Haltiavuoren Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 25.2.2017
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 22.2.17 21:59:59
Kilpailun nimi Haltiavuoren Hiihdot
Kilpailun numero 150
Kilpailupaikka Helsinki
Kilpailupaikan osoite Pakilantie 124, Helsinki. Pysäköintialueet Kuusmiehentien varrella
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 25.02.2017
Kilpailu on muutettu väliaikalähtöiseksi.
Sarja Matka
MYL P 30 km
NYL P 15 km
M8 P 3 km
N8 P 3 km
M10 P 5 km
N10 P 5 km
M12 P 10 km
N12 P 10 km
M14 P 15 km
N14 P 10 km
M16 P 20 km
N16 P 15 km
M18 P 30 km
N18 P 15 km
M20 P 30 km
N20 P 15 km
M35 P 30 km
N35 P 15 km
M45 P 30 km
M55 P 15 km
M65 P 15 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Pakilan Veto
Seuranumero 10350740
Yhteyshenkilö Pekka Palosuo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 560 6695
GSM
Fax
WWW-osoite www.pakilanveto.fi
Sähköposti pekka.palosuo@iki.fi
Ilmoittautumiset Kilmoa käyttäen ke 22.2.2017 klo 22 mennessä
Osanottomaksut 15 euroa kaikissa sarjoissa
Pankki ja tilinro FI56 5722 8610 0008 37 tilin omistaja Pakilan Veto ry
TD/TDA Matti Heikkilä / Ingalill Aspholm
Tiedustelut ja lisäinfo pekka.palosuo@iki.fi tai 050 560 6695
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Paras pysäköintialue on vastapäätä Kuusmiehentie 58:aa.
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Kilpailu on samalla Ykkösalueen (Etelä-Suomi ja Lahti) pitkien matkojen aluemestaruuskilpailu sekä kansallisen Exel-cupin osakilpailu.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 5 km P 25.2. Aapo Väliharju 2007 Espoon Hiihtoseura
M10 5 km P 25.2. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M10 5 km P 25.2. Antti Kirves 2008 Keravan Urheilijat
M10 5 km P 25.2. Väinö Haara 2007 Pakilan Veto
M10 5 km P 25.2. Anton Lindfors 2008 Pargas IF
M12 10 km P 25.2. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M12 10 km P 25.2. Anton Packalén 2005 Espoon Hiihtoseura
M12 10 km P 25.2. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 10 km P 25.2. Niilo Aivelo 2006 Keravan Urheilijat
M12 10 km P 25.2. Eino Haara 2005 Pakilan Veto
M12 10 km P 25.2. Nuutti Toivonen 2006 Vantaan Hiihtoseura
M12 10 km P 25.2. Florian Fritzén 2006 Österby Sportklubb
M14 15 km P 25.2. Anton Skutnabb 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 15 km P 25.2. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 15 km P 25.2. Ike Melnits 2003 Espoon Hiihtoseura
M14 15 km P 25.2. Esa Lehtonen 2004 Hyvinkään Hiihtäjät
M14 15 km P 25.2. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M14 15 km P 25.2. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M14 15 km P 25.2. Markus Matilainen 2003 Pakilan Veto
M14 15 km P 25.2. Nuutti Jääskeläinen 2004 Pakilan Veto
M16 20 km P 25.2. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 20 km P 25.2. Otto Suhonen 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 20 km P 25.2. Patrik Ingman 2001 Espoon Hiihtoseura
M16 20 km P 25.2. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M16 20 km P 25.2. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M16 20 km P 25.2. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M16 20 km P 25.2. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M16 20 km P 25.2. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M16 20 km P 25.2. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 30 km P 25.2. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 30 km P 25.2. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 30 km P 25.2. Erik Ingman 1999 Espoon Hiihtoseura
M18 30 km P 25.2. Antton Koivisto 1999 Keravan Urheilijat
M18 30 km P 25.2. Väinö Kotro 2000 Kymin Koskenpojat
M18 30 km P 25.2. Lauri Marekwia 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 30 km P 25.2. Simo Siltanen 1997 Paimion Urheilijat
M20 30 km P 25.2. Aarni Laakkonen 1998 Pakilan Veto
M20 30 km P 25.2. Wille Fagerholm 1998 Pakilan Veto
M20 30 km P 25.2. Mika Huotari 1998 Vantaan Hiihtoseura
M35 30 km P 25.2. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M35 30 km P 25.2. Jari Puolakka 1973 Vihdin Viesti
M45 30 km P 25.2. Anssi Reunanen 1964 Forssan Salama
M45 30 km P 25.2. Marko Rantanen 1969 Hollolan Urheilijat -46
M45 30 km P 25.2. Jari Jaakkola 1966 Raision Kuula
M45 30 km P 25.2. Mikko Iso-Tryykäri 1971 Rajamäen Kehitys
M45 30 km P 25.2. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M45 30 km P 25.2. Tero Uusitalo 1970 Vantaan Hiihtoseura
M45 30 km P 25.2. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M55 15 km P 25.2. Petri Heinonen 1961 Espoon Hiihtoseura
M55 15 km P 25.2. Matti Luotio 1955 Espoon Tapiot
M55 15 km P 25.2. Jukka Petersohn 1960 Laukkosken Taimi
M55 15 km P 25.2. Kim Yrjälä 1955 Pakilan Veto
M55 15 km P 25.2. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M55 15 km P 25.2. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M55 15 km P 25.2. Heikki Ruokonen 1955 Vehkalahden Veikot
M65 15 km P 25.2. Eero Moilanen 1946 Kajaanin Hiihtäjät
M65 15 km P 25.2. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M65 15 km P 25.2. Pekka Virtakoivu 1949 Lohjan Louhi
M8 3 km P 25.2. Alex Skutnabb 2009 Espoon Hiihtoseura
M8 3 km P 25.2. Kasper Salmi 2009 Espoon Hiihtoseura
M8 3 km P 25.2. Mikki Kankaanpää 2009 Espoon Hiihtoseura
M8 3 km P 25.2. Svante Strömberg 2009 Espoon Hiihtoseura
M8 3 km P 25.2. Luukas Koivisto 2010 Keravan Urheilijat
M8 3 km P 25.2. Eemeli Taponen 2010 Pakilan Veto
MYL 30 km P 25.2. Ari Mikkelä 1979 Anjalan Liitto
MYL 30 km P 25.2. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 30 km P 25.2. Tero Turunen 1988 Keravan Urheilijat
MYL 30 km P 25.2. Jyri Takanen 1995 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 30 km P 25.2. Aki Kauppinen 1987 Lahden Hiihtoseura
MYL 30 km P 25.2. Lassi Juhanoja 1996 Paimion Urheilijat
MYL 30 km P 25.2. Wilhelm Stenbacka 1990 Ski Jyväskylä
MYL 30 km P 25.2. Konsta Kajan 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km P 25.2. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km P 25.2. Santeri Ryhänen 1977 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km P 25.2. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
N10 5 km P 25.2. Lotta Packalén 2007 Espoon Hiihtoseura
N10 5 km P 25.2. Martta Kankaanpää 2007 Espoon Hiihtoseura
N10 5 km P 25.2. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 5 km P 25.2. Salla Niemi 2007 Hyvinkään Hiihtäjät
N10 5 km P 25.2. Angelina Kuusijärvi 2008 Ingå IF
N10 5 km P 25.2. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N10 5 km P 25.2. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 10 km P 25.2. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N12 10 km P 25.2. Alina Virtanen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 10 km P 25.2. Emmi Nieminen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 10 km P 25.2. Lotta Jämsén 2005 Espoon Hiihtoseura
N12 10 km P 25.2. Phoebe Kuusijärvi 2005 Ingå IF
N12 10 km P 25.2. Senni Ruuskanen 2005 Keravan Urheilijat
N12 10 km P 25.2. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N12 10 km P 25.2. Nella Daavitsainen 2006 Mäntsälän Urheilijat
N12 10 km P 25.2. Alisa Lindfors 2006 Pargas IF
N12 10 km P 25.2. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N12 10 km P 25.2. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 10 km P 25.2. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N14 10 km P 25.2. Annu Virtanen 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 10 km P 25.2. Rosa Niittyviita 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N14 10 km P 25.2. Noora Daavitsainen 2003 Mäntsälän Urheilijat
N14 10 km P 25.2. Emmi Kotamäki 2004 Rajamäen Kehitys
N14 10 km P 25.2. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 10 km P 25.2. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 15 km P 25.2. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N16 15 km P 25.2. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N16 15 km P 25.2. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 15 km P 25.2. Salla Lindgren 2001 Liedon Luja
N18 15 km P 25.2. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N18 15 km P 25.2. Josefiina Latvanen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 15 km P 25.2. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N18 15 km P 25.2. Sandra Jordman 1999 One Way Pro Team
N18 15 km P 25.2. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N18 15 km P 25.2. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N20 15 km P 25.2. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
N20 15 km P 25.2. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 15 km P 25.2. Inka Koljonen 1997 Punkalaitumen Kunto
N35 15 km P 25.2. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
N35 15 km P 25.2. Mari Pihlatie 1975 Herttoniemen Hiihtäjät
N35 15 km P 25.2. Nina Andersen 1974 Kuhmo-Ski
NYL 15 km P 25.2. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL 15 km P 25.2. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 15 km P 25.2. Aira-Maarit Immonen 1991 Valkeakosken Haka
NYL 15 km P 25.2. Emmi-Juulia Hirviniemi 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 15 km P 25.2. Katariina Lonka 1995 Vehkalahden Veikot
NYL 15 km P 25.2. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti