 5 km P 31.1. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
N45 5 km P 31.1. Ulla Yrjölä 1971 Muuramen Urheilijat
N45 5 km P 31.1. Elina Kotamäki 1970 Rajamäen Kehitys
N45 5 km P 31.1. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N55 5 km P 31.1. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N55 5 km P 31.1. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N55 5 km P 31.1. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N65 2,5 P 31.1. Sinikka Salo 1947 Tampereen Pyrintö
N8 1 km P 31.1. Vilma Vanhamäki 2013 Lahden Hiihtoseura
N8 1 km P 31.1. Annina Kauhanen 2013 Mikkelin Hiihtäjät
N8 1 km P 31.1. Elsi Luoto 2014 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 31.1. Emilia Ekonoja 2013 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 31.1. Meeri Järvinen 2013 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 31.1. Nelli Mäkinen 2013 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 31.1. Sini Gagnon 2014 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 31.1. Valpuri Heikkinen 2013 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 31.1. Eerika Hokajärvi 2013 Viitasaaren Viesti
NYL 5 km P 31.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 31.1. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 31.1. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 5 km P 31.1. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 31.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 31.1. Kirsti Hietaoja 1987 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 31.1. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 31.1. Katriina Autti 1999 Team Skiers
NYL 5 km P 31.1. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 5 km P 31.1. Tiia Huuskonen 1985 Viitasaaren Viesti