Nivalan Urheilijoiden Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo. 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 20.2.18 20:59:59
Kilpailun nimi Nivalan Urheilijoiden Hiihdot
Kilpailun numero 110
Kilpailupaikka Nivala
Kilpailupaikan osoite Pyssymäentie 195, 85500 NIVALA
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 24.02.2018
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Nivalan Urheilijat
Seuranumero 10346466
Yhteyshenkilö Juhani Kumpusalo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin +358 400 345 233
GSM
Fax
WWW-osoite https://nivalanurheilijat.sporttisaitti.com/hiihto/
Sähköposti juhani.kumpusalo@kotinet.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 20.2.2018 klo 21:00 mennessä
Osanottomaksut 20 euroa, 16 v. ja nuoremmat 15 euroa. Maksettava ilmoittautumisen yhteydessä. Jälki-ilmoittautumiset kaksinkertaisin maksuin.
Pankki ja tilinro Nivalan Osuuspankki FI60 5291 0820 0171 65, Nivalan Urheilijat ry/Hiihtojaosto
TD/TDA TD Timo Seppälä, TDA Sari Gummerus
Tiedustelut ja lisäinfo Juhani Kumpusalo, juhani.kumpusalo@kotinet.com, GSM 0400 345 233
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kokkola-Kajaanitietä (vt28) 5km Nivalan keskustasta Sievin suuntaan, josta opasteet ohjaavat osoitteeseen Pyssymäentie 195
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Sarjojen N/M10-N/M14 palkintojen jako on noin klo 12.30 (mahdolliset muutokset kerrotaan kuulutuksessa) Loput sarjat palkitaan noin 15 minuutin kuluttua viimeisen kilpailijan maaliintulosta.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 24.2. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 24.2. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M10 2 km V 24.2. Ukko Järviluoma 2009 Nivalan Urheilijat
M10 2 km V 24.2. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
M10 2 km V 24.2. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 3 km V 24.2. Eetu Honkala 2006 Haapajärven Kiilat
M12 3 km V 24.2. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km V 24.2. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 24.2. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M12 3 km V 24.2. Urho Mäkinen 2006 Nivalan Urheilijat
M14 5 km V 24.2. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M14 5 km V 24.2. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M14 5 km V 24.2. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M14 5 km V 24.2. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km V 24.2. Aapo Heiskanen 2005 Nivalan Urheilijat
M14 5 km V 24.2. Tatu Junno 2004 Ylivieskan Kuula
M16 8 km V 24.2. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M16 8 km V 24.2. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M16 8 km V 24.2. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M16 8 km V 24.2. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M16 8 km V 24.2. Pauli Kivirinta 2003 Nivalan Urheilijat
M16 8 km V 24.2. Pietu Tiainen 2002 Nivalan Urheilijat
M16 8 km V 24.2. Tuukka Suni 2002 Nivalan Urheilijat
M16 8 km V 24.2. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M16 8 km V 24.2. Miika Ylikulju 2003 TEAM SKIERS
M18 10 km V 24.2. Aleksi Huhtakangas 2000 Alavieskan Viri
M18 10 km V 24.2. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M18 10 km V 24.2. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M18 10 km V 24.2. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 24.2. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km V 24.2. Tuomas Törnvall 2000 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km V 24.2. Saku Hautalahti 2000 Nivalan Urheilijat
M18 10 km V 24.2. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 24.2. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 10 km V 24.2. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
M20 10 km V 24.2. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 10 km V 24.2. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km V 24.2. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 10 km V 24.2. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
M20 10 km V 24.2. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
M20 10 km V 24.2. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km V 24.2. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 10 km V 24.2. Arttu Lukkari 1999 Sotkamon Jymy
M20 10 km V 24.2. Tuomas Ranto 1999 TEAM SKIERS
M20 10 km V 24.2. Esa-Pekka Mustola 1999 Ylivieskan Kuula
M35 10 km V 24.2. Mauno Juola 1973 Kalajoen Junkkarit
M35 10 km V 24.2. Osmo Juola 1975 Kalajoen Junkkarit
M35 10 km V 24.2. Sauli Päivärinta 1983 Nivalan Urheilijat
M35 10 km V 24.2. Jani Tuovila 1976 Sievin Sisu
M45 5 km V 24.2. Jari Mäntylä 1971 Haapaveden Urheilijat
M45 5 km V 24.2. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M45 5 km V 24.2. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M45 5 km V 24.2. Jouko Helenius 1967 Pulkkilan Ponsi
M55 5 km V 24.2. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M55 5 km V 24.2. Ilpo Rönkkö 1961 Vieremän Koitto
MYL 15 km V 24.2. Risto Uusivirta 1992 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 24.2. Kasper Lönnbäck 1997 IF Minken
MYL 15 km V 24.2. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 15 km V 24.2. Mikko Loukkaanhuhta 1995 Jämin Jänne
MYL 15 km V 24.2. Miro Karppanen 1998 Kiteen Urheilijat
MYL 15 km V 24.2. Konsta Puutio 1997 Kokkolan Veikot
MYL 15 km V 24.2. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 24.2. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 24.2. Kusti Kittilä 1981 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL 15 km V 24.2. Roope Haapakangas 1997 POHTI SKITEAM
MYL 15 km V 24.2. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL 15 km V 24.2. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL 15 km V 24.2. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 24.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 24.2. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N10 2 km V 24.2. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 24.2. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N10 2 km V 24.2. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 24.2. Aino Jylänki 2006 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 24.2. Oona Kangas 2006 Nivalan Urheilijat
N12 3 km V 24.2. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 3 km V 24.2. Jasmiina Huuskonen 2006 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 24.2. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N14 3 km V 24.2. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km V 24.2. Aada Kivistö 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 24.2. Anni Niku 2004 Nivalan Urheilijat
N14 3 km V 24.2. Elsa Haikara 2005 Nivalan Urheilijat
N14 3 km V 24.2. Emma Mäkinen 2005 Nivalan Urheilijat
N14 3 km V 24.2. Liinu Tiainen 2004 Nivalan Urheilijat
N14 3 km V 24.2. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N14 3 km V 24.2. Terhi Junno 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km V 24.2. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N16 5 km V 24.2. Viivi Jylänki 2003 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 24.2. Friida Kivistö 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 24.2. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N16 5 km V 24.2. Ada Holm 2002 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Emma Junno 2002 Ylivieskan Kuula
N18 5 km V 24.2. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N18 5 km V 24.2. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N18 5 km V 24.2. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N18 5 km V 24.2. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N18 5 km V 24.2. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 24.2. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N20 5 km V 24.2. Elin Forsgård 1998 IF Minken
N20 5 km V 24.2. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
N20 5 km V 24.2. Sofia Pitkänen 1998 Kymin Koskenpojat
NYL 10 km V 24.2. Emilia Pulkkinen 1997 Haapajärven Kiilat
NYL 10 km V 24.2. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 10 km V 24.2. Johanna Ala-Pöntiö 1991 Himangan Urheilijat
NYL 10 km V 24.2. Elin Björk 1999 IK Falken
NYL 10 km V 24.2. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 10 km V 24.2. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.2. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km V 24.2. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 24.2. Heidi Vähäkuopus 1999 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.2. Pia Vähäkuopus 1996 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.2. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 24.2. Johanna Niskakoski 1995 TEAM SKIERS
NYL 10 km V 24.2. Roosa Juuska 1996 TEAM SKIERS
NYL 10 km V 24.2. Ruut Tornberg-Mattila 1987 Yppärin Urheilijat