Mini-Seljes

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 23.1.2021
Kilpailun alkamisajankohta kl. 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 19.1.21 23:59:59
Kilpailun nimi Mini-Seljes
Kilpailun numero 065
Kilpailupaikka Nedervetil / Alaveteli
Kilpailupaikan osoite Murickvägen 190 68410 Nedervetil
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 23.01.2021
Matkat tarkentuu lumitilanteen mukaan.
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura IF Åsarna
Seuranumero 11019062
Yhteyshenkilö Stefan Brännkärr / Siv Huldén
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 5486 293/ 0400 797176
GSM
Fax
WWW-osoite https://ifasarna.fi/tavlingar/
Sähköposti ifasarna.skiteam@gmail.com
Ilmoittautumiset 19.1.2021 klo. 24 mennessä. Jälki-ilmot viimeistään 21.1 klo.20, Jälki-ilmoittautuminen lisenssinumeroineen: ifasarna.skiteam@gmail.com
Osanottomaksut 16 år och yngre 15€, övriga 20€, betalas i samband med anmälan.
Pankki ja tilinro OP FI56 5163 4020 0157 76 IF Åsarna. Viestinä Mini-Seljes
TD/TDA TD Tommi Viitasaari puh. 050 5137973 / TDA Petri Känsälä puh. 044 2139406
Tiedustelut ja lisäinfo Stefan Brännkärr 050 5486 293
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 23.1. Milo Brännbacka 2011 IF Brahe
M10 2 km V 23.1. Noel Holm 2012 IF Brahe
M10 2 km V 23.1. Roni Sjölund 2011 IF Brahe
M10 2 km V 23.1. Melwin Wägar 2012 IF Femman
M10 2 km V 23.1. Sindre Ramstedt 2011 IF Fyren
M10 2 km V 23.1. Nico Ekholm 2011 IF Minken
M10 2 km V 23.1. Sigge Ahlfors 2011 IF Minken
M10 2 km V 23.1. Vidar Backlund 2012 IF Minken
M10 2 km V 23.1. Oliver Spets 2012 IF Åsarna
M10 2 km V 23.1. Melwin Kock 2012 IK Falken
M10 2 km V 23.1. Robin Klemets 2011 IK Falken
M10 2 km V 23.1. Alex Hermans 2011 Oravais IF
M12 3 km V 23.1. Erik Gäddnäs 2009 IF Brahe
M12 3 km V 23.1. Matheo Holm 2010 IF Brahe
M12 3 km V 23.1. Vidar Halmesmäki 2010 IF Brahe
M12 3 km V 23.1. Wiliam Kronholm 2010 IF Brahe
M12 3 km V 23.1. Hannes Wägar 2009 IF Femman
M12 3 km V 23.1. Elwin Fröding 2010 IF Fyren
M12 3 km V 23.1. Elias Sundberg 2010 IF Minken
M12 3 km V 23.1. Tobias Cederholm 2010 IF Minken
M12 3 km V 23.1. Wilhelm Åkerman 2010 IF Minken
M12 3 km V 23.1. Einar Björkfors 2010 IF Åsarna
M12 3 km V 23.1. Colin Ahlvik 2010 IK Falken
M12 3 km V 23.1. Emil Nybacka 2010 IK Falken
M12 3 km V 23.1. Jakob Klemets 2010 IK Falken
M12 3 km V 23.1. Rasmus Lindfors 2010 IK Falken
M12 3 km V 23.1. Alexander Österberg 2010 Oravais IF
M12 3 km V 23.1. Theo Österberg 2010 Oravais IF
M12 3 km V 23.1. Matias Latomaa 2009 Vetelin Urheilijat
M12 3 km V 23.1. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M14 5 km V 23.1. Eeli Gäddnäs 2007 IF Brahe
M14 5 km V 23.1. Elmer Halmesmäki 2007 IF Brahe
M14 5 km V 23.1. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M14 5 km V 23.1. Simon Söderlund 2007 IF Brahe
M14 5 km V 23.1. Elias Eriksson 2008 IF Femman
M14 5 km V 23.1. Zacharias Storm 2008 IF Femman
M14 5 km V 23.1. Casper Holm 2007 IF Fyren
M14 5 km V 23.1. Filip Fröding 2007 IF Fyren
M14 5 km V 23.1. Marius Ramstedt 2008 IF Fyren
M14 5 km V 23.1. Adam Holm 2007 IF Minken
M14 5 km V 23.1. Hannes Sundberg 2008 IF Minken
M14 5 km V 23.1. Robin Liljeqvist 2008 IF Minken
M14 5 km V 23.1. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M14 5 km V 23.1. Eelian Berg 2007 IF Åsarna
M14 5 km V 23.1. Emil Hahtokari 2008 IF Åsarna
M14 5 km V 23.1. Filip Dahlnäs 2007 IF Åsarna
M14 5 km V 23.1. Alvar Asplund 2008 IK Falken
M14 5 km V 23.1. Arvid Kock 2008 IK Falken
M14 5 km V 23.1. Emil Klemets 2007 IK Falken
M14 5 km V 23.1. Kevin Lindfors 2007 IK Falken
M14 5 km V 23.1. Elmeri Hietala 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M14 5 km V 23.1. Elias Ehrs 2007 Vörå IF
M14 5 km V 23.1. Iivar Häggman 2007 Vörå IF
M16 8 km V 23.1. Benjamin Sandnäs 2005 IF Brahe
M16 8 km V 23.1. Mico Sjölund 2005 IF Brahe
M16 8 km V 23.1. Isak Finskas 2006 IF Femman
M16 8 km V 23.1. Melker Wikblom 2006 IF Minken
M16 8 km V 23.1. Isak Liljeqvist 2005 IK Falken
M16 8 km V 23.1. Mika Kärkkäinen 2005 Norrvalla Ski Team
M16 8 km V 23.1. Lukas Kuuttinen 2005 Närpes Kraft Skidförening
M16 8 km V 23.1. Rasmus Huhtamäki 2005 Pietarsaaren Hiihtäjät
M16 8 km V 23.1. Hampus Berglund 2006 Vörå IF
M18 10 km V 23.1. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M18 10 km V 23.1. Lucas Finskas 2003 IF Femman
M18 10 km V 23.1. Patrick Tallbäck 2003 IF Femman
M18 10 km V 23.1. Casper Höglund 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km V 23.1. Christoffer Ingman 2004 Norrvalla Ski Team
M18 10 km V 23.1. Jacob Smeds 2003 Oravais IF
M18 10 km V 23.1. Leonard Markén 2003 Oravais IF
M18 10 km V 23.1. Atte Taipale 2004 Vetelin Urheilijat
M18 10 km V 23.1. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M18 10 km V 23.1. Jakob Ehrs 2004 Vörå IF
M20 15 km V 23.1. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M20 15 km V 23.1. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M20 15 km V 23.1. Ivar Thors 2002 Vörå IF
M40 10 km V 23.1. Mats Jakobsson 1980 IF Minken
M40 10 km V 23.1. Antti Hahtokari 1980 IF Åsarna
M40 10 km V 23.1. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M40 10 km V 23.1. Daniel Åbacka 1978 IK Falken
M40 10 km V 23.1. Jan Grankull 1980 IK Falken
M40 10 km V 23.1. Juha Latomaa 1979 Vetelin Urheilijat
M40 10 km V 23.1. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M40 10 km V 23.1. Stefan Grannas 1969 Vörå IF
M45 5 km V 23.1. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M45 5 km V 23.1. Per-Anders Forsman 1975 Vörå IF
M50 5 km V 23.1. Sören Svenlin 1970 IF Åsarna
M50 5 km V 23.1. Tommy From 1970 IF Åsarna
M50 5 km V 23.1. Tommy Spets 1970 IF Åsarna
M50 5 km V 23.1. Erik Holm 1971 IK Falken
M55 5 km V 23.1. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M55 5 km V 23.1. Jari Mäkelä 1963 Keuruun Kisailijat
M55 5 km V 23.1. Arto Kalliokoski 1962 Perhon Kiri
M8 1 km V 23.1. Alvin Halmesmäki 2013 IF Brahe
M8 1 km V 23.1. Elliot Julin 2013 IF Minken
M8 1 km V 23.1. Melvin Hjulfors 2013 IK Falken
M8 1 km V 23.1. Viktor Nybacka 2013 IK Falken
M8 1 km V 23.1. Eddi Pietilä 2014 Kokkolan Veikot
M8 1 km V 23.1. Iivo Fränti 2013 Kokkolan Veikot
MYL 15 km V 23.1. Erik Ingman 1999 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 23.1. Alex Svartsjö 1999 IF Femman
MYL 15 km V 23.1. Alexander Kansa 2000 IF Femman
MYL 15 km V 23.1. Thomas Ramstedt 1984 IF Fyren
MYL 15 km V 23.1. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
MYL 15 km V 23.1. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 15 km V 23.1. Jonas Skog 1985 IF Åsarna
MYL 15 km V 23.1. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 15 km V 23.1. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 23.1. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 23.1. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
MYL 15 km V 23.1. Casper Hjerpe 2001 Norrvalla Ski Team
MYL 15 km V 23.1. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 23.1. Roni Etelämäki 2000 Toholammin Urheilijat
N10 2 km V 23.1. Amanda Grannas 2012 IF Brahe
N10 2 km V 23.1. Clara Söderlund 2012 IF Brahe
N10 2 km V 23.1. Alva Stråka 2012 IF Minken
N10 2 km V 23.1. Celine Åkerman 2012 IF Minken
N10 2 km V 23.1. Ella Nilsson 2012 IF Minken
N10 2 km V 23.1. Frida Nyberg 2012 IF Åsarna
N10 2 km V 23.1. Lovisa Myrskog 2011 IF Åsarna
N10 2 km V 23.1. Felicia Sandvik 2012 IK Falken
N10 2 km V 23.1. Aada Pesola 2012 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 23.1. Eeda Pietilä 2012 Kokkolan Veikot
N10 2 km V 23.1. Nova Enlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
N10 2 km V 23.1. Martta Uusipaikka 2011 Pöytyän Urheilijat
N10 2 km V 23.1. Benedikta Wikström 2011 Solf IK
N10 2 km V 23.1. Kaisla Vuollet 2011 Sotkamon Jymy
N10 2 km V 23.1. Ida Ehrs 2011 Vörå IF
N12 3 km V 23.1. Adela Brännbacka 2010 IF Brahe
N12 3 km V 23.1. Amanda Sandnäs 2010 IF Brahe
N12 3 km V 23.1. Tilde Finskas 2009 IF Femman
N12 3 km V 23.1. Agnes Sundvik 2010 IF Minken
N12 3 km V 23.1. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N12 3 km V 23.1. Venla Backlund 2010 IF Minken
N12 3 km V 23.1. Carina Spets 2009 IF Åsarna
N12 3 km V 23.1. Lina Myrskog 2009 IF Åsarna
N12 3 km V 23.1. Wilma Spets 2010 IF Åsarna
N12 3 km V 23.1. Daniela Grankull 2010 IK Falken
N12 3 km V 23.1. Elin Gunell 2010 IK Falken
N12 3 km V 23.1. Fanny Sandvik 2010 IK Falken
N12 3 km V 23.1. Jessica Westerlund 2009 IK Falken
N12 3 km V 23.1. Minea Hjulfors 2010 IK Falken
N12 3 km V 23.1. Lovisa Anna Irene Öling 2009 Oravais IF
N12 3 km V 23.1. Matilda Hermans 2009 Oravais IF
N12 3 km V 23.1. Saga Markén 2010 Oravais IF
N12 3 km V 23.1. Iina Häggman 2010 Vörå IF
N14 3 km V 23.1. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 23.1. Wilma Grannas 2008 IF Brahe
N14 3 km V 23.1. Nathalie Lindström 2007 IF Femman
N14 3 km V 23.1. Desiree Sandberg 2007 IF Minken
N14 3 km V 23.1. Kajsa Ekholm 2007 IF Minken
N14 3 km V 23.1. Sara Cederholm 2008 IF Minken
N14 3 km V 23.1. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N14 3 km V 23.1. Ellen Biskop 2008 IF Åsarna
N14 3 km V 23.1. Ellen Nyberg 2008 IF Åsarna
N14 3 km V 23.1. Elsie Björkfors 2007 IF Åsarna
N14 3 km V 23.1. Vilma Hahtokari 2007 IF Åsarna
N14 3 km V 23.1. Agnes Liljeqvist 2007 IK Falken
N14 3 km V 23.1. Ellen Kock 2008 IK Falken
N14 3 km V 23.1. Ester Nybacka 2008 IK Falken
N14 3 km V 23.1. Moa Hjulfors 2008 IK Falken
N14 3 km V 23.1. Fanny Lindqvist 2007 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 23.1. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 23.1. Winnie Markén 2008 Oravais IF
N14 3 km V 23.1. Elma Uusipaikka 2008 Pöytyän Urheilijat
N14 3 km V 23.1. Dorothea Wikström 2008 Solf IK
N16 5 km V 23.1. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N16 5 km V 23.1. Linda Hyöty 2005 IF Femman
N16 5 km V 23.1. Wilma Nyberg 2006 IF Åsarna
N16 5 km V 23.1. Katriina Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 23.1. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N16 5 km V 23.1. Signe Jakobsson 2006 Norrvalla Ski Team
N16 5 km V 23.1. Wilma Hjerpe 2006 Norrvalla Ski Team
N16 5 km V 23.1. Ellinor Halonen 2006 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 23.1. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 23.1. Mathilda Westermark 2006 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km V 23.1. Ellen Kansa 2004 IF Femman
N18 5 km V 23.1. Matilda Punsar 2003 IK Falken
N18 5 km V 23.1. Felicia Krook 2003 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km V 23.1. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km V 23.1. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km V 23.1. Evelina Österberg 2003 Oravais IF
N18 5 km V 23.1. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N18 5 km V 23.1. Sanni Pulkkinen 2003 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 23.1. Linnea Källbacka 2003 Vörå IF
N20 10 km V 23.1. Emma Korhonen 2005 IF Femman
N20 10 km V 23.1. Josephine Sundqvist 2002 IF Femman
N20 10 km V 23.1. Linnea Backman 2002 IF Femman
N20 10 km V 23.1. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N20 10 km V 23.1. Aada Peltola 2002 Visa Ski Team Kemi
N45 5 km V 23.1. Ulrika Myrevik-Svenlin 1973 IF Åsarna
N50 5 km V 23.1. Marjo Ena 1968 IK Falken
N55 5 km V 23.1. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
N8 1 km V 23.1. Lova Ekholm 2015 IF Minken
N8 1 km V 23.1. Ylva Wikblom 2013 IF Minken
N8 1 km V 23.1. Siri Biskop 2013 IF Åsarna
N8 1 km V 23.1. Sonja Witick 2013 Kokkolan Veikot
NYL 10 km V 23.1. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 10 km V 23.1. Josefin Sandvik 1990 IF Brahe
NYL 10 km V 23.1. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 10 km V 23.1. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 10 km V 23.1. Jennie Lindvall 1995 IF Minken
NYL 10 km V 23.1. Sonja Katajamäki 1999 IF Minken
NYL 10 km V 23.1. Sandra Jordman 1999 Norrvalla Ski Team
NYL 10 km V 23.1. Marie Sippus 1986 Vörå IF