Kansalliset 53. Honkavuoren hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 1.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo 12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 29.12.17 11:59:59
Kilpailun nimi Kansalliset 53. Honkavuoren hiihdot
Kilpailun numero 037
Kilpailupaikka Pyhäjärvi
Kilpailupaikan osoite Jyväskyläntie 943 B, 86800 Pyhäsalmi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Ma 01.01.2018
Sarja Matka
MYL P 12 km
NYL P 4 km
M10 P 1.5 km
N10 P 1.5 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 4 km
N14 P 3 km
M16 P 4 km
N16 P 4 km
M18 P 8 km
N18 P 4 km
M20 P 12 km
N20 P 4 km
M35 P 12 km
N35 P 4 km
M45 P 8 km
N45 P 4 km
M55 P 4 km
M65 P 4 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lamminahon Ahto
Seuranumero 10345742
Yhteyshenkilö Kauko Tikkanen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 548 638
GSM
Fax
WWW-osoite www.lamminahonahto.com
Sähköposti kauko.tikkanen@gmail.com
Ilmoittautumiset Pe 29.12. klo 12.00 mennessä.
Osanottomaksut 20 €, alle 16v. 15 €
Pankki ja tilinro FI205375 0340 0239 16 Lamminahon Ahto
TD/TDA Juha Torvikoski / Erkki Ryynänen
Tiedustelut ja lisäinfo Kilpailunjohtaja Rsa Ryynänen, 040 574 9384. tiedottaja Kauko Tikkanen, 0400 548 638
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Opastus kilpailupaikalle nelostieltä.
Majoitus Emilahti Camping, 044 0800 281, Hotelli Pyhäsalmi 08 788 200
Palkinnot ja palkintojen jako Aika ilmoitetaan kilpailuohjeissa, ilmoitustaululla sekä kuulutuksella.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.5 km P 1.1. Eetu Ahola 2008 Haapajärven Kiilat
M10 1.5 km P 1.1. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M10 1.5 km P 1.1. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M10 1.5 km P 1.1. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1.5 km P 1.1. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1.5 km P 1.1. Tuomas Laukkanen 2009 Pyhäjärven Pohti
M12 3 km P 1.1. Eetu Honkala 2006 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 1.1. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 1.1. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 1.1. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M12 3 km P 1.1. Ville Laukkanen 2007 Pyhäjärven Pohti
M12 3 km P 1.1. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 1.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 4 km P 1.1. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M14 4 km P 1.1. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 4 km P 1.1. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 4 km P 1.1. Tatu Junno 2004 Ylivieskan Kuula
M16 4 km P 1.1. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M16 4 km P 1.1. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M16 4 km P 1.1. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M16 4 km P 1.1. Antti Laukkanen 2003 Pyhäjärven Pohti
M16 4 km P 1.1. Roni Kinnunen 2003 Pyhäjärven Pohti
M16 4 km P 1.1. Ilari Virtanen 2003 Ski Jyväskylä
M16 4 km P 1.1. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M18 8 km P 1.1. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M18 8 km P 1.1. Aaro Virtanen 2000 Hollolan Urheilijat -46
M18 8 km P 1.1. Tuomas Törnvall 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 8 km P 1.1. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M18 8 km P 1.1. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 8 km P 1.1. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M20 12 km P 1.1. Juho Salmela 1998 Haapajärven Kiilat
M20 12 km P 1.1. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
M20 12 km P 1.1. Esa-Pekka Mustola 1999 Ylivieskan Kuula
M35 12 km P 1.1. Matti Myllylahti 1978 Haapajärven Kiilat
M35 12 km P 1.1. Tero Kokkoniemi 1976 Haapajärven Kiilat
M35 12 km P 1.1. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M35 12 km P 1.1. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M45 8 km P 1.1. Sami Karjalainen 1972 Iisalmen Visa
M45 8 km P 1.1. Juha Kuosmanen 1964 Pyhäjärven Pohti
M45 8 km P 1.1. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M45 8 km P 1.1. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M45 8 km P 1.1. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M45 8 km P 1.1. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M55 4 km P 1.1. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 4 km P 1.1. Jari Mäkelä 1963 Keuruun Kisailijat
M55 4 km P 1.1. Matti Luotio 1955 Keuruun Kisailijat
M55 4 km P 1.1. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 4 km P 1.1. Jorma Aho 1952 Keuruun Kisailijat
M65 4 km P 1.1. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 4 km P 1.1. Kalervo Pieksämäki 1948 Pihtiputaan Tuisku
M65 4 km P 1.1. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M65 4 km P 1.1. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
MYL 12 km P 1.1. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 12 km P 1.1. Jouni Komu 1990 Haapajärven Kiilat
MYL 12 km P 1.1. Jonatan Lindqvist 1996 IF Minken
MYL 12 km P 1.1. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 12 km P 1.1. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 12 km P 1.1. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 12 km P 1.1. Juho Halonen 1988 Pohti Skiteam
MYL 12 km P 1.1. Markus Järvenpää 1993 Pyhäjärven Pohti
N10 1.5 km P 1.1. Iisa Savelainen 2009 Haapajärven Kiilat
N10 1.5 km P 1.1. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N10 1.5 km P 1.1. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N10 1.5 km P 1.1. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N10 1.5 km P 1.1. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N10 1.5 km P 1.1. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N12 3 km P 1.1. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 3 km P 1.1. Vilma Olkkonen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 3 km P 1.1. Jasmiina Huuskonen 2006 Reisjärven Pilke
N12 3 km P 1.1. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N12 3 km P 1.1. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N14 3 km P 1.1. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km P 1.1. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N14 3 km P 1.1. Iida Rautio 2004 Nivalan Urheilijat
N14 3 km P 1.1. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 1.1. Sanni Vanha-Aho 2004 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 1.1. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 3 km P 1.1. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 1.1. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N14 3 km P 1.1. Terhi Junno 2004 Ylivieskan Kuula
N14 3 km P 1.1. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N16 4 km P 1.1. Jennina Salmela 2002 Haapajärven Kiilat
N16 4 km P 1.1. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N16 4 km P 1.1. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N16 4 km P 1.1. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N16 4 km P 1.1. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N16 4 km P 1.1. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 4 km P 1.1. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N16 4 km P 1.1. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 4 km P 1.1. Veera Anttila 2003 Perhon Kiri
N16 4 km P 1.1. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N16 4 km P 1.1. Emma Junno 2002 Ylivieskan Kuula
N16 4 km P 1.1. Oona Kiljala 2003 Ylivieskan Kuula
N16 4 km P 1.1. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N18 4 km P 1.1. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N18 4 km P 1.1. Hilla Lehtola 2001 Oulaisten Huima
N18 4 km P 1.1. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N18 4 km P 1.1. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N35 4 km P 1.1. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N45 4 km P 1.1. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N45 4 km P 1.1. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
NYL 4 km P 1.1. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 4 km P 1.1. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 4 km P 1.1. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 4 km P 1.1. Johanna Niskakoski 1995 Team Skiers
NYL 4 km P 1.1. Jonna Säisä 1988 Vieremän Koitto