Saarijärven Keväthiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 26.3.2017
Kilpailun alkamisajankohta klo11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 22.3.17 20:59:59
Kilpailun nimi Saarijärven Keväthiihdot
Kilpailun numero 194
Kilpailupaikka Saarijärvi
Kilpailupaikan osoite Hyppyrimäentie 2
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 26.03.2017
Yhteislähtökilpailu
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 8 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 8 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 3 km
M55 V 5 km
M65 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Saarijärven Pullistus
Seuranumero 10344646
Yhteyshenkilö Jukka Hietaniemi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0440 241 900
GSM
Fax
WWW-osoite www.pullistus.fi
Sähköposti toimisto@saarijarvenpullistus.fi
Ilmoittautumiset 22.3.2017 klo 21.00 mennessä, kilmon kautta
Osanottomaksut nuoret 17e, 16v ja yli 20e
Pankki ja tilinro Saarijärven OP, FI08 5408 0420 023944 Saarijärven Pullistus
TD/TDA Mäkinen Heikki
Tiedustelut ja lisäinfo Jukka Hietaniemi, 044-0241900
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Pääsarjoissa rahapalkinnot, tavarapalkintoja.
Muuta tietoa Haastava ylä 5km lenkki käytössä,aikuis sarjoissa.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 26.3. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M10 2 km V 26.3. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M10 2 km V 26.3. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M10 2 km V 26.3. Valtteri Kinnunen 2007 Laukaan Urheilijat
M10 2 km V 26.3. Aleksi Siekkinen 2008 Pihtiputaan Tuisku
M10 2 km V 26.3. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M10 2 km V 26.3. Kalle Tossavainen 2007 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 26.3. Eewert Salmi 2007 Uuraisten Urheilijat
M10 2 km V 26.3. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 3 km V 26.3. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M12 3 km V 26.3. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M12 3 km V 26.3. Niilo Kauppi 2005 Kyrön Voima
M12 3 km V 26.3. Arto Hotokka 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M12 3 km V 26.3. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M12 3 km V 26.3. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M12 3 km V 26.3. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M12 3 km V 26.3. Patrik Rautiainen 2006 Saarijärven Pullistus
M12 3 km V 26.3. Santtu Kynnäs 2006 Saarijärven Pullistus
M12 3 km V 26.3. Lucas Hytönen 2006 Suonenjoen Vasama
M12 3 km V 26.3. Kalle Sivill 2005 Uuraisten Urheilijat
M12 3 km V 26.3. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M14 5 km V 26.3. Eelis Meriläinen 2004 Jyväskylän Hiihtoseura
M14 5 km V 26.3. Kalle Kauppi 2003 Kyrön Voima
M14 5 km V 26.3. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 26.3. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 26.3. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 26.3. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 26.3. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 26.3. Olli Laitinen 2001 Rautalammin Urheilijat
M16 8 km V 26.3. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 26.3. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 26.3. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M16 8 km V 26.3. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M16 8 km V 26.3. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 26.3. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M18 10 km V 26.3. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M18 10 km V 26.3. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 26.3. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 10 km V 26.3. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 26.3. Tuomas Tuikka 1999 Viitasaaren Viesti
M18 10 km V 26.3. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M35 15 km V 26.3. Joni Seppä 1980 Keuruun Kisailijat
M35 15 km V 26.3. Toni Happonen 1981 Kuopion Hiihtäjät
M35 15 km V 26.3. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M45 10 km V 26.3. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M45 10 km V 26.3. Keijo Sivill 1970 Uuraisten Urheilijat
M45 10 km V 26.3. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M45 10 km V 26.3. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M55 5 km V 26.3. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M55 5 km V 26.3. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M55 5 km V 26.3. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M55 5 km V 26.3. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M65 3 km V 26.3. Raimo Kaukonen 1945 Joutsan Pommi
M65 3 km V 26.3. Asko Happonen 1951 Kuopion Hiihtäjät
M8 1 km V 26.3. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M8 1 km V 26.3. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
M8 1 km V 26.3. Jussi Kalilainen 2009 Suonenjoen Vasama
MYL 15 km V 26.3. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 26.3. Risto Uusivirta 1992 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 26.3. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 26.3. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 15 km V 26.3. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 26.3. Tuomas Huopana 1984 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 26.3. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 15 km V 26.3. Lauri Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 26.3. Mikko Marjamaa 1993 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 26.3. Juuso Heiskanen 1995 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 26.3. Lasse Paakkonen 1986 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 26.3. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 26.3. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 26.3. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 26.3. Toni Huuskonen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 26.3. Juha-Matti Mikkolainen 1987 Valkeakosken Haka
MYL 15 km V 26.3. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 26.3. Eero Aittolampi 1997 Ähtärin Urheilijat
MYL 15 km V 26.3. Joonas Kantoniemi 1992 Ähtärin Urheilijat
MYL 15 km V 26.3. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 26.3. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N10 2 km V 26.3. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N10 2 km V 26.3. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N10 2 km V 26.3. Helmi Jauhiainen 2007 Kivijärven Kivekkäät
N10 2 km V 26.3. Meeri Kauppi 2007 Kyrön Voima
N10 2 km V 26.3. Sanni Siekkinen 2008 Pihtiputaan Tuisku
N10 2 km V 26.3. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 26.3. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N10 2 km V 26.3. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 26.3. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N12 3 km V 26.3. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N12 3 km V 26.3. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N12 3 km V 26.3. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 26.3. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N12 3 km V 26.3. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 26.3. Minja Minkkinen 2005 Äänekosken Huima
N14 3 km V 26.3. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N14 3 km V 26.3. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N14 3 km V 26.3. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N14 3 km V 26.3. Viivi Kinnunen 2004 Laukaan Urheilijat
N14 3 km V 26.3. Eveliina Lindsberg 2003 Rautalammin Urheilijat
N14 3 km V 26.3. Sanni Korhonen 2004 Rautalammin Urheilijat
N14 3 km V 26.3. Helmiina Kynnäs 2004 Saarijärven Pullistus
N14 3 km V 26.3. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 26.3. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 26.3. Siiri Tossavainen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 26.3. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N14 3 km V 26.3. Camilla Minkkinen 2004 Äänekosken Huima
N16 5 km V 26.3. Marjaana Jussila 2001 Jämin Jänne
N16 5 km V 26.3. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N16 5 km V 26.3. Anna Heikkilä 2002 Laukaan Urheilijat
N16 5 km V 26.3. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N16 5 km V 26.3. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N18 8 km V 26.3. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N18 8 km V 26.3. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 8 km V 26.3. Linnea Halonen 2000 Närpes Kraft Skidförening
N18 8 km V 26.3. Loviisa Kalliokoski 1999 Perhon Kiri
N18 8 km V 26.3. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N18 8 km V 26.3. Iida-Sofia Korhonen 2000 Rautalammin Urheilijat
N18 8 km V 26.3. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N18 8 km V 26.3. Tessa Kuorelahti 1999 Äänekosken Huima
N35 5 km V 26.3. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N35 5 km V 26.3. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N45 3 km V 26.3. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N45 3 km V 26.3. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 26.3. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N8 1 km V 26.3. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N8 1 km V 26.3. Petra Rautiainen 2010 Saarijärven Pullistus
N8 1 km V 26.3. Anni Kalilainen 2011 Suonenjoen Vasama
NYL 8 km V 26.3. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 8 km V 26.3. Anna-Kaisa Lall 1991 IF Femman
NYL 8 km V 26.3. Maarit Korpi 1986 If Åsarna
NYL 8 km V 26.3. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne
NYL 8 km V 26.3. Petra Viirumäki 1996 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 8 km V 26.3. Terttu Lappi 1986 Kangasniemen Kalske
NYL 8 km V 26.3. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 8 km V 26.3. Irina Nousiainen 1985 Keuruun Kisailijat
NYL 8 km V 26.3. Johanna Heinänen 1989 Kuoreveden Kärki
NYL 8 km V 26.3. Maria Mikkonen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 8 km V 26.3. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 8 km V 26.3. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 8 km V 26.3. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 8 km V 26.3. Heta Jalonen 1991 Valkeakosken Haka
NYL 8 km V 26.3. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima