FIS 67. Keuruun Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 19.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta 12:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 14.1.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS 67. Keuruun Hiihdot
Kilpailun numero 068
Kilpailupaikka Keuruu
Kilpailupaikan osoite Keurusseläntie 14, 42700 KEURUU
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 19.01.2019
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M10 P 1.2 km
N10 P 1.2 km
M12 P 3.3 km
N12 P 3.3 km
M14 P 3.3 km
N14 P 3.3 km
M16 P 6.6 km
N16 P 6.6 km
M18 P 10 km
N18 P 6.6 km
M20 P 15 km
N20 P 10 km
M40 P 6.6 km
N40 P 6.6 km
M50 P 6.6 km
N50 P 6.6 km
M60 P 6.6 km
M11 P 1.2 km
N11 P 1.2 km
M13 P 3.3 km
N13 P 3.3 km
M15 P 6.6 km
N15 P 6.6 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Keuruun Kisailijat
Seuranumero 10345153
Yhteyshenkilö Veikko Ahonen ja Jonna Haapamäki-Syrjälä
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 874 146 +358 50 384 6851
GSM
Fax
WWW-osoite www.keuruunkisailijat.fi/hiihto/
Sähköposti toimisto@keuruunkisailijat.fi
Ilmoittautumiset KILMO:n kautta ma 14.1.2019 klo 24 mennessä
Osanottomaksut HS sarjat 15€ ja muut sarjat 25€
Pankki ja tilinro FI 8947 6210 2002 1935 Keuruun Kisailijat
TD/TDA Pirjo Kosonen/Maarit Malinen
Tiedustelut ja lisäinfo www.keuruunkisailijat.fi/hiihto/
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Vt 23:lta käänny Vilppulaan (Hotelli Keuruselkä), kisakeskus Keurusseläntie 14
Majoitus www.hotellikeurusselka.fi
Palkinnot ja palkintojen jako HS sarjat em. päätyttyä ja muut sarjat kilpailun lopussa
Muuta tietoa FIS sarjoja ovat Yleiset ja Nuoret
Kansalliset sarjat ovat HS ja veteraanit
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.2 km P 19.1. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 1.2 km P 19.1. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M10 1.2 km P 19.1. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 1.2 km P 19.1. Matias Tikka 2010 Konneveden Urheilijat
M10 1.2 km P 19.1. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M10 1.2 km P 19.1. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 1.2 km P 19.1. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M10 1.2 km P 19.1. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M10 1.2 km P 19.1. Veikko Kahelin 2010 Viitasaaren Viesti
M11 1.2 km P 19.1. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 3.3 km P 19.1. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3.3 km P 19.1. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3.3 km P 19.1. Arttu Remes 2007 Keuruun Kisailijat
M12 3.3 km P 19.1. Juuso Tapanila 2007 Ski Jyväskylä
M12 3.3 km P 19.1. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3.3 km P 19.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 3.3 km P 19.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M12 3.3 km P 19.1. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M13 3.3 km P 19.1. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M13 3.3 km P 19.1. Patrik Rautiainen 2006 Äänekosken Huima
M14 3.3 km P 19.1. Sakari Sulkula 2005 Muuramen Urheilijat
M14 3.3 km P 19.1. Johannes Anttila 2005 Ski Jyväskylä
M14 3.3 km P 19.1. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M15 6.6 km P 19.1. Veeti Tikka 2004 Konneveden Urheilijat
M15 6.6 km P 19.1. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M15 6.6 km P 19.1. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M16 6.6 km P 19.1. Aarni Ronkainen 2003 Jämsänkosken Ilves
M16 6.6 km P 19.1. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 6.6 km P 19.1. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M16 6.6 km P 19.1. Ilari Virtanen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6.6 km P 19.1. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6.6 km P 19.1. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M18 10 km P 19.1. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M18 10 km P 19.1. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 19.1. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 19.1. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km P 19.1. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M18 10 km P 19.1. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km P 19.1. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km P 19.1. Samuli Peltola 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km P 19.1. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M18 10 km P 19.1. Akseli Iivonen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M18 10 km P 19.1. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 10 km P 19.1. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 10 km P 19.1. Mitri Lerssi 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km P 19.1. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km P 19.1. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 10 km P 19.1. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 19.1. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 19.1. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M20 15 km P 19.1. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 15 km P 19.1. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 15 km P 19.1. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 19.1. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 19.1. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 19.1. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 15 km P 19.1. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M20 15 km P 19.1. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M20 15 km P 19.1. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M20 15 km P 19.1. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M40 6.6 km P 19.1. Kimmo Kaario 1972 Jämsänkosken Ilves
M40 6.6 km P 19.1. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M40 6.6 km P 19.1. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M40 6.6 km P 19.1. Jarmo Kuorinki 1978 Äänekosken Huima
M50 6.6 km P 19.1. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M50 6.6 km P 19.1. Antti Pöyhönen 1963 Maaningan Mahti
M50 6.6 km P 19.1. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M50 6.6 km P 19.1. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M50 6.6 km P 19.1. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M50 6.6 km P 19.1. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M60 6.6 km P 19.1. Veli Pekka Vänni 1957 Kankaanpään Urheilijat
M60 6.6 km P 19.1. Leo Poikolainen 1956 Koiviston Kipinä
M60 6.6 km P 19.1. Jorma Honkanen 1958 Maaningan Mahti
M60 6.6 km P 19.1. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M60 6.6 km P 19.1. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M60 6.6 km P 19.1. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
MYL 15 km P 19.1. Aku Hietaharju 1997 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 19.1. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 19.1. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 19.1. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 19.1. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 19.1. Aku Nikander 1990 Jämin Jänne
MYL 15 km P 19.1. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 19.1. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 19.1. Viljami Kirjavainen 1996 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 19.1. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km P 19.1. Matti Aalto 1983 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km P 19.1. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km P 19.1. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 15 km P 19.1. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km P 19.1. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km P 19.1. Anton Sulkula 1995 Muuramen Urheilijat
MYL 15 km P 19.1. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km P 19.1. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km P 19.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km P 19.1. Mikko Marjamaa 1993 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 19.1. Toni Huuskonen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 19.1. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 15 km P 19.1. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 15 km P 19.1. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL 15 km P 19.1. Anssi Pentsinen 1986 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 19.1. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 19.1. Jyri Korhonen 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 19.1. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 19.1. Yi Zhou 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 19.1. Yunpengfei Du 1995 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 19.1. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
MYL 15 km P 19.1. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
N10 1.2 km P 19.1. Amanda Onnela 2010 Oriveden Ponnistus
N10 1.2 km P 19.1. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N10 1.2 km P 19.1. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 1.2 km P 19.1. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 1.2 km P 19.1. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
N11 1.2 km P 19.1. Minka Rutanen 2008 Ski Jyväskylä
N11 1.2 km P 19.1. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N12 3.3 km P 19.1. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N12 3.3 km P 19.1. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N12 3.3 km P 19.1. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N12 3.3 km P 19.1. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3.3 km P 19.1. Iiris Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
N12 3.3 km P 19.1. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N13 3.3 km P 19.1. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N13 3.3 km P 19.1. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N13 3.3 km P 19.1. Mea Rutanen 2006 Ski Jyväskylä
N13 3.3 km P 19.1. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N14 3.3 km P 19.1. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N14 3.3 km P 19.1. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N14 3.3 km P 19.1. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N15 6.6 km P 19.1. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N15 6.6 km P 19.1. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N15 6.6 km P 19.1. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N16 6.6 km P 19.1. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 6.6 km P 19.1. Iiris Helander 2003 Keuruun Kisailijat
N16 6.6 km P 19.1. Inka Remes 2003 Keuruun Kisailijat
N16 6.6 km P 19.1. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 6.6 km P 19.1. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N16 6.6 km P 19.1. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N18 6.6 km P 19.1. Aino Soininen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 6.6 km P 19.1. Elena Konstari 2002 Kaipolan Vire
N18 6.6 km P 19.1. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N18 6.6 km P 19.1. Sara Leppäsalmi 2002 Kuoreveden Kärki
N18 6.6 km P 19.1. Tessa Jormakka 2001 Ski Jyväskylä
N18 6.6 km P 19.1. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 6.6 km P 19.1. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N18 6.6 km P 19.1. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N20 10 km P 19.1. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km P 19.1. Moona-Susanna Havula 1999 Pyhäselän Urheilijat
N20 10 km P 19.1. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 10 km P 19.1. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 10 km P 19.1. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N40 6.6 km P 19.1. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 6.6 km P 19.1. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N50 6.6 km P 19.1. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N50 6.6 km P 19.1. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 19.1. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
NYL 10 km P 19.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 19.1. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
NYL 10 km P 19.1. Jennie Lindvall 1995 IF Åsarna
NYL 10 km P 19.1. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 10 km P 19.1. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km P 19.1. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 10 km P 19.1. Emilia Myllykoski 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 10 km P 19.1. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km P 19.1. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 19.1. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 19.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 19.1. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 19.1. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 19.1. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 10 km P 19.1. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö
NYL 10 km P 19.1. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö
NYL 10 km P 19.1. Anni Ruostekoski 1991 Vaasan Hiihtäjät
NYL 10 km P 19.1. Lei Li 1994 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 19.1. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima