FIS Kontiolahden Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.11.2018-25.11.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 21.11.18 15:59:59
Kilpailun nimi FIS Kontiolahden Hiihdot
Kilpailun numero 022
Kilpailupaikka Kontiolahti
Kilpailupaikan osoite Napakympintie 24, 81100 KONTIOLAHTI
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 24.11.2018
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 25.11.2018
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kontiolahden Urheilijat
Seuranumero 10348192
Yhteyshenkilö Jarno Lautamatti
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 043 218 0573
GSM
Fax
WWW-osoite www.biathlon-kontiolahti.fi
Sähköposti office@biathlon-kontiolahti.fi
Ilmoittautumiset Ilmoittautuminen päättyy keskiviikkona 21.11.2018 kello 16.00. KILPAILUUN EI OTETA JÄLKI-ILMOITTAUTUMISIA! Ulkomaalaiset ilmoittautuvat sähköpostitse osoitteeseen varaukset@biathlon-kontiolahti.fi
Osanottomaksut 12-16-vuotiaat 20 euroa/kilpailija/kilpailu, muut 30 euroa/kilpailija/kilpailu
Pankki ja tilinro Osanottomaksu on maksettava ilmoittautumisen yhteydessä Kontiolahden Urheilijat ry:n tilille, Pohjois-Karjalan OP FI66 5165 0740 0045 36.
TD/TDA TD: Esa Rajala
TDA: Joni Jääskeläinen
Tiedustelut ja lisäinfo Jarno Lautamatti, 043 2180573, varaukset@biathlon-kontiolahti.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus www.biathlon-kontiolahti.fi
Majoitus www.biathlon-kontiolahti.fi
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintojenjako molempina päivinä kisojen jälkeen kilpailukeskuksessa.
Muuta tietoa Lisätiedot kilpailusta:
www.biathlon-kontiolahti.fi

HUOMIOITAVAA:
Perjantaina 23.11. viralliset harjoitukset klo 17-19. Ennen virallisia harjoituksia latu on maksullinen. Hinnastot löytyvät Jäähdytetyn ladun sivuilta: www.jaahdytettylatu.fi
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M12 3 km V 24.11. Urho Huttunen 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 24.11. Antto Halonen 2008 Juuan Jänne
M12 3 km V 24.11. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M12 3 km V 24.11. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M12 3 km V 24.11. Veikka Huuskonen 2007 Rantasalmen Urheilijat
M14 5 km V 24.11. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 5 km V 24.11. Viktor Liljeqvist 2006 Joensuun Kataja
M14 5 km V 24.11. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km V 24.11. Jimi Klemettinen 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 24.11. Eino Arstila 2006 Kontiolahden Urheilijat
M14 5 km V 24.11. Tuukka Viinisalo 2006 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 24.11. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 24.11. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 24.11. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M14 5 km V 24.11. Ville Huuskonen 2005 Rantasalmen Urheilijat
M14 5 km V 24.11. Aimo Parviainen 2006 Ristiinan Urheilijat
M14 5 km V 24.11. Erno Tietäväinen 2005 Tohmajärven Urheilijat
M16 5 km V 24.11. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 5 km V 24.11. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km V 24.11. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 24.11. Arttu Turtiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
M16 5 km V 24.11. Markus Myyry 2004 Kontiolahden Urheilijat
M16 5 km V 24.11. Mikael Juha Matti Kontturi 2003 Kontiolahden Urheilijat
M16 5 km V 24.11. Oskari Toivanen 2003 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 24.11. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 24.11. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 24.11. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 24.11. Markus Matilainen 2003 Pakilan Veto
M16 5 km V 24.11. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 24.11. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 24.11. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 24.11. Juuso Miettinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
M16 5 km V 24.11. Valtteri Huuskonen 2003 Rantasalmen Urheilijat
M16 5 km V 24.11. Aaro Parviainen 2003 Ristiinan Urheilijat
M16 5 km V 24.11. Arsi Tietäväinen 2004 Tohmajärven Urheilijat
M18 10 km V 24.11. Roope Myller 2002 Kontiolahden Urheilijat
M18 10 km V 24.11. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 10 km V 24.11. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M18 10 km V 24.11. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M20 15 km V 24.11. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 15 km V 24.11. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 15 km V 24.11. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M20 15 km V 24.11. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 15 km V 24.11. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km V 24.11. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 15 km V 24.11. Konsta Vanhanen 2000 Kiteen Urheilijat
M20 15 km V 24.11. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 15 km V 24.11. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M20 15 km V 24.11. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 15 km V 24.11. Inkki Inola 1999 SKITEAM KUUSA
M20 15 km V 24.11. Santtu Panttila 2000 Teuvan Rivakka
M20 15 km V 24.11. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km V 24.11. Guoqing Zhang 1999 Vuokattisport Club
M20 15 km V 24.11. Hadesi Badelihan 1999 Vuokattisport Club
M20 15 km V 24.11. Lei Zhao 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km V 24.11. Wuerkaixi Kuerbanjiang 2000 Vuokattisport Club
M35 15 km V 24.11. Miika Kuronen 1981 Lieksan Hiihtoseura
M40 10 km V 24.11. Tero Tahvanainen 1977 Hollolan Urheilijat -46
M40 10 km V 24.11. Jukka-Pekka Huuskonen 1971 Rantasalmen Urheilijat
M45 5 km V 24.11. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M50 5 km V 24.11. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km V 24.11. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M55 5 km V 24.11. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M55 5 km V 24.11. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M55 5 km V 24.11. Kari Nevalainen 1962 Kontiolahden Urheilijat
M55 5 km V 24.11. Jyrki Tolvanen 1959 Liperin Hiihtoseura
M55 5 km V 24.11. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M55 5 km V 24.11. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M65 5 km V 24.11. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M65 5 km V 24.11. Tapani Repo 1954 Joensuun Kataja
M65 5 km V 24.11. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M65 5 km V 24.11. Veikko Kosunen 1951 Kontiolahden Urheilijat
M65 5 km V 24.11. Arttu Tahvanainen 1952 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km V 24.11. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
MYL 15 km V 24.11. Sami Orpana 1990 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 24.11. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 24.11. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 15 km V 24.11. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 15 km V 24.11. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 24.11. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 24.11. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 24.11. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 15 km V 24.11. Ahti Toivanen 1990 Joensuun Kataja
MYL 15 km V 24.11. Johannes Leppänen 1992 Joensuun Kataja
MYL 15 km V 24.11. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 24.11. Aapo Erkkilä 1997 Karihaaran Visa
MYL 15 km V 24.11. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 24.11. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 24.11. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 24.11. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 15 km V 24.11. Arto Niiranen 1995 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.11. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.11. Jussi Tauriainen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 24.11. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 24.11. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 24.11. Lauri Vaahto 1997 Pakilan Veto
MYL 15 km V 24.11. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL 15 km V 24.11. Markus Järvenpää 1993 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 24.11. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 24.11. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 24.11. Ilmo Räisänen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 24.11. Matti Hakala 1984 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 24.11. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km V 24.11. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km V 24.11. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.11. Konsta Kajan 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.11. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.11. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 24.11. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 24.11. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 24.11. Haiyang Qin 1997 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 24.11. Jiajun Zhang 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 24.11. Meng Wei 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 24.11. Runzhe Wang 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 24.11. Sam Findlay 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 24.11. Shiwohen Yeersen 1990 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 24.11. Xiaoqiang Bai 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 24.11. Yi Zhou 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 24.11. Yunpengfei Du 1995 Vuokattisport Club
N12 3 km V 24.11. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N12 3 km V 24.11. Iiris Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N12 3 km V 24.11. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N12 3 km V 24.11. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N12 3 km V 24.11. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N12 3 km V 24.11. Jenny Miettinen 2008 Pyhäselän Urheilijat
N12 3 km V 24.11. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N12 3 km V 24.11. Ella-Sofia Kaiponen 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 24.11. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 24.11. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 24.11. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 24.11. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 24.11. Eevi Kaartinen 2009 Tohmajärven Urheilijat
N14 3 km V 24.11. Eevi Laatikainen 2006 Imatran Urheilijat
N14 3 km V 24.11. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km V 24.11. Aura Lehtonen 2006 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 24.11. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 24.11. Menni Turunen 2006 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 24.11. Mette Nevalainen 2006 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 24.11. Saga Hurskainen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 24.11. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 3 km V 24.11. Hertta Juntunen 2005 Pyhäselän Urheilijat
N14 3 km V 24.11. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 24.11. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N16 5 km V 24.11. Ida-Josefina Ilvonen 2004 Juuan Jänne
N16 5 km V 24.11. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 24.11. Åsa Grankulla 2004 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 24.11. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 5 km V 24.11. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km V 24.11. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 24.11. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 24.11. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 24.11. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N16 5 km V 24.11. Iida-Emilia Kaiponen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 24.11. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 24.11. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 24.11. Veera Kuronen 2004 Tohmajärven Urheilijat
N16 5 km V 24.11. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N16 5 km V 24.11. Li Jianuo 2003 Vuokattisport Club
N18 5 km V 24.11. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 24.11. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km V 24.11. Elena Jyrkinen 2002 Imatran Urheilijat
N18 5 km V 24.11. Aino Veijalainen 2001 Kontiolahden Urheilijat
N18 5 km V 24.11. Ella Halonen 2002 Kontiolahden Urheilijat
N18 5 km V 24.11. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 5 km V 24.11. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 24.11. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 24.11. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 24.11. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 24.11. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 5 km V 24.11. Jiaxin Meng 2001 Vuokattisport Club
N18 5 km V 24.11. Saifeiya Aibaidula 2001 Vuokattisport Club
N18 5 km V 24.11. Yang Lianhong 2002 Vuokattisport Club
N20 10 km V 24.11. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N20 10 km V 24.11. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 10 km V 24.11. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 10 km V 24.11. Nenna Lukkarinen 2000 Kontiolahden Urheilijat
N20 10 km V 24.11. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 10 km V 24.11. Saija Taattola 2000 Nilsiän Nujakka
N20 10 km V 24.11. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 10 km V 24.11. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 10 km V 24.11. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N20 10 km V 24.11. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N20 10 km V 24.11. Qiang Yao 2000 Vuokattisport Club
N20 10 km V 24.11. Ran Qi 1999 Vuokattisport Club
N20 10 km V 24.11. Shuaiqi Zhu 1999 Vuokattisport Club
N20 10 km V 24.11. Yang Song 1999 Vuokattisport Club
N20 10 km V 24.11. Yingying Wang 1999 Vuokattisport Club
N35 5 km V 24.11. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km V 24.11. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N45 5 km V 24.11. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
NYL 10 km V 24.11. Mira Holopainen 1993 Hollolan Urheilijat -46
NYL 10 km V 24.11. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 10 km V 24.11. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 24.11. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 24.11. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 10 km V 24.11. Tiia-Maria Talvitie 1994 Jalasjärven Jalas
NYL 10 km V 24.11. Suvi Minkkinen 1994 Joutsan Pommi
NYL 10 km V 24.11. Heta Jalonen 1991 Jämin Jänne
NYL 10 km V 24.11. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 10 km V 24.11. Jenna Kanko 1996 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 24.11. Johanna Pykäläinen 1996 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 24.11. Kaisa Mäkäräinen 1983 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 24.11. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 24.11. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 24.11. Santra Säde 1997 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 24.11. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 24.11. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.11. Marjut Turunen 1992 Lieksan Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.11. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 24.11. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 10 km V 24.11. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.11. Emma Hirvonen 1998 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 24.11. Riina Sorsa 1997 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 24.11. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 24.11. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.11. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri
NYL 10 km V 24.11. Lei Li 1994 Vuokattisport Club
NYL 10 km V 24.11. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima
M12 3 km P 25.11. Aleksi Kojo 2008 Joensuun Kataja
M12 3 km P 25.11. Henri-Mikael Kaari 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km P 25.11. Jarkko Pulkkinen 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km P 25.11. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M14 5 km P 25.11. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 5 km P 25.11. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 25.11. Tuukka Viinisalo 2006 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 25.11. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 25.11. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M16 5 km P 25.11. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 5 km P 25.11. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km P 25.11. Oskari Toivanen 2003 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km P 25.11. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 25.11. Markus Matilainen 2003 Pakilan Veto
M16 5 km P 25.11. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km P 25.11. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km P 25.11. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km P 25.11. Arsi Tietäväinen 2004 Tohmajärven Urheilijat
M16 5 km P 25.11. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 10 km P 25.11. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km P 25.11. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km P 25.11. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 10 km P 25.11. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M20 10 km P 25.11. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10 km P 25.11. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 10 km P 25.11. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km P 25.11. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km P 25.11. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km P 25.11. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km P 25.11. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km P 25.11. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km P 25.11. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km P 25.11. Inkki Inola 1999 SKITEAM KUUSA
M20 10 km P 25.11. Joni Rauhansalo 1999 Valkeakosken Haka
M20 10 km P 25.11. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km P 25.11. Hadesi Badelihan 1999 Vuokattisport Club
M20 10 km P 25.11. Lei Zhao 2000 Vuokattisport Club
M20 10 km P 25.11. Wuerkaixi Kuerbanjiang 2000 Vuokattisport Club
M45 5 km P 25.11. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M50 5 km P 25.11. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km P 25.11. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M55 5 km P 25.11. Mika Keronen 1963 Anjalan Liitto
M55 5 km P 25.11. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M55 5 km P 25.11. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km P 25.11. Kari Nevalainen 1962 Kontiolahden Urheilijat
M55 5 km P 25.11. Jyrki Tolvanen 1959 Liperin Hiihtoseura
M55 5 km P 25.11. Eero Jalkanen 1955 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km P 25.11. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M65 5 km P 25.11. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km P 25.11. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
MYL 10 km P 25.11. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km P 25.11. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 10 km P 25.11. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 25.11. Jaakko Suutari 1993 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 25.11. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km P 25.11. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
MYL 10 km P 25.11. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 25.11. Jussi Tauriainen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 25.11. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 25.11. Akseli Kuusimaa 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 25.11. Lauri Vaahto 1997 Pakilan Veto
MYL 10 km P 25.11. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km P 25.11. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 25.11. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 25.11. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 25.11. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
MYL 10 km P 25.11. Guoqing Zhang 1999 Vuokattisport Club
MYL 10 km P 25.11. Haiyang Qin 1997 Vuokattisport Club
MYL 10 km P 25.11. Jiajun Zhang 1998 Vuokattisport Club
MYL 10 km P 25.11. Meng Wei 1996 Vuokattisport Club
MYL 10 km P 25.11. Runzhe Wang 1996 Vuokattisport Club
MYL 10 km P 25.11. Shiwohen Yeersen 1990 Vuokattisport Club
MYL 10 km P 25.11. Xiaoqiang Bai 1998 Vuokattisport Club
MYL 10 km P 25.11. Yi Zhou 1996 Vuokattisport Club
MYL 10 km P 25.11. Yunpengfei Du 1995 Vuokattisport Club
N12 3 km P 25.11. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N12 3 km P 25.11. Mandi Mäkinen 2007 Joensuun Kataja
N12 3 km P 25.11. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N12 3 km P 25.11. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km P 25.11. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N12 3 km P 25.11. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km P 25.11. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km P 25.11. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km P 25.11. Saga Hurskainen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km P 25.11. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N16 5 km P 25.11. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N16 5 km P 25.11. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km P 25.11. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N16 5 km P 25.11. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km P 25.11. Maija Tiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
N16 5 km P 25.11. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 5 km P 25.11. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km P 25.11. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km P 25.11. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 5 km P 25.11. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N16 5 km P 25.11. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N16 5 km P 25.11. Li Jianuo 2003 Vuokattisport Club
N18 5 km P 25.11. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 25.11. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km P 25.11. Elena Jyrkinen 2002 Imatran Urheilijat
N18 5 km P 25.11. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 5 km P 25.11. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 5 km P 25.11. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 25.11. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 25.11. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km P 25.11. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km P 25.11. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km P 25.11. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 5 km P 25.11. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N18 5 km P 25.11. Jiaxin Meng 2001 Vuokattisport Club
N18 5 km P 25.11. Saifeiya Aibaidula 2001 Vuokattisport Club
N18 5 km P 25.11. Yang Lianhong 2002 Vuokattisport Club
N20 5 km P 25.11. Iisa Varis 2000 Juvan Urheilijat
N20 5 km P 25.11. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N20 5 km P 25.11. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 5 km P 25.11. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 5 km P 25.11. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 5 km P 25.11. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km P 25.11. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km P 25.11. Moona-Susanna Havula 1999 Pyhäselän Urheilijat
N20 5 km P 25.11. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km P 25.11. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 5 km P 25.11. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N20 5 km P 25.11. Qiang Yao 2000 Vuokattisport Club
N20 5 km P 25.11. Ran Qi 1999 Vuokattisport Club
N20 5 km P 25.11. Shuaiqi Zhu 1999 Vuokattisport Club
N20 5 km P 25.11. Yang Song 1999 Vuokattisport Club
N20 5 km P 25.11. Yingying Wang 1999 Vuokattisport Club
N45 5 km P 25.11. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
NYL 5 km P 25.11. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km P 25.11. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km P 25.11. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 5 km P 25.11. Merja Eronen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL 5 km P 25.11. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 5 km P 25.11. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km P 25.11. Ilona Saastamoinen 1997 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 25.11. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km P 25.11. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km P 25.11. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km P 25.11. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km P 25.11. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 25.11. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 25.11. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 25.11. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri
NYL 5 km P 25.11. Lei Li 1994 Vuokattisport Club
NYL 5 km P 25.11. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima