Ski Jyväskylä Hiihdot - UUSI KILPAILU, ILMOITTAUTUMINEN PÄÄTTYNYT MAKSIMIMÄÄRÄ ILMOITTAUTUNUT

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.1.2021
Kilpailun alkamisajankohta 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 15.1.21 19:59:59
Kilpailun nimi Ski Jyväskylä Hiihdot - UUSI KILPAILU, ILMOITTAUTUMINEN PÄÄTTYNYT MAKSIMIMÄÄRÄ ILMOITTAUTUNUT
Kilpailun numero 158
Kilpailupaikka Jyväskylä, Laajavuori
Kilpailupaikan osoite Laajavuorentie 30, 40740 Jyväskylä
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 17.01.2021
Osallistujamäärä rajoitetaan MAX 195 hiihtäjää.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 10 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3.3 km
N14 V 3.3 km
M16 V 6.6 km
N16 V 6.6 km
M18 V 10 km
N18 V 6.6 km
M35 V 10 km
N35 V 6.6 km
M45 V 10 km
N45 V 6.6 km
M55 V 6.6 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ski Jyväskylä
Seuranumero 10350452
Yhteyshenkilö Juha Tuikkanen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0503840403
GSM
Fax
WWW-osoite www.skijyvaskyla.fi
Sähköposti skijyvaskyla@gmail.com
Ilmoittautumiset ILMOITTAUTUMINEN PÄÄTTYNYT MAKSIMIMÄÄRÄ ILMOITTAUTUNUT
Osanottomaksut Alle 16v 15,- ja muut sarjat 20,-
Pankki ja tilinro Osanottomaksut maksetaan Ski Jyväskylän tilille ilmoittatumisen nro: FI92 5290 9520 0105 61
TD/TDA TD Jonna Haapamäki-Syljälä
Tiedustelut ja lisäinfo Juha Tuikkanen 0503840403
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Osallistujamäärä rajoitetaan MAX 195 hiihtäjää.
Covid-19 ohjeitus www.skijyvaskyla.fi

Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M12 2 km V 17.1. Aleksi Saarela 2009 Joutsan Pommi
M12 2 km V 17.1. Aapo Aarniolehto 2009 Jyväskylän Hiihtoseura
M12 2 km V 17.1. Eljas Soanvaara 2009 Jyväskylän Hiihtoseura
M12 2 km V 17.1. Kristian Jussilainen 2010 Jyväskylän Hiihtoseura
M12 2 km V 17.1. Pyry Kykkänen 2010 Jyväskylän Hiihtoseura
M12 2 km V 17.1. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M12 2 km V 17.1. Paulus Kinnunen 2012 Pieksämäen Veikot
M12 2 km V 17.1. Elmeri Lång 2009 Puijon Hiihtoseura
M12 2 km V 17.1. Eemeli Suutari 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 17.1. Herkko Heikkinen 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 17.1. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 17.1. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 17.1. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 17.1. Nuutti Hietala 2011 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 17.1. Valtteri Hassinen 2009 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 17.1. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M12 2 km V 17.1. Veikko Kahelin 2010 Viitasaaren Viesti
M12 2 km V 17.1. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 2 km V 17.1. Noel Piilonen 2009 Äänekosken Huima
M14 3.3 km V 17.1. Juho Koskinen 2007 Hollolan Urheilijat -46
M14 3.3 km V 17.1. Rene Savolainen 2008 Jyväskylän Hiihtoseura
M14 3.3 km V 17.1. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M14 3.3 km V 17.1. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M14 3.3 km V 17.1. Paavo Ukkonen 2007 Kangasniemen Kalske
M14 3.3 km V 17.1. Arttu Remes 2007 Keuruun Kisailijat
M14 3.3 km V 17.1. Niki Kuhno 2008 Koiviston Kipinä
M14 3.3 km V 17.1. Otto Konttinen 2007 Leppävirran Viri
M14 3.3 km V 17.1. Jaakko Ikonen 2008 Mikkelin Hiihtäjät
M14 3.3 km V 17.1. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M14 3.3 km V 17.1. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M14 3.3 km V 17.1. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M14 3.3 km V 17.1. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M14 3.3 km V 17.1. Veeti Kasperi Savolainen 2007 Ski Jyväskylä
M14 3.3 km V 17.1. Vilho Hietala 2008 Ski Jyväskylä
M14 3.3 km V 17.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M14 3.3 km V 17.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 3.3 km V 17.1. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M16 6.6 km V 17.1. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M16 6.6 km V 17.1. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M16 6.6 km V 17.1. Väinö Koistinen 2005 Joutsan Pommi
M16 6.6 km V 17.1. Eeli Keränen 2006 Jyväskylän Hiihtoseura
M16 6.6 km V 17.1. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M16 6.6 km V 17.1. Jimi Klemettinen 2005 Keravan Urheilijat
M16 6.6 km V 17.1. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 6.6 km V 17.1. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M16 6.6 km V 17.1. Eerik Junkkarinen 2005 Puijon Hiihtoseura
M16 6.6 km V 17.1. Johannes Anttila 2005 Ski Jyväskylä
M16 6.6 km V 17.1. Patrik Rautiainen 2006 Ski Jyväskylä
M16 6.6 km V 17.1. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M18 10 km V 17.1. Akseli Ojala 2003 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 17.1. Jussi Raasakka 2003 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 17.1. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M18 10 km V 17.1. Eelis Meriläinen 2004 Jyväskylän Hiihtoseura
M18 10 km V 17.1. Samuli Kankaanpää 2004 Jyväskylän Hiihtoseura
M18 10 km V 17.1. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 17.1. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M18 10 km V 17.1. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M18 10 km V 17.1. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M18 10 km V 17.1. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M18 10 km V 17.1. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 17.1. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 17.1. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 17.1. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 17.1. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 17.1. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 17.1. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M35 10 km V 17.1. Jari Joutsen 1978 Ski Jyväskylä
M35 10 km V 17.1. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 17.1. Jarkko Mannerkivi 1969 Lahden Hiihtoseura
M45 10 km V 17.1. Markku Iivonen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 10 km V 17.1. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 17.1. Pekka Varis 1972 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 17.1. Pertti Huotari 1969 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 17.1. Timo Salminen 1969 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 17.1. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M45 10 km V 17.1. Tommi Nissinen 1974 Suonenjoen Vasama
M55 6.6 km V 17.1. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M55 6.6 km V 17.1. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 6.6 km V 17.1. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M55 6.6 km V 17.1. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M55 6.6 km V 17.1. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
MYL 10 km V 17.1. Onni-Kalle Lahdelma 2000 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km V 17.1. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 17.1. Saku Miettinen 2002 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 17.1. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 10 km V 17.1. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 17.1. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 17.1. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
MYL 10 km V 17.1. Julius Mäkinen 2001 Kankaantaan Kisa
MYL 10 km V 17.1. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 17.1. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 17.1. Ville Vakkila 1999 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 17.1. Misa Tuomala 1994 Muuramen Urheilijat
MYL 10 km V 17.1. Antti-Jussi Räsänen 2001 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km V 17.1. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 17.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 17.1. Hannu Henrik Lappi 1983 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 10 km V 17.1. Aleksi Koskela 1998 Sippolan Kunto
MYL 10 km V 17.1. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 17.1. Ilmo Räisänen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 17.1. Jonne Seppänen 1991 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 17.1. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 17.1. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 17.1. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 10 km V 17.1. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 10 km V 17.1. Anssi Kuittinen 2000 Soisalon Ampumahiihtäjät
MYL 10 km V 17.1. Valtteri Heinimaa 2002 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 17.1. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
N12 2 km V 17.1. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N12 2 km V 17.1. Pinja Vienola 2012 Jyväskylän Hiihtoseura
N12 2 km V 17.1. Venla Vienola 2010 Jyväskylän Hiihtoseura
N12 2 km V 17.1. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N12 2 km V 17.1. Aurora Kirjavainen 2010 Puijon Hiihtoseura
N12 2 km V 17.1. Scarlett Kopa 2009 Pyhäjärven Pohti
N12 2 km V 17.1. Elsa Pääkkönen 2009 Ski Jyväskylä
N12 2 km V 17.1. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N12 2 km V 17.1. Julia Puranen 2010 Ski Jyväskylä
N12 2 km V 17.1. Lumi Juuti 2010 Ski Jyväskylä
N12 2 km V 17.1. Petra Rautiainen 2010 Ski Jyväskylä
N12 2 km V 17.1. Valpuri Heikkinen 2013 Ski Jyväskylä
N12 2 km V 17.1. Viivi Jarva 2012 Ski Jyväskylä
N12 2 km V 17.1. Julia Virtanen 2010 Äänekosken Huima
N14 3.3 km V 17.1. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N14 3.3 km V 17.1. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N14 3.3 km V 17.1. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N14 3.3 km V 17.1. Elina Leikas 2008 Pieksämäen Veikot
N14 3.3 km V 17.1. Emma Lång 2007 Puijon Hiihtoseura
N14 3.3 km V 17.1. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3.3 km V 17.1. Aini Soanvaara 2007 Ski Jyväskylä
N14 3.3 km V 17.1. Josefina Kankaanpää 2008 Ski Jyväskylä
N14 3.3 km V 17.1. Minka Rutanen 2008 Ski Jyväskylä
N14 3.3 km V 17.1. Noora Torkkola 2007 Ski Jyväskylä
N14 3.3 km V 17.1. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N14 3.3 km V 17.1. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N14 3.3 km V 17.1. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N14 3.3 km V 17.1. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N16 6.6 km V 17.1. Ellen Jordas 2006 Borgå Akilles
N16 6.6 km V 17.1. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N16 6.6 km V 17.1. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N16 6.6 km V 17.1. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N16 6.6 km V 17.1. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N16 6.6 km V 17.1. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N16 6.6 km V 17.1. Iiris Pousi 2006 Lahden Hiihtoseura
N16 6.6 km V 17.1. Veera Väisänen 2005 Lahden Hiihtoseura
N16 6.6 km V 17.1. Isla Kinnunen 2006 Pieksämäen Veikot
N16 6.6 km V 17.1. Pinja Yläharju 2005 Puumalan Hiihtäjät
N16 6.6 km V 17.1. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N16 6.6 km V 17.1. Mea Rutanen 2006 Ski Jyväskylä
N18 6.6 km V 17.1. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N18 6.6 km V 17.1. Siiri Kejonen 2003 Hollolan Urheilijat -46
N18 6.6 km V 17.1. Inka Remes 2003 Keuruun Kisailijat
N18 6.6 km V 17.1. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
N18 6.6 km V 17.1. Venla Miettinen 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N18 6.6 km V 17.1. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N18 6.6 km V 17.1. Saana Kinnunen 2004 Pieksämäen Veikot
N18 6.6 km V 17.1. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 6.6 km V 17.1. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 6.6 km V 17.1. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N18 6.6 km V 17.1. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N18 6.6 km V 17.1. Iiris Helander 2003 Ski Jyväskylä
N18 6.6 km V 17.1. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N18 6.6 km V 17.1. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 6.6 km V 17.1. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N18 6.6 km V 17.1. Venla Pesonen 2003 Ski Jyväskylä
N18 6.6 km V 17.1. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N18 6.6 km V 17.1. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N18 6.6 km V 17.1. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 6.6 km V 17.1. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N18 6.6 km V 17.1. Sara Niskanen 2004 Visa Ski Team Kemi
N35 6.6 km V 17.1. Suvi Karjaluoto 1978 Oulun Kilpa-Veljet
N35 6.6 km V 17.1. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
N35 6.6 km V 17.1. Anne Mäkinen 1982 Ski Jyväskylä
N35 6.6 km V 17.1. Laura Ketonen 1979 Ski Jyväskylä
N45 6.6 km V 17.1. Elina Kotamäki 1970 Rajamäen Kehitys
N45 6.6 km V 17.1. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N45 6.6 km V 17.1. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N45 6.6 km V 17.1. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N45 6.6 km V 17.1. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 17.1. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL 10 km V 17.1. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL 10 km V 17.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 17.1. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 17.1. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 17.1. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 17.1. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 10 km V 17.1. Salla Koskela 1992 Keravan Urheilijat
NYL 10 km V 17.1. Siiri Saalo 2000 Keravan Urheilijat
NYL 10 km V 17.1. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
NYL 10 km V 17.1. Aino Veijalainen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 10 km V 17.1. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
NYL 10 km V 17.1. Marjut Turunen 1992 Lieksan Hiihtoseura
NYL 10 km V 17.1. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
NYL 10 km V 17.1. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 10 km V 17.1. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 17.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 17.1. Kirsti Hietaoja 1987 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 17.1. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 17.1. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 17.1. Sonja Mörsky 1991 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 17.1. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 10 km V 17.1. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
NYL 10 km V 17.1. Heini Nikander 1988 Vihdin Viesti
NYL 10 km V 17.1. Tiia Huuskonen 1985 Viitasaaren Viesti
NYL 10 km V 17.1. Petra Viirumäki 1996 Visa Ski Team Kemi