Saarijärven Kansalliset

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 7.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 3.1.18 19:59:59
Kilpailun nimi Saarijärven Kansalliset
Kilpailun numero 023
Kilpailupaikka Saarijärvi, Kusiaismäki
Kilpailupaikan osoite Hyppyrimäentie 2
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 07.01.2018
Haastava ylä 3 km käytössä.
Sarja Matka
MYL P 12 km
NYL P 6 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 2 km
M14 P 3 km
N14 P 3 km
M16 P 6 km
N16 P 3 km
M18 P 9 km
N18 P 6 km
M35 P 12 km
N35 P 6 km
M45 P 9 km
N45 P 3 km
M50 P 6 km
M55 P 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Saarijärven Pullistus
Seuranumero 10344646
Yhteyshenkilö Veikko Humalajoki
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 635 570
GSM
Fax
WWW-osoite www.pullistus.fi
Sähköposti pekka.rantala@pullistus.inet
Ilmoittautumiset Kilmoon 3.1.2018 klo 20.00 mennessä
Osanottomaksut 16v alkaen 20e, nuoret 15e
Pankki ja tilinro OP FI08 54080420 023944 Saarijärven Pullistus
Tiedustelut ja lisäinfo Veikko Humalajoki, 0400 635 570
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus Kylpylä Hotelli Summassaari, vain 4 km päässsä!
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Haastava ylä 3km käytössä.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 7.1. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M10 2 km P 7.1. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 2 km P 7.1. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M10 2 km P 7.1. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M10 2 km P 7.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 3 km P 7.1. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km P 7.1. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km P 7.1. Arttu Remes 2007 Keuruun Kisailijat
M12 3 km P 7.1. Juuso Tapanila 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 7.1. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 7.1. Veeti Kasperi Savolainen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 7.1. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M12 3 km P 7.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 3 km P 7.1. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M14 3 km P 7.1. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M14 3 km P 7.1. Veeti Tikka 2004 Konneveden Urheilijat
M14 3 km P 7.1. Sakari Sulkula 2005 Muuramen Urheilijat
M14 3 km P 7.1. Artur Pahlman 2004 Pargas IF
M14 3 km P 7.1. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M14 3 km P 7.1. Daniel Onnela 2005 Skiteam 105
M14 3 km P 7.1. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M14 3 km P 7.1. Elias Pirneskoski 2005 Vähänkyrön Viesti
M14 3 km P 7.1. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M16 6 km P 7.1. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M16 6 km P 7.1. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M16 6 km P 7.1. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 7.1. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 7.1. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 7.1. Santtu Salo 2002 Ski Jyväskylä
M18 9 km P 7.1. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M35 12 km P 7.1. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M35 12 km P 7.1. Tommi Espo 1983 Uuraisten Urheilijat
M45 9 km P 7.1. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M45 9 km P 7.1. Keijo Sivill 1970 Uuraisten Urheilijat
M45 9 km P 7.1. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M45 9 km P 7.1. Tero Viik 1973 Äänekosken Huima
M50 6 km P 7.1. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M50 6 km P 7.1. Jouni Häkkinen 1964 Pyhäjärven Pohti
M50 6 km P 7.1. Juha Kuosmanen 1964 Pyhäjärven Pohti
M50 6 km P 7.1. Pekka Ollikainen 1963 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 6 km P 7.1. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M55 3 km P 7.1. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 3 km P 7.1. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M55 3 km P 7.1. Jouko Ilomäki 1956 Virtain Urheilijat
M55 3 km P 7.1. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M55 3 km P 7.1. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
MYL 12 km P 7.1. Kasper Lönnbäck 1997 IF Minken
MYL 12 km P 7.1. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 12 km P 7.1. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL 12 km P 7.1. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 12 km P 7.1. Joni Mustonen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 12 km P 7.1. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 12 km P 7.1. Markus Mattola 1992 Pihtiputaan Tuisku
MYL 12 km P 7.1. Roope Haapakangas 1997 Pohti Skiteam
MYL 12 km P 7.1. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km P 7.1. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km P 7.1. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km P 7.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km P 7.1. Ville Tuukkanen 1985 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 7.1. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL 12 km P 7.1. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km P 7.1. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N10 2 km P 7.1. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km P 7.1. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km P 7.1. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km P 7.1. Elli Sipponen 2007 Jämsänkosken Ilves
N12 2 km P 7.1. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N12 2 km P 7.1. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N12 2 km P 7.1. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N12 2 km P 7.1. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 2 km P 7.1. Jenna Siikavirta 2006 Rautalammin Urheilijat
N12 2 km P 7.1. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N12 2 km P 7.1. Minttu Haarala 2006 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km P 7.1. Selina Hirvilampi 2007 Ähtärin Urheilijat
N14 3 km P 7.1. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 7.1. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km P 7.1. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km P 7.1. Ella Marjomaa 2005 Mäntsälän Urheilijat
N14 3 km P 7.1. Eveliina Koistinen 2004 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 7.1. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 7.1. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km P 7.1. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 7.1. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 7.1. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 7.1. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N16 3 km P 7.1. Elena Konstari 2002 Kaipolan Vire
N16 3 km P 7.1. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 3 km P 7.1. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N16 3 km P 7.1. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N16 3 km P 7.1. Inka Remes 2003 Keuruun Kisailijat
N16 3 km P 7.1. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 3 km P 7.1. Veera Anttila 2003 Perhon Kiri
N16 3 km P 7.1. Kati Vertanen 2003 Saarijärven Pullistus
N16 3 km P 7.1. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N16 3 km P 7.1. Anna Heikkilä 2002 Ski Jyväskylä
N16 3 km P 7.1. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N16 3 km P 7.1. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N16 3 km P 7.1. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N18 6 km P 7.1. Aino Veijalainen 2001 Kontiolahden Urheilijat
N18 6 km P 7.1. Sara Leppäsalmi 2002 Kuoreveden Kärki
N18 6 km P 7.1. Emilia Sillantaus 2001 Vantaan Hiihtoseura
N18 6 km P 7.1. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N35 6 km P 7.1. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N35 6 km P 7.1. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N35 6 km P 7.1. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N45 3 km P 7.1. Jaana Valtonen 1963 Juvan Urheilijat
N45 3 km P 7.1. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N45 3 km P 7.1. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 7.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 6 km P 7.1. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 6 km P 7.1. Heidi Pennanen 1996 Kiuruveden Urheilijat
NYL 6 km P 7.1. Noora Pursiainen 1996 Maaningan Mahti
NYL 6 km P 7.1. Anne Pitkänen 1996 Punkalaitumen Kunto
NYL 6 km P 7.1. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 6 km P 7.1. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 7.1. Anne Mäkinen 1982 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 7.1. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 7.1. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 7.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 7.1. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima