Nivalan Urheilijoiden Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 27.2.2021
Kilpailun alkamisajankohta Klo. 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 24.2.21 23:59:59
Kilpailun nimi Nivalan Urheilijoiden Hiihdot
Kilpailun numero 101
Kilpailupaikka Nivala
Kilpailupaikan osoite Pyssymäentie 195
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 27.02.2021
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 15 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 10 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Nivalan Urheilijat
Seuranumero 10346466
Yhteyshenkilö Juhani Kumpusalo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 0345233
GSM
Fax
WWW-osoite https://nivalanurheilijat.sporttisaitti.com/hiihto/
Sähköposti juhani.kumpusalo@kotinet.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 24.2.2021 klo. 24 mennessä
Osanottomaksut 15 euroa, 16 v. ja nuoremmat 10 euroa. Maksettava ilmoittautumisen yhteydessä. Jälki-ilmoittautumiset kaksinkertaisin maksuin.
Pankki ja tilinro Nivalan Osuuspankki FI60 5291 0820 0171 65 Nivalan Urheilijat ry/Hiihtojaosto
Tiedustelut ja lisäinfo Juhani Kumpusalo 0400 345 233
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kokkola-Kajaanitietä (vt28) 5km Nivalan keskustasta Sievin suuntaan, josta opasteet ohjaavat osoitteeseen Pyssymäentie 195
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 27.2. Aukusti Hannula 2012 Alavieskan Viri
M10 2 km P 27.2. Lenni Riutta 2012 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 2 km P 27.2. Atte Kähtävä 2012 Kalajoen Junkkarit
M10 2 km P 27.2. Emil Kähtävä 2014 Kalajoen Junkkarit
M10 2 km P 27.2. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M10 2 km P 27.2. Niko Niemi 2011 Ylivieskan Kuula
M12 3 km P 27.2. Aatu Nybacka 2010 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 27.2. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 27.2. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M12 3 km P 27.2. Jussi Niemelä 2010 Kauhajoen Karhu
M12 3 km P 27.2. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M12 3 km P 27.2. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M12 3 km P 27.2. Pessi Heiskanen 2010 Nivalan Urheilijat
M12 3 km P 27.2. Ukko Järviluoma 2009 Nivalan Urheilijat
M12 3 km P 27.2. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 27.2. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M14 5 km P 27.2. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M14 5 km P 27.2. Aappo Anttila 2008 Haapaveden Urheilijat
M14 5 km P 27.2. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M14 5 km P 27.2. Topias Vuorela 2007 IF Minken
M14 5 km P 27.2. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M14 5 km P 27.2. Lauri Peura 2008 Kauhajoen Karhu
M14 5 km P 27.2. Otto Niemelä 2007 Kauhajoen Karhu
M14 5 km P 27.2. Arttu Ritvanen 2007 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km P 27.2. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km P 27.2. Onni Heiskanen 2008 Nivalan Urheilijat
M14 5 km P 27.2. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M14 5 km P 27.2. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M14 5 km P 27.2. Samu Kemppainen 2007 Sotkamon Jymy
M14 5 km P 27.2. Atte Niemi 2007 Ylivieskan Kuula
M14 5 km P 27.2. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M16 8 km P 27.2. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M16 8 km P 27.2. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M16 8 km P 27.2. Kouta Heiskanen 2005 Iisalmen Visa
M16 8 km P 27.2. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M16 8 km P 27.2. Tuukka Törnvall 2006 Kalajoen Junkkarit
M16 8 km P 27.2. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M16 8 km P 27.2. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M16 8 km P 27.2. Aapo Heiskanen 2005 Nivalan Urheilijat
M16 8 km P 27.2. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M18 10 km P 27.2. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 27.2. Jimi Leppälä 2003 Ylivieskan Kuula
M20 15 km P 27.2. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M20 15 km P 27.2. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M35 10 km P 27.2. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
M35 10 km P 27.2. Markku Siponen 1979 Kiuruveden Urheilijat
M35 10 km P 27.2. Heikki Karjaluoto 1977 Oulun Kilpa-Veljet
M35 10 km P 27.2. Jani Oravamäki 1972 Oulun Kilpa-Veljet
M35 10 km P 27.2. Marko Törmänen 1971 Oulun Kilpa-Veljet
M35 10 km P 27.2. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
M35 10 km P 27.2. Hannu Paaso 1976 Sievin Sisu
M35 10 km P 27.2. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M35 10 km P 27.2. Jussi Mökkönen 1978 Ylivieskan Kuula
M35 10 km P 27.2. Roni Knuutila 1979 Ylivieskan Kuula
M45 5 km P 27.2. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km P 27.2. Jouko Helenius 1967 Pulkkilan Ponsi
M45 5 km P 27.2. Petri Pieviläinen 1974 Ristijärven Pyry
M45 5 km P 27.2. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M45 5 km P 27.2. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M45 5 km P 27.2. Vesa Moilanen 1971 Ylivieskan Kuula
M55 5 km P 27.2. Matti Lehtinen 1961 Himangan Roima
M65 5 km P 27.2. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km P 27.2. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km P 27.2. Eero Mykkänen 1953 Lapinlahden Veto
M65 5 km P 27.2. Kai Lappalainen 1956 Pyhäjärven Pohti
M65 5 km P 27.2. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
MYL 15 km P 27.2. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 27.2. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 15 km P 27.2. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
MYL 15 km P 27.2. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 15 km P 27.2. Miikka Kinnunen 1991 Pohti SkiTeam
MYL 15 km P 27.2. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 15 km P 27.2. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 15 km P 27.2. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
MYL 15 km P 27.2. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km P 27.2. Jani Keto 1994 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 27.2. Tuomas Ranto 1999 Team Skiers
MYL 15 km P 27.2. Toni Huuskonen 1989 Viitasaaren Viesti
MYL 15 km P 27.2. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km P 27.2. Iida Harmaala 2012 Haapajärven Kiilat
N10 2 km P 27.2. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 27.2. Ansa Kanala 2011 Halsuan Toivo
N10 2 km P 27.2. Aino Myllylä 2012 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km P 27.2. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km P 27.2. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km P 27.2. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
N10 2 km P 27.2. Eerika Hokajärvi 2013 Viitasaaren Viesti
N10 2 km P 27.2. Iida Koski-Vähälä 2012 Ylivieskan Kuula
N12 3 km P 27.2. Ninni Nybacka 2010 Haapajärven Kiilat
N12 3 km P 27.2. Sandra Tiitto 2010 Haapajärven Kiilat
N12 3 km P 27.2. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km P 27.2. Pihla Anttila 2010 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km P 27.2. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km P 27.2. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km P 27.2. Mette Kanala 2009 Halsuan Toivo
N12 3 km P 27.2. Viivi Fagerudd 2009 IF Brahe
N12 3 km P 27.2. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N12 3 km P 27.2. Pihla Jaaranen 2010 Kiuruveden Urheilijat
N12 3 km P 27.2. Lyyli Niinikoski 2009 Kokkolan Veikot
N12 3 km P 27.2. Sanni Suomu 2009 Kokkolan Veikot
N12 3 km P 27.2. Scarlett Kopa 2009 Pyhäjärven Pohti
N12 3 km P 27.2. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N12 3 km P 27.2. Ruusa Väisänen 2009 Ristijärven Pyry
N12 3 km P 27.2. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 27.2. Alisa Kiiski 2007 Borgå Akilles
N14 3 km P 27.2. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N14 3 km P 27.2. Alma Junnikkala 2007 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km P 27.2. Lotta Oja 2007 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km P 27.2. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N14 3 km P 27.2. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N14 3 km P 27.2. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N14 3 km P 27.2. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N14 3 km P 27.2. Iina Rantakangas 2007 Toholammin Urheilijat
N16 5 km P 27.2. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N16 5 km P 27.2. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N16 5 km P 27.2. Signe Jakobsson 2006 Norrvalla Ski Team
N16 5 km P 27.2. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N16 5 km P 27.2. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N16 5 km P 27.2. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N16 5 km P 27.2. Neea Kemppainen 2005 Ristijärven Pyry
N16 5 km P 27.2. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N18 5 km P 27.2. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N18 5 km P 27.2. Siiri Peura 2004 Kauhajoen Karhu
N18 5 km P 27.2. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N20 5 km P 27.2. Hilla Lehtola 2001 Saloisten Reipas
N35 10 km P 27.2. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N45 5 km P 27.2. Marika Suni-Kähtävä 1975 Kalajoen Junkkarit
N45 5 km P 27.2. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N45 5 km P 27.2. Riku Lehto 1971 Vimpelin Hiihtoseura
NYL 10 km P 27.2. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 10 km P 27.2. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 10 km P 27.2. Suvi Karjaluoto 1978 Oulun Kilpa-Veljet
NYL 10 km P 27.2. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 10 km P 27.2. Heli Heiskanen 1981 Team Skiers
NYL 10 km P 27.2. Johanna Niskakoski 1995 Team Skiers
NYL 10 km P 27.2. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers
NYL 10 km P 27.2. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL 10 km P 27.2. Tiia Huuskonen 1985 Viitasaaren Viesti