Santavuoren XXXXI Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 6.2.2021
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 3.2.21 23:59:59
Kilpailun nimi Santavuoren XXXXI Hiihdot
Kilpailun numero 096
Kilpailupaikka Ilmajoki
Kilpailupaikan osoite Koskenkorvantie 121, 61330 Koskenkorva
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 06.02.2021
Lumitilanteesta johtuen matkoihin saattaa tulla muutoksia.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2.5 km
N12 V 2.5 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 3 km
M18 V 8 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 8 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ilmajoen Kisailijat
Seuranumero 10350630
Yhteyshenkilö Teemu Antikainen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 9734788
GSM
Fax
WWW-osoite https://www.ilmajoenkisailijat.fi/hiihto
Sähköposti ik.hiihto@gmail.com
Ilmoittautumiset Kilmoon 3.2.2021 klo 23.59 mennessä
Osanottomaksut Alle 16 v 15 e, muut 20 e. Jälki-ilmoittautumiset kaksinkertaisin hinnoin
Pankki ja tilinro FI8050710040003637 Ilmajoen Kisailijat, hiihtojaosto
Tiedustelut ja lisäinfo Teemu Antikainen 044-9734788
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kantatieltä 67 Koskenkorvan kohdalta.
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Lasten sarjoissa kaikille, aikuiset 3 parasta.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 6.2. Lenni Riutta 2012 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 2 km V 6.2. Kaarlo Orhanen 2011 Ilmajoen Kisailijat
M10 2 km V 6.2. Vilho Pentilä 2012 Kauhajoen Karhu
M10 2 km V 6.2. Aatos Pirttinen 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 6.2. Peetu Mukkala 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 6.2. Rasmus Näsi 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 6.2. Severi Sievi-Korte 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 6.2. Leevi Perälä 2011 Teuvan Rivakka
M10 2 km V 6.2. Max Harju 2011 Teuvan Rivakka
M10 2 km V 6.2. Topias Riskula 2011 Teuvan Rivakka
M12 2.5 km V 6.2. Mikki Kankaanpää 2009 Espoon Hiihtoseura
M12 2.5 km V 6.2. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M12 2.5 km V 6.2. Aatu Joronen 2009 Ilmajoen Kisailijat
M12 2.5 km V 6.2. Eemeli Hemminki 2009 Ilmajoen Kisailijat
M12 2.5 km V 6.2. Eero Antikainen 2009 Ilmajoen Kisailijat
M12 2.5 km V 6.2. Joakim Savinainen 2009 Ilmajoen Kisailijat
M12 2.5 km V 6.2. Johannes Orhanen 2009 Ilmajoen Kisailijat
M12 2.5 km V 6.2. Rasmus Koski 2009 Jalasjärven Jalas
M12 2.5 km V 6.2. Aaro Haapamäki 2009 Kauhajoen Karhu
M12 2.5 km V 6.2. Jussi Niemelä 2010 Kauhajoen Karhu
M12 2.5 km V 6.2. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M12 2.5 km V 6.2. Leevi Kiukkonen 2010 Kauhajoen Karhu
M12 2.5 km V 6.2. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M14 5 km V 6.2. Lauri Peura 2008 Kauhajoen Karhu
M14 5 km V 6.2. Otto Niemelä 2007 Kauhajoen Karhu
M14 5 km V 6.2. Alvin Nordin 2007 Närpes Kraft Skidförening
M14 5 km V 6.2. Matias Hietamäki 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 5 km V 6.2. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M14 5 km V 6.2. Juuso Koski 2008 Ylistaron Kilpa-Veljet
M16 8 km V 6.2. Samuel Kiviharju 2006 Ilmajoen Kisailijat
M16 8 km V 6.2. Lukas Kuuttinen 2005 Närpes Kraft Skidförening
M16 8 km V 6.2. Hampus Berglund 2006 Vörå IF
M18 8 km V 6.2. Joonas Nelimarkka 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M18 8 km V 6.2. Matias Nevala 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M18 8 km V 6.2. Akseli Latvala 2004 Ähtärin Urheilijat
M45 8 km V 6.2. Jouko Vaali 1964 Virtain Urheilijat
M45 8 km V 6.2. Markku Mäkelä 1966 Virtain Urheilijat
M45 8 km V 6.2. Per-Anders Forsman 1975 Vörå IF
M55 5 km V 6.2. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 5 km V 6.2. Thommy Klemets 1956 IF Fyren
M8 1 km V 6.2. Eino Haapamäki 2015 Kauhajoen Karhu
M8 1 km V 6.2. Iivo Fränti 2013 Kokkolan Veikot
M8 1 km V 6.2. Niilo Toroi 2014 Kyrön Voima
M8 1 km V 6.2. Jonne Meriläinen 2014 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 6.2. Juho Niemistö 2013 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 6.2. Lauri Aukusti Rajala 2014 Seinäjoen Hiihtoseura
MYL 10 km V 6.2. Victor Lövdahl 1991 IF Femman
MYL 10 km V 6.2. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 6.2. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 6.2. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 6.2. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 6.2. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 6.2. Juho Kauhajärvi 2000 Kauhajoen Karhu
MYL 10 km V 6.2. Petteri Mattila 2001 Norrvalla Ski Team
MYL 10 km V 6.2. Santeri Leikas 2001 Norrvalla Ski Team
MYL 10 km V 6.2. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 6.2. Lauri Kataja-Rahko 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
MYL 10 km V 6.2. Niko Rinta-Keturi 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 6.2. Miina Kankaanpää 2012 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 6.2. Vera Korkiakangas 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
N10 2 km V 6.2. Heta Harju 2011 Ilmajoen Kisailijat
N10 2 km V 6.2. Ronja Hemminki 2012 Ilmajoen Kisailijat
N10 2 km V 6.2. Eerika Manninen 2011 Jalasjärven Jalas
N10 2 km V 6.2. Neea Varsamäki 2012 Kauhajoen Karhu
N10 2 km V 6.2. Pinja Kuoppala 2011 Kauhajoen Karhu
N10 2 km V 6.2. Vilma Hakamaa 2011 Kauhajoen Karhu
N10 2 km V 6.2. Enna Penninkangas 2011 Kuortaneen Kunto
N10 2 km V 6.2. Aada-Emilia Ankkuri 2012 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 6.2. Ella Yliselä 2012 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 6.2. Elli Äyrä 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 6.2. Helmi Kataja 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 6.2. Outi Hietamäki 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2.5 km V 6.2. Neea Ruotsalainen 2009 Jurvan Urheilijat
N12 2.5 km V 6.2. Anni Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2.5 km V 6.2. Enni Kataja 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2.5 km V 6.2. Jasmiina Nelimarkka 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2.5 km V 6.2. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2.5 km V 6.2. Lilja Metsäranta 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2.5 km V 6.2. Sara Vakkila 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2.5 km V 6.2. Katri Uusitalo 2010 Teuvan Rivakka
N12 2.5 km V 6.2. Netta Saarela 2010 Teuvan Rivakka
N12 2.5 km V 6.2. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N14 3 km V 6.2. Martta Kankaanpää 2007 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 6.2. Fiia Karjanlahti 2008 Ilmajoen Kisailijat
N14 3 km V 6.2. Saana Kuoppala 2008 Kauhajoen Karhu
N14 3 km V 6.2. Neea Hakala 2008 Lapuan Virkiä
N14 3 km V 6.2. Fanny Lindqvist 2007 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 6.2. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 6.2. Fanni Äyrä 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 6.2. Maija Rajala 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 6.2. Miia Saari 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 6.2. Minttu Meriläinen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 6.2. Saara Saranpää 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 6.2. Venla Viinonen 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 6.2. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N16 3 km V 6.2. Olivia Kumara 2006 Norrvalla Ski Team
N16 3 km V 6.2. Signe Jakobsson 2006 Norrvalla Ski Team
N16 3 km V 6.2. Eeva Antikainen 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N16 3 km V 6.2. Helmina Nylund 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N16 3 km V 6.2. Minea Näsi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N16 3 km V 6.2. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N16 3 km V 6.2. Venla Väisänen 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km V 6.2. Iida Asunmaa 2004 Alavuden Urheilijat
N18 5 km V 6.2. Laura Kauhajärvi 2003 Kauhajoen Karhu
N18 5 km V 6.2. Siiri Peura 2004 Kauhajoen Karhu
N18 5 km V 6.2. Emilia Melender 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
N35 5 km V 6.2. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 6.2. Fanni Kiukkonen 2013 Kauhajoen Karhu
N8 1 km V 6.2. Verna Hakamaa 2014 Kauhajoen Karhu
N8 1 km V 6.2. Eva Penninkangas 2014 Kuortaneen Kunto
N8 1 km V 6.2. Lilja Kataja 2014 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 6.2. Silja Hietamäki 2013 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 6.2. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 5 km V 6.2. Tiia-Maria Talvitie 1994 Jalasjärven Jalas
NYL 5 km V 6.2. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 6.2. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 6.2. Nella Keskinen 2000 Vähänkyrön Viesti
NYL 5 km V 6.2. Marie Sippus 1986 Vörå IF