FIS Ylläksen Kisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.4.2017
Kilpailun alkamisajankohta Klo 10.00 alkaen
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.4.17 19:59:59
Kilpailun nimi FIS Ylläksen Kisat
Kilpailun numero 205
Kilpailupaikka Ylläs
Kilpailupaikan osoite Kolarin Ylläsjärvellä ISO-YLLÄKSEN hiihtokeskuksessa
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 16.04.2017
FIS-koodi pakollinen yleisessä ja 20-sarjassa!
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 3 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
M9 V 1 km
N9 V 1 km
M11 V 2 km
N11 V 2 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Sieppijärven Sisu
Seuranumero 10348642
Yhteyshenkilö Antero Pietilä
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 713 912
GSM
Fax
WWW-osoite www.sieppijarvensisu.com
Sähköposti antero_pietila@hotmail.com
Ilmoittautumiset 7.4.2017 klo 20.00 mennessä osoitteella www.kilmo.fi
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 15€, muut 20€ maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä tilille
Pankki ja tilinro FI7056435720030106, BIC: OKOYFIHH, Sieppijärven Sisu
Tiedustelut ja lisäinfo Antero Pietilä puh. 0400 – 713912, antero_pietila@hotmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa LÄHTÖLUETTELOT JA TULOKSET: http://www.sieppijarvensisu.com

KILPAILUKANSLIA: Iso – Ylläksellä (iso halli stadionin vieressä) avoinna: sunnuntaina alkaen klo 8

KANSLIAN YHTEYSTIEDOT: Isabella Pietilä, puh. 0400-533418

Tervetuloa Ylläkselle!

Sieppijärven Sisu ry
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.4. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 16.4. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 16.4. Simon Söderlund 2007 IF Brahe
M10 2 km V 16.4. Topias Vuorela 2007 IF Minken
M10 2 km V 16.4. Veikka Muotka 2007 Muonion Kiri
M10 2 km V 16.4. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 16.4. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M10 2 km V 16.4. Eetu Takanen 2007 Vehkalahden Veikot
M10 2 km V 16.4. Elmeri Helander 2007 Visa Ski Team Kemi
M10 2 km V 16.4. Nooa Kaunisto 2007 Visa Ski Team Kemi
M11 2 km V 16.4. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M11 2 km V 16.4. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M11 2 km V 16.4. Veikka Mäki-Runsas 2006 Visa Ski Team Kemi
M11 2 km V 16.4. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M12 2 km V 16.4. Benjamin Sandnäs 2005 IF Brahe
M12 2 km V 16.4. Kasper Kähkönen 2005 One Way Pro Team
M12 2 km V 16.4. Jesse Ylimäki 2005 Visa Ski Team Kemi
M12 2 km V 16.4. Johannes Paaso 2005 Visa Ski Team Kemi
M12 2 km V 16.4. Tuomas Laurikainen 2005 Visa Ski Team Kemi
M13 3 km V 16.4. Julius Aho 2004 Espoon Hiihtoseura
M13 3 km V 16.4. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M13 3 km V 16.4. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M13 3 km V 16.4. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M13 3 km V 16.4. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M13 3 km V 16.4. Aukusti Arvola 2004 Lempäälän Kisa
M13 3 km V 16.4. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M13 3 km V 16.4. Miika Muotka 2004 Muonion Kiri
M13 3 km V 16.4. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M13 3 km V 16.4. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M14 3 km V 16.4. Matias Riipi 2003 Inarin Yritys
M14 3 km V 16.4. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 16.4. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 16.4. Turkka Nieminen 2003 Valkeakosken Haka
M14 3 km V 16.4. Marko Kukkonen 2003 Visa Ski Team Kemi
M14 3 km V 16.4. Niko Anttola 2003 Visa Ski Team Kemi
M15 5 km V 16.4. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M15 5 km V 16.4. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M15 5 km V 16.4. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M15 5 km V 16.4. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M15 5 km V 16.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 16.4. Aabel Lehtoranta 2002 One Way Pro Team
M15 5 km V 16.4. Valtteri Heinimaa 2002 Tampereen Yritys
M15 5 km V 16.4. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M15 5 km V 16.4. Jarkko Kukkonen 2002 Visa Ski Team Kemi
M15 5 km V 16.4. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 16.4. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M16 5 km V 16.4. Lasse Hietaoja 2001 Kankaanpään Urheilijat
M16 5 km V 16.4. Santeri Koivisto 2001 Kuhmo-Ski
M16 5 km V 16.4. Eemil Lehtoranta 2001 One Way Pro Team
M16 5 km V 16.4. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 16.4. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M18 10 km V 16.4. Otto-Eemil Karvinen 1999 Kontiolahden Urheilijat
M18 10 km V 16.4. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 16.4. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 10 km V 16.4. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 16.4. Tuure Pesola 1999 Pohti SkiTeam
M18 10 km V 16.4. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 16.4. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M20 10 km V 16.4. Anton Storvall 1997 IF Åsarna
M20 10 km V 16.4. Väinö Pääkkölä 1997 Sieppijärven Sisu
M20 10 km V 16.4. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
M20 10 km V 16.4. Eero Aittolampi 1997 Visa Ski Team Kemi
M20 10 km V 16.4. Samuli Sulisalo 1997 Visa Ski Team Kemi
M20 10 km V 16.4. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
M35 10 km V 16.4. Tommi Lavonen 1981 Anjalan Liitto
M35 10 km V 16.4. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M35 10 km V 16.4. Petri Koivisto 1974 Kuhmo-Ski
M35 10 km V 16.4. Heikki Karjaluoto 1977 Oulun Kilpa-Veljet
M45 5 km V 16.4. Sören Svenlin 1970 IF Åsarna
M45 5 km V 16.4. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 16.4. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 16.4. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 5 km V 16.4. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M55 5 km V 16.4. Jorma Arvola 1962 Pirkkalan Hiihtäjät
M65 5 km V 16.4. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 5 km V 16.4. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M65 5 km V 16.4. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M8 1 km V 16.4. Konsta Muotka 2009 Muonion Kiri
M8 1 km V 16.4. Marius Pitkänen 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 1 km V 16.4. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 1 km V 16.4. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M8 1 km V 16.4. Joona Ylimäki 2010 Visa Ski Team Kemi
M9 1 km V 16.4. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M9 1 km V 16.4. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1 km V 16.4. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M9 1 km V 16.4. Elmeri Mäki-Runsas 2008 Visa Ski Team Kemi
M9 1 km V 16.4. Niko Vestenius 2008 Visa Ski Team Kemi
MYL 10 km V 16.4. Niklas Niska 1992 * Seura Tuntematon Skipassi/lisenssi
MYL 10 km V 16.4. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 16.4. Christian Kronberg 1994 IF Minken
MYL 10 km V 16.4. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 10 km V 16.4. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 10 km V 16.4. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 10 km V 16.4. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 10 km V 16.4. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 16.4. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 16.4. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 16.4. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 16.4. Juha Vähämetsä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.4. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.4. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.4. Jouni Pitkänen 1994 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.4. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km V 16.4. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.4. Lasse Lehtisyrjä 1983 Ylöjärven Urheilijat
N10 2 km V 16.4. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N10 2 km V 16.4. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N10 2 km V 16.4. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N10 2 km V 16.4. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N10 2 km V 16.4. Aada Virta 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 16.4. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 16.4. Sofia Palojärvi 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N10 2 km V 16.4. Ella-Sofia Kaiponen 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 16.4. Anna Kerko 2007 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 16.4. Edith Kilpiäinen 2007 Visa Ski Team Kemi
N10 2 km V 16.4. Veera Niskanen 2007 Visa Ski Team Kemi
N10 2 km V 16.4. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N11 2 km V 16.4. Sofia Talvensaari 2006 Kalannin Vankka
N11 2 km V 16.4. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N11 2 km V 16.4. Seela Salokangas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N11 2 km V 16.4. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N11 2 km V 16.4. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N11 2 km V 16.4. Frida Kilpiäinen 2006 Visa Ski Team Kemi
N12 2 km V 16.4. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N12 2 km V 16.4. Maja Söderlund 2005 IF Brahe
N12 2 km V 16.4. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N12 2 km V 16.4. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N12 2 km V 16.4. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N12 2 km V 16.4. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N12 2 km V 16.4. Sunna Vihervirta 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 16.4. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N12 2 km V 16.4. Hanna Niskanen 2005 Visa Ski Team Kemi
N12 2 km V 16.4. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N12 2 km V 16.4. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N13 3 km V 16.4. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N13 3 km V 16.4. Rebecca Sandnäs 2004 IF Brahe
N13 3 km V 16.4. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N13 3 km V 16.4. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N13 3 km V 16.4. Krista Manninen 2004 Nakkilan Vire
N13 3 km V 16.4. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 3 km V 16.4. Iida-Emilia Kaiponen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N13 3 km V 16.4. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N13 3 km V 16.4. Sara Niskanen 2004 Visa Ski Team Kemi
N13 3 km V 16.4. Mimi Johanna Nybacka 2004 Vähänkyrön Viesti
N13 3 km V 16.4. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N14 3 km V 16.4. Oili Holopainen 2003 Keminsuun Kisa
N14 3 km V 16.4. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N14 3 km V 16.4. Veera Korpi 2003 Kyrön Voima
N14 3 km V 16.4. Monica Kähkönen 2003 One Way Pro Team
N14 3 km V 16.4. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 16.4. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 16.4. Anni Oikarinen 2003 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 16.4. Kerttu Pirneskoski 2003 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 16.4. Sanni Pulkkinen 2003 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 16.4. Venla Järvelä 2003 Vuokatti Ski Team Kainuu
N15 3 km V 16.4. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N15 3 km V 16.4. Kristiina Rantakömi 2002 Hollolan Urheilijat -46
N15 3 km V 16.4. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N15 3 km V 16.4. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N15 3 km V 16.4. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N15 3 km V 16.4. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 3 km V 16.4. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 3 km V 16.4. Hanna Havela 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 3 km V 16.4. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 3 km V 16.4. Nita Paaso 2002 Sievin Sisu
N15 3 km V 16.4. Jonna Vestenius 2002 Visa Ski Team Kemi
N15 3 km V 16.4. Minna Kukkonen 2002 Visa Ski Team Kemi
N16 3 km V 16.4. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N16 3 km V 16.4. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N16 3 km V 16.4. Suvi Leinonen 2001 Kainuun Hiihtoseura
N16 3 km V 16.4. Jutta Kortelainen 2001 Leppävirran Viri
N16 3 km V 16.4. Iida Kajanki 2001 Raision Kuula
N16 3 km V 16.4. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N18 5 km V 16.4. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 16.4. Elin Björk 1999 IK Falken
N18 5 km V 16.4. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N18 5 km V 16.4. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
N18 5 km V 16.4. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N18 5 km V 16.4. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 5 km V 16.4. Jenni Kortelainen 1999 Puijon Hiihtoseura
N18 5 km V 16.4. Saana Vuolle 2000 Tampereen Pyrintö
N18 5 km V 16.4. Ella Anttola 1999 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 16.4. Henna Hamari 2001 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 16.4. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
N20 5 km V 16.4. Emelie Svenlin 1998 IF Åsarna
N20 5 km V 16.4. Emmi Lämsä 1998 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 16.4. Jonna Niskanen 1997 Visa Ski Team Kemi
N35 5 km V 16.4. Suvi Karjaluoto 1978 Oulun Kilpa-Veljet
N45 5 km V 16.4. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 16.4. Siru Soininen 2009 Espoon Hiihtoseura
N8 1 km V 16.4. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N8 1 km V 16.4. Lotta Lindholm 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 16.4. Tiitu Takanen 2009 Vehkalahden Veikot
N8 1 km V 16.4. Minea Miettunen 2009 Visa Ski Team Kemi
N8 1 km V 16.4. Peppi Poutanen 2010 Visa Ski Team Kemi
N9 1 km V 16.4. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N9 1 km V 16.4. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N9 1 km V 16.4. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N9 1 km V 16.4. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N9 1 km V 16.4. Lotta Rossi 2008 Visa Ski Team Kemi
N9 1 km V 16.4. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km V 16.4. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.4. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 16.4. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.4. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.4. Johanna Heinänen 1989 Kuoreveden Kärki
NYL 5 km V 16.4. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.4. Ruut Vähämetsä 1988 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.4. Marjaana Pitkänen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.4. Anna-Kaisa Saari 1995 Ylivieskan Kuula