Huiman Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 7.2.2021
Kilpailun alkamisajankohta klo 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 3.2.21 23:59:59
Kilpailun nimi Huiman Hiihdot
Kilpailun numero 031
Kilpailupaikka Äänekoski
Kilpailupaikan osoite Römminkatu 22
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 07.02.2021
Yhteislähtö
Sarja Matka
MYL V 12 km
NYL V 6 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 4 km
N14 V 2 km
M16 V 6 km
N16 V 4 km
M18 V 12 km
N18 V 6 km
M20 V 12 km
N20 V 6 km
M40 V 12 km
N40 V 6 km
M50 V 9 km
N50 V 6 km
M60 V 9 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Äänekosken Huima
Seuranumero 10342606
Yhteyshenkilö Veikko Tarvainen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 5421672
GSM
Fax
WWW-osoite www.huima.org
Sähköposti veikko.tarvainen@poke.fi
Ilmoittautumiset 3.2.2021 klo 24 mennessä
Osanottomaksut 20 €, 16 v ja nuoremmat 15 €
Pankki ja tilinro K-S OP FI22 5543 0120 0986 06 Äänekosken Huima
Tiedustelut ja lisäinfo Veikko Tarvainen puh 040 542 167, veikko.tarvainen@poke.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 7.2. Jouni Leikas 2012 Pieksämäen Veikot
M10 2 km V 7.2. Paulus Kinnunen 2012 Pieksämäen Veikot
M10 2 km V 7.2. Nuutti Hietala 2011 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 7.2. Topias Kallio 2012 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 7.2. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 7.2. Arttu Jalasaho 2012 Äänekosken Huima
M10 2 km V 7.2. Kasper Lesonen 2012 Äänekosken Huima
M10 2 km V 7.2. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
M12 2 km V 7.2. Aleksi Saarela 2009 Joutsan Pommi
M12 2 km V 7.2. Joona Hokkanen 2009 Kangasniemen Kalske
M12 2 km V 7.2. Matias Tikka 2010 Konneveden Urheilijat
M12 2 km V 7.2. Oskari Paananen 2010 Pihtiputaan Tuisku
M12 2 km V 7.2. Aleksi Lehtonen 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 7.2. Eemeli Suutari 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 7.2. Herkko Heikkinen 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 7.2. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 7.2. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 7.2. Matias Kallio 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 7.2. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 7.2. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M12 2 km V 7.2. Veikko Kahelin 2010 Viitasaaren Viesti
M12 2 km V 7.2. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M14 4 km V 7.2. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M14 4 km V 7.2. Eetu Vesanen 2007 Kangasniemen Kalske
M14 4 km V 7.2. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M14 4 km V 7.2. Paavo Ukkonen 2007 Kangasniemen Kalske
M14 4 km V 7.2. Arttu Remes 2007 Keuruun Kisailijat
M14 4 km V 7.2. Niki Kuhno 2008 Koiviston Kipinä
M14 4 km V 7.2. Kasperi Rinta-Jaskari 2008 Lappeen Riento
M14 4 km V 7.2. Jaakko Ikonen 2008 Mikkelin Hiihtäjät
M14 4 km V 7.2. Veikka Huuskonen 2007 Rantasalmen Urheilijat
M14 4 km V 7.2. Aleksi Kallio 2008 Ski Jyväskylä
M14 4 km V 7.2. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M14 4 km V 7.2. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M14 4 km V 7.2. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M14 4 km V 7.2. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M14 4 km V 7.2. Veeti Kasperi Savolainen 2007 Ski Jyväskylä
M14 4 km V 7.2. Vilho Hietala 2008 Ski Jyväskylä
M14 4 km V 7.2. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M14 4 km V 7.2. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M14 4 km V 7.2. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 4 km V 7.2. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M16 6 km V 7.2. Väinö Koistinen 2005 Joutsan Pommi
M16 6 km V 7.2. Jami Rinta-Jaskari 2005 Lappeen Riento
M16 6 km V 7.2. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 6 km V 7.2. Ville Huuskonen 2005 Rantasalmen Urheilijat
M16 6 km V 7.2. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M16 6 km V 7.2. Tuukka Tolkkinen 2005 Sotkamon Jymy
M16 6 km V 7.2. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M18 12 km V 7.2. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M18 12 km V 7.2. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 12 km V 7.2. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M18 12 km V 7.2. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M40 12 km V 7.2. Heikki Karjaluoto 1977 Oulun Kilpa-Veljet
M40 12 km V 7.2. Pekka Varis 1972 Ski Jyväskylä
M40 12 km V 7.2. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M40 12 km V 7.2. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M40 12 km V 7.2. Jarmo Kuorinki 1978 Äänekosken Huima
M40 12 km V 7.2. Tero Viik 1973 Äänekosken Huima
M50 9 km V 7.2. Kari Mäki 1965 Jämsänkosken Ilves
M50 9 km V 7.2. Marko Jokinen 1969 Karstulan Kiva
M50 9 km V 7.2. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M50 9 km V 7.2. Jari Mäkelä 1963 Keuruun Kisailijat
M50 9 km V 7.2. Markku Iivonen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M50 9 km V 7.2. Jukka-Pekka Huuskonen 1971 Rantasalmen Urheilijat
M50 9 km V 7.2. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M60 9 km V 7.2. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M60 9 km V 7.2. Jarmo Lautanen 1960 Alajärven Ankkurit
M60 9 km V 7.2. Kari Nurmi 1961 Laukkosken Taimi
M60 9 km V 7.2. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M60 9 km V 7.2. Tapio Tikkanen 1955 Valkealan Kajo
M60 9 km V 7.2. Veli-Heikki Mustonen 1961 Valkealan Kajo
M8 1 km V 7.2. Aatos Soanvaara 2014 Jyväskylän Hiihtoseura
M8 1 km V 7.2. Topias Rönkkö 2013 Ski Jyväskylä
MYL 12 km V 7.2. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL 12 km V 7.2. Ville Parantainen 1998 IF Minken
MYL 12 km V 7.2. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 12 km V 7.2. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 12 km V 7.2. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 12 km V 7.2. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
MYL 12 km V 7.2. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
MYL 12 km V 7.2. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL 12 km V 7.2. Jari Ritvaniemi 1984 Keuruun Kisailijat
MYL 12 km V 7.2. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 12 km V 7.2. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 12 km V 7.2. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km V 7.2. Aleksi Koskela 1998 Sippolan Kunto
MYL 12 km V 7.2. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
MYL 12 km V 7.2. Jonne Seppänen 1991 Ski Jyväskylä
MYL 12 km V 7.2. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
MYL 12 km V 7.2. Mikko Marjamaa 1993 Ski Jyväskylä
MYL 12 km V 7.2. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
MYL 12 km V 7.2. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 12 km V 7.2. Eero Viitikko 1989 Teuvan Rivakka
MYL 12 km V 7.2. Toni Huuskonen 1989 Viitasaaren Viesti
N10 2 km V 7.2. Pinja Vienola 2012 Jyväskylän Hiihtoseura
N10 2 km V 7.2. Aada Suutari 2012 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 7.2. Alisa Äyrämö 2012 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 7.2. Hilla Ruokostenpohja 2011 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 7.2. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 7.2. Saara Järvinen 2011 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 7.2. Viivi Jarva 2012 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 7.2. Senni Lyytikäinen 2011 Äänekosken Huima
N12 2 km V 7.2. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N12 2 km V 7.2. Venla Vienola 2010 Jyväskylän Hiihtoseura
N12 2 km V 7.2. Venla Vuorikari 2009 Kiteen Urheilijat
N12 2 km V 7.2. Kristiina Rinta-Jaskari 2010 Lappeen Riento
N12 2 km V 7.2. Hertta Tikka 2010 Pihtiputaan Tuisku
N12 2 km V 7.2. Isla Mähönen 2009 Rantasalmen Urheilijat
N12 2 km V 7.2. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N12 2 km V 7.2. Julia Virtanen 2010 Äänekosken Huima
N14 2 km V 7.2. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N14 2 km V 7.2. Martta Partti 2008 Kangasniemen Kalske
N14 2 km V 7.2. Neea Lindroos 2008 Noormarkun Nopsa
N14 2 km V 7.2. Elina Leikas 2008 Pieksämäen Veikot
N14 2 km V 7.2. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N14 2 km V 7.2. Aini Soanvaara 2007 Ski Jyväskylä
N14 2 km V 7.2. Tara Pitkänen 2008 Ski Jyväskylä
N14 2 km V 7.2. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N14 2 km V 7.2. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N14 2 km V 7.2. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N16 4 km V 7.2. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N16 4 km V 7.2. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N16 4 km V 7.2. Isla Kinnunen 2006 Pieksämäen Veikot
N16 4 km V 7.2. Ella Paananen 2006 Pihtiputaan Tuisku
N16 4 km V 7.2. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N18 6 km V 7.2. Anni Niku 2004 Haapaveden Urheilijat
N18 6 km V 7.2. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N18 6 km V 7.2. Sanni Partti 2004 Kangasniemen Kalske
N18 6 km V 7.2. Siiri Häkämies 2004 Kangasniemen Kalske
N18 6 km V 7.2. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N18 6 km V 7.2. Saana Kinnunen 2004 Pieksämäen Veikot
N18 6 km V 7.2. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N18 6 km V 7.2. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 6 km V 7.2. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N18 6 km V 7.2. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N18 6 km V 7.2. Venla Pesonen 2003 Ski Jyväskylä
N18 6 km V 7.2. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N18 6 km V 7.2. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 6 km V 7.2. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 Äänekosken Urheilijat
N40 6 km V 7.2. Suvi Karjaluoto 1978 Oulun Kilpa-Veljet
N40 6 km V 7.2. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 6 km V 7.2. Mirva Pynnönen 1962 Joutsan Pommi
N50 6 km V 7.2. Ulla Yrjölä 1971 Muuramen Urheilijat
N50 6 km V 7.2. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N50 6 km V 7.2. Heli Hyttinen 1968 Äänekosken Huima
N8 1 km V 7.2. Venla Ravolainen 2014 Kangasniemen Kalske
N8 1 km V 7.2. Viivi Vuorikari 2013 Kiteen Urheilijat
N8 1 km V 7.2. Valpuri Heikkinen 2013 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 7.2. Eerika Hokajärvi 2013 Viitasaaren Viesti
N8 1 km V 7.2. Anni Jalasaho 2014 Äänekosken Huima
NYL 6 km V 7.2. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 6 km V 7.2. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 6 km V 7.2. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
NYL 6 km V 7.2. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 6 km V 7.2. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL 6 km V 7.2. Tiia Huuskonen 1985 Viitasaaren Viesti
NYL 6 km V 7.2. Pihla Hokkanen 1993 Äänekosken Huima