Ski Jyväskylä Ensilumenhiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.12.17 23:59:59
Kilpailun nimi Ski Jyväskylä Ensilumenhiihdot
Kilpailun numero 021
Kilpailupaikka Jyväskylä
Kilpailupaikan osoite Laajavuorentie 15, 40740 Jyväskylä
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.12.2017
Lisäksi Kuntosarja 6 km
Sarja Matka
MYL P 12 km
NYL P 6 km
M8 P 1.5 km
N8 P 1.5 km
M10 P 1.5 km
N10 P 1.5 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 4.5 km
N14 P 3 km
M16 P 6 km
N16 P 4.5 km
M18 P 9 km
N18 P 6 km
M20 P 9 km
N20 P 6 km
M40 P 9 km
N40 P 6 km
M45 P 9 km
M50 P 9 km
N50 P 6 km
M55 P 9 km
M60 P 6 km
M65 P 6 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ski Jyväskylä
Seuranumero 10350452
Yhteyshenkilö Juha Tuikkanen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 384 0403
GSM
Fax
WWW-osoite www.skijyvaskyla.fi
Sähköposti skijyvaskyla@gmail.com
Ilmoittautumiset 12.12.2017 KLO 23:59 Kilmo. Kuntosarjan (naiset ja miehet samassa sarjassa) ilmoittautumiset Ski Jyväskylän sähköpostiin - skijyvaskyla@gmail.com - 12.12.2017 klo 23:59 mennessä.
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 15€ ja siitä vanhemmat 20€
Pankki ja tilinro KSOP FI92 5290 9520 0105 61 Ski Jyväskylä
TD/TDA Matti Harju
Tiedustelut ja lisäinfo skijyvaskyla@gmail.com, www.skijyvaskyla.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Kuntosarjan (naiset ja miehet samassa sarjassa) ilmoittautumiset Ski Jyväskylän sähköpostiin - skijyvaskyla@gmail.com - 12.12.2017 klo 23:59 mennessä.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.5 km P 16.12. Alex Skutnabb 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 1.5 km P 16.12. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M10 1.5 km P 16.12. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 1.5 km P 16.12. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 1.5 km P 16.12. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1.5 km P 16.12. Aleksi Kallio 2008 Ski Jyväskylä
M10 1.5 km P 16.12. Vilho Hietala 2008 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 16.12. Tom Lainet 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 16.12. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km P 16.12. Arttu Remes 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km P 16.12. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km P 16.12. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km P 16.12. Konsta Peltola 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km P 16.12. Onni Mäiseli 2007 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km P 16.12. Eetu Vesanen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 16.12. Juuso Tapanila 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 16.12. Kalle Tossavainen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 16.12. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 16.12. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 16.12. Veeti Kasperi Savolainen 2007 Ski Jyväskylä
M14 4.5 km P 16.12. Anton Skutnabb 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 4.5 km P 16.12. Elmeri Konstari 2005 Jämsänkosken Ilves
M14 4.5 km P 16.12. Tuomas Peltola 2004 Keuruun Kisailijat
M14 4.5 km P 16.12. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 4.5 km P 16.12. Veeti Tikka 2004 Konneveden Urheilijat
M14 4.5 km P 16.12. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 4.5 km P 16.12. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M14 4.5 km P 16.12. Sakari Sulkula 2005 Muuramen Urheilijat
M14 4.5 km P 16.12. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M14 4.5 km P 16.12. Johannes Anttila 2005 Ski Jyväskylä
M14 4.5 km P 16.12. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M14 4.5 km P 16.12. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M14 4.5 km P 16.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M16 6 km P 16.12. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 6 km P 16.12. Ike Melnits 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 6 km P 16.12. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M16 6 km P 16.12. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M16 6 km P 16.12. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 6 km P 16.12. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 16.12. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 16.12. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 16.12. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 16.12. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 16.12. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 16.12. Santtu Salo 2002 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 16.12. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M18 9 km P 16.12. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 9 km P 16.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M18 9 km P 16.12. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 9 km P 16.12. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 9 km P 16.12. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 9 km P 16.12. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 9 km P 16.12. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
M18 9 km P 16.12. Samuli Peltola 2001 Keuruun Kisailijat
M18 9 km P 16.12. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 9 km P 16.12. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 9 km P 16.12. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M18 9 km P 16.12. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 9 km P 16.12. Veikka Rajala 2000 Tampereen Pyrintö
M18 9 km P 16.12. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M18 9 km P 16.12. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 9 km P 16.12. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 9 km P 16.12. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 9 km P 16.12. Aapo Tauru 1999 Kangasalan Kisa
M20 9 km P 16.12. Juho Lakanen 1998 Perhon Kiri
M40 9 km P 16.12. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M40 9 km P 16.12. Santeri Ryhänen 1977 Vantaan Hiihtoseura
M45 9 km P 16.12. Riku Lehto 1971 Alajärven Ankkurit
M45 9 km P 16.12. Kimmo Kaario 1972 Jämsänkosken Ilves
M45 9 km P 16.12. Jukka-Pekka Järvinen 1971 Pihtiputaan Tuisku
M45 9 km P 16.12. Pertti Huotari 1969 Pihtiputaan Tuisku
M45 9 km P 16.12. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M45 9 km P 16.12. Timo Salminen 1969 Ski Jyväskylä
M45 9 km P 16.12. Keijo Sivill 1970 Uuraisten Urheilijat
M45 9 km P 16.12. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M45 9 km P 16.12. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M45 9 km P 16.12. Tero Viik 1973 Äänekosken Huima
M50 9 km P 16.12. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M50 9 km P 16.12. Jarmo Kuusitaipale 1967 Kontiolahden Urheilijat
M50 9 km P 16.12. Jari Nieminen 1964 Padasjoen Yritys
M50 9 km P 16.12. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M50 9 km P 16.12. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M50 9 km P 16.12. Samuli Pigg 1966 Ski Jyväskylä
M60 6 km P 16.12. Heikki Peltonen 1957 Joutsan Pommi
M60 6 km P 16.12. Matti Luotio 1955 Keuruun Kisailijat
M60 6 km P 16.12. Eero Jalkanen 1955 Pyhäselän Urheilijat
M60 6 km P 16.12. Heikki Ruokonen 1955 Vehkalahden Veikot
M60 6 km P 16.12. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M65 6 km P 16.12. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M65 6 km P 16.12. Juhani Rissanen 1952 Siilinjärven Hiihtoseura
M65 6 km P 16.12. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M65 6 km P 16.12. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M8 1.5 km P 16.12. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1.5 km P 16.12. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M8 1.5 km P 16.12. Matias Kallio 2010 Ski Jyväskylä
M8 1.5 km P 16.12. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 16.12. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL 12 km P 16.12. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 12 km P 16.12. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 12 km P 16.12. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
MYL 12 km P 16.12. Anton Sulkula 1995 Muuramen Urheilijat
MYL 12 km P 16.12. Ilari Sulkula 1994 Muuramen Urheilijat
MYL 12 km P 16.12. Mikko Marjamaa 1993 Posion Pyrintö
MYL 12 km P 16.12. Ilmo Räisänen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 16.12. Jari Joutsen 1978 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 16.12. Jussi Tuukkanen 1985 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 16.12. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 16.12. Miika Ruokonen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 16.12. Olli Tyrväinen 1993 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 16.12. Sami Tuominen 1987 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 16.12. Ville Tuukkanen 1985 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 16.12. Joonas Mäkinen 1990 Sonkajärven Pahka
MYL 12 km P 16.12. Otso Klemola 1993 Vantaan Hiihtoseura
MYL 12 km P 16.12. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
N10 1.5 km P 16.12. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N10 1.5 km P 16.12. Iina Kukkonen 2008 Ski Jyväskylä
N10 1.5 km P 16.12. Minka Rutanen 2008 Ski Jyväskylä
N10 1.5 km P 16.12. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N10 1.5 km P 16.12. Rebecka Ek 2008 Ski Jyväskylä
N10 1.5 km P 16.12. Venla Salminen 2009 Ski Jyväskylä
N10 1.5 km P 16.12. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N10 1.5 km P 16.12. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 16.12. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 16.12. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N12 3 km P 16.12. Eerika Peltonen 2007 Jämsänkosken Ilves
N12 3 km P 16.12. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N12 3 km P 16.12. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N12 3 km P 16.12. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N12 3 km P 16.12. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 16.12. Iida Piiroinen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 16.12. Heta Virkajärvi 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km P 16.12. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km P 16.12. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N14 3 km P 16.12. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N14 3 km P 16.12. Rosa Niittyviita 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N14 3 km P 16.12. Anniina Hyvönen 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km P 16.12. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N14 3 km P 16.12. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 16.12. Sanni Korhonen 2004 Rautalammin Urheilijat
N14 3 km P 16.12. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 3 km P 16.12. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 3 km P 16.12. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 16.12. Cecilia Ek 2005 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 16.12. Siiri Tossavainen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 16.12. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 16.12. Riia Hiitelä 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 4.5 km P 16.12. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 4.5 km P 16.12. Inka Remes 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 4.5 km P 16.12. Elena Konstari 2002 Kaipolan Vire
N16 4.5 km P 16.12. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 4.5 km P 16.12. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N16 4.5 km P 16.12. Iiris Helander 2003 Keuruun Kisailijat
N16 4.5 km P 16.12. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 4.5 km P 16.12. Enni Levanen 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 4.5 km P 16.12. Janina Teittinen 2002 Leppävirran Viri
N16 4.5 km P 16.12. Sara Leppäsalmi 2002 Multian Jyske
N16 4.5 km P 16.12. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N16 4.5 km P 16.12. Anna Heikkilä 2002 Ski Jyväskylä
N16 4.5 km P 16.12. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N16 4.5 km P 16.12. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N16 4.5 km P 16.12. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 6 km P 16.12. Aino Soininen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 6 km P 16.12. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 6 km P 16.12. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N18 6 km P 16.12. Marjaana Jussila 2001 Jämin Jänne
N18 6 km P 16.12. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 6 km P 16.12. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 6 km P 16.12. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 6 km P 16.12. Mikaela Karjalainen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 6 km P 16.12. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 6 km P 16.12. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 6 km P 16.12. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 6 km P 16.12. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 6 km P 16.12. Iida-Sofia Korhonen 2000 Rautalammin Urheilijat
N18 6 km P 16.12. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 6 km P 16.12. Emilia Sillantaus 2001 Vantaan Hiihtoseura
N18 6 km P 16.12. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N18 6 km P 16.12. Maija Tukeva 2000 Ähtärin Urheilijat
N20 6 km P 16.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 6 km P 16.12. Emmi Hakomäki 1998 Tampereen Pyrintö
N40 6 km P 16.12. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N40 6 km P 16.12. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 6 km P 16.12. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N50 6 km P 16.12. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N50 6 km P 16.12. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N8 1.5 km P 16.12. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
NYL 6 km P 16.12. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
NYL 6 km P 16.12. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 6 km P 16.12. Anita Kirvesniemi 1990 Lappeen Riento
NYL 6 km P 16.12. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 6 km P 16.12. Anne Mäkinen 1982 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 16.12. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 16.12. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 16.12. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö
NYL 6 km P 16.12. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 6 km P 16.12. Heini Nikander 1988 Vihdin Viesti