39. Kansalliset ja 29. Zeppelin-Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.2.2021
Kilpailun alkamisajankohta klo 11
Ilmoittautumisen eräpäivä 24.2.21 23:59:59
Kilpailun nimi 39. Kansalliset ja 29. Zeppelin-Hiihdot
Kilpailun numero 070
Kilpailupaikka Kempele
Kilpailupaikan osoite Köykkyri , Pyrinnöntie 90450 , Kempele
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 28.02.2021
Kilpailupaikka Köykkyri Pyrinnöntie, 90450, Kempele.
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 3 km
M55 V 5 km
M65 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kempeleen Kiri/ Kempeleen Pyrintö
Seuranumero 10348888
Yhteyshenkilö Markku Mäki/ Rauno Kukkonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 796373/ 040 5113297
GSM
Fax
WWW-osoite
Sähköposti markku.maki9@luukku.com/ virvejouhten@gmail.com
Ilmoittautumiset 24.2.2021 klo 23.59.59 mennessä
Osanottomaksut 20.00 € , 16v ja nuoremmat 15€
Pankki ja tilinro OP- Nuortenhiihdot FI50 5740 4440 0051 77
TD/TDA TD Veikko Anttonen, TDA Lauri Palosaari
Tiedustelut ja lisäinfo Rauno Kukkonen 040 511 3297 Markku Mäki 0400 796 373
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Zeppelinin Shellin risteyksestä Lehmikentäntietä Pyrinnöntielle.
Majoitus Hotelli Airport Vihiluoto,Pohjankievari Kempele ja Forenom Apart- hotel Kempele , varaukset@forenom.fi. HUOM.Kioskipalvelut,KÄTEISRAHALLA!
Palkinnot ja palkintojen jako KISAPAIKALLA , välittömästi kun protestiaika 15min on ohi.
Muuta tietoa Kahvila- ja kioskipalvelut Pyrinnön majalla Köykkyrissä, Maksut Käteisellä!
Kisapaikalla korona säännöt! Kasvomaskit ,ei yleisöä. Huoltajat tulee MINIMOIDA!

ZEPPELIN TERVETULOA OSTOKSILLE!!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 28.2. Juho Ala-Heikkilä 2012 Asikkalan Raikas
M10 2 km V 28.2. Aaron Harju 2011 Haukiputaan Veikot
M10 2 km V 28.2. Niilo Mustonen 2011 Iin Hiihtoseura
M10 2 km V 28.2. Oliver Rahja 2011 Kalajoen Junkkarit
M10 2 km V 28.2. Arttu Tervonen 2011 Kempeleen Kiri
M10 2 km V 28.2. Aaro Häikiö 2012 Kempeleen Pyrintö
M10 2 km V 28.2. Eeli Vasankari 2012 Kempeleen Pyrintö
M10 2 km V 28.2. Emil Kangas 2012 Kempeleen Pyrintö
M10 2 km V 28.2. Jonne Seppänen 2011 Kempeleen Pyrintö
M10 2 km V 28.2. Lauri Kurttila 2011 Kempeleen Pyrintö
M10 2 km V 28.2. Viljami Väyrynen 2012 Kempeleen Pyrintö
M10 2 km V 28.2. Elias Tihinen 2012 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 28.2. Vilho Schmitt 2011 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 28.2. Juho Marttila 2011 Limingan Niittomiehet
M10 2 km V 28.2. Sauli Uutinen 2012 Limingan Niittomiehet
M10 2 km V 28.2. Veikka Sova 2012 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 28.2. Oiva Tervaskanto 2011 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 28.2. Samu Vuolli 2012 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 28.2. Valtteri Tiuraniemi 2012 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km V 28.2. Lenni Mustonen 2009 Iin Hiihtoseura
M12 3 km V 28.2. Kerkko Saarinen 2010 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 28.2. August Schmitt 2010 Laitasaaren Veto
M12 3 km V 28.2. Matias Tihinen 2009 Laitasaaren Veto
M12 3 km V 28.2. Iiro Niemikorpi 2010 Limingan Niittomiehet
M12 3 km V 28.2. Veeti Rahkolin 2009 Limingan Niittomiehet
M12 3 km V 28.2. Arttu Juola 2009 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 28.2. Topias Alaniska 2010 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 28.2. Marius Pitkänen 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km V 28.2. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km V 28.2. Tomi Saukko 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km V 28.2. Matias Latomaa 2009 Vetelin Urheilijat
M12 3 km V 28.2. Joona Ylimäki 2010 Visa Ski Team Kemi
M14 5 km V 28.2. Niko Liuska 2008 Kempeleen Kiri
M14 5 km V 28.2. Kalle Paakkolanvaara 2008 Limingan Niittomiehet
M14 5 km V 28.2. Oiva Hallikainen 2008 Limingan Niittomiehet
M14 5 km V 28.2. Aleksi Vuorma 2008 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 28.2. Eetu Juola 2007 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 28.2. Eino Ryytty 2008 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 28.2. Okko Selin 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 28.2. Pyry Vuolli 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 5 km V 28.2. Elmeri Helander 2007 Visa Ski Team Kemi
M16 8 km V 28.2. Elias Ala-Heikkilä 2005 Asikkalan Raikas
M16 8 km V 28.2. Matias Uusitalo 2006 Iin Urheilijat
M16 8 km V 28.2. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M16 8 km V 28.2. Aapo Kurttila 2005 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 28.2. Kasper Heikkinen 2006 Paltamon Urheilijat
M16 8 km V 28.2. Joonas Jarkko 2006 Saloisten Reipas
M16 8 km V 28.2. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M16 8 km V 28.2. Jesse Ylimäki 2005 Visa Ski Team Kemi
M16 8 km V 28.2. Johannes Paaso 2005 Visa Ski Team Kemi
M16 8 km V 28.2. Tuukka Posio 2006 Visa Ski Team Kemi
M18 10 km V 28.2. Roope Sassi 2004 Iin Urheilijat
M18 10 km V 28.2. Eeli Kujala 2004 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 28.2. Aappo Mustonen 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 28.2. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 28.2. Juuso Kinnunen 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 28.2. Vilho Koivula 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 28.2. Antti Harjuhaahto 2004 Team Skiers
M20 15 km V 28.2. Pyry Rannikko 2002 Espoon Hiihtoseura
M20 15 km V 28.2. Lauri Maaninka 2002 Kuusamon Erä-Veikot
M20 15 km V 28.2. Severi Oikkonen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 15 km V 28.2. Eero Mannila 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 15 km V 28.2. Eino Koivula 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M35 10 km V 28.2. Matti Laitala 1976 Kalajoen Junkkarit
M35 10 km V 28.2. Petri Keränen 1982 Karungin Kataja
M35 10 km V 28.2. Nils Näkkäläjärvi 1984 Kempeleen Pyrintö
M35 10 km V 28.2. Jarno Tihinen 1985 Laitasaaren Veto
M35 10 km V 28.2. Eero Juola 1980 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 28.2. Juhani Timmerbacka 1982 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 28.2. Marko Törmänen 1971 Oulun Kilpa-Veljet
M35 10 km V 28.2. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M35 10 km V 28.2. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
M45 5 km V 28.2. Janne Kotaniemi 1976 Alatornion Pirkat
M45 5 km V 28.2. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M45 5 km V 28.2. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 28.2. Antti Henriksson 1974 Oulun Hiihtoseura
M45 5 km V 28.2. Jani Oravamäki 1972 Oulun Kilpa-Veljet
M45 5 km V 28.2. Jani Tuovila 1976 Sievin Sisu
M55 5 km V 28.2. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M55 5 km V 28.2. Keijo Pulkkinen 1966 Kempeleen Maratonklubi
M55 5 km V 28.2. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M55 5 km V 28.2. Markku Ollila 1962 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 5 km V 28.2. Petri Kinnunen 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M65 3 km V 28.2. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 3 km V 28.2. Erkki Kumpula 1952 Oulun Kilpa-Veljet
M65 3 km V 28.2. Osmo Soronen 1950 Oulun Kilpa-Veljet
M8 1 km V 28.2. Oiva Ala-Heikkilä 2014 Asikkalan Raikas
M8 1 km V 28.2. Niila Timmerbacka 2014 Kempeleen Pyrintö
M8 1 km V 28.2. Otto Vasankari 2014 Kempeleen Pyrintö
M8 1 km V 28.2. Aaro Haapakoski 2013 Oulun Hiihtoseura
M8 1 km V 28.2. Otso Kuorikoski 2013 Oulun Hiihtoseura
M8 1 km V 28.2. Lappi Nurmela 2013 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 1 km V 28.2. Peetu Saukko 2013 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 1 km V 28.2. Eetu Kivelä 2013 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 28.2. Benjamin Holmgren 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km V 28.2. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 28.2. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 15 km V 28.2. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 15 km V 28.2. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 15 km V 28.2. Iiro Åman 1987 Kempeleen Kiri
MYL 15 km V 28.2. Pyry Stevander 1999 Keravan Urheilijat
MYL 15 km V 28.2. Juhani Tolonen 1987 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 28.2. Roope Jokela 2000 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 28.2. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 28.2. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti SkiTeam
MYL 15 km V 28.2. Joonas Sarkkinen 1994 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 28.2. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 15 km V 28.2. Lauri Peltoniemi 1995 Saloisten Reipas
MYL 15 km V 28.2. Jaakko Kotajärvi 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 28.2. Juho Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 28.2. Lauri Mannila 1998 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 28.2. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 28.2. Petteri Laurén 1998 Team Skiers
MYL 15 km V 28.2. Eero Aittolampi 1997 Visa Ski Team Kemi
MYL 15 km V 28.2. Santeri Pirneskoski 1998 Visa Ski Team Kemi
MYL 15 km V 28.2. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 28.2. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 28.2. Oona Pesämaa 2011 Iin Hiihtoseura
N10 2 km V 28.2. Hilla Määttä 2012 Kempeleen Pyrintö
N10 2 km V 28.2. Milda Talonen 2012 Kempeleen Pyrintö
N10 2 km V 28.2. Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö
N10 2 km V 28.2. Saga Kangas 2012 Kempeleen Pyrintö
N10 2 km V 28.2. Roosa Rahkolin 2012 Limingan Niittomiehet
N10 2 km V 28.2. Saana Tulppo 2012 Limingan Niittomiehet
N10 2 km V 28.2. Elena Ryytty 2011 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 28.2. Kaisla Vuollet 2011 Sotkamon Jymy
N10 2 km V 28.2. Elma Klaavuniemi 2012 Yli-Iin Naseva
N12 3 km V 28.2. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 28.2. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 28.2. Viivi Fagerudd 2009 IF Brahe
N12 3 km V 28.2. Saaga Pesämaa 2009 Iin Hiihtoseura
N12 3 km V 28.2. Hilla Keränen 2010 Karungin Kataja
N12 3 km V 28.2. Hilda Peltola 2010 Kempeleen Kiri
N12 3 km V 28.2. Inga Kangas 2010 Kempeleen Pyrintö
N12 3 km V 28.2. Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö
N12 3 km V 28.2. Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö
N12 3 km V 28.2. Eevi Juka 2010 Laitasaaren Veto
N12 3 km V 28.2. Milja Tihinen 2010 Laitasaaren Veto
N12 3 km V 28.2. Sofi Rinta 2010 Laitasaaren Veto
N12 3 km V 28.2. Eevi Tulppo 2010 Limingan Niittomiehet
N12 3 km V 28.2. Mira Marttila 2009 Limingan Niittomiehet
N12 3 km V 28.2. Seita Hallikainen 2010 Limingan Niittomiehet
N12 3 km V 28.2. Inka Ryytty 2009 Oulun Hiihtoseura
N12 3 km V 28.2. Saima Selin 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 28.2. Saana Rokolampi 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N12 3 km V 28.2. Venla Kivelä 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N12 3 km V 28.2. Elisa Takkunen 2009 Visa Ski Team Kemi
N12 3 km V 28.2. Minea Miettunen 2009 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 28.2. Saaga Sassi 2007 Iin Urheilijat
N14 3 km V 28.2. Lotta Talvensaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N14 3 km V 28.2. Maiju Palosaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N14 3 km V 28.2. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N14 3 km V 28.2. Aliisa Kärkkäinen 2007 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 28.2. Vilja Kiviniemi 2007 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 28.2. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N14 3 km V 28.2. Anni Naumanen 2007 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 28.2. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 28.2. Lotta Rossi 2008 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 28.2. Iita Kimpimäki 2007 Yli-Iin Naseva
N16 5 km V 28.2. Katriina Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 28.2. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N16 5 km V 28.2. Selma Mäkäräinen 2006 Limingan Niittomiehet
N16 5 km V 28.2. Erika Kujala 2006 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 28.2. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 28.2. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 28.2. Seela Salokangas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 28.2. Sissi Oikkonen 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 28.2. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N16 5 km V 28.2. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N16 5 km V 28.2. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N16 5 km V 28.2. Niina Rokolampi 2006 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N16 5 km V 28.2. Hanna Niskanen 2005 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 28.2. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 28.2. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N18 5 km V 28.2. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N18 5 km V 28.2. Aino-Kaisa Parkkila 2004 Limingan Niittomiehet
N18 5 km V 28.2. Neea Taskila 2004 Oulun Hiihtoseura
N18 5 km V 28.2. Ida Roponen 2004 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 28.2. Kerttu Pirneskoski 2003 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 28.2. Sara Niskanen 2004 Visa Ski Team Kemi
N20 10 km V 28.2. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N20 10 km V 28.2. Suvi Leinonen 2001 Kainuun Hiihtoseura
N20 10 km V 28.2. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 10 km V 28.2. Aada Peltola 2002 Visa Ski Team Kemi
N20 10 km V 28.2. Jonna Vestenius 2002 Visa Ski Team Kemi
N20 10 km V 28.2. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N35 5 km V 28.2. Anu Junnila 1980 Kempeleen Pyrintö
N35 5 km V 28.2. Anu Skog 1978 Kempeleen Pyrintö
N35 5 km V 28.2. Minna Kubin 1984 Kempeleen Pyrintö
N35 5 km V 28.2. Niina Jaako 1980 Kempeleen Pyrintö
N35 5 km V 28.2. Minna Patanen 1983 Saloisten Salama
N35 5 km V 28.2. Iuliia Nifakina 1985 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N45 3 km V 28.2. Virve Jouhten 1973 Kempeleen Pyrintö
N45 3 km V 28.2. Sanna Henriksson 1976 Oulun Hiihtoseura
N8 1 km V 28.2. Alexandra Harju 2013 Haukiputaan Veikot
N8 1 km V 28.2. Seela Vasankari 2014 Kempeleen Pyrintö
N8 1 km V 28.2. Emma Tihinen 2014 Laitasaaren Veto
N8 1 km V 28.2. Noora Rahkolin 2014 Limingan Niittomiehet
N8 1 km V 28.2. Iisa Klaavuniemi 2014 Yli-Iin Naseva
NYL 10 km V 28.2. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
NYL 10 km V 28.2. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 10 km V 28.2. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 10 km V 28.2. Maria Harju 1987 Kalajoen Junkkarit
NYL 10 km V 28.2. Maria Mikkonen 1988 Kempeleen Pyrintö
NYL 10 km V 28.2. Maija Oravamäki 1974 Oulun Kilpa-Veljet
NYL 10 km V 28.2. Mari Patanen 1988 Saloisten Salama
NYL 10 km V 28.2. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km V 28.2. Iina Lauren 1994 Team Skiers
NYL 10 km V 28.2. Saana Ukkonen 1996 Team Skiers
NYL 10 km V 28.2. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 10 km V 28.2. Eveliina Toivanen 2000 Visa Ski Team Kemi
NYL 10 km V 28.2. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 28.2. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu