Haltiavuoren Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 18.3.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 14.3.18 21:59:59
Kilpailun nimi Haltiavuoren Hiihdot
Kilpailun numero 152
Kilpailupaikka Helsinki
Kilpailupaikan osoite Pakilantie 124, Helsinki. Pysäköintialueet Kuusmiehentien varrella
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 18.03.2018
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Pakilan Veto
Seuranumero 10350740
Yhteyshenkilö Pekka Palosuo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 560 6695
GSM
Fax
WWW-osoite www.pakilanveto.fi
Sähköposti pekka.palosuo@iki.fi
Ilmoittautumiset Kilmoa käyttäen ke 14.3.2018 klo 22 mennessä
Osanottomaksut 15 euroa kaikissa sarjoissa
Pankki ja tilinro FI56 5722 8610 0008 37 tilin omistaja Pakilan Veto ry
TD/TDA TD Matti Heikkilä, Espoon Hiihtoseura
Tiedustelut ja lisäinfo pekka.palosuo@iki.fi tai 050 560 6695
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Paras pysäköintialue on vastapäätä Kuusmiehentie 58:aa.
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 18.3. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 18.3. Kasper Salmi 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 18.3. Svante Strömberg 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 18.3. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km V 18.3. Kevin Hildén 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km V 18.3. Antti Kirves 2008 Keravan Urheilijat
M10 2 km V 18.3. Olavi Luoto 2008 Mäntsälän Urheilijat
M10 2 km V 18.3. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M10 2 km V 18.3. Eero Haikola 2008 Pakilan Veto
M10 2 km V 18.3. Elis Köpsi 2009 Rajamäen Kehitys
M12 3 km V 18.3. Einar Vickholm 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 18.3. Aapo Väliharju 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 18.3. Jouka Aaltonen 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 18.3. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 18.3. Nathan Hakala 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 18.3. Nikolai Saari 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 18.3. Ola Strömberg 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 18.3. Atte Virtanen 2006 IF Sibbo-Vargarna
M12 3 km V 18.3. Teemu Weck 2006 Pakilan Veto
M12 3 km V 18.3. Väinö Haara 2007 Pakilan Veto
M12 3 km V 18.3. Väinö Länsiluoto 2007 Pakilan Veto
M12 3 km V 18.3. Emil Köpsi 2006 Rajamäen Kehitys
M12 3 km V 18.3. Eelis Sahlsten 2007 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km V 18.3. Niilo Aivelo 2006 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km V 18.3. Nuutti Toivonen 2006 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km V 18.3. Tom Lainet 2006 Vantaan Hiihtoseura
M14 5 km V 18.3. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 18.3. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km V 18.3. Robin Hildén 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km V 18.3. Joona Martikainen 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 18.3. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 18.3. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M14 5 km V 18.3. Eino Haara 2005 Pakilan Veto
M14 5 km V 18.3. Juho Länsiluoto 2005 Pakilan Veto
M14 5 km V 18.3. Nuutti Jääskeläinen 2004 Pakilan Veto
M14 5 km V 18.3. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M14 5 km V 18.3. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 18.3. Ilari Laakso 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 18.3. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 18.3. Otto Suhonen 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 18.3. Kalle Kokkonen 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 18.3. Niklas Raappana 2003 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km V 18.3. Ike Melnits 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km V 18.3. Miko Martikainen 2003 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 18.3. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 18.3. Tommi Weck 2003 Pakilan Veto
M16 5 km V 18.3. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 18.3. Oskari Aumo 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 18.3. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 18.3. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 18.3. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M20 10 km V 18.3. Aarni Laakkonen 1998 Pakilan Veto
M20 10 km V 18.3. Felix Nässi 1998 Pakilan Veto
M35 10 km V 18.3. Arvo Luts 1976 Borgå Akilles
M35 10 km V 18.3. Jani Köpsi 1974 Nurmijärven Hiihtoseura
M35 10 km V 18.3. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M45 10 km V 18.3. Rauno Kokkonen 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M45 10 km V 18.3. Ralf Wadenström 1965 IF Sibbo-Vargarna
M45 10 km V 18.3. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 18.3. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M55 5 km V 18.3. Reijo Viholainen 1962 Keimolan Kaiku
M55 5 km V 18.3. Jorma Arvola 1962 Pirkkalan Hiihtäjät
M55 5 km V 18.3. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M65 5 km V 18.3. Risto Junnonen 1953 Lahden Kaleva
M8 1 km V 18.3. Luukas Koivisto 2010 Keravan Urheilijat
M8 1 km V 18.3. Alfons Maessen 2011 Pakilan Veto
M8 1 km V 18.3. Eemeli Taponen 2010 Pakilan Veto
M8 1 km V 18.3. Sakari Haikola 2011 Pakilan Veto
MYL 10 km V 18.3. Johan Salmelin 1992 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km V 18.3. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km V 18.3. Aki Kauppinen 1987 Pakilan Veto
MYL 10 km V 18.3. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km V 18.3. Ville Tähtinen 1988 Skiteam 105
MYL 10 km V 18.3. Juha-Matti Mikkolainen 1987 Valkeakosken Haka
MYL 10 km V 18.3. Otso Klemola 1993 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 18.3. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 18.3. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
N10 2 km V 18.3. Sabina Luts 2008 Borgå Akilles
N10 2 km V 18.3. Anni Jantunen 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 18.3. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 18.3. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 18.3. Siru Virtanen 2008 IF Sibbo-Vargarna
N10 2 km V 18.3. Roosa Aivelo 2009 Keravan Urheilijat
N10 2 km V 18.3. Stella Seppälä 2009 Mäntsälän Urheilijat
N10 2 km V 18.3. Laura Pekkarinen 2008 Pakilan Veto
N10 2 km V 18.3. Venla Länsiluoto 2009 Pakilan Veto
N10 2 km V 18.3. Lydia Salonen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 18.3. Angelina Kuusijärvi 2008 Vihdin Viesti
N12 3 km V 18.3. Ellen Jordas 2006 Borgå Akilles
N12 3 km V 18.3. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N12 3 km V 18.3. Alina Virtanen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 18.3. Emmi Nieminen 2006 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 18.3. Salla Niemi 2007 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 3 km V 18.3. Nella Daavitsainen 2006 Keravan Urheilijat
N12 3 km V 18.3. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 Äänekosken Urheilijat
N14 3 km V 18.3. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N14 3 km V 18.3. Annu Virtanen 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 18.3. Iida Piiroinen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 18.3. Noora Nummila 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 18.3. Ea Vuori 2005 Keravan Urheilijat
N14 3 km V 18.3. Senni Ruuskanen 2005 Keravan Urheilijat
N14 3 km V 18.3. Ella Marjomaa 2005 Mäntsälän Urheilijat
N14 3 km V 18.3. Tuuli Hjelt 2005 Mäntsälän Urheilijat
N14 3 km V 18.3. Ella Sytelä 2005 Vantaan Hiihtoseura
N14 3 km V 18.3. Phoebe Kuusijärvi 2005 Vihdin Viesti
N16 5 km V 18.3. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 18.3. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 18.3. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N16 5 km V 18.3. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N16 5 km V 18.3. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 18.3. Vellamo Viitanen 2003 Pakilan Veto
N16 5 km V 18.3. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km V 18.3. Hilda Salonen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km V 18.3. Maria Saari 2002 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km V 18.3. Pihla Hakuni 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km V 18.3. Vilma Sytelä 2002 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km V 18.3. Saimi Lupala 2003 Österby Sportklubb
N18 5 km V 18.3. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
N18 5 km V 18.3. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N20 5 km V 18.3. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 5 km V 18.3. Emma Metzner 1999 Kuusamon Erä-Veikot
N20 5 km V 18.3. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N35 5 km V 18.3. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
N35 5 km V 18.3. Natalia Saari 1975 Vantaan Hiihtoseura
N8 1 km V 18.3. Anu Weck 2010 Pakilan Veto
NYL 5 km V 18.3. Jessika Rolig 1996 Enon Kisa-Pojat
NYL 5 km V 18.3. Anna-Stina Hievanen 1994 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 18.3. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km V 18.3. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti