FIS Imatran Kylpylähiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 4.11.2017-5.11.2017
Kilpailun alkamisajankohta 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 31.10.17 15:59:59
Kilpailun nimi FIS Imatran Kylpylähiihdot
Kilpailun numero 002
Kilpailupaikka Imatra
Kilpailupaikan osoite Ottelukatu 11, 55420 Imatra
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 04.11.2017
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M12 P 2.5 km
N12 P 2.5 km
M14 P 5 km
N14 P 2.5 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 05.11.2017
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M12 V 2.5 km
N12 V 2.5 km
M14 V 5 km
N14 V 2.5 km
M16 V 10 km
N16 V 5 km
M18 V 15 km
N18 V 10 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Imatran Urheilijat
Seuranumero 10350122
Yhteyshenkilö Simo Rasimus
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 829 6757
GSM
Fax
WWW-osoite www.imatranurheilijat.fi
Sähköposti simo.rasimus@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset KILMO:n kautta 31.10. klo 16.00 mennessä.
Osanottomaksut Yleinen, 20 ja 18 30€/kilpailupäivä. Alle 16-v 20€/kilpailupäivä
Pankki ja tilinro FI37 1038 3000 3205 70 Nordea Imatra
TD/TDA TD
Toivo Vahvelainen,
+358 40 5630391
kristop.vahvelainen(at)pp.inet.fi
TDA
Niklas Turku
+358 400 715655
niklas.turku(at)gmail.com
Tiedustelut ja lisäinfo Kari Ahonen +358 400 716386 kariolavi.ahonen(at)gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus http://www.imatrankylpyla.fi/
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M12 2.5 km P 4.11. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M12 2.5 km P 4.11. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M12 2.5 km P 4.11. Lassi Pärtty 2006 Vehkalahden Veikot
M12 2.5 km P 4.11. Samu Tilli 2006 Vehkalahden Veikot
M12 2.5 km P 4.11. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km P 4.11. Elias Lönnström 2004 Borgå Akilles
M14 5 km P 4.11. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 4.11. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 4.11. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 5 km P 4.11. Saku Miettinen 2002 Joutsenon Kullervo
M16 5 km P 4.11. Arttu Turtiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
M16 5 km P 4.11. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 4.11. Markus Matilainen 2003 Pakilan Veto
M16 5 km P 4.11. Tommi Weck 2003 Pakilan Veto
M16 5 km P 4.11. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 10 km P 4.11. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 4.11. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 4.11. Patrik Ingman 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 4.11. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km P 4.11. Joonas Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
M18 10 km P 4.11. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 10 km P 4.11. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 10 km P 4.11. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 4.11. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
M20 10 km P 4.11. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M20 10 km P 4.11. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M20 10 km P 4.11. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km P 4.11. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km P 4.11. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 4.11. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 4.11. Aapo Ahonen 1996 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 4.11. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 4.11. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 4.11. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 4.11. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 4.11. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 4.11. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 4.11. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
MYL 10 km P 4.11. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 4.11. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 4.11. Jari Turtiainen 1997 Savonlinnan Hiihtoseura
MYL 10 km P 4.11. Miika Ruokonen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 10 km P 4.11. Konsta Kajan 1992 Vantaan Hiihtoseura
N12 2.5 km P 4.11. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N12 2.5 km P 4.11. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N12 2.5 km P 4.11. Nella Daavitsainen 2006 Keravan Urheilijat
N12 2.5 km P 4.11. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N12 2.5 km P 4.11. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 2.5 km P 4.11. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N14 2.5 km P 4.11. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N14 2.5 km P 4.11. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 2.5 km P 4.11. Minea Mannerkivi 2004 Lahden Hiihtoseura
N14 2.5 km P 4.11. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 2.5 km P 4.11. Jasmin Turunen 2005 Lappeen Riento
N14 2.5 km P 4.11. Lotta Aumakallio 2004 Lappeen Riento
N14 2.5 km P 4.11. Iida-Emilia Karhula 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N14 2.5 km P 4.11. Veera Aunila 2005 Pakilan Veto
N14 2.5 km P 4.11. Veera Kopponen 2005 Pakilan Veto
N14 2.5 km P 4.11. Kiia Karttunen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 2.5 km P 4.11. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 4.11. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 4.11. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N16 5 km P 4.11. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 4.11. Aino-Kaisa Taipale 2002 Mäntyharjun Virkistys
N18 5 km P 4.11. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km P 4.11. Jenny Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
N18 5 km P 4.11. Iisa Varis 2000 Juvan Urheilijat
N18 5 km P 4.11. Aino Huttunen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 4.11. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 4.11. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 5 km P 4.11. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 4.11. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 4.11. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 4.11. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 4.11. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N20 5 km P 4.11. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 5 km P 4.11. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
N20 5 km P 4.11. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
N20 5 km P 4.11. Viivi Varjus 1999 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 4.11. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km P 4.11. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL 5 km P 4.11. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km P 4.11. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 4.11. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
M12 2.5 km V 5.11. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M12 2.5 km V 5.11. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M12 2.5 km V 5.11. Lassi Pärtty 2006 Vehkalahden Veikot
M12 2.5 km V 5.11. Samu Tilli 2006 Vehkalahden Veikot
M12 2.5 km V 5.11. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M12 2.5 km V 5.11. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km V 5.11. Elias Lönnström 2004 Borgå Akilles
M14 5 km V 5.11. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M14 5 km V 5.11. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 10 km V 5.11. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 10 km V 5.11. Markus Matilainen 2003 Pakilan Veto
M16 10 km V 5.11. Tommi Weck 2003 Pakilan Veto
M16 10 km V 5.11. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 15 km V 5.11. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 15 km V 5.11. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 15 km V 5.11. Patrik Ingman 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 15 km V 5.11. Joonas Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
M18 15 km V 5.11. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 15 km V 5.11. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 15 km V 5.11. Akseli Iivonen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M18 15 km V 5.11. Saku Hakulinen 2000 Vehkalahden Veikot
M20 15 km V 5.11. Aleksi Lehtinen 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 15 km V 5.11. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M20 15 km V 5.11. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M20 15 km V 5.11. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 5.11. Aapo Ahonen 1996 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 5.11. Jarkko Sinkkonen 1992 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 5.11. Mika Kaljunen 1979 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 5.11. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 5.11. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 5.11. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 15 km V 5.11. Jussi Tauriainen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 15 km V 5.11. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 5.11. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 15 km V 5.11. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
MYL 15 km V 5.11. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 5.11. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km V 5.11. Konsta Kajan 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 5.11. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
N12 2.5 km V 5.11. Nanna Hyyrynen 2006 Anjalan Liitto
N12 2.5 km V 5.11. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N12 2.5 km V 5.11. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N12 2.5 km V 5.11. Nella Daavitsainen 2006 Keravan Urheilijat
N12 2.5 km V 5.11. Alisa Syrova 2009 Lappeen Riento
N12 2.5 km V 5.11. Anita Syrova 2006 Lappeen Riento
N12 2.5 km V 5.11. Jemina Turunen 2007 Lappeen Riento
N12 2.5 km V 5.11. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N12 2.5 km V 5.11. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 2.5 km V 5.11. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N14 2.5 km V 5.11. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N14 2.5 km V 5.11. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 2.5 km V 5.11. Kristina Nikkinen 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N14 2.5 km V 5.11. Minea Mannerkivi 2004 Lahden Hiihtoseura
N14 2.5 km V 5.11. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 2.5 km V 5.11. Jasmin Turunen 2005 Lappeen Riento
N14 2.5 km V 5.11. Saara Kervinen 2005 Lappeen Riento
N14 2.5 km V 5.11. Venla Miettinen 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N14 2.5 km V 5.11. Veera Aunila 2005 Pakilan Veto
N14 2.5 km V 5.11. Veera Kopponen 2005 Pakilan Veto
N14 2.5 km V 5.11. Pinja Yläharju 2005 Puumalan Hiihtäjät
N14 2.5 km V 5.11. Kiia Karttunen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 2.5 km V 5.11. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N14 2.5 km V 5.11. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 5.11. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 5.11. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N16 5 km V 5.11. Noora Nikkinen 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 5.11. Veera Kiero 2003 Lappeen Riento
N16 5 km V 5.11. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 10 km V 5.11. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 10 km V 5.11. Jenny Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
N18 10 km V 5.11. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 10 km V 5.11. Iida-Mari Takanen 2001 Kymin Koskenpojat
N18 10 km V 5.11. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 10 km V 5.11. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 10 km V 5.11. Eerika Kasanen 2001 Puumalan Hiihtäjät
N18 10 km V 5.11. Alisa Hyytiäinen 2000 Vehkalahden Veikot
N18 10 km V 5.11. Kaisa Hellä 2001 Vehkalahden Veikot
N18 10 km V 5.11. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N20 10 km V 5.11. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
N20 10 km V 5.11. Katri Mäkelä 1998 Imatran Urheilijat
N20 10 km V 5.11. Viivi Varjus 1999 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 5.11. Tuuli Suutari 1997 Anjalan Liitto
NYL 10 km V 5.11. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 5.11. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 5.11. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 5.11. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa