69. Haukiputaan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 13.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 11.1.18 18:59:59
Kilpailun nimi 69. Haukiputaan Hiihdot
Kilpailun numero 053
Kilpailupaikka Oulu, Virpiniemi
Kilpailupaikan osoite Virpiniemi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 13.01.2018
Lähdöt yhteislähtönä sarjoittain
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 3 km
M18 V 5 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 3 km
M40 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 3 km
M50 V 5 km
M55 V 3 km
N55 V 3 km
M60 V 3 km
N60 V 2 km
M65 V 3 km
N65 V 2 km
M70 V 2 km
M75 V 2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Haukiputaan Heitto
Seuranumero 10351545
Yhteyshenkilö Jarmo Savilaakso
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0443241058
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.haukiputaanheitto.fi/lajit/hiihto/
Sähköposti jarmo@savilaakso.fi
Ilmoittautumiset Kilmo ilmoittautumisjärjestelmään 11.1. klo 19 mennessä
Osanottomaksut Sarjat 16v ja nuoremmat 12€, vanhemmat 17€.
Pankki ja tilinro FI68 4600 0010 1993 35 Haukiputaan Heitto
Tiedustelut ja lisäinfo Jarmo Savilaakso, 0443241058
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 13.1. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 2 km V 13.1. Niko Liuska 2008 Kempeleen Kiri
M10 2 km V 13.1. Akseli Hyvärinen 2008 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 13.1. Veeti Rahkolin 2009 Limingan Niittomiehet
M10 2 km V 13.1. Arttu Juola 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 13.1. Eino Ryytty 2008 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 13.1. Matias Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 13.1. Mikael Kynkäänniemi 2008 Pöytyän Urheilijat
M10 2 km V 13.1. Lauri Korpela 2008 Saloisten Reipas
M12 2 km V 13.1. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M12 2 km V 13.1. Eetu Juola 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 13.1. Ronni Mäntyranta 2006 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 13.1. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 13.1. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 2 km V 13.1. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 2 km V 13.1. Joonas Jarkko 2006 Saloisten Reipas
M14 3 km V 13.1. Anton Mäenpää 2004 Iin Hiihtoseura
M14 3 km V 13.1. Paavo Niemelä 2005 Iin Hiihtoseura
M14 3 km V 13.1. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km V 13.1. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km V 13.1. Jesse Mokko 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 13.1. Juuso Kinnunen 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 13.1. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M14 3 km V 13.1. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M14 3 km V 13.1. Viljami Ylilauri 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 13.1. Matias Riipi 2003 Inarin Yritys
M16 5 km V 13.1. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M16 5 km V 13.1. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 13.1. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 13.1. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 13.1. Miska Minkkinen 2002 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 5 km V 13.1. Teemu Pyörälä 2000 Iin Hiihtoseura
M18 5 km V 13.1. Erkka Kangas 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M18 5 km V 13.1. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M18 5 km V 13.1. Eino Koivula 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 5 km V 13.1. Veikka Ylilauri 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 13.1. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km V 13.1. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km V 13.1. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M20 10 km V 13.1. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M20 10 km V 13.1. Tuomas Ranto 1999 Team Skiers
M35 10 km V 13.1. Petteri Arovainio 1975 Haapajärven Kiilat
M35 10 km V 13.1. Hannu Niemelä 1971 Iin Hiihtoseura
M35 10 km V 13.1. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M35 10 km V 13.1. Osmo Juola 1975 Kalajoen Junkkarit
M35 10 km V 13.1. Tero Kähtävä 1982 Kalajoen Junkkarit
M35 10 km V 13.1. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M35 10 km V 13.1. Antti Henriksson 1974 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 13.1. Eero Juola 1980 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 13.1. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 13.1. Juha Latomaa 1979 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 13.1. Sauli Kuopus 1983 Pudasjärven Urheilijat
M35 10 km V 13.1. Jukka Oikarinen 1981 Suomussalmen Rasti
M35 10 km V 13.1. Timo Kaveri 1979 Yli-Iin Naseva
M40 5 km V 13.1. Markus Ronkainen 1976 Lapin Veikot
M40 5 km V 13.1. Jouni Mäkäräinen 1975 Oulun Hiihtoseura
M40 5 km V 13.1. Reima Mäntyranta 1978 Oulun Hiihtoseura
M40 5 km V 13.1. Jani Tuovila 1976 Sievin Sisu
M45 5 km V 13.1. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 13.1. Mika Tohmola 1970 Muonion Kiri
M45 5 km V 13.1. Mikko Autti 1969 Team Skiers
M45 5 km V 13.1. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M50 5 km V 13.1. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M50 5 km V 13.1. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 13.1. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 13.1. Keijo Pulkkinen 1966 Kempeleen Maratonklubi
M50 5 km V 13.1. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M50 5 km V 13.1. Esa Huotari 1965 Sotkamon Jymy
M50 5 km V 13.1. Tapio Hökkä 1967 Yli-Iin Naseva
M55 3 km V 13.1. Reijo Juntunen 1963 Iin Yritys
M55 3 km V 13.1. Juha Pyörälä 1962 Kuivaniemen Yritys
M55 3 km V 13.1. Teuvo Ohenoja 1958 Saloisten Salama
M60 3 km V 13.1. Seppo Illikainen 1954 Haukiputaan Heitto
M60 3 km V 13.1. Reijo Isola 1956 Iin Hiihtoseura
M60 3 km V 13.1. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 3 km V 13.1. Esa Piipponen 1955 Kempeleen Pyrintö
M60 3 km V 13.1. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 3 km V 13.1. Väinö Mäkilä 1958 Saloisten Reipas
M60 3 km V 13.1. Jouko Karppinen 1958 Utajärven Urheilijat
M65 3 km V 13.1. Mikko Koivukangas 1953 Oulun Hiihtoseura
M65 3 km V 13.1. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M70 2 km V 13.1. Mauno Hanhela 1945 Haukiputaan Heitto
M70 2 km V 13.1. Kalevi Heinikoski 1947 Iin Hiihtoseura
M70 2 km V 13.1. Antero Autio 1947 Kiuruveden Urheilijat
M70 2 km V 13.1. Alpo Pelkonen 1946 Oulunsalon Vasama
M75 2 km V 13.1. Antero Leinonen 1943 Haukiputaan Veikot
M75 2 km V 13.1. Mauri Miettunen 1942 Karihaaran Visa
M75 2 km V 13.1. Jussi Palonen 1943 Viitasaaren Viesti
MYL 10 km V 13.1. Matti Keskitalo 1993 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 13.1. Antti Harmaala 1986 Iin Hiihtoseura
MYL 10 km V 13.1. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
MYL 10 km V 13.1. Juho Nikula 1990 Kalajoen Junkkarit
MYL 10 km V 13.1. Oskari Heinikoski 1997 Karihaaran Visa
MYL 10 km V 13.1. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 13.1. Jouko Niiranen 1987 Kestilän Kisa-Veikot
MYL 10 km V 13.1. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 13.1. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 13.1. Edvard Kotajärvi 1997 Oulunsalon Vasama
MYL 10 km V 13.1. Oula Mattila 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 13.1. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 10 km V 13.1. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
MYL 10 km V 13.1. Eero Kukkonen 1996 Team Skiers
N10 2 km V 13.1. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N10 2 km V 13.1. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 2 km V 13.1. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N10 2 km V 13.1. Mira Marttila 2009 Limingan Niittomiehet
N10 2 km V 13.1. Saimi Puranen 2008 Limingan Niittomiehet
N10 2 km V 13.1. Helmiina Similä 2008 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 13.1. Inka Ryytty 2009 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 13.1. Sofia Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 13.1. Juulia Jarkko 2009 Saloisten Reipas
N10 2 km V 13.1. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 2 km V 13.1. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N12 2 km V 13.1. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N12 2 km V 13.1. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N12 2 km V 13.1. Veera Niskanen 2007 Karihaaran Visa
N12 2 km V 13.1. Maiju Palosaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N12 2 km V 13.1. Helinä Niskanen 2007 Kuhmo-Ski
N12 2 km V 13.1. Iida Hyvärinen 2006 Laitasaaren Veto
N12 2 km V 13.1. Aliisa Kärkkäinen 2007 Oulun Hiihtoseura
N12 2 km V 13.1. Essi Huitsi 2007 Oulun Hiihtoseura
N12 2 km V 13.1. Maria Mäkelä 2007 Oulun Hiihtoseura
N12 2 km V 13.1. Selma Mäkäräinen 2006 Oulun Hiihtoseura
N12 2 km V 13.1. Ella-Sofia Kaiponen 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 13.1. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N14 3 km V 13.1. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N14 3 km V 13.1. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N14 3 km V 13.1. Sara Niskanen 2004 Karihaaran Visa
N14 3 km V 13.1. Hilla Niskanen 2004 Kuhmo-Ski
N14 3 km V 13.1. Iina Haataja 2005 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 13.1. Roosa Vuori 2005 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 13.1. Heli Laajoki 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 13.1. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 13.1. Neea Taskila 2004 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 13.1. Oona Latomaa 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 13.1. Pauliina Autti 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 13.1. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 13.1. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 13.1. Iida-Emilia Kaiponen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 13.1. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N16 3 km V 13.1. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N16 3 km V 13.1. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N16 3 km V 13.1. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N16 3 km V 13.1. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 3 km V 13.1. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
N16 3 km V 13.1. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N16 3 km V 13.1. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N16 3 km V 13.1. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 3 km V 13.1. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N16 3 km V 13.1. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 3 km V 13.1. Kerttu Puranen 2002 Limingan Niittomiehet
N16 3 km V 13.1. Ada Holm 2002 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km V 13.1. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km V 13.1. Anni Karppinen 2003 Paltamon Urheilijat
N16 3 km V 13.1. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N16 3 km V 13.1. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N16 3 km V 13.1. Matilda Koivuranta 2003 Team Skiers
N18 5 km V 13.1. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Pauliina Paaso 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km V 13.1. Essi Kiviaho 2000 Keminsuun Kisa
N18 5 km V 13.1. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N20 5 km V 13.1. Ella-Sofia Metsävainio 1998 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km V 13.1. Katriina Autti 1999 Team Skiers
N35 3 km V 13.1. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N35 3 km V 13.1. Kirsi Pääkkönen 1978 Laitasaaren Veto
N35 3 km V 13.1. Ritva Ronkainen 1981 Lapin Veikot
N35 3 km V 13.1. Maarit Kaveri 1979 Yli-Iin Naseva
N45 3 km V 13.1. Jaana Niemelä 1972 Iin Hiihtoseura
N45 3 km V 13.1. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N45 3 km V 13.1. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N45 3 km V 13.1. Arja Lotvonen 1964 Laitasaaren Veto
N45 3 km V 13.1. Sari Kettunen 1971 Yli-Iin Naseva
N55 3 km V 13.1. Tarja Huru 1960 Haukiputaan Heitto
N65 2 km V 13.1. Kyllikki Ratala 1943 Simon Kiri
NYL 5 km V 13.1. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
NYL 5 km V 13.1. Essi Heikka 1997 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 13.1. Jonna Niskanen 1997 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 13.1. Essi Lotvonen 1993 Laitasaaren Veto
NYL 5 km V 13.1. Vilma Ylilauri 1997 Limingan Niittomiehet
NYL 5 km V 13.1. Anu Kivipää 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 13.1. Jonna Kariniemi 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 5 km V 13.1. Tellervo Ranto 1996 Team Skiers
NYL 5 km V 13.1. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku