Kuukan Hiihdot ja XXXVII Mirjan Kierros

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 20.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 17.1.18 23:59:59
Kilpailun nimi Kuukan Hiihdot ja XXXVII Mirjan Kierros
Kilpailun numero 066
Kilpailupaikka Uurainen
Kilpailupaikan osoite Aittovuoren hiihtokeskus Kuukanti 18 41230 Uurainen
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 20.01.2018
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M22 V 10 km
N22 V 5 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Uuraisten Urheilijat
Seuranumero 10343728
Yhteyshenkilö Olavi Tapper
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 736 0424
GSM
Fax
WWW-osoite
Sähköposti olavitapper@jippii.fi
Ilmoittautumiset 17.01.2018 klo 24 mennessä
Osanottomaksut 15 € alle-16 v 8€
Pankki ja tilinro FI38 4766 0010 0187 90 Uuraisten Urheilijat
TD/TDA Esa Honkonen
Tiedustelut ja lisäinfo Olavi Tapper 040 7360424 sähköposti olavitapper@jippii.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Koulukeskus
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 20.1. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 2 km V 20.1. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M10 2 km V 20.1. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 2 km V 20.1. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 2 km V 20.1. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 20.1. Vilho Hietala 2008 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 20.1. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M10 2 km V 20.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M10 2 km V 20.1. Aleksi Siekkinen 2008 Äänekosken Huima
M12 3 km V 20.1. Elias Kytölä 2007 Alajärven Ankkurit
M12 3 km V 20.1. Topias Vuorela 2007 IF Minken
M12 3 km V 20.1. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 20.1. Eetu Vesanen 2007 Kangasniemen Kalske
M12 3 km V 20.1. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km V 20.1. Konsta Peltola 2006 Keuruun Kisailijat
M12 3 km V 20.1. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M12 3 km V 20.1. Henri Hiironen 2006 Pihtiputaan Tuisku
M12 3 km V 20.1. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 20.1. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 20.1. Patrik Rautiainen 2006 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 20.1. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 20.1. Veeti Kasperi Savolainen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 20.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M12 3 km V 20.1. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M14 3 km V 20.1. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M14 3 km V 20.1. Tuomas Peltola 2004 Keuruun Kisailijat
M14 3 km V 20.1. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M14 3 km V 20.1. Veeti Tikka 2004 Konneveden Urheilijat
M14 3 km V 20.1. Niilo Kauppi 2005 Kyrön Voima
M14 3 km V 20.1. Sakari Sulkula 2005 Muuramen Urheilijat
M14 3 km V 20.1. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M14 3 km V 20.1. Johannes Anttila 2005 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 20.1. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 20.1. Juuso Pulkkanen 2005 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 20.1. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M14 3 km V 20.1. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M16 5 km V 20.1. Aarni Ronkainen 2003 Jämsänkosken Ilves
M16 5 km V 20.1. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M16 5 km V 20.1. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M16 5 km V 20.1. Kalle Kauppi 2003 Kyrön Voima
M16 5 km V 20.1. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 20.1. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 20.1. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 20.1. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 20.1. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 20.1. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 20.1. Santtu Salo 2002 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 20.1. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M18 10 km V 20.1. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M18 10 km V 20.1. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 20.1. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 20.1. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 20.1. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 20.1. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 10 km V 20.1. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 10 km V 20.1. Olli Laitinen 2001 Rautalammin Urheilijat
M18 10 km V 20.1. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 20.1. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M20 10 km V 20.1. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km V 20.1. Pyry Ahonen 1999 Puijon Hiihtoseura
M35 15 km V 20.1. Toni Happonen 1981 Kuopion Hiihtäjät
M35 15 km V 20.1. Heikki Karjaluoto 1977 Oulun Kilpa-Veljet
M35 15 km V 20.1. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M35 15 km V 20.1. Tommi Espo 1983 Uuraisten Urheilijat
M35 15 km V 20.1. Jouko Vaali 1964 Virtain Urheilijat
M35 15 km V 20.1. Miikka Raivio 1976 Virtain Urheilijat
M45 10 km V 20.1. Kimmo Kaario 1972 Jämsänkosken Ilves
M45 10 km V 20.1. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M45 10 km V 20.1. Jukka-Pekka Järvinen 1971 Pihtiputaan Tuisku
M45 10 km V 20.1. Esa Hynynen 1969 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 20.1. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 20.1. Pertti Huotari 1969 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 20.1. Keijo Sivill 1970 Uuraisten Urheilijat
M45 10 km V 20.1. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M45 10 km V 20.1. Markku Mäkelä 1966 Virtain Urheilijat
M55 5 km V 20.1. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 5 km V 20.1. Leo Poikolainen 1956 Koiviston Kipinä
M55 5 km V 20.1. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M55 5 km V 20.1. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M55 5 km V 20.1. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M65 5 km V 20.1. Juhani Välimäki 1951 Karstulan Kiva
M65 5 km V 20.1. Hannu Hytönen 1946 Konneveden Urheilijat
M65 5 km V 20.1. Asko Happonen 1951 Kuopion Hiihtäjät
M65 5 km V 20.1. Paavo Pajunen 1950 Rantasalmen Urheilijat
M8 1 km V 20.1. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M8 1 km V 20.1. Miska Savolainen 2010 Konneveden Urheilijat
M8 1 km V 20.1. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
M8 1 km V 20.1. Oskari Paananen 2010 Pihtiputaan Tuisku
M8 1 km V 20.1. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M8 1 km V 20.1. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M8 1 km V 20.1. Nuutti Hietala 2011 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 20.1. Raul Korolainen 1988 Iisalmen Visa
MYL 15 km V 20.1. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 15 km V 20.1. Anton Sulkula 1995 Muuramen Urheilijat
MYL 15 km V 20.1. Santeri Virta 1993 Parkanon Urheilijat
MYL 15 km V 20.1. Joel Sariola 1993 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 20.1. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
N10 2 km V 20.1. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N10 2 km V 20.1. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N12 2 km V 20.1. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N12 2 km V 20.1. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N12 2 km V 20.1. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N12 2 km V 20.1. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 2 km V 20.1. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N12 2 km V 20.1. Meeri Kauppi 2007 Kyrön Voima
N12 2 km V 20.1. Ella Paananen 2006 Pihtiputaan Tuisku
N12 2 km V 20.1. Helmi Jauhiainen 2007 Reisjärven Pilke
N12 2 km V 20.1. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N12 2 km V 20.1. Iiris Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
N14 3 km V 20.1. Julia Kytölä 2005 Alajärven Ankkurit
N14 3 km V 20.1. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km V 20.1. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N14 3 km V 20.1. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N14 3 km V 20.1. Sanni Korhonen 2004 Rautalammin Urheilijat
N14 3 km V 20.1. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 20.1. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 20.1. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 20.1. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 20.1. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N16 5 km V 20.1. Noora Pura 2002 Joutsan Pommi
N16 5 km V 20.1. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 5 km V 20.1. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N16 5 km V 20.1. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km V 20.1. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 20.1. Veera Anttila 2003 Perhon Kiri
N16 5 km V 20.1. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 20.1. Anna Heikkilä 2002 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 20.1. Iiris Helander 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 20.1. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 20.1. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 20.1. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N18 5 km V 20.1. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 5 km V 20.1. Iida-Sofia Korhonen 2000 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 20.1. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 20.1. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N18 5 km V 20.1. Aliina Vuorela 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
N20 5 km V 20.1. Satu Kauppinen 1999 Kuoreveden Kärki
N20 5 km V 20.1. Loviisa Kalliokoski 1999 Perhon Kiri
N20 5 km V 20.1. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N35 5 km V 20.1. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 20.1. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N45 5 km V 20.1. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km V 20.1. Ulla Yrjölä 1971 Muuramen Urheilijat
N45 5 km V 20.1. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 20.1. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 20.1. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N8 1 km V 20.1. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km V 20.1. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 20.1. Petra Rautiainen 2010 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 20.1. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 20.1. Piritta Takkinen 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km V 20.1. Greta Sariola 1995 Puijon Hiihtoseura
NYL 10 km V 20.1. Emma Hirvonen 1998 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 20.1. Sanna Pusa 1994 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 20.1. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä