Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.10.2017-29.10.2017
Kilpailun alkamisajankohta La 28.10.2017 klo 10.30, Su 29.10. klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 20.10.17 23:59:59
Kilpailun nimi Suomen Cup
Kilpailun numero 001
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Opistontie 4, 88610 Vuokatti (Vuokatin Urheiluopisto)
Kilpailun luokitus Suomen Cup
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 28.10.2017
Sarja Matka
MYL V sprintti
NYL V sprintti
Kilpailupäivä 2: Su 29.10.2017
Sarja Matka
MYL V 3x6 km
NYL V 3x4 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Sotkamon Jymy
Seuranumero 10343867
Yhteyshenkilö Marita Kaipainen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 570 7778
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/
Sähköposti marita.kaipainen@windowslive.com
Ilmoittautumiset 20.10.2017 klo 24.00 mennessä Kilmo-ilmoittautumisjärjestelmän kautta, www.kilmo.fi
Osanottomaksut 28.10. Henkilökohtainen kilpailu 30€ / kilpailija, 29.10. Viesti 60€ / joukkue
Pankki ja tilinro Sotkamon Osuuspankki: FI57 5436 0920 0200 24 (Sotkamon Jymy)
TD/TDA TD - Niklas Turku, TDA - Jarmo Ryytty
Tiedustelut ja lisäinfo Marita Kaipainen, marita.kaipainen@windowslive.com, 050-5707778
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Sokos Hotel Vuokatilta, Kidekuja 2, 88610 Vuokatti
Majoitus Vuokatin Urheiluopisto, Sokos Hotel Vuokatti
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa HUOM! Ilmottautuminen avautuu Kilmoon 16.10.!

Kisakanslia ja joukkueenjohtajien kokoukset Break Sokos Hotel Vuokatti
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL sprintti V 28.10. Erik Ingman 1999 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Frans Vainikka 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL sprintti V 28.10. Sami Orpana 1990 Hollolan Urheilijat -46
MYL sprintti V 28.10. Kasper Lönnbäck 1997 IF Minken
MYL sprintti V 28.10. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL sprintti V 28.10. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL sprintti V 28.10. Axel Aurén 1999 IF Åsarna
MYL sprintti V 28.10. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL sprintti V 28.10. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL sprintti V 28.10. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 28.10. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 28.10. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Ilari Nissinen 1996 Joensuun Kataja
MYL sprintti V 28.10. Mikko Loukkaanhuhta 1995 Jämin Jänne
MYL sprintti V 28.10. Ristomatti Hakola 1991 Jämin Jänne
MYL sprintti V 28.10. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 28.10. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 28.10. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 28.10. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 28.10. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL sprintti V 28.10. Samuli Sulisalo 1997 Karihaaran Visa
MYL sprintti V 28.10. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL sprintti V 28.10. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL sprintti V 28.10. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Riku Ikonen 1999 Kiteen Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Antti Repo 1994 Kontiolahden Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Otto-Eemil Karvinen 1999 Kontiolahden Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Teemu Huhtala 1995 Kontiolahden Urheilijat
MYL sprintti V 28.10. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Janne Tervo 1989 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti V 28.10. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti V 28.10. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti V 28.10. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti V 28.10. Alexander Artemyev 1982 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Leevi Mutru 1995 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Onni-Kalle Lahdelma 2000 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL sprintti V 28.10. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL sprintti V 28.10. Onni Rantahalvari 1999 One Way Pro Team
MYL sprintti V 28.10. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Kalle Määttä 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Samuli Schroderus 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Akseli Kuusimaa 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Heikki Korpela 1990 POHTI SKITEAM
MYL sprintti V 28.10. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL sprintti V 28.10. Joel Ikonen 1994 POHTI SKITEAM
MYL sprintti V 28.10. Juuso Haarala 1996 POHTI SKITEAM
MYL sprintti V 28.10. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Lasse Paakkonen 1986 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti V 28.10. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti V 28.10. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL sprintti V 28.10. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL sprintti V 28.10. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Jani Hämäläinen 1990 Ski Jyväskylä
MYL sprintti V 28.10. Jari Joutsen 1978 Ski Jyväskylä
MYL sprintti V 28.10. Mikko Marjamaa 1993 Ski Jyväskylä
MYL sprintti V 28.10. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL sprintti V 28.10. Lauri Vuorinen 1995 Skiteam 105
MYL sprintti V 28.10. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
MYL sprintti V 28.10. Ari Luusua 1988 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 28.10. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 28.10. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL sprintti V 28.10. Teemu Eerola 1998 Tampereen Yritys
MYL sprintti V 28.10. Eero Kukkonen 1996 TEAM SKIERS
MYL sprintti V 28.10. Akseli Vuorinen 1995 Valkeakosken Haka
MYL sprintti V 28.10. Juha-Matti Mikkolainen 1987 Valkeakosken Haka
MYL sprintti V 28.10. Anssi Pentsinen 1986 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Jyri Korhonen 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Lauri Marekwia 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Mika Huotari 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Olli Hiidensalo 1991 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 28.10. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL sprintti V 28.10. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
MYL sprintti V 28.10. Joonas Huttunen 1995 Vieremän Koitto
MYL sprintti V 28.10. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL sprintti V 28.10. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 28.10. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 28.10. Miika Lampinen 1991 Äänekosken Huima
MYL sprintti V 28.10. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
NYL sprintti V 28.10. Mari Eder 1987 Enon Kisa-Pojat
NYL sprintti V 28.10. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL sprintti V 28.10. Mira Holopainen 1993 Hollolan Urheilijat -46
NYL sprintti V 28.10. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Jenni Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Maija Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL sprintti V 28.10. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL sprintti V 28.10. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL sprintti V 28.10. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
NYL sprintti V 28.10. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti V 28.10. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 28.10. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 28.10. Laura Tukia 1999 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 28.10. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 28.10. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL sprintti V 28.10. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
NYL sprintti V 28.10. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Alisa Toivanen 1998 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 28.10. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 28.10. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
NYL sprintti V 28.10. Johanna Pykäläinen 1996 Kontiolahden Urheilijat
NYL sprintti V 28.10. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL sprintti V 28.10. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL sprintti V 28.10. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL sprintti V 28.10. Elina Hämäläinen 1998 Kymin Koskenpojat
NYL sprintti V 28.10. Sofia Pitkänen 1998 Kymin Koskenpojat
NYL sprintti V 28.10. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL sprintti V 28.10. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL sprintti V 28.10. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL sprintti V 28.10. Ilona Saastamoinen 1997 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Jenni Tolonen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Krista Niiranen 1993 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Pia Vähäkuopus 1996 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Terttu Lappi 1986 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 28.10. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 28.10. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 28.10. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 28.10. Sonja Mörsky 1991 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 28.10. Viivi Varjus 1999 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 28.10. Salla Koskela 1992 Tammelan Ryske
NYL sprintti V 28.10. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö
NYL sprintti V 28.10. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 28.10. Kerttu Niskanen 1988 Vieremän Koitto
NYL sprintti V 28.10. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti V 28.10. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu