FIS 37 Vantaan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 11.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 6.2.18 19:59:59
Kilpailun nimi FIS 37 Vantaan Hiihdot
Kilpailun numero 106
Kilpailupaikka Vantaa Hakunila
Kilpailupaikan osoite Luotikuja 1, Hakunilan urheilukenttä, Vantaa
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Kyllä
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 11.02.2018
Sarjat M, N, M20, N20 ovat Fis kilpailut, tarvitaan fis lisenssi
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 2 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 15 km
N18 P 5 km
M20 P 15 km
N20 P 5 km
M35 P 15 km
M45 P 10 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
M75 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vantaan Hiihtoseura
Seuranumero 10350821
Yhteyshenkilö Sepo Räty
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 423140
GSM
Fax
WWW-osoite www.vhs.fi
Sähköposti vhs.kilpa@vhs.fi
Ilmoittautumiset Kilmoon 6.2.-18 klo 20 mennessä
Osanottomaksut alle 16v 15 e ja muut 20 e
Pankki ja tilinro käytämme maksurengasta, tili FI55 4055 1320 0719 82 Vantaan Hiihtoseura
Tiedustelut ja lisäinfo Seppo Räty 0400 423140, seppo.raty@elisanet.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kehä 111:lta Hakunilan liittymä, josta seuraa opastusta Hakunilan urheilupuisto
Majoitus Hotelli Vantaa, Tikkurila Hotelli
Palkinnot ja palkintojen jako Jokaisessa sarjassa palkitaan vähintään kolme parasta
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 11.2. Evert Ikonen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 11.2. Hugo Hindsberg 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 11.2. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 11.2. Svante Strömberg 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 11.2. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km P 11.2. Antti Kirves 2008 Keravan Urheilijat
M10 2 km P 11.2. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M10 2 km P 11.2. Viljami Vuosku 2009 Vantaan Hiihtoseura
M10 2 km P 11.2. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 11.2. Anton Kemppi 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 11.2. Jouka Aaltonen 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 11.2. Ola Strömberg 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 11.2. Tom Lainet 2006 IF Sibbo-Vargarna
M12 3 km P 11.2. Lauri Mattila 2006 Kouvolan Hiihtoseura
M12 3 km P 11.2. Teemu Weck 2006 Pakilan Veto
M12 3 km P 11.2. Eelis Sahlsten 2007 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 11.2. Kasper Lassig 2006 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 11.2. Miika Valkealahti 2006 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 11.2. Niilo Aivelo 2006 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 11.2. Nuutti Toivonen 2006 Vantaan Hiihtoseura
M14 5 km P 11.2. Anton Packalén 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 11.2. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 11.2. Heikki Sumanen 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 11.2. Pyry Riissanen 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 11.2. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km P 11.2. Joona Martikainen 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 11.2. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 11.2. Pyry Selin 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km P 11.2. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M14 5 km P 11.2. Markus Valkealahti 2004 Vantaan Hiihtoseura
M14 5 km P 11.2. Petrus Tasa 2004 Vehkalahden Veikot
M16 5 km P 11.2. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 11.2. Elias Hannula 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 11.2. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 11.2. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 11.2. Ike Melnits 2003 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km P 11.2. Miko Martikainen 2003 Keravan Urheilijat
M16 5 km P 11.2. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M16 5 km P 11.2. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km P 11.2. Tommi Weck 2003 Pakilan Veto
M16 5 km P 11.2. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km P 11.2. Ilari Virtanen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km P 11.2. Eemeli Eronen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 5 km P 11.2. Oliver Lassig 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 5 km P 11.2. Roni Hänninen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 5 km P 11.2. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M16 5 km P 11.2. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 15 km P 11.2. Aaro Virtanen 2000 Hollolan Urheilijat -46
M18 15 km P 11.2. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 15 km P 11.2. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
M20 15 km P 11.2. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 15 km P 11.2. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
M20 15 km P 11.2. Ville Parantainen 1998 IF Minken
M20 15 km P 11.2. Antton Koivisto 1999 Keravan Urheilijat
M20 15 km P 11.2. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M20 15 km P 11.2. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
M20 15 km P 11.2. Teemu Eerola 1998 Tampereen Yritys
M20 15 km P 11.2. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km P 11.2. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km P 11.2. Lauri Marekwia 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km P 11.2. Mika Huotari 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km P 11.2. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
M35 15 km P 11.2. Tomi Lauren 1976 Borgå Akilles
M35 15 km P 11.2. Anssi Reunanen 1964 Forssan Salama
M35 15 km P 11.2. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M45 10 km P 11.2. Marko Rantanen 1969 Hollolan Urheilijat -46
M45 10 km P 11.2. Riku Mattila 1966 Kouvolan Hiihtoseura
M55 5 km P 11.2. Jukka Varrio 1963 Espoon Tapiot
M55 5 km P 11.2. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km P 11.2. Heikki Ruokonen 1955 Vehkalahden Veikot
M65 5 km P 11.2. Eero Moilanen 1946 Kajaanin Hiihtäjät
M65 5 km P 11.2. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M75 5 km P 11.2. Alpo Virtanen 1941 Hyvinkään Hiihtoseura
M8 1 km P 11.2. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km P 11.2. Luukas Koivisto 2010 Keravan Urheilijat
M8 1 km P 11.2. Eikka Kiljunen 2010 Lahden Hiihtoseura
M8 1 km P 11.2. Eemeli Taponen 2010 Pakilan Veto
M8 1 km P 11.2. Urho Oksanen 2011 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.2. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 11.2. Tommi Lavonen 1981 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 11.2. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.2. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.2. Frans Vainikka 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km P 11.2. Rikhard Mäki-Heikkilä 1993 IF Femman
MYL 15 km P 11.2. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km P 11.2. Aku Nikander 1990 Jämin Jänne
MYL 15 km P 11.2. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 15 km P 11.2. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 11.2. Tero Turunen 1988 Keravan Urheilijat
MYL 15 km P 11.2. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 11.2. Joel Ikonen 1994 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 11.2. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.2. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 15 km P 11.2. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 15 km P 11.2. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km P 11.2. Konsta Kajan 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.2. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.2. Otso Klemola 1993 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.2. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.2. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.2. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL 15 km P 11.2. Joonas Kantoniemi 1992 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km P 11.2. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 11.2. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 11.2. Anni Eronen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 11.2. Kaisa Ruippo 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 11.2. Lydia Salonen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 11.2. Saimi Oksanen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 11.2. Usva Torro 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 11.2. Maria Tasa 2008 Vehkalahden Veikot
N12 2 km P 11.2. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N12 2 km P 11.2. Alina Virtanen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km P 11.2. Emmi Nieminen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km P 11.2. Lotta Packalén 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km P 11.2. Salla Niemi 2007 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 2 km P 11.2. Anna Kerko 2007 IF Sibbo-Vargarna
N12 2 km P 11.2. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N12 2 km P 11.2. Nella Daavitsainen 2006 Keravan Urheilijat
N12 2 km P 11.2. Saara Ruippo 2007 Vantaan Hiihtoseura
N14 3 km P 11.2. Aura Hakala 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 11.2. Ellen Hovi 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 11.2. Elma Hannikainen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 11.2. Noora Nummila 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 11.2. Silva Kemppi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 11.2. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N14 3 km P 11.2. Iida Piiroinen 2005 IF Sibbo-Vargarna
N14 3 km P 11.2. Ea Vuori 2005 Keravan Urheilijat
N14 3 km P 11.2. Anniina Hyvönen 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km P 11.2. Minea Mannerkivi 2004 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km P 11.2. Veera Aunila 2005 Pakilan Veto
N14 3 km P 11.2. Ella Sytelä 2005 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Heta Neuvonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N16 5 km P 11.2. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N16 5 km P 11.2. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Emmi Kiljunen 2002 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Enni Levanen 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Hilda Salonen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km P 11.2. Vilma Sytelä 2002 Vantaan Hiihtoseura
N18 5 km P 11.2. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km P 11.2. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N18 5 km P 11.2. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N18 5 km P 11.2. Saara Saalo 2000 Keravan Urheilijat
N18 5 km P 11.2. Siiri Saalo 2000 Keravan Urheilijat
N18 5 km P 11.2. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 11.2. Pinja Gärdström 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 11.2. Noora Koskelainen 2000 Vantaan Hiihtoseura
N18 5 km P 11.2. Kaisa Hellä 2001 Vehkalahden Veikot
N18 5 km P 11.2. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N20 5 km P 11.2. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 5 km P 11.2. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
N20 5 km P 11.2. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 5 km P 11.2. Emma Metzner 1999 Kuusamon Erä-Veikot
N20 5 km P 11.2. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 5 km P 11.2. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 11.2. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 11.2. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N20 5 km P 11.2. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
N8 1 km P 11.2. Anu Weck 2010 Pakilan Veto
N8 1 km P 11.2. Amanda Lassig 2011 Vantaan Hiihtoseura
N8 1 km P 11.2. Saara Torro 2011 Vantaan Hiihtoseura
N8 1 km P 11.2. Senni Kivistö 2010 Vantaan Hiihtoseura
N8 1 km P 11.2. Ada Puhakka 2011 Vehkalahden Veikot
N8 1 km P 11.2. Emilia Muukka 2010 Vehkalahden Veikot
N8 1 km P 11.2. Katariina Tasa 2010 Vehkalahden Veikot
NYL 5 km P 11.2. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km P 11.2. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km P 11.2. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km P 11.2. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 5 km P 11.2. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km P 11.2. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 11.2. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 11.2. Laura Alba 1985 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 11.2. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti