FIS Huiman Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 30.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 26.12.17 15:59:59
Kilpailun nimi FIS Huiman Hiihdot
Kilpailun numero 034
Kilpailupaikka Äänekoski
Kilpailupaikan osoite Römminkatu 22, 44120 Äänekoski
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 30.12.2017
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 2 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 15 km
N18 V 10 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M40 V 15 km
N40 V 10 km
M50 V 10 km
N50 V 5 km
M60 V 10 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Äänekosken Huima
Seuranumero 10342606
Yhteyshenkilö Eero Hakonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 595 3480
GSM
Fax
WWW-osoite www.huima.org
Sähköposti huima.hiihto@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset Viimeistään 26.12.2017 klo 16.00 mennessä, www.kilmo.fi
Osanottomaksut 20€, 16v ja nuoremmat 15€
Pankki ja tilinro K-S OP FI22 5543 0120 0986 06 Äänekosken Huima viite oman seuran nro, välttämätön
TD/TDA Pirjo Lehtinen / Jonna Haapamäki-Syrjälä
Tiedustelut ja lisäinfo Eero Hakonen 040 595 3480, huima.hiihto@pp.inet.fi, Taisto Viik 040 5047323
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Opastus kaupunkialueella kisapaikalle
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkinnot jaetaan kilpailupaikalla
Muuta tietoa Kilpailu hiihdetään uusitulla kilparadalla jolla hiihdetään 2019 SM hiihdot
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 30.12. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 2 km V 30.12. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M10 2 km V 30.12. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 2 km V 30.12. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 2 km V 30.12. Aleksi Kallio 2008 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 30.12. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M10 2 km V 30.12. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 3 km V 30.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 30.12. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 30.12. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 30.12. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km V 30.12. Konsta Peltola 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km V 30.12. Juuso Tapanila 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 30.12. Kalle Tossavainen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 30.12. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 30.12. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 30.12. Patrik Rautiainen 2006 Äänekosken Huima
M14 5 km V 30.12. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M14 5 km V 30.12. Tuomas Peltola 2004 Keuruun Kisailijat
M14 5 km V 30.12. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M14 5 km V 30.12. Veeti Tikka 2004 Konneveden Urheilijat
M14 5 km V 30.12. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 30.12. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M14 5 km V 30.12. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 30.12. Juuso Pulkkanen 2005 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 30.12. Rasmus Remesaho 2004 Toholammin Urheilijat
M14 5 km V 30.12. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M14 5 km V 30.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M16 8 km V 30.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 8 km V 30.12. Aarni Ronkainen 2003 Jämsänkosken Ilves
M16 8 km V 30.12. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M16 8 km V 30.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 30.12. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 30.12. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 30.12. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 30.12. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 30.12. Santtu Salo 2002 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 30.12. Onni Mäkelä 2002 Vetelin Urheilijat
M16 8 km V 30.12. Ville Muhonen 2002 Ähtärin Urheilijat
M18 15 km V 30.12. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 15 km V 30.12. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 15 km V 30.12. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 15 km V 30.12. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 15 km V 30.12. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 15 km V 30.12. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
M18 15 km V 30.12. Samuli Peltola 2001 Keuruun Kisailijat
M18 15 km V 30.12. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 15 km V 30.12. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 15 km V 30.12. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 15 km V 30.12. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M18 15 km V 30.12. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M20 15 km V 30.12. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 15 km V 30.12. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km V 30.12. Pyry Ahonen 1999 Puijon Hiihtoseura
M20 15 km V 30.12. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
M40 15 km V 30.12. Kimmo Kaario 1972 Jämsänkosken Ilves
M40 15 km V 30.12. Jukka-Pekka Järvinen 1971 Pihtiputaan Tuisku
M40 15 km V 30.12. Timo Salminen 1969 Ski Jyväskylä
M40 15 km V 30.12. Keijo Sivill 1970 Uuraisten Urheilijat
M40 15 km V 30.12. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M40 15 km V 30.12. Tero Viik 1973 Äänekosken Huima
M50 10 km V 30.12. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M50 10 km V 30.12. Pasi Heinonen 1963 Keuruun Kisailijat
M50 10 km V 30.12. Kari Nurmi 1961 Laukkosken Taimi
M50 10 km V 30.12. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M50 10 km V 30.12. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M50 10 km V 30.12. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M60 10 km V 30.12. Timo Heikkilä 1957 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M60 10 km V 30.12. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 10 km V 30.12. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M60 10 km V 30.12. Reijo Eskelinen 1957 Pieksämäen Veikot
M60 10 km V 30.12. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M60 10 km V 30.12. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M60 10 km V 30.12. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M60 10 km V 30.12. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 30.12. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M8 1 km V 30.12. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
M8 1 km V 30.12. Matias Kallio 2010 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 30.12. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 30.12. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 15 km V 30.12. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 30.12. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 30.12. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 30.12. Vili Sormunen 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 30.12. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 30.12. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 15 km V 30.12. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 30.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 30.12. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 30.12. Topi Huttunen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 30.12. Anton Sulkula 1995 Muuramen Urheilijat
MYL 15 km V 30.12. Ilari Sulkula 1994 Muuramen Urheilijat
MYL 15 km V 30.12. Misa Tuomala 1994 Muuramen Urheilijat
MYL 15 km V 30.12. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 30.12. Jonne Seppänen 1991 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 30.12. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 15 km V 30.12. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 30.12. Markus Järvenpää 1993 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 30.12. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 30.12. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 30.12. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 30.12. Jani Hämäläinen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 30.12. Jari Joutsen 1978 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 30.12. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 30.12. Sami Tuominen 1987 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 30.12. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 15 km V 30.12. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 30.12. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 30.12. Juha-Matti Mikkolainen 1987 Valkeakosken Haka
MYL 15 km V 30.12. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km V 30.12. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 30.12. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 30.12. Pauli Mäkelä 1996 Vetelin Urheilijat
MYL 15 km V 30.12. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
MYL 15 km V 30.12. Aki Heinonen 1986 Viialan Viri
MYL 15 km V 30.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 30.12. Joonas Kantoniemi 1992 Ähtärin Urheilijat
MYL 15 km V 30.12. Viljami Kirjavainen 1996 Ähtärin Urheilijat
MYL 15 km V 30.12. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 30.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N10 2 km V 30.12. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N10 2 km V 30.12. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 30.12. Venla Salminen 2009 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 30.12. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N10 2 km V 30.12. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km V 30.12. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km V 30.12. Sanni Hoskari 2006 Alavuden Urheilijat
N12 2 km V 30.12. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 30.12. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N12 2 km V 30.12. Eerika Peltonen 2007 Jämsänkosken Ilves
N12 2 km V 30.12. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N12 2 km V 30.12. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N12 2 km V 30.12. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N12 2 km V 30.12. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 2 km V 30.12. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N12 2 km V 30.12. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N12 2 km V 30.12. Selina Hirvilampi 2007 Ähtärin Urheilijat
N14 3 km V 30.12. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km V 30.12. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N14 3 km V 30.12. Kristina Nikkinen 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N14 3 km V 30.12. Iida-Emilia Karhula 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N14 3 km V 30.12. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 30.12. Siiri Tossavainen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 30.12. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 30.12. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 30.12. Maria Hoskari 2002 Alavuden Urheilijat
N16 5 km V 30.12. Noora Pura 2002 Joutsan Pommi
N16 5 km V 30.12. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 5 km V 30.12. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 5 km V 30.12. Iiris Helander 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km V 30.12. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km V 30.12. Noora Nikkinen 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 30.12. Anni Hyvärinen 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 30.12. Enni Levanen 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 30.12. Olivia Halme 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 30.12. Sara Leppäsalmi 2002 Multian Jyske
N16 5 km V 30.12. Eveliina Lindsberg 2003 Rautalammin Urheilijat
N16 5 km V 30.12. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 30.12. Anna Heikkilä 2002 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 30.12. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 30.12. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 30.12. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 10 km V 30.12. Aino Soininen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 10 km V 30.12. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 10 km V 30.12. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N18 10 km V 30.12. Inka Nurminen 2000 Jämsänkosken Ilves
N18 10 km V 30.12. Milja Halttunen 2001 Kangasniemen Kalske
N18 10 km V 30.12. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 10 km V 30.12. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 10 km V 30.12. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 10 km V 30.12. Mikaela Karjalainen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 10 km V 30.12. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 10 km V 30.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 10 km V 30.12. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N18 10 km V 30.12. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 10 km V 30.12. Emilia Sillantaus 2001 Vantaan Hiihtoseura
N18 10 km V 30.12. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N18 10 km V 30.12. Maija Tukeva 2000 Ähtärin Urheilijat
N20 10 km V 30.12. Siiri Kortejärvi 1999 Borgå Akilles
N20 10 km V 30.12. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 10 km V 30.12. Emma Hirvonen 1998 Kangasniemen Kalske
N20 10 km V 30.12. Satu Kauppinen 1999 Kuoreveden Kärki
N20 10 km V 30.12. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N20 10 km V 30.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N40 10 km V 30.12. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
N40 10 km V 30.12. Nina Andersen 1974 Kuhmo-Ski
N40 10 km V 30.12. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N40 10 km V 30.12. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 5 km V 30.12. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N50 5 km V 30.12. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N50 5 km V 30.12. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 30.12. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N8 1 km V 30.12. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km V 30.12. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N8 1 km V 30.12. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N8 1 km V 30.12. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
NYL 10 km V 30.12. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.12. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.12. Jennie Lindvall 1995 IF Åsarna
NYL 10 km V 30.12. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 30.12. Netta Tuhkanen 1996 Juvan Urheilijat
NYL 10 km V 30.12. Petra Viirumäki 1996 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.12. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.12. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 30.12. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 10 km V 30.12. Aija Söyrinki 1996 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.12. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 30.12. Anne Mäkinen 1982 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.12. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.12. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.12. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.12. Sonja Mörsky 1991 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.12. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 30.12. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 10 km V 30.12. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti
NYL 10 km V 30.12. Marie Sippus 1986 Vörå IF
NYL 10 km V 30.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima