Vasaman Piirikunnalliset Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 27.2.2021
Kilpailun alkamisajankohta klo 12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 24.2.21 23:59:59
Kilpailun nimi Vasaman Piirikunnalliset Hiihdot
Kilpailun numero 629
Kilpailupaikka Valtimo, Lokkiharjun ladut
Kilpailupaikan osoite Metsurintie 2 Nurmes (Valtimo)
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 27.02.2021
Kilpailukeskus Riveria Valtimo. Kilpailujen alku klo12. Tied. Mikko Pörsti 0503028680
Sarja Matka
MYL V 9 km
NYL V 6 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 6 km
N16 V 6 km
M18 V 9 km
N18 V 6 km
M35 V 9 km
N35 V 6 km
M45 V 6 km
N45 V 3 km
M55 V 6 km
M65 V 3 km
M75 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Valtimon Vasama
Seuranumero 10343498
Yhteyshenkilö Mikko Pörsti
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 3028680
GSM
Fax
WWW-osoite https://valtimonvasama.sporttisaitti.com/
Sähköposti mikko.porsti@gmail.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta viimeistään 24.02.2021 klo 23.59 mennessä
Osanottomaksut Alle 16-vuotiaat 15 euroa ja yli 16-vuotiaat 20 euroa
Pankki ja tilinro Pohjois-Karjalan OP FI51 5496 0050 0218 64 Valtimon Vasama
Tiedustelut ja lisäinfo Mikko Pörsti 050 302 8680
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Noudatamme viranomaisten covid19-ohjeistusta. Tarkemmat ohjeet tulevat kilpailuohjeiden ja lähtöluetteloiden kanssa aikanaan Valtimon Vasaman www-sivuille. Pukutiloja ei ole käytössä.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 27.2. Antto Honkanen 2012 Lieksan Hiihtoseura
M12 3 km V 27.2. Toivo Parkkinen 2009 Joensuun Kataja
M12 3 km V 27.2. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M12 3 km V 27.2. Aapeli Piiroinen 2009 Liperin Hiihtoseura
M12 3 km V 27.2. Konsta Malinen 2009 Liperin Hiihtoseura
M12 3 km V 27.2. Kent Lindholm 2009 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M12 3 km V 27.2. Eemeli Suutari 2010 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 27.2. Lauri Sorsa 2009 Sotkamon Jymy
M14 3 km V 27.2. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M14 3 km V 27.2. Aleksi Kojo 2008 Joensuun Kataja
M14 3 km V 27.2. Eeli Häikiö 2007 Joensuun Kataja
M14 3 km V 27.2. Aapo Rautiainen 2008 Kiihtelysvaaran Urheilij
M14 3 km V 27.2. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M14 3 km V 27.2. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M14 3 km V 27.2. Saku Reijonen 2008 Liperin Hiihtoseura
M14 3 km V 27.2. Akseli Suutari 2008 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 27.2. Hannes Jylhänkangas 2008 Sotkamon Jymy
M16 6 km V 27.2. Pekka Tanskanen 2006 Iisalmen Visa
M16 6 km V 27.2. Tuukka Viinisalo 2006 Joensuun Kataja
M16 6 km V 27.2. Erno Tietäväinen 2005 Tohmajärven Urheilijat
M18 9 km V 27.2. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M18 9 km V 27.2. Markus Myyry 2004 Kontiolahden Urheilijat
M18 9 km V 27.2. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M18 9 km V 27.2. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M18 9 km V 27.2. Arsi Tietäväinen 2004 Tohmajärven Urheilijat
M35 9 km V 27.2. Juha Jormanainen 1983 Ilomantsin Urheilijat
M35 9 km V 27.2. Ville Laatikainen 1986 Ilomantsin Urheilijat
M35 9 km V 27.2. Aki Myyry 1978 Kontiolahden Urheilijat
M35 9 km V 27.2. Marko Kiiskinen 1979 Kontiolahden Urheilijat
M35 9 km V 27.2. Janne Salo 1977 Perniön Urheilijat
M35 9 km V 27.2. Matti Korkalainen 1982 Rautavaaran Raiku
M45 6 km V 27.2. Jarmo Kuusitaipale 1967 Kontiolahden Urheilijat
M45 6 km V 27.2. Pasi Saastamoinen 1972 Kontiolahden Urheilijat
M45 6 km V 27.2. Vesa Kemppainen 1970 Kontiolahden Urheilijat
M45 6 km V 27.2. Sami Siimestö 1974 Polvijärven Vauhti
M45 6 km V 27.2. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M55 6 km V 27.2. Timo Kareinen 1963 Ilomantsin Urheilijat
M55 6 km V 27.2. Heikki Hämäläinen 1966 Juvan Urheilijat
M55 6 km V 27.2. Rauno Saastamoinen 1965 Lieksan Hiihtoseura
M65 3 km V 27.2. Viljo Martiskainen 1955 Ilomantsin Urheilijat
M65 3 km V 27.2. Eero Lappalainen 1953 Kuopion Hiihtäjät
M65 3 km V 27.2. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M65 3 km V 27.2. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M65 3 km V 27.2. Erkki Tanskanen 1953 Valtimon Vasama
M75 3 km V 27.2. Antti Juhani Silvan 1946 Ilomantsin Urheilijat
M75 3 km V 27.2. Mauri Siimestö 1946 Polvijärven Vauhti
M8 1 km V 27.2. Lauri Kauniskangas 2013 Espoon Hiihtoseura
MYL 9 km V 27.2. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
MYL 9 km V 27.2. Ville Soininen 1993 Iisalmen Visa
MYL 9 km V 27.2. Aapo Saastamoinen 2000 Lieksan Hiihtoseura
MYL 9 km V 27.2. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 9 km V 27.2. Lauri Vaahto 1997 Pakilan Veto
MYL 9 km V 27.2. Markus Heiskanen 1993 Pohti SkiTeam
MYL 9 km V 27.2. Roope-Eemeli Huttunen 2002 Pohti SkiTeam
MYL 9 km V 27.2. Henri Heikkinen 2002 Puijon Hiihtoseura
MYL 9 km V 27.2. Jarmo Huuskonen 1991 Valtimon Vasama
MYL 9 km V 27.2. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 9 km V 27.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 27.2. Sara Kauniskangas 2011 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 27.2. Hilma Parkkinen 2011 Joensuun Kataja
N10 2 km V 27.2. Lila Riissanen 2011 Joensuun Kataja
N10 2 km V 27.2. Aada Pesola 2012 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 27.2. Aada Suutari 2012 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 27.2. Nia Kytäjä 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 27.2. Fanni Heikkinen 2009 Joensuun Kataja
N12 3 km V 27.2. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N12 3 km V 27.2. Venla Vuorikari 2009 Kiteen Urheilijat
N12 3 km V 27.2. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 27.2. Julia Puranen 2010 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 27.2. Iiris Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N14 3 km V 27.2. Lotta Peltola 2009 Joensuun Kataja
N14 3 km V 27.2. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N14 3 km V 27.2. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N14 3 km V 27.2. Salla Niskanen 2007 Kiihtelysvaaran Urheilij
N14 3 km V 27.2. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N14 3 km V 27.2. Veera Kinnunen 2008 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km V 27.2. Helinä Niskanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N14 3 km V 27.2. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 27.2. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 27.2. Karla Kiiskinen 2007 Sotkamon Jymy
N16 6 km V 27.2. Aada Rautiainen 2006 Kiihtelysvaaran Urheilij
N18 6 km V 27.2. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
N18 6 km V 27.2. Iida Tolvanen 2003 Nilsiän Nujakka
N18 6 km V 27.2. Nora Kytäjä 2004 Skiteam 105
N35 6 km V 27.2. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N35 6 km V 27.2. Outi Helkama 1977 Perniön Urheilijat
N45 3 km V 27.2. Terhi Mäki 1976 Iisalmen Visa
N45 3 km V 27.2. Johanna Lindholm 1973 Lovisa Tor-Loviisan Tor
N45 3 km V 27.2. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N8 1 km V 27.2. Viivi Vuorikari 2013 Kiteen Urheilijat
NYL 6 km V 27.2. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
NYL 6 km V 27.2. Jonna Juntunen 1995 Kainuun Hiihtoseura
NYL 6 km V 27.2. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
NYL 6 km V 27.2. Emma Hämäläinen 1992 Lahden Hiihtoseura
NYL 6 km V 27.2. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 6 km V 27.2. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 6 km V 27.2. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
NYL 6 km V 27.2. Merja Eronen 1991 Puijon Hiihtoseura