Marjon Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 27.1.2018-28.1.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00 molempina päivinä
Ilmoittautumisen eräpäivä 23.1.18 17:59:59
Kilpailun nimi Marjon Hiihdot
Kilpailun numero 077
Kilpailupaikka Espoo, Leppävaara
Kilpailupaikan osoite Veräjäpellonkatu 17 (Pysäköinti Vanha maantie 13)
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 27.01.2018
Sprintti, V, samalla I-alueen AM-sprintti
Sarja Matka
MYL V sprintti
NYL V sprintti
M10 V sprintti
N10 V sprintti
M12 V sprintti
N12 V sprintti
M14 V sprintti
N14 V sprintti
M16 V sprintti
N16 V sprintti
M18 V sprintti
N18 V sprintti
M20 V sprintti
N20 V sprintti
M35 V sprintti
N35 V sprintti
Kilpailupäivä 2: Su 28.01.2018
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Espoon Hiihtoseura
Seuranumero 10350973
Yhteyshenkilö Matti Heikkilä
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 590 9345
GSM
Fax
WWW-osoite www.espoonhiihtoseura.fi
Sähköposti mattij.heikkila@kolumbus.fi
Ilmoittautumiset 23.1. klo 18.00 mennessä. Lauantaille ja sunnuntaille ilmoittaudutaan erikseen ja maksuksi laitetaan puolet kahden päivän maksusta.
Osanottomaksut Sarjoissa 8-16 v 20 €, jos osallistuu molempina päivinä ja 15 € jos osallistuu vain toisena päivänä. Muissa sarjoissa 30 € molemmat päivät ja 20 € vain toinen päivä. Jälki-ilmoittautuneilla kaksinkertainen maksu.
Pankki ja tilinro FI82 2290 1800 041231 Espoon Hiihtoseura ry
TD/TDA TD Antero Nikander
TDA Petri Teittinen
Tiedustelut ja lisäinfo www.espoonhiihtoseura.fi, Matti Heikkilä 040 5909345
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Navigaattoriin laitetaan pysäköintipaikan osoitteeksi Vanha maantie 13.
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Hyvät tavarapalkinnot. Lauantaina jaetaan AM-mitalit I-alueen kolmelle parhaalle hiihtäjälle. Sunnuntaina palkintojen jako kokonaiskilpailun perusteella.
Muuta tietoa Lauantain kilpailu on samalla I-alueen aluemestaruus-sprinttikilpailu.
Kilpailu on sarjoissa M/N 10, 12, 14, 16, 18 ja 20 Nuorten Etelä-Suomen Exel-cupin osakilpailu. Cupissa on seitsemän kilpailua. Tarkemmat tiedot ja pistetilanne löytyy Eteä-Suomen Hiihto ry:n kotisivulta www.etelasuomenhiihto.fi/exel-cup/
Tarkemmet ohjeet ja tiedot lumitilanteesta: www.espoonhiihtoseura.fi/kilpailut/ ja www.facebook.com/EspoonHiihtoseura
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 sprintti V 27.1. Aapeli Oila 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 sprintti V 27.1. Aaro Helenius 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 sprintti V 27.1. Eemil Veikkola 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 sprintti V 27.1. Evert Ikonen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 sprintti V 27.1. Hugo Hindsberg 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 sprintti V 27.1. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 sprintti V 27.1. Kasper Salmi 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 sprintti V 27.1. Mikki Kankaanpää 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 sprintti V 27.1. Svante Strömberg 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 sprintti V 27.1. Henrik Ahoniemi 2009 Hyvinkään Hiihtäjät
M10 sprintti V 27.1. Albin Fransman 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 sprintti V 27.1. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 sprintti V 27.1. Kevin Hildén 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 sprintti V 27.1. Aleksi Tella 2010 Keravan Urheilijat
M10 sprintti V 27.1. Antti Kirves 2008 Keravan Urheilijat
M10 sprintti V 27.1. Luukas Koivisto 2010 Keravan Urheilijat
M10 sprintti V 27.1. Eero Haikola 2008 Pakilan Veto
M10 sprintti V 27.1. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M12 sprintti V 27.1. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M12 sprintti V 27.1. Aapo Vanhanen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Aapo Väliharju 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. André Salmi 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Anton Kemppi 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Danila Kudriashov 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Eelis Kauppila 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Jouka Aaltonen 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Lalli Kaisla 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Matias Veikkola 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Nathan Hakala 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Nikolai Saari 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Ola Strömberg 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Samuel Aho 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Leevi Passila 2006 Hollolan Urheilijat -46
M12 sprintti V 27.1. Atte Virtanen 2006 IF Sibbo-Vargarna
M12 sprintti V 27.1. Tom Lainet 2006 IF Sibbo-Vargarna
M12 sprintti V 27.1. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 sprintti V 27.1. Niilo Aivelo 2006 Keravan Urheilijat
M12 sprintti V 27.1. Teemu Weck 2006 Pakilan Veto
M12 sprintti V 27.1. Väinö Haara 2007 Pakilan Veto
M12 sprintti V 27.1. Väinö Länsiluoto 2007 Pakilan Veto
M12 sprintti V 27.1. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M12 sprintti V 27.1. Eelis Sahlsten 2007 Vantaan Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Kasper Lassig 2006 Vantaan Hiihtoseura
M12 sprintti V 27.1. Jesse Sandberg 2007 Österby Sportklubb
M14 sprintti V 27.1. Aleksi Murtoniemi 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 sprintti V 27.1. Christoffer Ingman 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 sprintti V 27.1. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 sprintti V 27.1. Heikki Sumanen 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 sprintti V 27.1. Julius Aho 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 sprintti V 27.1. Sakari Saarinen 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 sprintti V 27.1. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M14 sprintti V 27.1. Veeti Passila 2004 Hollolan Urheilijat -46
M14 sprintti V 27.1. Esa Tapani Lehtonen 2004 Hyvinkään Hiihtäjät
M14 sprintti V 27.1. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 sprintti V 27.1. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 sprintti V 27.1. Robin Hildén 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 sprintti V 27.1. Emil Ijäs 2004 Keravan Urheilijat
M14 sprintti V 27.1. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M14 sprintti V 27.1. Joona Martikainen 2005 Keravan Urheilijat
M14 sprintti V 27.1. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M14 sprintti V 27.1. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M14 sprintti V 27.1. Pyry Selin 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 sprintti V 27.1. Elmeri Lehtinen 2004 Lauttakylän Luja
M14 sprintti V 27.1. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 sprintti V 27.1. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M14 sprintti V 27.1. Eino Haara 2005 Pakilan Veto
M14 sprintti V 27.1. Artur Pahlman 2004 Pargas IF
M14 sprintti V 27.1. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M14 sprintti V 27.1. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M14 sprintti V 27.1. Markus Valkealahti 2004 Vantaan Hiihtoseura
M14 sprintti V 27.1. Tomi Sandberg 2004 Österby Sportklubb
M16 sprintti V 27.1. Akseli Ojala 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Elias Hannula 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Ilari Laakso 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Jani Koponen 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Otto Suhonen 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Miika Passila 2002 Hollolan Urheilijat -46
M16 sprintti V 27.1. Rasmus Ahoniemi 2003 Hyvinkään Hiihtäjät
M16 sprintti V 27.1. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Benjamin Fransman 2002 IF Sibbo-Vargarna
M16 sprintti V 27.1. Casper Höglund 2003 IF Sibbo-Vargarna
M16 sprintti V 27.1. Aron Pyssysalo 2002 Keravan Urheilijat
M16 sprintti V 27.1. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Otso Eliel Kolehmainen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Markus Matilainen 2003 Pakilan Veto
M16 sprintti V 27.1. Tommi Weck 2003 Pakilan Veto
M16 sprintti V 27.1. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M16 sprintti V 27.1. Konsta Pekkala 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Oliver Lassig 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Roni Hänninen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 sprintti V 27.1. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 sprintti V 27.1. Adam Tallberg 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 sprintti V 27.1. Alexander Linden 2001 IF Sibbo-Vargarna
M18 sprintti V 27.1. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M18 sprintti V 27.1. Cedrik Sandell 2001 Österby Sportklubb
M20 sprintti V 27.1. Erik Ingman 1999 Espoon Hiihtoseura
M20 sprintti V 27.1. Aleksi Lehtinen 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 sprintti V 27.1. Antton Koivisto 1999 Keravan Urheilijat
M20 sprintti V 27.1. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 sprintti V 27.1. Kalle Parantainen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 sprintti V 27.1. Lauri Marekwia 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 sprintti V 27.1. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
M35 sprintti V 27.1. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M35 sprintti V 27.1. Tero Uusitalo 1970 Vantaan Hiihtoseura
M35 sprintti V 27.1. Timo Tapio 1981 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.1. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.1. Benjamin Tulonen 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL sprintti V 27.1. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL sprintti V 27.1. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
MYL sprintti V 27.1. Tero Turunen 1988 Keravan Urheilijat
MYL sprintti V 27.1. Aki Kauppinen 1987 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.1. Jaakko Mäkelä 1985 Tampereen Pyrintö
MYL sprintti V 27.1. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.1. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.1. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL sprintti V 27.1. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
MYL sprintti V 27.1. Joonas Kantoniemi 1992 Ähtärin Urheilijat
N10 sprintti V 27.1. Anni Jantunen 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 sprintti V 27.1. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 sprintti V 27.1. Kaija Ilomäki 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 sprintti V 27.1. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 sprintti V 27.1. Aino Tonteri 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N10 sprintti V 27.1. Alisa Heijasto 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N10 sprintti V 27.1. Elsa Summanen 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N10 sprintti V 27.1. Aida Tella 2008 Keravan Urheilijat
N10 sprintti V 27.1. Roosa Aivelo 2009 Keravan Urheilijat
N10 sprintti V 27.1. Anu Weck 2010 Pakilan Veto
N10 sprintti V 27.1. Venla Länsiluoto 2009 Pakilan Veto
N10 sprintti V 27.1. Lydia Salonen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 sprintti V 27.1. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 sprintti V 27.1. Alina Virtanen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 sprintti V 27.1. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 sprintti V 27.1. Ava Hämäläinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 sprintti V 27.1. Ella Pulkkinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 sprintti V 27.1. Emmi Nieminen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 sprintti V 27.1. Jonna Leikos 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 sprintti V 27.1. Karita Zahkna 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 sprintti V 27.1. Martta Kankaanpää 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 sprintti V 27.1. Meeri Summanen 2006 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 sprintti V 27.1. Salla Niemi 2007 Hyvinkään Hiihtäjät
N12 sprintti V 27.1. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N12 sprintti V 27.1. Nella Daavitsainen 2006 Keravan Urheilijat
N12 sprintti V 27.1. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 sprintti V 27.1. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N14 sprintti V 27.1. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N14 sprintti V 27.1. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N14 sprintti V 27.1. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N14 sprintti V 27.1. Annu Virtanen 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Aura Hakala 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Ellen Hovi 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Elma Hannikainen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Iida Piiroinen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Silva Kemppi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Ea Vuori 2005 Keravan Urheilijat
N14 sprintti V 27.1. Senni Ruuskanen 2005 Keravan Urheilijat
N14 sprintti V 27.1. Minea Mannerkivi 2004 Lahden Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Ella Sytelä 2005 Vantaan Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Siiri Pekkala 2005 Vantaan Hiihtoseura
N14 sprintti V 27.1. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N14 sprintti V 27.1. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 sprintti V 27.1. Heta Neuvonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 sprintti V 27.1. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 sprintti V 27.1. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 sprintti V 27.1. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 sprintti V 27.1. Anni Gustafsson 2002 Hollolan Urheilijat -46
N16 sprintti V 27.1. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N16 sprintti V 27.1. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N16 sprintti V 27.1. Ada Maria Puukko 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 sprintti V 27.1. Enni Levanen 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 sprintti V 27.1. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N16 sprintti V 27.1. Vellamo Viitanen 2003 Pakilan Veto
N16 sprintti V 27.1. Fanni Lehtinen 2002 Skiteam 105
N16 sprintti V 27.1. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 sprintti V 27.1. Vilma Sytelä 2002 Vantaan Hiihtoseura
N16 sprintti V 27.1. Saimi Lupala 2003 Österby Sportklubb
N18 sprintti V 27.1. Aino Soininen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 sprintti V 27.1. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N18 sprintti V 27.1. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N20 sprintti V 27.1. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 sprintti V 27.1. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 sprintti V 27.1. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N20 sprintti V 27.1. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 sprintti V 27.1. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N35 sprintti V 27.1. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
N35 sprintti V 27.1. Arja Ahti 1952 Helsingin Poliisi-Voimailijat
NYL sprintti V 27.1. Paula Iso-Markku 1986 Kirkkonummen Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.1. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti V 27.1. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.1. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Aapeli Oila 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Aaro Helenius 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Eemil Veikkola 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Evert Ikonen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Hugo Hindsberg 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Kasper Salmi 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Matias Kohtala 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Mikki Kankaanpää 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Svante Strömberg 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 28.1. Albin Fransman 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km P 28.1. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km P 28.1. Kevin Hildén 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km P 28.1. Axel Enberg 2008 IK Trissan
M10 2 km P 28.1. Antti Kirves 2008 Keravan Urheilijat
M10 2 km P 28.1. Luukas Koivisto 2010 Keravan Urheilijat
M10 2 km P 28.1. Eero Haikola 2008 Pakilan Veto
M10 2 km P 28.1. Viljami Vuosku 2009 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M12 3 km P 28.1. Aapo Vanhanen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Aapo Väliharju 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. André Salmi 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Anton Kemppi 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Danila Kudriashov 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Eelis Kauppila 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Jouka Aaltonen 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Karri Eljas Kuusinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Lalli Kaisla 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Matias Veikkola 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Nathan Hakala 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Nikolai Saari 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Ola Strömberg 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Samuel Aho 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Tuomas Sakari Kuusinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Ted Enberg 2006 IK Trissan
M12 3 km P 28.1. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km P 28.1. Niilo Aivelo 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km P 28.1. Teemu Weck 2006 Pakilan Veto
M12 3 km P 28.1. Väinö Haara 2007 Pakilan Veto
M12 3 km P 28.1. Väinö Länsiluoto 2007 Pakilan Veto
M12 3 km P 28.1. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km P 28.1. Eelis Sahlsten 2007 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Kasper Lassig 2006 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km P 28.1. Jesse Sandberg 2007 Österby Sportklubb
M14 5 km P 28.1. Aleksi Murtoniemi 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 28.1. Christoffer Ingman 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 28.1. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 28.1. Heikki Sumanen 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 28.1. Julius Aho 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 28.1. Sakari Saarinen 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 28.1. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km P 28.1. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km P 28.1. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km P 28.1. Robin Hildén 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km P 28.1. Emil Ijäs 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 28.1. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 28.1. Joona Martikainen 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 28.1. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 28.1. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M14 5 km P 28.1. Pyry Selin 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km P 28.1. Elmeri Lehtinen 2004 Lauttakylän Luja
M14 5 km P 28.1. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 28.1. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M14 5 km P 28.1. Eino Haara 2005 Pakilan Veto
M14 5 km P 28.1. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M14 5 km P 28.1. Markus Valkealahti 2004 Vantaan Hiihtoseura
M14 5 km P 28.1. Tomi Sandberg 2004 Österby Sportklubb
M16 5 km P 28.1. Akseli Ojala 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Elias Hannula 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Ilari Laakso 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Jani Koponen 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Otto Suhonen 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Rasmus Ahoniemi 2003 Hyvinkään Hiihtäjät
M16 5 km P 28.1. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Benjamin Fransman 2002 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km P 28.1. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Otso Eliel Kolehmainen 2002 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Markus Matilainen 2003 Pakilan Veto
M16 5 km P 28.1. Eemeli Eronen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Oliver Lassig 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Roni Hänninen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 5 km P 28.1. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 28.1. Adam Tallberg 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 28.1. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km P 28.1. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 10 km P 28.1. Cedrik Sandell 2001 Österby Sportklubb
M20 10 km P 28.1. Erik Ingman 1999 Espoon Hiihtoseura
M20 10 km P 28.1. Aleksi Lehtinen 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km P 28.1. Antton Koivisto 1999 Keravan Urheilijat
M20 10 km P 28.1. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 28.1. Kalle Parantainen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 28.1. Lauri Marekwia 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 28.1. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
M35 10 km P 28.1. Jari Virtanen 1974 Espoon Hiihtoseura
M35 10 km P 28.1. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M35 10 km P 28.1. Harri Karjalainen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M35 10 km P 28.1. Jan Kiljunen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M35 10 km P 28.1. Santeri Ryhänen 1977 Vantaan Hiihtoseura
M35 10 km P 28.1. Timo Tapio 1981 Vantaan Hiihtoseura
M45 5 km P 28.1. Kim Lönnström 1972 Borgå Akilles
M45 5 km P 28.1. Mika Rytkönen 1966 Espoon Hiihtoseura
M45 5 km P 28.1. Tero Uusitalo 1970 Vantaan Hiihtoseura
M45 5 km P 28.1. Tapio Rautell 1971 Vihdin Viesti
M55 5 km P 28.1. Petri Heinonen 1961 Espoon Hiihtoseura
M55 5 km P 28.1. Christer Lindberg 1961 IF Sibbo-Vargarna
M55 5 km P 28.1. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M65 5 km P 28.1. Kurt Dannholm 1945 Espoon Hiihtoseura
M65 5 km P 28.1. Eero Moilanen 1946 Kajaanin Hiihtäjät
M8 1 km P 28.1. Joonas Kohtala 2011 Espoon Hiihtoseura
M8 1 km P 28.1. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
MYL 10 km P 28.1. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 28.1. Benjamin Tulonen 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 28.1. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 28.1. Lukas Lindberg 1988 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 28.1. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 28.1. Tero Turunen 1988 Keravan Urheilijat
MYL 10 km P 28.1. Jaakko Mäkelä 1985 Tampereen Pyrintö
MYL 10 km P 28.1. Juho Sihvola 1986 Tampereen Pyrintö
MYL 10 km P 28.1. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 28.1. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 28.1. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL 10 km P 28.1. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
MYL 10 km P 28.1. Joonas Kantoniemi 1992 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km P 28.1. Anni Jantunen 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 28.1. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 28.1. Ebba Miettinen 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 28.1. Kaija Ilomäki 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 28.1. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 28.1. Aida Tella 2008 Keravan Urheilijat
N10 2 km P 28.1. Roosa Aivelo 2009 Keravan Urheilijat
N10 2 km P 28.1. Venla Länsiluoto 2009 Pakilan Veto
N10 2 km P 28.1. Anni Eronen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 28.1. Lydia Salonen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 28.1. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 28.1. Alina Virtanen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 28.1. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 28.1. Ava Hämäläinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 28.1. Emmi Nieminen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 28.1. Jonna Leikos 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 28.1. Karita Zahkna 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 28.1. Lotta Packalen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 28.1. Martta Kankaanpää 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 28.1. Salla Niemi 2007 Hyvinkään Hiihtäjät
N12 3 km P 28.1. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N12 3 km P 28.1. Tom Lainet 2006 IF Sibbo-Vargarna
N12 3 km P 28.1. Nella Daavitsainen 2006 Keravan Urheilijat
N12 3 km P 28.1. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 28.1. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N14 3 km P 28.1. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N14 3 km P 28.1. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N14 3 km P 28.1. Annu Virtanen 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 28.1. Aura Hakala 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 28.1. Ellen Hovi 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 28.1. Elma Hannikainen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 28.1. Iida Piiroinen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 28.1. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 28.1. Silva Kemppi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 28.1. Ea Vuori 2005 Keravan Urheilijat
N14 3 km P 28.1. Minea Mannerkivi 2004 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km P 28.1. Ella Sytelä 2005 Vantaan Hiihtoseura
N14 3 km P 28.1. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N14 3 km P 28.1. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 28.1. Heta Neuvonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 28.1. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 28.1. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 28.1. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 28.1. Anni Gustafsson 2002 Hollolan Urheilijat -46
N16 5 km P 28.1. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N16 5 km P 28.1. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N16 5 km P 28.1. Enni Levanen 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km P 28.1. Vellamo Viitanen 2003 Pakilan Veto
N16 5 km P 28.1. Fanni Lehtinen 2002 Skiteam 105
N16 5 km P 28.1. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km P 28.1. Hilda Salonen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km P 28.1. Vilma Sytelä 2002 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km P 28.1. Saimi Lupala 2003 Österby Sportklubb
N18 5 km P 28.1. Chira Gullqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5 km P 28.1. Aino Soininen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 28.1. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N18 5 km P 28.1. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 28.1. Noora Koskelainen 2000 Vantaan Hiihtoseura
N20 5 km P 28.1. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 5 km P 28.1. Josefiina Latvanen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N20 5 km P 28.1. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 5 km P 28.1. Emma Metzner 1999 One Way Pro Team
N20 5 km P 28.1. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 5 km P 28.1. Jonna Juva 1998 Perniön Urheilijat
N20 5 km P 28.1. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N35 5 km P 28.1. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
N45 5 km P 28.1. Arja Ahti 1952 Helsingin Poliisi-Voimailijat
N8 1 km P 28.1. Hilla Tanner 2011 Espoon Hiihtoseura
N8 1 km P 28.1. Iida Väliharju 2010 Espoon Hiihtoseura
N8 1 km P 28.1. Lily-Sofie Latvala 2010 Espoon Hiihtoseura
N8 1 km P 28.1. Mette Miettinen 2010 Espoon Hiihtoseura
N8 1 km P 28.1. Nea Enberg 2010 IK Trissan
N8 1 km P 28.1. Anu Weck 2010 Pakilan Veto
N8 1 km P 28.1. Amanda Lassig 2011 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 28.1. Pauliina Lampinen 1986 Helsingin Poliisi-Voimailijat
NYL 5 km P 28.1. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km P 28.1. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km P 28.1. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 28.1. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti