FIS Rukan Talvikisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 5.12.2020-6.12.2020
Kilpailun alkamisajankohta La 5.12. klo 9.30 sprintti, muut sarjat klo 13.00, Su 6.12. klo 11.00 alkaen
Ilmoittautumisen eräpäivä 30.11.20 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Rukan Talvikisat
Kilpailun numero 015
Kilpailupaikka Kuusamo
Kilpailupaikan osoite Rukan Hiihtostadion; Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 05.12.2020
Sarja Matka
MYL V 1.4 km
NYL V 1.4 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 1.4 km
N18 V 1.4 km
M20 V 1.4 km
N20 V 1.4 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M65 V 3 km
M70 V 2 km
Kilpailupäivä 2: Su 06.12.2020
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M12 P 2 km
N12 P 2 km
M14 P 3 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 3 km
M55 P 5 km
N55 P 3 km
M65 P 3 km
M70 P 2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kuusamon Erä-Veikot
Seuranumero 10348147
Yhteyshenkilö Seppo Linjakumpu
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 706433
GSM
Fax
WWW-osoite www.kev.fi
Sähköposti seppo.linjakumpu@kev.fi
Ilmoittautumiset 30.11.2020 klo 24 mennessä
Osanottomaksut Fis-sarjat 25 €/päivä/kilpailija, alle 16 v. 10 €/pv/kilpailija, muut sarjat 20 €/pv/kilpailija
Pankki ja tilinro Kuusamon OP FI65 519407 2004 5868 Kuusamon Erä-Veikot
TD/TDA TD Jouko Kestilä, TDa Pinja Ojanen
Tiedustelut ja lisäinfo KEV 040-1485533, Seppo Linjakumpu 0400-706433
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Rukan Hiihtostadion, Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Majoitus Majoitusinfo löytyy www.kev.fi/hiihto/fis-hiihdot-5-6-12-2020/
Palkinnot ja palkintojen jako Sarjojen parhaille sääntöjen mukaan
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M12 2 km V 5.12. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M12 2 km V 5.12. Iiro Niemikorpi 2010 Limingan Niittomiehet
M14 3 km V 5.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M14 3 km V 5.12. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 5.12. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M18 1.4 km V 5.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M18 1.4 km V 5.12. Miika Ylikulju 2003 Team Skiers
M18 1.4 km V 5.12. Jussi Rantala 2003 Visa Ski Team Kemi
M18 1.4 km V 5.12. Niko Anttola 2003 Visa Ski Team Kemi
M18 1.4 km V 5.12. Akseli Latvala 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 1.4 km V 5.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M20 1.4 km V 5.12. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M20 1.4 km V 5.12. Kalle Ijäs 2001 Jämsänkosken Ilves
M20 1.4 km V 5.12. Niklas Ekström 2002 Skiteam 105
M20 1.4 km V 5.12. Valtteri Heinimaa 2002 Tampereen Yritys
M20 1.4 km V 5.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 1.4 km V 5.12. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
MYL 1.4 km V 5.12. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
MYL 1.4 km V 5.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
MYL 1.4 km V 5.12. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 1.4 km V 5.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 1.4 km V 5.12. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 5.12. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 5.12. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL 1.4 km V 5.12. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 1.4 km V 5.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N14 3 km V 5.12. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 5.12. Sara Heininen 2007 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 5.12. Maiju Palosaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N16 5 km V 5.12. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N16 5 km V 5.12. Selma Mäkäräinen 2006 Limingan Niittomiehet
N16 5 km V 5.12. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N18 1.4 km V 5.12. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N18 1.4 km V 5.12. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N18 1.4 km V 5.12. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
N18 1.4 km V 5.12. Felicia Krook 2003 Närpes Kraft Skidförening
N18 1.4 km V 5.12. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N18 1.4 km V 5.12. Lotte-Line Ekström 2004 Skiteam 105
N18 1.4 km V 5.12. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 1.4 km V 5.12. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 1.4 km V 5.12. Sanni Pulkkinen 2003 Visa Ski Team Kemi
N18 1.4 km V 5.12. Venla Järvelä 2003 Vuokatti Ski Team Kainuu
N18 1.4 km V 5.12. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N18 1.4 km V 5.12. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N18 1.4 km V 5.12. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N20 1.4 km V 5.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N20 1.4 km V 5.12. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 1.4 km V 5.12. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 1.4 km V 5.12. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N20 1.4 km V 5.12. Henna Hamari 2001 Visa Ski Team Kemi
N20 1.4 km V 5.12. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
NYL 1.4 km V 5.12. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
NYL 1.4 km V 5.12. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 1.4 km V 5.12. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
NYL 1.4 km V 5.12. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
NYL 1.4 km V 5.12. Saana Vuolle 2000 Tampereen Pyrintö
NYL 1.4 km V 5.12. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers
NYL 1.4 km V 5.12. Ella Anttola 1999 Visa Ski Team Kemi
NYL 1.4 km V 5.12. Emmi Lämsä 1998 Visa Ski Team Kemi
M12 2 km P 6.12. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M12 2 km P 6.12. Iiro Niemikorpi 2010 Limingan Niittomiehet
M14 3 km P 6.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M14 3 km P 6.12. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 6.12. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M18 10 km P 6.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M18 10 km P 6.12. Miika Ylikulju 2003 Team Skiers
M18 10 km P 6.12. Niko Anttola 2003 Visa Ski Team Kemi
M18 10 km P 6.12. Akseli Latvala 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 10 km P 6.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M20 10 km P 6.12. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km P 6.12. Kalle Ijäs 2001 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km P 6.12. Niklas Ekström 2002 Skiteam 105
M20 10 km P 6.12. Valtteri Heinimaa 2002 Tampereen Yritys
M20 10 km P 6.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 10 km P 6.12. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
MYL 10 km P 6.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
MYL 10 km P 6.12. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 10 km P 6.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 10 km P 6.12. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 6.12. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 6.12. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL 10 km P 6.12. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 6.12. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 6.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N14 3 km P 6.12. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 6.12. Sara Heininen 2007 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 6.12. Maiju Palosaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N16 5 km P 6.12. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N16 5 km P 6.12. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km P 6.12. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N18 5 km P 6.12. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N18 5 km P 6.12. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
N18 5 km P 6.12. Felicia Krook 2003 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km P 6.12. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km P 6.12. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km P 6.12. Lotte-Line Ekström 2004 Skiteam 105
N18 5 km P 6.12. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 5 km P 6.12. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 5 km P 6.12. Sanni Pulkkinen 2003 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km P 6.12. Venla Järvelä 2003 Vuokatti Ski Team Kainuu
N18 5 km P 6.12. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km P 6.12. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km P 6.12. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N20 5 km P 6.12. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N20 5 km P 6.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N20 5 km P 6.12. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 5 km P 6.12. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 5 km P 6.12. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 6.12. Henna Hamari 2001 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km P 6.12. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
NYL 5 km P 6.12. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
NYL 5 km P 6.12. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 5 km P 6.12. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
NYL 5 km P 6.12. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km P 6.12. Saana Vuolle 2000 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km P 6.12. Heli Heiskanen 1981 Team Skiers
NYL 5 km P 6.12. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers
NYL 5 km P 6.12. Ella Anttola 1999 Visa Ski Team Kemi
NYL 5 km P 6.12. Emmi Lämsä 1998 Visa Ski Team Kemi