XXXVIII Kivijärvi-hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.2.2021
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 25.2.21 23:59:59
Kilpailun nimi XXXVIII Kivijärvi-hiihdot
Kilpailun numero 111
Kilpailupaikka Kivijärvi
Kilpailupaikan osoite Peltokankaantie 71, 43800 Kivijärvi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 28.02.2021
Sarja Matka
MYL V 12 km
NYL V 6 km
M10 V 2.5 km
N10 V 2.5 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 6 km
N14 V 3 km
M16 V 6 km
N16 V 6 km
M18 V 12 km
N18 V 6 km
M20 V 12 km
N20 V 6 km
M45 V 12 km
N45 V 6 km
M55 V 6 km
M65 V 6 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kivijärven Kivekkäät
Seuranumero 10348707
Yhteyshenkilö Ilari Lampila
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 4120551
GSM
Fax
WWW-osoite https://www.kivijarvi.fi/sivistys/vapaa-aikatoimi/kivijarvi-hiihdot
Sähköposti sini.hakkarainen@kivijarvi.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta to 25.2.21 23:59:59 mennessä
Osanottomaksut alle 16v. 15€, muut sarjat 20€
Pankki ja tilinro FI98 4761 0010 0264 91 Kivijärven Kivekkäät
TD/TDA TD Esa Honkonen
Tiedustelut ja lisäinfo Ilari Lampila 050- 4120551 Martti Moisio 040-5584680.
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkinnot voi noutaa Kuntotuvan edustalta 15 min tulosten julkistamisen jälkeen.
Muuta tietoa Pääpalkintona MYL sarjassa Kivijärven Rakennuspalveluiden tekemä ja lahjoittama Laavu!


www.kivijarvi.fi/sivistys/vapaa-aikatoimi/kivijarvi-hiihdot (kilpailuohje, lähtölistat ja tulokset).


Kilpailussa noudatetaan koronarajoituksia, lisätiedot: www.kivijarvi.fi/sivistys/vapaa-aikatoimi.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2.5 km V 28.2. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M10 2.5 km V 28.2. Tino Markus Eemeli Kinnunen 2012 Kinnulan Kinuski Team
M10 2.5 km V 28.2. Aatos Pirttinen 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2.5 km V 28.2. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
M12 3 km V 28.2. Onni Pigg 2010 Kivijärven Kivekkäät
M12 3 km V 28.2. Tomi Manninen 2009 Kivijärven Kivekkäät
M12 3 km V 28.2. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 28.2. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M12 3 km V 28.2. Veikko Kahelin 2010 Viitasaaren Viesti
M12 3 km V 28.2. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M14 6 km V 28.2. Yunkai Bai 2007 Kannonkosken Kiho
M14 6 km V 28.2. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M14 6 km V 28.2. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M16 6 km V 28.2. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M16 6 km V 28.2. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M20 12 km V 28.2. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M45 12 km V 28.2. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M45 12 km V 28.2. Marko Jokinen 1969 Karstulan Kiva
M45 12 km V 28.2. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M45 12 km V 28.2. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M45 12 km V 28.2. Per-Anders Forsman 1975 Vörå IF
M55 6 km V 28.2. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 6 km V 28.2. Jarmo Lautanen 1960 Alajärven Ankkurit
M55 6 km V 28.2. Kari Mäki 1965 Jämsänkosken Ilves
M55 6 km V 28.2. Jari Mäkelä 1963 Keuruun Kisailijat
M65 6 km V 28.2. Thommy Klemets 1956 IF Fyren
M65 6 km V 28.2. Juhani Välimäki 1951 Karstulan Kiva
M65 6 km V 28.2. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
MYL 12 km V 28.2. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 12 km V 28.2. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 12 km V 28.2. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 12 km V 28.2. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 12 km V 28.2. Jari Ritvaniemi 1984 Keuruun Kisailijat
MYL 12 km V 28.2. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 12 km V 28.2. Miikka Kinnunen 1991 Pohti SkiTeam
MYL 12 km V 28.2. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km V 28.2. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km V 28.2. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 12 km V 28.2. Eero Viitikko 1989 Teuvan Rivakka
MYL 12 km V 28.2. Roni Etelämäki 2000 Toholammin Urheilijat
MYL 12 km V 28.2. Toni Huuskonen 1989 Viitasaaren Viesti
N10 2.5 km V 28.2. Enna Pehkonen 2011 Kinnulan Kinuski Team
N10 2.5 km V 28.2. Netta Särkinen 2011 Kinnulan Kinuski Team
N10 2.5 km V 28.2. Hilla Ruokostenpohja 2011 Ski Jyväskylä
N10 2.5 km V 28.2. Eerika Hokajärvi 2013 Viitasaaren Viesti
N12 3 km V 28.2. Saimi Tarvainen 2009 Kannonkosken Kiho
N12 3 km V 28.2. Josefiina Isla Kuivaniemi 2010 Kinnulan Kinuski Team
N12 3 km V 28.2. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 28.2. Julia Virtanen 2010 Äänekosken Huima
N14 3 km V 28.2. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N14 3 km V 28.2. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N14 3 km V 28.2. Neea Hakala 2008 Lapuan Virkiä
N14 3 km V 28.2. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 28.2. Aini Soanvaara 2007 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 28.2. Minka Rutanen 2008 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 28.2. Noora Torkkola 2007 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 28.2. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N14 3 km V 28.2. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N14 3 km V 28.2. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N16 6 km V 28.2. Saana Paananen 2005 Kangasalan Kisa
N16 6 km V 28.2. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N16 6 km V 28.2. Mea Rutanen 2006 Ski Jyväskylä
N16 6 km V 28.2. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N18 6 km V 28.2. Venla Pesonen 2003 Ski Jyväskylä
N18 6 km V 28.2. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N20 6 km V 28.2. Tessa Jormakka 2001 Ski Jyväskylä
N45 6 km V 28.2. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N45 6 km V 28.2. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
NYL 6 km V 28.2. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 6 km V 28.2. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 6 km V 28.2. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 6 km V 28.2. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
NYL 6 km V 28.2. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL 6 km V 28.2. Tiia Huuskonen 1985 Viitasaaren Viesti