Rukan Talvikisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 11.4.2021
Kilpailun alkamisajankohta Su klo 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 6.4.21 23:59:59
Kilpailun nimi Rukan Talvikisat
Kilpailun numero 162
Kilpailupaikka Kuusamo
Kilpailupaikan osoite Rukan Hiihtostadion; Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 11.04.2021
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 2 km
N8 V 2 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2.5 km
N12 V 2.5 km
M14 V 5 km
N14 V 2.5 km
M16 V 7.5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M60 V 5 km
N60 V 2.5 km
M65 V 2.5 km
N65 V 2.5 km
M70 V 2.5 km
M75 V 2.5 km
M13 V 2.5 km
N13 V 2.5 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M17 V 10 km
N17 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kuusamon Erä-Veikot
Seuranumero 10348147
Yhteyshenkilö Seppo Linjakumpu
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 706433
GSM
Fax
WWW-osoite www.kev.fi
Sähköposti seppo.linjakumpu@kev.fi
Ilmoittautumiset Ti 6.4. klo 24 mennessä
Osanottomaksut 15 €, alle 16 v. 10 €
Pankki ja tilinro Kuusamon OP FI65 519407 2004 5868 Kuusamon Erä-Veikot
Tiedustelut ja lisäinfo KEV 040-1485533, Seppo Linjakumpu 0400-706433
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Rukan Hiihtostadion, Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Majoitus Majoitusinfo löytyy www.kev.fi/hiihto/suomen-cup-hiihdot-9-10-4-2021/
Palkinnot ja palkintojen jako Sarjojen parhaille sääntöjen mukaan
Muuta tietoa Kilpailunjohtaja Jukka Tahkola 040-8419915
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 11.4. Roni Sjölund 2011 IF Brahe
M10 2 km V 11.4. Linus Koskinen 2011 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km V 11.4. Eino Kinnunen 2011 Kittilän Urheilijat
M10 2 km V 11.4. Kasper Meskus 2011 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M10 2 km V 11.4. Renne Meskus 2012 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M12 2.5 km V 11.4. Veikka Takkula 2010 Kuusamon Erä-Veikot
M12 2.5 km V 11.4. Arno Meskus 2009 Taivalkosken Kuohu
M12 2.5 km V 11.4. Matias Latomaa 2009 Vetelin Urheilijat
M14 5 km V 11.4. Ossi Turunen 2008 Oulun Hiihtoseura
M16 7.5 km V 11.4. Mico Sjölund 2005 IF Brahe
M16 7.5 km V 11.4. Paavo Niemelä 2005 Iin Hiihtoseura
M17 10 km V 11.4. Eino Gretschel 2004 Kuusamon Erä-Veikot
M17 10 km V 11.4. Antti Harjuhaahto 2004 Team Skiers
M18 10 km V 11.4. Matias Riipi 2003 Inarin Yritys
M18 10 km V 11.4. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M40 10 km V 11.4. Tuomo Heikkinen 1978 Kuusamon Erä-Veikot
M40 10 km V 11.4. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M45 5 km V 11.4. Markus Ronkainen 1976 Lapin Veikot
M45 5 km V 11.4. Antti Henriksson 1974 Oulun Hiihtoseura
M50 5 km V 11.4. Hannu Niemelä 1971 Iin Hiihtoseura
M50 5 km V 11.4. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 11.4. Juha Julkunen 1967 Keminsuun Kisa
M50 5 km V 11.4. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M50 5 km V 11.4. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M55 5 km V 11.4. Keijo Pulkkinen 1966 Kempeleen Maratonklubi
M55 5 km V 11.4. Jari Mäkelä 1963 Keuruun Kisailijat
M55 5 km V 11.4. Kari Ollila 1963 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 5 km V 11.4. Markku Ollila 1962 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 5 km V 11.4. Petri Kinnunen 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M60 5 km V 11.4. Matti Lehtinen 1961 Himangan Roima
M60 5 km V 11.4. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 5 km V 11.4. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M65 2.5 km V 11.4. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 2.5 km V 11.4. Kauno Mourujärvi 1952 Kuopion Hiihtäjät
M65 2.5 km V 11.4. Pauli Pitkänen 1955 Kuusamon Erä-Veikot
M65 2.5 km V 11.4. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M65 2.5 km V 11.4. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M70 2.5 km V 11.4. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M70 2.5 km V 11.4. Matti Norja 1950 Kuopion Hiihtäjät
M70 2.5 km V 11.4. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M75 2.5 km V 11.4. Pekka Hietanen 1946 Joutsan Pommi
M75 2.5 km V 11.4. Esko Hyvärinen 1944 Polvijärven Vauhti
M8 2 km V 11.4. Ruben Koskinen 2015 IF Sibbo-Vargarna
M8 2 km V 11.4. Sampo Runnakko 2013 Kuusamon Erä-Veikot
M8 2 km V 11.4. Aaro Haapakoski 2013 Oulun Hiihtoseura
M8 2 km V 11.4. Eetu Kivelä 2013 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 10 km V 11.4. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 11.4. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 11.4. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 11.4. Jussi Karkkulainen 1996 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 11.4. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 11.4. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 11.4. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 11.4. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 11.4. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 11.4. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 11.4. Enni Laakkonen 2011 Kuusamon Erä-Veikot
N10 2 km V 11.4. Iida Verkama 2011 Kuusamon Erä-Veikot
N10 2 km V 11.4. Ella-Maria Kaikkonen 2012 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N10 2 km V 11.4. Elma Klaavuniemi 2012 Yli-Iin Naseva
N12 2.5 km V 11.4. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N12 2.5 km V 11.4. Frida Koskinen 2009 IF Sibbo-Vargarna
N12 2.5 km V 11.4. Alisa Luukkonen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2.5 km V 11.4. Maisa Runnakko 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2.5 km V 11.4. Miia Laakkonen 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2.5 km V 11.4. Scarlett Kopa 2009 Pyhäjärven Pohti
N12 2.5 km V 11.4. Ria Meskus 2010 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N12 2.5 km V 11.4. Venla Kivelä 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N13 2.5 km V 11.4. Emma Pitkänen 2008 Kuusamon Erä-Veikot
N14 2.5 km V 11.4. Maiju Palosaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N14 2.5 km V 11.4. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N14 2.5 km V 11.4. Veera Niskanen 2007 Visa Ski Team Kemi
N16 5 km V 11.4. Annukka Linnainmaa 2005 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 11.4. Nea Knuuti 2005 Visa Ski Team Kemi
N17 5 km V 11.4. Anni Niku 2004 Haapaveden Urheilijat
N17 5 km V 11.4. Rebecca Sandnäs 2004 IF Brahe
N17 5 km V 11.4. Teodora Westerlund 2004 IF Brahe
N17 5 km V 11.4. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N18 5 km V 11.4. Maija Tiainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 11.4. Sara Niskanen 2004 Visa Ski Team Kemi
N40 5 km V 11.4. Ritva Ronkainen 1981 Lapin Veikot
N45 5 km V 11.4. Sanna Henriksson 1976 Oulun Hiihtoseura
N50 5 km V 11.4. Kaisa Ojala 1968 Kuusamon Erä-Veikot
N55 5 km V 11.4. Lilja Buller 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N65 2.5 km V 11.4. Arja Ekdahl 1956 Utajärven Urheilijat
N8 2 km V 11.4. Enni Okkonen 2013 Keminsuun Kisa
N8 2 km V 11.4. Fanni Takkula 2013 Kuusamon Erä-Veikot
N8 2 km V 11.4. Linda Verkama 2014 Kuusamon Erä-Veikot
N8 2 km V 11.4. Iisa Klaavuniemi 2014 Yli-Iin Naseva
NYL 5 km V 11.4. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km V 11.4. Laura Karkkulainen 1992 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km V 11.4. Iuliia Nifakina 1985 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 11.4. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku