Kaikulan Kansalliset Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 14.1.2017
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 11.1.17 17:59:59
Kilpailun nimi Kaikulan Kansalliset Hiihdot
Kilpailun numero 062
Kilpailupaikka Tammela
Kilpailupaikan osoite Tammelan Liikuntakeskus Kyöpelintie 20 Tammela.
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 14.01.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1.5 km
N8 V 1.5 km
M10 V 2.5 km
N10 V 2.5 km
M12 V 2.5 km
N12 V 2.5 km
M14 V 5 km
N14 V 2.5 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M35 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Forssan Salama
Seuranumero 10351338
Yhteyshenkilö Reino Aikasalo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 540 9190
GSM
Fax
WWW-osoite www.forssansalama.fi
Sähköposti forssansalama@surffi.net; reino.aikasalo@boreal.fi
Ilmoittautumiset 11.1.2017 klo 18.00 Kilmoon
Osanottomaksut 18,- euroa, alle 16 v 12,-
Pankki ja tilinro MR tai FI88 5025 0220 0001 11, Forssan Salama
TD/TDA Paavo Vesterinen, Tammelan Ryske
Tiedustelut ja lisäinfo www.forssansalama.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Valtatie 10, Forssan kohdalta
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkinnot jaetaan 2-3 osassa sarjakohtaisten tulosten valmistuttua.
Muuta tietoa Varapaikka Tammelan liikuntakeskus. Osoite: Kyöpelintie 20 Tammela.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2.5 km V 14.1. Sakari Mäkelä 2008 Lauttakylän Luja
M10 2.5 km V 14.1. Oliver Kaikkonen 2007 Lempäälän Kisa
M10 2.5 km V 14.1. Toivo Lehtinen 2007 Lempäälän Kisa
M10 2.5 km V 14.1. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M12 2.5 km V 14.1. Jere Simola 2005 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 2.5 km V 14.1. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M12 2.5 km V 14.1. Atte Kuusela 2005 Tammelan Ryske
M12 2.5 km V 14.1. Joona Salminen 2006 Tammelan Ryske
M12 2.5 km V 14.1. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M12 2.5 km V 14.1. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M12 2.5 km V 14.1. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M12 2.5 km V 14.1. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M12 2.5 km V 14.1. Niilo Virta 2005 Valkeakosken Haka
M12 2.5 km V 14.1. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M12 2.5 km V 14.1. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M12 2.5 km V 14.1. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M12 2.5 km V 14.1. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km V 14.1. Akseli Ojala 2003 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 14.1. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M14 5 km V 14.1. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 14.1. Elmeri Lehtinen 2004 Lauttakylän Luja
M14 5 km V 14.1. Juho Keskinen 2004 Lempäälän Kisa
M14 5 km V 14.1. Simeon Koivisto 2004 Noormarkun Nopsa
M14 5 km V 14.1. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M14 5 km V 14.1. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M14 5 km V 14.1. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M14 5 km V 14.1. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M14 5 km V 14.1. Verneri Vesala 2004 Tammelan Ryske
M14 5 km V 14.1. Elmeri Syrjälä 2004 Valkeakosken Haka
M14 5 km V 14.1. Rauli Aho 2004 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 14.1. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 14.1. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 14.1. Kalle Ijäs 2001 Jämsänkosken Ilves
M16 5 km V 14.1. Niko Keskinen 2002 Kangasalan Kisa
M16 5 km V 14.1. Samu Hanska 2001 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 14.1. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 14.1. Samuel Suoniemi 2002 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 14.1. Salomon Koivisto 2002 Noormarkun Nopsa
M16 5 km V 14.1. Akseli Lindgren 2002 Raision Kuula
M16 5 km V 14.1. Lauri Suolahti 2002 Tammelan Ryske
M16 5 km V 14.1. Venni Silmälä 2002 Tammelan Ryske
M16 5 km V 14.1. Vilho Mäntyvaara 2001 Teiskon Urheilijat
M16 5 km V 14.1. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 14.1. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 14.1. Ilmari Aho 2001 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 14.1. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 14.1. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 14.1. Oskari Aumo 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 14.1. Tapio Mikkola 2002 Viialan Viri
M16 5 km V 14.1. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 14.1. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 14.1. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 14.1. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 14.1. Arttu Jaakkola 2000 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 14.1. Roope Nyström 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 14.1. Vili Silmälä 2000 Tammelan Ryske
M18 10 km V 14.1. Tommi Niemelä 1999 Ylöjärven Urheilijat
M35 10 km V 14.1. Marko Takomo 1973 Skiteam 105
M35 10 km V 14.1. Vesa Laapas 1976 Valkeakosken Haka
M35 10 km V 14.1. Harri Karjalainen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M45 5 km V 14.1. Mika Hakala 1971 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M45 5 km V 14.1. Juha-Matti Valkama 1967 Nurmijärven Hiihtoseura
M45 5 km V 14.1. Markus Mutikainen 1972 Tammelan Ryske
M50 5 km V 14.1. Jari Valkama 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M50 5 km V 14.1. Mika Kivikoski 1965 Punkalaitumen Kunto
M50 5 km V 14.1. Ari Niittymäki 1965 Skiteam 105
M50 5 km V 14.1. Matti Pääkkönen 1965 Skiteam 105
M55 5 km V 14.1. Jorma Arvola 1962 Pirkkalan Hiihtäjät
M60 5 km V 14.1. Timo Aikasalo 1956 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M60 5 km V 14.1. Hannu Hellsten 1953 Lahden Kaleva
M60 5 km V 14.1. Jarmo Kopra 1954 Valkeakosken Haka
M65 5 km V 14.1. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M65 5 km V 14.1. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M65 5 km V 14.1. Paavo Vesterinen 1949 Tammelan Ryske
M8 1.5 km V 14.1. Vilho Syrjälä 2010 Forssan Salama
M8 1.5 km V 14.1. Jonne Salminen 2009 Tammelan Ryske
MYL 10 km V 14.1. Eero Lapila 1998 Liedon Luja
MYL 10 km V 14.1. Lauri Eskola 1983 Loimaan Jankko
MYL 10 km V 14.1. Markus Pörsti 1993 Noormarkun Nopsa
MYL 10 km V 14.1. Kalle Rytkönen 1988 Vihdin Viesti
MYL 10 km V 14.1. Lasse Lehtisyrjä 1983 Ylöjärven Urheilijat
N10 2.5 km V 14.1. Alina Syrjälä 2008 Forssan Salama
N10 2.5 km V 14.1. Anna Vähävihu 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2.5 km V 14.1. Eevi Pohjolainen 2008 Lauttakylän Luja
N10 2.5 km V 14.1. Siiri Mäkelä 2007 Lauttakylän Luja
N10 2.5 km V 14.1. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N10 2.5 km V 14.1. Elli Kurkikangas 2008 Tammelan Ryske
N10 2.5 km V 14.1. Inka Kuusela 2007 Tammelan Ryske
N10 2.5 km V 14.1. Vilja Välimäki 2008 Tammelan Ryske
N10 2.5 km V 14.1. Peppi Vehmaa 2007 Urjalan Urheilijat
N10 2.5 km V 14.1. Vilja Hujanen 2007 Viialan Viri
N12 2.5 km V 14.1. Eveliina Hakala 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 2.5 km V 14.1. Senni Ruuskanen 2005 Keravan Urheilijat
N12 2.5 km V 14.1. Anniina Hyvönen 2005 Lahden Hiihtoseura
N12 2.5 km V 14.1. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N12 2.5 km V 14.1. Helmi Hujanen 2005 Lempäälän Kisa
N12 2.5 km V 14.1. Oona Kaikkonen 2005 Lempäälän Kisa
N12 2.5 km V 14.1. Viivi Välimäki 2006 Tammelan Ryske
N12 2.5 km V 14.1. Emma Kallio 2006 Tampereen Pyrintö
N12 2.5 km V 14.1. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N12 2.5 km V 14.1. Elisabet Kujanpää 2006 Valkeakosken Haka
N12 2.5 km V 14.1. Erika Pyykkö 2006 Valkeakosken Haka
N12 2.5 km V 14.1. Elice Helenius 2005 Viialan Viri
N12 2.5 km V 14.1. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 2.5 km V 14.1. Noora Nummila 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 2.5 km V 14.1. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N14 2.5 km V 14.1. Emmi Pohjolainen 2004 Lauttakylän Luja
N14 2.5 km V 14.1. Hetta Niemelä 2004 Lempäälän Kisa
N14 2.5 km V 14.1. Viveka Kuivalahti 2004 Lempäälän Kisa
N14 2.5 km V 14.1. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N14 2.5 km V 14.1. Nora Kytäjä 2004 Skiteam 105
N14 2.5 km V 14.1. Henna Salminen 2003 Tammelan Ryske
N14 2.5 km V 14.1. Anni Kallio 2003 Tampereen Pyrintö
N14 2.5 km V 14.1. Ronja Haavisto 2003 Tampereen Pyrintö
N14 2.5 km V 14.1. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N14 2.5 km V 14.1. Milja Itäpää 2003 Ylöjärven Ryhti
N14 2.5 km V 14.1. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 14.1. Essi Metsälä 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 14.1. Sonja Hakala 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 14.1. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N16 5 km V 14.1. Kaisa Keränen 2001 Imatran Urheilijat
N16 5 km V 14.1. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km V 14.1. Inka Joensivu 2002 Lempäälän Kisa
N16 5 km V 14.1. Salla Lindgren 2001 Liedon Luja
N16 5 km V 14.1. Rosa Simola 2001 Pirkkalan Hiihtäjät
N16 5 km V 14.1. Nea Kytäjä 2002 Skiteam 105
N16 5 km V 14.1. Ulla-Maija Peltomaa 2002 Skiteam 105
N16 5 km V 14.1. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 14.1. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 14.1. Kerttu Niinimäki 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 14.1. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 14.1. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 14.1. Milana Itäpää 2002 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 14.1. Nella Niemelä 2001 Ylöjärven Urheilijat
N18 5 km V 14.1. Ester Vuorio 2000 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 14.1. Hilma Ahonen 2000 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 14.1. Aada Nikki 2000 Ulvilan Ura
N18 5 km V 14.1. Juulia Puheloinen 1999 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 14.1. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 14.1. Laura Punkka 1999 Vammalan Seudun Voima
N18 5 km V 14.1. Emma Olander 1999 Ylöjärven Ryhti
N45 5 km V 14.1. Tytti Pelkonen 1966 Paimion Urheilijat
N55 5 km V 14.1. Hannele Uusitalo 1957 Someron Esa
N55 5 km V 14.1. Merja Teräväinen 1955 Someron Esa
N55 5 km V 14.1. Jaana Kuittinen 1962 Tampereen Yritys
N8 1.5 km V 14.1. Nia Kytäjä 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N8 1.5 km V 14.1. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N8 1.5 km V 14.1. Vanessa Vesala 2009 Tammelan Ryske
NYL 5 km V 14.1. Elina Honkavuori 1983 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 14.1. Åsa Lindberg 1979 Pargas IF
NYL 5 km V 14.1. Anne Pitkänen 1996 Punkalaitumen Kunto
NYL 5 km V 14.1. Susanna Suolahti 1998 Tammelan Ryske
NYL 5 km V 14.1. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö