Kaustisen Kisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 6.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 2.1.18 17:59:59
Kilpailun nimi Kaustisen Kisat
Kilpailun numero 050
Kilpailupaikka Kaustinen
Kilpailupaikan osoite Urheilutie 10
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 06.01.2018
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 0.8 km
N8 P 0.8 km
M10 P 1.5 km
N10 P 1.5 km
M12 P 2 km
N12 P 2 km
M14 P 2 km
N14 P 2 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 7.5 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 7.5 km
M45 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kaustisen Pohjan-Veikot
Seuranumero 10348244
Yhteyshenkilö Juho Viiperi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 522 8977
GSM
Fax
WWW-osoite http://veikot.kaustinen.fi
Sähköposti veikot@kaustinen.fi
Ilmoittautumiset 2.1.2018 klo 18.00 mennessä
Osanottomaksut 20 euroa kilpailija, alle 16- vuotiaat 15 euroa
Pankki ja tilinro FI66 4912 2040 002300 ja FI98 5124 0410 0000 38 Kaustisen Pohjan-Veikot
TD/TDA TD Heikki Haapala/ TDA Jarmo Hämäläinen
Tiedustelut ja lisäinfo Tiedustelut: Kaustisen Pohjan-Veikot, Petri Känsälä 044-213 9406, lähtöajat ja tulokset Kaustisen Pohjan-Veikkojen nettisivuilla http:\\veikot.kaustinen.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus opastus kisapaikalle 13 tieltä
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako palkintojen jako ilmoitetaan kuulutuksella
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.5 km P 6.1. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M10 1.5 km P 6.1. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M10 1.5 km P 6.1. Björn Forsell 2008 IF Åsarna
M10 1.5 km P 6.1. Emil Hahtokari 2008 IF Åsarna
M10 1.5 km P 6.1. Tony Ahlvik 2008 IK Falken
M10 1.5 km P 6.1. Elias Huhtakangas 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
M10 1.5 km P 6.1. Jesse Hirvinen 2008 Kokkolan Veikot
M10 1.5 km P 6.1. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 2 km P 6.1. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 2 km P 6.1. Teemu Simoinen 2007 Halsuan Toivo
M12 2 km P 6.1. Melker Wikblom 2006 IF Brahe
M12 2 km P 6.1. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M12 2 km P 6.1. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M12 2 km P 6.1. Elmeri Hietala 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 2 km P 6.1. Pyry Huhtakangas 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 2 km P 6.1. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M12 2 km P 6.1. Joona Hirvinen 2006 Kokkolan Veikot
M12 2 km P 6.1. Juho Porvari 2006 Kokkolan Veikot
M12 2 km P 6.1. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M12 2 km P 6.1. Akseli Huusko 2007 Vetelin Urheilijat
M14 2 km P 6.1. Oscar Grannas 2005 IF Brahe
M14 2 km P 6.1. Edvin Brännkärr 2005 IF Åsarna
M14 2 km P 6.1. Lucas Hansén 2004 IF Åsarna
M14 2 km P 6.1. Ronnie Ahlvik 2005 IK Falken
M14 2 km P 6.1. Santtu Aho 2005 Kaustisen Pohjan-Veikot
M14 2 km P 6.1. Eeli Hautamäki 2005 Kokkolan Veikot
M14 2 km P 6.1. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M14 2 km P 6.1. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 2 km P 6.1. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 2 km P 6.1. Rasmus Remesaho 2004 Toholammin Urheilijat
M16 5 km P 6.1. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M16 5 km P 6.1. Tatu Venetjoki 2003 Himangan Urheilijat
M16 5 km P 6.1. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M16 5 km P 6.1. Gustav Forsell 2003 IF Åsarna
M16 5 km P 6.1. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M16 5 km P 6.1. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M16 5 km P 6.1. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M16 5 km P 6.1. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km P 6.1. Miika Ylikulju 2003 Team Skiers
M16 5 km P 6.1. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M18 7.5 km P 6.1. Tuomas Törnvall 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 7.5 km P 6.1. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M20 10 km P 6.1. Markus Hakala 1998 Himangan Urheilijat
M20 10 km P 6.1. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
M35 7.5 km P 6.1. Petteri Arovainio 1975 Haapajärven Kiilat
M35 7.5 km P 6.1. Tero Kokkoniemi 1976 Haapajärven Kiilat
M35 7.5 km P 6.1. Jarkko Mäkelä 1974 Himangan Urheilijat
M35 7.5 km P 6.1. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
M35 7.5 km P 6.1. Daniel Åbacka 1978 IF Åsarna
M35 7.5 km P 6.1. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M35 7.5 km P 6.1. Leif Ena 1979 IK Falken
M35 7.5 km P 6.1. Lasse Paavola 1983 Kaustisen Pohjan-Veikot
M35 7.5 km P 6.1. Juha Auvinen 1983 Pietarsaaren Hiihtäjät
M35 7.5 km P 6.1. Hannu Paaso 1976 Sievin Sisu
M45 5 km P 6.1. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M45 5 km P 6.1. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M45 5 km P 6.1. Riku Lehto 1971 Vimpelin Hiihtoseura
M55 5 km P 6.1. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 5 km P 6.1. Jari Mäkelä 1963 Keuruun Kisailijat
M55 5 km P 6.1. Teijo Haapaniemi 1956 Reisjärven Pilke
M65 5 km P 6.1. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km P 6.1. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km P 6.1. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M8 0.8 km P 6.1. Wilhelm Jakobsson 2010 IF Minken
M8 0.8 km P 6.1. Cevin Spets 2010 IF Åsarna
M8 0.8 km P 6.1. Einar Björkfors 2010 IF Åsarna
M8 0.8 km P 6.1. Colin Ahlvik 2010 IK Falken
M8 0.8 km P 6.1. Topias Keltamäki 2011 Kokkolan Veikot
M8 0.8 km P 6.1. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
MYL 10 km P 6.1. Tomi Sipilä 1997 Alavieskan Viri
MYL 10 km P 6.1. Jonatan Lindqvist 1996 IF Minken
MYL 10 km P 6.1. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 10 km P 6.1. Ulf Nylund 1965 IF Minken
MYL 10 km P 6.1. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 10 km P 6.1. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 10 km P 6.1. Sören Östman 1985 IK Falken
MYL 10 km P 6.1. Tuomas Myllykoski 1989 Jämin Jänne
MYL 10 km P 6.1. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km P 6.1. Jani Keto 1994 Lempäälän Kisa
MYL 10 km P 6.1. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 6.1. Christoffer Lindvall 1993 Ski Team Mäenpää
MYL 10 km P 6.1. Hannes Mäenpää 1996 Ski Team Mäenpää
MYL 10 km P 6.1. Hans Mäenpää 1979 Ski Team Mäenpää
MYL 10 km P 6.1. Henri Lassila 1987 Vetelin Urheilijat
MYL 10 km P 6.1. Christian Grannas 1978 Vörå IF
N10 1.5 km P 6.1. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N10 1.5 km P 6.1. Wilma Grannas 2008 IF Brahe
N10 1.5 km P 6.1. Carina Spets 2009 IF Åsarna
N10 1.5 km P 6.1. Ellen Biskop 2008 IF Åsarna
N10 1.5 km P 6.1. Ellen Nyberg 2008 IF Åsarna
N10 1.5 km P 6.1. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N10 1.5 km P 6.1. Iida Paavola 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 1.5 km P 6.1. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 1.5 km P 6.1. Olivia Känsäkangas 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 1.5 km P 6.1. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N10 1.5 km P 6.1. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N10 1.5 km P 6.1. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N10 1.5 km P 6.1. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N10 1.5 km P 6.1. Saima Kallioniemi 2008 Ähtärin Urheilijat
N10 1.5 km P 6.1. Siiri Hautala 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km P 6.1. Vilma Olkkonen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 2 km P 6.1. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N12 2 km P 6.1. Carolina Spets 2007 IF Åsarna
N12 2 km P 6.1. Elsie Björkfors 2007 IF Åsarna
N12 2 km P 6.1. Vilma Hahtokari 2007 IF Åsarna
N12 2 km P 6.1. Wilma Nyberg 2006 IF Åsarna
N12 2 km P 6.1. Evelina Punsar 2006 IK Falken
N12 2 km P 6.1. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N12 2 km P 6.1. Eveliina Keltamäki 2006 Kokkolan Veikot
N12 2 km P 6.1. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N12 2 km P 6.1. Signe Jakobsson 2006 Norrvalla Ski Team
N12 2 km P 6.1. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N14 2 km P 6.1. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 2 km P 6.1. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N14 2 km P 6.1. Cajsa Mäenpää 2004 IF Brahe
N14 2 km P 6.1. Maja Söderlund 2005 IF Brahe
N14 2 km P 6.1. Aada Kivistö 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 2 km P 6.1. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N14 2 km P 6.1. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 2 km P 6.1. Anni Peltoniemi 2005 Kokkolan Veikot
N14 2 km P 6.1. Matilda Lillkåla 2004 Kokkolan Veikot
N14 2 km P 6.1. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N14 2 km P 6.1. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 2 km P 6.1. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 2 km P 6.1. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N14 2 km P 6.1. Sofia Huusko 2004 Vetelin Urheilijat
N14 2 km P 6.1. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km P 6.1. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N16 5 km P 6.1. Ada Brännkärr 2003 IF Åsarna
N16 5 km P 6.1. Janica Hahtokari 2003 IF Åsarna
N16 5 km P 6.1. Matilda Punsar 2003 IK Falken
N16 5 km P 6.1. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 6.1. Friida Kivistö 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 6.1. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 6.1. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N16 5 km P 6.1. Frida Achrén 2003 Oravais IF
N16 5 km P 6.1. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N16 5 km P 6.1. Aada Peltola 2002 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km P 6.1. Veera Anttila 2003 Perhon Kiri
N16 5 km P 6.1. Ella Virkkala 2003 Sievin Sisu
N16 5 km P 6.1. Jenni Kukkola 2003 Sievin Sisu
N16 5 km P 6.1. Iina Koskela 2003 Team Skiers
N16 5 km P 6.1. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N16 5 km P 6.1. Oona Kiljala 2003 Ylivieskan Kuula
N18 5 km P 6.1. Matilda Snellman 2001 IF Brahe
N18 5 km P 6.1. Clara Granholm 2001 IF Åsarna
N20 5 km P 6.1. Loviisa Kalliokoski 1999 Perhon Kiri
N8 0.8 km P 6.1. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N8 0.8 km P 6.1. Vera Korkiakangas 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
N8 0.8 km P 6.1. Clara Söderlund 2012 IF Brahe
N8 0.8 km P 6.1. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N8 0.8 km P 6.1. Ellinor Ollqvist 2010 IF Åsarna
N8 0.8 km P 6.1. Joonatan Jaatinen 2010 Kalajoen Junkkarit
N8 0.8 km P 6.1. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N8 0.8 km P 6.1. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
N8 0.8 km P 6.1. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
N8 0.8 km P 6.1. Reetta Hautala 2010 Ähtärin Urheilijat
NYL 5 km P 6.1. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 5 km P 6.1. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km P 6.1. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 5 km P 6.1. Elin Lövdahl 1996 IF Femman
NYL 5 km P 6.1. Annika Sjöström 1988 IF Åsarna
NYL 5 km P 6.1. Fanny Storvall 1997 IF Åsarna
NYL 5 km P 6.1. Petra Viirumäki 1996 Karihaaran Visa
NYL 5 km P 6.1. Sanna-Mari Purola 1997 Karihaaran Visa
NYL 5 km P 6.1. Karoliina Ukskoski 1996 Perhon Kiri
NYL 5 km P 6.1. Saana Peltola 1996 Siilinjärven Hiihtoseura