Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 9.4.2021-10.4.2021
Kilpailun alkamisajankohta Pe 9.4. klo 18.10 ja La 10.4. klo 13.05
Ilmoittautumisen eräpäivä 5.4.21 23:59:59
Kilpailun nimi Suomen Cup
Kilpailun numero 144
Kilpailupaikka Kuusamo, Ruka
Kilpailupaikan osoite Rukan Hiihtostadion; Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 09.04.2021
Sarja Matka
MYL V Viesti 3 x 7.5 km
NYL V Viesti 3 x 5 km
Kilpailupäivä 2: La 10.04.2021
Yhteislähtö
Sarja Matka
MYL V 20 km
NYL V 15 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kuusamon Erä-Veikot
Seuranumero 10348147
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite https://www.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/
Sähköposti kev@kev.fi
Ilmoittautumiset 5.4.2021 klo 24 mennessä
Osanottomaksut Viestit 60 €/joukkue, henkilökohtainen kilpailu 30 €/henkilö
Pankki ja tilinro Kuusamon OP FI65 519407 2004 5868 Kuusamon Erä-Veikot
TD/TDA TD Maria Sorvisto
TDA Eero Sandgren
Tiedustelut ja lisäinfo KEV 040-1485533, Seppo Linjakumpu 0400-706433
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Rukan Hiihtostadion, Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Majoitus Majoitusinfo löytyy www.kev.fi/hiihto/suomen-cup-hiihdot-9-10-4-2021/
Palkinnot ja palkintojen jako Sarjojen parhaille sääntöjen mukaan
Muuta tietoa Kilpailunjohtaja Jukka Tahkola 040-8419915
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL 20 km V 10.4. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Tero Seppälä 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 20 km V 10.4. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 20 km V 10.4. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
MYL 20 km V 10.4. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
MYL 20 km V 10.4. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL 20 km V 10.4. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
MYL 20 km V 10.4. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 20 km V 10.4. Roni Lukkarinen 1999 IF Minken
MYL 20 km V 10.4. Benjamin Holmgren 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 20 km V 10.4. Isac Holmström 1995 IF Sibbo-Vargarna
MYL 20 km V 10.4. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 20 km V 10.4. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 20 km V 10.4. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 20 km V 10.4. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 20 km V 10.4. Aku Hietaharju 1997 Ilmajoen Kisailijat
MYL 20 km V 10.4. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 20 km V 10.4. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 20 km V 10.4. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 20 km V 10.4. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 20 km V 10.4. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 20 km V 10.4. Jaakko Ranta 1997 Imatran Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 20 km V 10.4. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 20 km V 10.4. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 20 km V 10.4. Jeremias Lipsanen 1995 Juvan Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Matias Lantta 1998 Juvan Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
MYL 20 km V 10.4. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 20 km V 10.4. Ristomatti Hakola 1991 Jämin Jänne
MYL 20 km V 10.4. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 20 km V 10.4. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL 20 km V 10.4. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 20 km V 10.4. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
MYL 20 km V 10.4. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 20 km V 10.4. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 20 km V 10.4. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 20 km V 10.4. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
MYL 20 km V 10.4. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 20 km V 10.4. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
MYL 20 km V 10.4. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 20 km V 10.4. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 20 km V 10.4. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 20 km V 10.4. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 20 km V 10.4. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 20 km V 10.4. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 20 km V 10.4. Ville Vakkila 1999 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 20 km V 10.4. Rasmus Ähtävä 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Jussi Karkkulainen 1996 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 20 km V 10.4. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 20 km V 10.4. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 20 km V 10.4. Alexander Ståhlberg 2002 Norrvalla Ski Team
MYL 20 km V 10.4. Petteri Mattila 2001 Norrvalla Ski Team
MYL 20 km V 10.4. Severi Oikkonen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Heikki Korpela 1990 Pohti SkiTeam
MYL 20 km V 10.4. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti SkiTeam
MYL 20 km V 10.4. Joel Ikonen 1994 Pohti SkiTeam
MYL 20 km V 10.4. Joni Mäki 1995 Pohti SkiTeam
MYL 20 km V 10.4. Juuso Haarala 1996 Pohti SkiTeam
MYL 20 km V 10.4. Juuso Mäkelä 1994 Pohti SkiTeam
MYL 20 km V 10.4. Miikka Kinnunen 1991 Pohti SkiTeam
MYL 20 km V 10.4. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 20 km V 10.4. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 20 km V 10.4. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 20 km V 10.4. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Iivo Niskanen 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Joonas Sarkkinen 1994 Puijon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 20 km V 10.4. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 20 km V 10.4. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 20 km V 10.4. Jonni Mukkala 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Lauri Kataja-Rahko 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Niko Rinta-Keturi 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Hannu Henrik Lappi 1983 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 20 km V 10.4. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 20 km V 10.4. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL 20 km V 10.4. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL 20 km V 10.4. Ari Luusua 1988 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 20 km V 10.4. Juho Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 20 km V 10.4. Lauri Mannila 1998 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 20 km V 10.4. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 20 km V 10.4. Morten Priks 1990 Tampereen Yritys
MYL 20 km V 10.4. Jani Sarkkinen 1996 Team Skiers
MYL 20 km V 10.4. Petteri Laurén 1998 Team Skiers
MYL 20 km V 10.4. Valtteri Markkila 1997 Vaasan Hiihtäjät
MYL 20 km V 10.4. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 20 km V 10.4. Eero Aittolampi 1997 Visa Ski Team Kemi
MYL 20 km V 10.4. Niko Anttola 2003 Visa Ski Team Kemi
MYL 20 km V 10.4. Santeri Pirneskoski 1998 Visa Ski Team Kemi
MYL 20 km V 10.4. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 20 km V 10.4. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 20 km V 10.4. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 20 km V 10.4. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 20 km V 10.4. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 20 km V 10.4. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 20 km V 10.4. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
NYL 15 km V 10.4. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
NYL 15 km V 10.4. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Laura Mononen 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
NYL 15 km V 10.4. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 15 km V 10.4. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 15 km V 10.4. Jennie Lindvall 1995 IF Minken
NYL 15 km V 10.4. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 15 km V 10.4. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
NYL 15 km V 10.4. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 15 km V 10.4. Krista Pärmäkoski 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 15 km V 10.4. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 15 km V 10.4. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 15 km V 10.4. Erika Jänkä 1995 Jämin Jänne
NYL 15 km V 10.4. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 15 km V 10.4. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Suvi Leinonen 2001 Kainuun Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Maria Harju 1987 Kalajoen Junkkarit
NYL 15 km V 10.4. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
NYL 15 km V 10.4. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
NYL 15 km V 10.4. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 15 km V 10.4. Emma Hämäläinen 1992 Lahden Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
NYL 15 km V 10.4. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 15 km V 10.4. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 15 km V 10.4. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 15 km V 10.4. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 15 km V 10.4. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 15 km V 10.4. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 15 km V 10.4. Laura Karkkulainen 1992 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 15 km V 10.4. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 15 km V 10.4. Sanna Laari 1990 Noormarkun Nopsa
NYL 15 km V 10.4. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Kati Venäläinen 1975 Puijon Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
NYL 15 km V 10.4. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 15 km V 10.4. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
NYL 15 km V 10.4. Heli Heiskanen 1981 Team Skiers
NYL 15 km V 10.4. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers
NYL 15 km V 10.4. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL 15 km V 10.4. Saana Ukkonen 1996 Team Skiers
NYL 15 km V 10.4. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
NYL 15 km V 10.4. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Krista Leskinen 1997 Vantaan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Marjaana Pitkänen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
NYL 15 km V 10.4. Ella Anttola 1999 Visa Ski Team Kemi
NYL 15 km V 10.4. Emmi Lämsä 1998 Visa Ski Team Kemi
NYL 15 km V 10.4. Eveliina Toivanen 2000 Visa Ski Team Kemi
NYL 15 km V 10.4. Jonna Vestenius 2002 Visa Ski Team Kemi
NYL 15 km V 10.4. Riitta-Liisa Roponen 1978 Visa Ski Team Kemi
NYL 15 km V 10.4. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 15 km V 10.4. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 15 km V 10.4. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 15 km V 10.4. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 15 km V 10.4. Marie Sippus 1986 Vörå IF
NYL 15 km V 10.4. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet