Sata-Häme Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 25.3.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00.
Ilmoittautumisen eräpäivä 20.3.18 21:59:59
Kilpailun nimi Sata-Häme Hiihdot
Kilpailun numero 161
Kilpailupaikka Ikaalinen
Kilpailupaikan osoite Palinperäntie 1310 Ikaalinen
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 25.03.2018
Sata-Häme hiihdot on takaa-ajokilpailun 2. osa. 1. osa hiihdetään la 24.3. Jämijärvellä.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1.5 km
N8 V 1.5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M40 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M60 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ikaalisten Urheilijat
Seuranumero 10350614
Yhteyshenkilö Ari Kilpi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 312 9119
GSM
Fax
WWW-osoite www.ikaalistenurheilijat.fi
Sähköposti
Ilmoittautumiset Tiistai 20.3. klo 22.00 mennessä
Osanottomaksut 40 € 18 v ja vanhemmat sarjat 30 € 16v ja nuoremmat. Maksu sisältää takaa-ajokilpailun 1.osan osan (Satakunta-hiihto 24.3 Jämillä) 2. osan /Sata-Häme-hiihto 25.3.Vatulassa) Puolikkaalla (20 €/15€) osallistusmaksulla voi osallistua takaa-ajon 1. osaan.
Pankki ja tilinro Op Sata-Pirkka FI57 5070 0440 0030 97 Ikaalisten Urheilijat
TD/TDA Pentti Naskali
Tiedustelut ja lisäinfo Ari Kilpi 050-3129119 ari.kilpi@tampere.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 25.3. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M10 2 km V 25.3. Oskari Aaltonen 2009 Laitilan Jyske
M10 2 km V 25.3. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 25.3. Sakarja Koivisto 2008 Noormarkun Nopsa
M10 2 km V 25.3. Elmeri Haapamäki 2009 Parkanon Urheilijat
M10 2 km V 25.3. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km V 25.3. Eetu Muhonen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 25.3. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M12 3 km V 25.3. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 25.3. Olli Lindroos 2006 Noormarkun Nopsa
M12 3 km V 25.3. Aatu Muhonen 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 25.3. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 25.3. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km V 25.3. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km V 25.3. Joel Lehtinen 2005 Jämin Jänne
M14 5 km V 25.3. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M14 5 km V 25.3. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M14 5 km V 25.3. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M14 5 km V 25.3. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km V 25.3. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M16 5 km V 25.3. Heikki Lehtelä 2003 Alajärven Ankkurit
M16 5 km V 25.3. Joni Lehtinen 2003 Jämin Jänne
M16 5 km V 25.3. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M16 5 km V 25.3. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km V 25.3. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km V 25.3. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km V 25.3. Salomon Koivisto 2002 Noormarkun Nopsa
M16 5 km V 25.3. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M16 5 km V 25.3. Valtteri Heinimaa 2002 Tampereen Yritys
M16 5 km V 25.3. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 25.3. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 25.3. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 25.3. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km V 25.3. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M18 10 km V 25.3. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 10 km V 25.3. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M18 10 km V 25.3. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km V 25.3. Aapo Tauru 1999 Kangasalan Kisa
M20 10 km V 25.3. Frans Lindvall 1999 Noormarkun Nopsa
M40 10 km V 25.3. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M40 10 km V 25.3. Sami Nikkilä 1973 Vammalan Seudun Voima
M50 5 km V 25.3. Jouko Lehtelä 1967 Alajärven Ankkurit
M60 5 km V 25.3. Timo Aikasalo 1956 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M60 5 km V 25.3. Rauno Tuomi 1957 Nakkilan Vire
M8 1.5 km V 25.3. Eemeli Hietaoja 2011 Kankaanpään Urheilijat
M8 1.5 km V 25.3. Okko Koskinen 2011 Lempäälän Kisa
MYL 10 km V 25.3. Rikhard Mäki-Heikkilä 1993 IF Femman
MYL 10 km V 25.3. Aki Järvelä 1990 Iso-Mustajärven Urheilijat
MYL 10 km V 25.3. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 25.3. Tero Linnainmaa 1992 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 25.3. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 25.3. Tommi Reponen 1992 Skiteam 105
MYL 10 km V 25.3. Jyri Korhonen 1989 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 25.3. Anna Vähävihu 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 25.3. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N10 2 km V 25.3. Inka Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
N10 2 km V 25.3. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 25.3. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N12 3 km V 25.3. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N12 3 km V 25.3. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N12 3 km V 25.3. Annika Rantanen 2006 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 25.3. Miina Mäki-Korte 2006 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 25.3. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N14 3 km V 25.3. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N14 3 km V 25.3. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km V 25.3. Aino Manner 2004 Noormarkun Nopsa
N14 3 km V 25.3. Pauliina Koivuniemi 2004 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 25.3. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km V 25.3. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 25.3. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 25.3. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 5 km V 25.3. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km V 25.3. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km V 25.3. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km V 25.3. Ada Mäkinen 2003 Noormarkun Nopsa
N16 5 km V 25.3. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N18 5 km V 25.3. Marjaana Jussila 2001 Jämin Jänne
N18 5 km V 25.3. Fanni Lindvall 2001 Noormarkun Nopsa
N20 5 km V 25.3. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km V 25.3. Juulia Puheloinen 1999 Valkeakosken Haka
N8 1.5 km V 25.3. Jenny Viitanen 2010 Noormarkun Nopsa
N8 1.5 km V 25.3. Susanne Koivisto 2011 Noormarkun Nopsa
N8 1.5 km V 25.3. Mia Haapavuori 2010 Rasti-Lukko
N8 1.5 km V 25.3. Oona Muhonen 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1.5 km V 25.3. Vilma Pyhtilä 2010 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km V 25.3. Anna-Stina Hievanen 1994 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 25.3. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km V 25.3. Milka Reponen 1991 Skiteam 105